Хропіння – це хрипкий або різкий звук, який з'являється, коли повітря проходить через розслаблені тканини дихальних шляхів, викликаючи їхню вібрацію при диханні. Майже кожна людина іноді хропе, але для деяких людей це може бути хронічною проблемою.
Коли людина засинає і переходить від стану легкого сну до глибокого, м'язи області м'якого піднебіння, язика і горла розслабляються. Часто тканини горла можуть розслаблятися достатньо для того, щоб частково блокувати дихальні шляхи та вібрувати. Чим більш звужені ваші дихальні шляхи, тим інтенсивнішим стає потік повітря. Як наслідок, вібрація збільшується, а хропіння стає все гучнішим.
Від хропіння страждають і ті, хто хропе і ті, хто спить поряд. І якщо людей поруч дратує безпосередньо сам звук, то для людини, яка страждає на хропіння, наслідки більш серйозні.
Ціни на послуги
Причинами хропіння можуть бути різні патологічні стани:
- Обстуктивний синдром апное сну або ОСАС - серйозне порушення сну, при якому дихання постійно переривається. Людина відчуває постійну втому, навіть після тривалого сну, роздратованість, розсіяну увагу та інше. ОСАС може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям.
- Захворювання ЛОР органів, такі як аденоїди, мигдалики, поліпи, викривлена носова перегородка, хронічний риніт, доброякісні та злоякісні новоутворення гортані та інше. Всі ці патології сприяють звуженню просвіту у дихальних шляхах.
- Зайва вага. Надмірна вага значно збільшує ризик апное уві сні. Жирові відкладення навколо дихальних шляхів можуть їх звужувати, тим самим утруднити дихання.
- Анатомічні особливості ротової порожнини.
- Споживання алкоголю та заспокійливих препаратів. Ці речовини розслаблюють м'язи горла та знижують природний захист від обструкції дихальних шляхів.
- Куріння.
- Стать і вік. У 30-35-річному віці хропуть 20% чоловіків та 5% жінок, а у віці 60 років – 60% та 40% відповідно.
На жаль, у більшості випадків люди, які страждають від хропіння, ігнорують цей важливий сигнал організму і звертаються до лікаря лише в тому випадку, коли близькі вже не хочуть терпіти гучні звуки ночами.
Лікарі ЛОР-відділення МЦ «Mediland» володіють передовими методиками діагностики причин хропіння та їх лікування. Перш ніж призначити індивідуальний план лікування, фахівці проведуть всебічну діагностику стану, визначать причину хропіння.
Що робити
Хропіння може свідчити про серйозні порушення в роботі організму. Дуже важливо виявити причину цього явища.
Лікарі отоларингологи МЦ «Mediland» проведуть комплексну діагностику, призначать ефективне лікування й ваш сон буде спокійним.
Що не робити
Не ігнорувати! Будь-яка занедбана патологія важче піддається лікуванню і чим більше занедбане захворювання, тим складніше і більше ускладнень, які можуть виникнути.
Ми рекомендуємо не відкладати візит до лікаря!