або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування сечокам'яної хвороби у Києві

Автор статьи:

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог, хірург

Сечокам'яна хвороба нирок, сечоводів і сечового міхура, лікування в Києві, Урологічна клініка Меділенд

СКХ - це поширена хвороба урологічного профілю, що діагностується у 1-3% населення планети. Потрібно сказати, шо розповсюдженість патології залежить від багатьох факторів: клімату регіону, якості питної води та особливостей раціону харчування. Містяни більш схильні до СКХ за мешканців сіл, що обумовлено екологічною ситуацією. Якщо пацієнту діагностовано сечокам’яну хворобу, схема лікування залежить від наявної стадії захворювання. Але треба пам’ятати, що патологія може бути хронічною або рецидивувати. Перебіг хвороби у кожному випадку - індивідуальний.

Причини та симптоми

Уролітіаз з’являється найчастіше при постійному вживанні води, багатої на мінерали, особливо на солі кальцію, та їжі, перенасиченої протеїном. Також у зоні ризику ті, хто полюбляє кисле чи пряні страви. Можна виокремити наступні каталізатори утворення каменів:

 • малорухливий спосіб життя
 • нестача вітамінів групи В та ретинолу
 • порушення обміну речовин
 • регулярне вживання алкоголю
 • особливості будови сечостатевої системи
 • хронічні захворювання органів сечостатевої системи
 • зловживання деякими видами лікарських засобів

Досить часто появі уролітіазу сприяють патології та проблеми ШКТ.

Лікування сечокам’яної хвороби частіше за все починається не на першій стадії, що обумовлено безсимптомним її перебігом. Ба більше, у деяких пацієнтів її діагностують випадково.

Серед характерних симптомів відокремлюють:

 • біль та дискомфорт у ділянці нирок
 • прискорене сечовипускання, під час якого відчутний дискомфорт
 • кров в сечі
 • нудота, температура, нездужання
 • поява у сечі незвичного запаху

Важливо своєчасно звернутися за меддопомогою. Якщо камені в нирках виявлено на ранніх стадіях, лікування займає менше часу та знижується вірогідність хірургічного втручання.

Діагностика уролітіаза

Діагностикою сечовидільної системи займається тільки лікар-уролог після огляду, збору скарг, анамнезу та отримання результатів аналізів, додаткових досліджень:

 • загальний аналіз сечі
 • біохімічний аналіз крові
 • УЗД нирок

В окремих випадках лікар скеровує на екскреторну урографію та радіоізотопну нефросцинтиграфію. Ґрунтуючись на зібраній інформації, спеціаліст розробляє схему призначає лікування каменів у нирках.

Лікування

Існує три базових напрями у лікуванні:

 • консервативне
 • оперативне
 • інструментальне

Якщо пацієнт має камені невеликого розміру й звернувся на ранній стадії, в більшості випадків призначають консервативне лікування, що складається з суворої дієти та прийому медикаментів. Але в цьому випадку беруть до уваги природу каменю.

Якщо є каміння в нирках, лікування оперативного чи інструментального типу призначають за відсутності позитивного ефекту від консервативного підходу або, якщо пацієнт надто пізно звернувся до лікарів.

Хірургічне втручання необхідне при:

 • великих розмірах конкрементів
 • особливому рецидивному випадку або наявності гнійного пієлонефриту
 • сильно викривленому хребті, ребрі
 • ожирінні
 • нирковій недостатності

Хірургічне лікування уролітіазу проводиться шляхом ендоскопічної операції. Доступ до конкрементів забезпечується через уретру. Така операція можлива лише за умови, що камені знаходяться у сечовому міхурі або сечоводі.

Хірургічне лікування частіше призначають жінкам. За допомогою ендоскопа можна видалити камінь через розріз у боці. Сучасний варіант - літотрипсія - застосовується, якщо камінь розташований у незручному місці, і лікар задіює електромагнітні хвилі.

Профілактика захворювання

Ефективний спосіб - періодичне відвідування лікаря, особливо якщо у пацієнта вже були урологічні захворювання. При появі перших симптомів важливо негайно звернутися в лікарню. Не можна терпіти біль.

Щодо профілактики: це збалансований раціон харчування та здоровий образ життя. Важливо правильно харчуватися, зменшити відсоток жирної, кислої та гострої їжі. Потрібно відмовитися від алкоголю та газованих напоїв, а також збільшити фізичну активність.

Чому варто звернутися до медичного центру «Меділенд»

Якщо вам діагностували камінь в нирці, лікування краще довірити професіоналам, які чекають на вас у нашому медичному центрі. Крім цього, нашими перевагами є:

 • сучасні палати для комфортного стаціонарного лікування
 • лабораторія для оперативного проведення досліджень
 • можливість отримання консультації від спеціаліста суміжного медичного напрямку
 • сучасні операційні
 • великий досвід та високий рівень кваліфікації лікарів

Особливості лікування сечокам’яної хвороби залежать від клінічного випадку, форми та стадії захворювання.

Для запису на прийом та консультації — зверніться до нашого контакт-центру.

 
Лікарі урологи клініки «Mediland»
Олександр Гапєєв лікар уролог в Києві, проводить дроблення камей в нирках, сечоводах, сечовому міхурі лазером

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар уролог

Михайло Володимирович лікар уролог в Києві, проводить видалення каменів з нирок, сечоводів, сечового міхура лазером

Дудник Михайло Володимирович

Лікар уролог

Погребняк Іван Юрійович

Погребняк Іван Юрійович

Уролог, лікар УЗД

Юрій Сичов лікар уролог в Києві, лікує камені в нирках, сечоводах, сечовому міхурі без операції

Сичов Юрій Віталійович

Лікар дитячий уролог

FAQ

⏩ Як проявляється сечокам'яна хвороба у жінок?

✅ Потрібно зазначити, що симптоми у жінок та чоловіків не дуже відрізняються. В жінок біль віддає в нижню частину живота та можливо навіть в статеві органи. З’являється часте та дискомфортне сечовипускання з перериванням струменю. В жінок за статистикою камені бувають більші за розміром, тому сама хвороба протікає болісніше.

⏩ Як проявляється сечокам'яна хвороба у чоловіків?

✅ Основні симптоми: біль в паху, в зоні попереку та животу. Під час сечовипускання є печіння в зоні уретри, та присутнє відчуття неповного випорожнення сечового міхура.

⏩ Як довго лікується сечокам'яна хвороба?

✅ Перебіг СКХ може мати хронічні ознаки. Тому є вірогідність, що хвороба супроводжуватиме людину все життя. В такому випадку важливо проходити профілактичне лікування та дотримуватися рекомендацій уролога. Тривалість лікування залежить від ступеня захворювання. Медикаментозну терапію призначають, якщо проблему вдалося діагностувати на ранній стадії. В середньому такий курс триває менше місяця. Лікування каміння в нирках може супроводжуватися призначенням анальгетиків. Якщо виявлені показання для хірургічного втручання, перебування у стаціонарі займає від 5 до 7 днів.

⏩ Що не можна робити при сечокам'яній хворобі?

✅ Важливо не порушувати питний режим та дієту. Харчування - це найефективніша профілактика сечокам’яної хвороби. Після видалення каміння важливо відмовитися від копченостей, молочної продукції, газованих напоїв, смаженої їжі, маринадів, зменшити споживання солоного. Раціон повинен включати тільки дієтичні види риби, м’яса, птиці, овочі, термічно оброблені фрукти. Не можна порушувати дієту.

 

Заказать обратный звонок