або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування мамологічних захворювань у Києві в клініці Меділенд

Автор статьи:

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Мамологія – це медичний напрям, який спеціалізується на діагностиці, профілактиці та лікуванні захворювань молочних залоз. Основний об'єкт її вивчення – хвороби грудних залоз, спричинені запальними процесами в них, формуванням мамологічних новоутворень. Мамологія відіграє вирішальну роль у ранньому виявленні ракової пухлини молочної залози, що сприяє успішному лікуванню цієї патології, збереженню здоров'я та життя більшості пацієнтів. На жаль, у структурі жіночих онкологічних захворювань рак молочної залози займає провідну позицію, тому жінкам рекомендується періодично обстежуватися фахівцем у цій галузі – лікарем-мамологом. До нього варто звертатися також чоловікам з ознаками гінекомастії або раку грудей.

Хвороби молочних залоз та їх симптоматика

У житті сучасної жінки нерідкі стреси, психічні та фізичні навантаження, які разом із поганими екологічними умовами та харчуванням сприяють розвитку патології молочних залоз. Нині діагностуються понад тридцять мамологічних захворювань. Частина патологічних змін утворюється на тлі інших, частіше ендокринних, хвороб. Для лікування одних патологій показана медикаментозна терапія, для інших – оперативне втручання. Найпоширеніші хвороби молочної залози:

  • рак;
  • кіста;
  • фіброаденома;
  • мастопатія (фіброзно-кістозна хвороба);
  • мастит.

Найнебезпечнішим видом пухлинних новоутворень грудей є рак молочних залоз, що вражає кожну 11-ту жінку. Хвороба розвивається під дією зовнішніх факторів та гормонів. Епітеліальне новоутворення виходить із проток залоз або їхніх часток і на ранніх стадіях хвороби не спричиняє болю. Патологію виявляють або за допомогою мамографії, або жінка сама відчуває ущільнення. Пізніше з'являються такі симптоми, як пухлини в пахвовій ямці або над ключицею (свідчать про ураження лімфовузлів), рідкі або кров'янисті виділення з сосків та їх втягування, змінюються розмір і форма, відбувається огрубіння грудної залози.

До доброякісних новоутворень, які не розповсюджуються за межі грудних залоз і не становлять загрози для життя, відносять кісту, фіброаденому, мастопатії. Кіста – невелика порожнина в тканині, заповнена секретом залози. Вона виникає на тлі гормональних порушень в організмі жінок, спочатку протікає без симптомів, а згодом з'являються свербіж, невеликий біль та ущільнення в грудях. Мастопатія – сукупність гормонозалежних захворювань молочних залоз, викликаних патологічним розростанням їхніх тканин, супроводжується болем та аномальною секрецією. Виникнення патології пов'язують із дефіцитом прогестерону, підвищенням рівня естрогенів та пролактину в організмі жінки.

Фіброаденома – доброякісна пухлина з гладкою поверхнею кулястої форми, що складається зі сполучної та залізистої тканин, яка розташовується поза ареолярною зоною. Часто буває безсимптомною та виявляється при пальпації. Загальні симптоми доброякісних дисгормональних захворювань молочних залоз:

  • болючі відчуття в грудях, особливо сильні за декілька днів до початку менструації;
  • огрубіння грудної залози;
  • іррадіація болів у пахву, плече чи лопатку.

Мастит – інфекційне захворювання грудних залоз, що виникає під час лактації або у жінок, які не годують. Серйозним ускладненням хвороби є сепсис. Мастит супроводжується печінням та болем під час годування дитини, підвищенням температури тіла з ознобом, збільшенням лімфовузлів, гнійними виділеннями з грудей.

Мамолог приймає в жіночій консультації Поліклініки «Меділенд» за адресою вул. Маршала Рибалка, 11-Б, м Київ.

Мамологія: діагностика захворювань

Жінкам треба завжди пам'ятати, що будь-який патологічний стан молочної залози може бути сприятливим фактором розвитку раку. Тому дуже важливо своєчасно діагностувати будь-які зміни у функціонуванні цього органа. Якщо спостерігаються тривожні симптоми або довго відсутній лікарський огляд, варто записатися до мамолога. Стан грудних залоз оцінюється за допомогою потрійного тесту:

  • клінічне обстеження (огляд та пальпація);
  • УЗД або мамографія (вибір методу залежить від віку пацієнтки та характеру патології);
  • пункція вузлів, кіст, новоутворень методом тонкоголкової аспіраційної біопсії з подальшим цитологічним дослідженням пунктату.

Цей алгоритм дозволить мамологу діагностувати злоякісну патологію на ранніх етапах розвитку або її повністю виключити. Рекомендується всім жінкам віком від 45 років щорічно проходити мамологічне обстеження, а також пацієнткам гінекологічних відділень.

Онколог-мамолог виявляє злоякісну патологію на ранній стадії розвитку, диференційно діагностує ракові та доброякісні утворення, спостерігає пацієнтів у групі ризику, які мають передракові стани або генетичну схильність до хвороб молочної залози. Хірург-мамолог оперує доброякісні та злоякісні захворювання грудних залоз та прилеглі до них лімфатичні вузли при наявності показань. Патологічні процеси в тканинах молочних залоз можуть виникнути в будь-якому віці. Дитячий мамолог діагностує, лікує та здійснює профілактику раку грудей у ​​дівчаток, починаючи з раннього дитячого до підліткового віку.

Профілактика захворювань

 Первинна профілактика хвороб молочної залози:

  • відмова від шкідливих звичок;
  • уникнення надмірної сонячної інсоляції, стимулювальних фізіопроцедур;
  • раціональне харчування;
  • запобігання ожирінню та гіподинамії;
  • грудне годування;
  • своєчасне дітонародження (народження першої дитини віком до 30 років).

Вторинна профілактика передбачає ранню діагностику доброякісних новоутворень, своєчасну корекцію гормонального дисбалансу, регулярне самостійне обстеження молочних залоз на 7–14 день менструального циклу (з двадцятирічного віку).

Наші фахівці
Бугайцов Сергій Георгійович ‒ мамолог, онкомамолог Київ

Бугайцов Сергій Георгійович

Лікар мамолог, онкомамолог, онкохірург, д.мед.наук, професор

Юлія Желтоножська ‒ хороший мамолог, Київ

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар мамолог, гінеколог, хірург

 

Лікування в Mediland

Молочні залози – це органи, які потребують регулярного обстеження, тому кожна жінка має бути зацікавлена ​​в щорічному огляді фахівцями мамологічного центру багатопрофільної приватної клініки Mediland. Попередньо зробивши запис до мамолога в телефонному режимі або онлайн через сайт установи, ви отримаєте кваліфіковану консультацію досвідченого фахівця. Медцентр Mediland об'єднує поліклініку та лікарню, які оснащені сучасним медичним обладнанням. Приймає мамолог зазвичай у зручний для пацієнтів час.

Мамологічний центр у Києві надає медичні послуги з діагностики, консультування пацієнтів, проводить клінічні дослідження та лікування запальних, пухлинних, ракових захворювань. Він оснащений діагностичним обладнанням, на якому працюють компетентні спеціалісти. Дізнатись ціну послуг мамолога в Києві можна на сайті установи або в адміністраторів за телефоном. Звернувшись до поліклініки Mediland на Лук'янівці, ви отримаєте весь спектр медичної допомоги в одному місці, що є важливою її перевагою.

Ми лікуємо:
 

Заказать обратный звонок