Консультація пульмонолога у МЦ «Меділенд» у Києві
Помітили тривожні респіраторні симптоми: тривалу задишку, відчуття скутості у грудях, хрипи чи хронічний кашель? Це ознака того, що вам варто записатися на прийом до лікаря-пульмонолога, що спеціалізується на діагностиці та лікуванні хвороб, що вражають дихальні шляхи та легені.
Пульмонологія - область медицини, що займається вивченням будови, функцій та захворювань органів дихання. Дуже важливою частиною роботи лікарів цього профілю є навчання пацієнтів заходам профілактики, що дозволяє знизити ризик розвитку патології дихальної системи.
Показання до консультації пульмонолога
У разі появи перших ознак захворювання дихальних шляхів та легень, таких як кашель, задишка, слід звернутися до сімейного лікаря. Він проведе первинну діагностику, після чого самостійно призначить лікування або направить пацієнта до пульмонолога. Підставою для отримання консультації лікаря цього профілю є такі симптоми:
- Хронічний кашель, триває більше ніж 8 тижнів
- задишка (відчуття нестачі повітря, утруднення дихання), що з'являється навіть при незначних навантаженнях або у стані спокою
- хрипи, кашель, відчуття скутості у грудях - симптоми, які можуть вказувати на наявність бронхіальної астми
- кровохаркання
- порушення дихання - прискорене або сповільнене, поверхневе або глибоке
- підозра на професійне захворювання (наприклад, пневмоконіоз – ураження легень, викликане тривалим вдиханням виробничого пилу)
При виникненні раптових серйозних симптомів, що заважають нормально дихати, слід звернутися до відділу невідкладної допомоги.
Які захворювання лікує пульмонолог?
Лікар цього профілю займається лікуванням наступних хвороб дихальної системи:
- бронхіальна астма
- хронічна обструктивна хвороба легень
- пневмонія (грипозна, інтерстиційна, ковідна, пневмококова)
- ідіопатичний легеневий фіброз
- бронхіт і бронхіоліт
- саркоїдоз
- синдроми гіповентиляції та гіпоксемії
Крім того, пульмонолог проводить легеневу реабілітацію. Це комплекс методів, що застосовуються для лікування пацієнтів із хронічними респіраторними захворюваннями. Головна металегеневі реабілітації - відновлення дихальної функції. Найчастіше її використовують при ХОЗЛ, бронхіальній астмі, а також після операцій на легенях.
Як підготуватися до візиту до пульмонолога?
Консультація пульмонолога не вимагає особливої підготовки. Проте для того, щоб прийом лікаря пройшов максимально ефективно, необхідно підготувати медичні документи (витяги з амбулаторної картки, результати нещодавно проведених досліджень). Також не буде зайвим записати:
- перелік усіх ліків із зазначенням дозування
- дату появи перших ознак хвороби (можна назвати приблизну)
- супутні симптоми (біль у грудях, задишка, слабкість, непрохідний кашель)
- час та умови, коли відбувається погіршення симптомів (наприклад, кашель, що посилюється ночами, задишка при фізичних навантаженнях)
- наявність та характер проблем з диханням, які були у близьких родичів (наприклад, хтось із сім'ї страждає на астму чи рак легень)
Ця інформація допоможе лікареві отримати повне уявлення про стан здоров'я пацієнта, підібрати необхідні діагностичні тести та поставити правильну діагностику.
Як відбувається обстеження у пульмонолога?
На початковому етапі лікар вивчає медичні документи. Далі він ставить питання пацієнту про наявні симптоми, історію хвороби, ліки, що приймаються, куріння, рід занять та інші зовнішні фактори, які можуть впливати на розвиток конкретних легеневих захворювань. За наявності порушення дихання лікар може уточнити умови їх появи, наприклад:
- чи виникають симптоми вночі, чи під час фізичних навантажень
- чи погіршуються вони у стресових ситуаціях
- є постійними або нападоподібними
Після збирання анамнезу пульмонолог проводить фізичний огляд, який включає:
- аускультацію (прослуховування) грудної клітини за допомогою стетоскопа
- візуальний її огляд (перевірка симетричності, використання додаткових груп грудних м'язів при диханні)
- перкусію (постукування) легень
- визначення голосового тремтіння
Після цього лікар призначає додаткові дослідження. Найчастіше до них належать:
- функціональні тести дихальної системи - спірометрія, плетизмографія
- бронхоскопія - ендоскопічне дослідження дихальних шляхів та легень
- пульсоксиметрія та вимір газового складу артеріальної крові
- комп'ютерна томографія
- рентгенограма грудної клітини
За наслідками діагностики пульмонолог розробить терапевтичний план. Одним з найбільш поширених методів лікування легеневих захворювань є фармакотерапія. Залежно від типу патології лікар може призначити бронходилататори, протизапальні, протиалергічні препарати, антибіотики та інші лікарські засоби.
У випадку хронічної дихальної недостатності пульмонолог рекомендує кисневу терапію. Цей метод лікування може значно покращити якість життя пацієнтів з хронічними хворобами дихальної системи.
Чому варто звертатися у МЦ «Мідленд» в Києві
Звернення до пульмонолога в МЦ «Мідленд» в Києві є важливим кроком для підтримки здоров'я легень і дихальної системи. Лікарі нашого медичного центру мають високу кваліфікацію і мають великий досвід у лікуванні різних захворювань легень, бронхів і дихальної системи в цілому. Вони спеціалізуються на діагностиці, терапії та профілактиці астми, хронічної обструктивної хвороби легень (ХОХЛ), бронхітів, пневмонії, пухлин та інших захворювань органів дихання.
У своїй роботі фахівці МЦ «Меділенд» використовують сучасне обладнання та нові методи діагностики, такі як фібробронхоскопія, комп'ютерна томографія та лабораторні аналізи, що дозволяють виявляти патологію легень на ранній стадії.
Пульмонолог приватної клініки «Меділенд» визначить причину проблем із диханням, розробить індивідуальний план лікування та допоможе запобігти можливим ускладненням. Щоб потрапити на прийом до лікаря, не потрібно довго чекати чи стояти в чергах. Для цього достатньо заповнити форму зворотного зв'язку або зателефонувати за номером телефону, вказаним на сайті. Наш лікар-координатор уточнить вартість консультації, відповість на всі запитання та запише на прийом до пульмонолога.