Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Лапароскопічна міомектомія у Києві

Автор статьи:

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Міома матки - захворювання у жінок 35-50 років. З'являється на фоні гормональної перебудови. Гладком'язові тканини розростаються, унаслідок чого утворюється пухлина. Локалізація та розміри новоутворення залежать від клінічного випадку. Якщо діагностовано невелику пухлину, лікарі призначають консервативну терапію - медикаментозне лікування. У більш складних ситуаціях проводиться оперативне втручання. Міомектомія за допомогою лапароскопа дозволяє видалити вузол із мінімальним травматизмом.

Завдяки сучасному обладнанню, ендоскопічні техніки дозволяють видаляти новоутворення до 10 см. Раніше лапароскопічні операції проводилися лише при виявленні міом діаметром 4 см.

Коли проводиться лапароскопічна міомектомія

Гінекологія, лікування жіночих хвороб у Києві. Клініка гінекології Меділенд

Підсумкове рішення щодо проведення процедури приймає лікар, спираючись на результати діагностики. Показання до операції:

 • розвиток патологій пухлини, наприклад, перекручена ніжка вузла
 • новоутворення здавлює інші органи
 • збільшення розміру пухлини
 • міома стійка до терапії гормональними препаратами
 • пацієнтка планує вагітність
 • патологія викликає больові відчуття
 • кровотечі
 • діагностика показала, що міома - причина безпліддя

З метою проведення оперативного втручання з мінімальними травмами та швидким відновленням пацієнтки, лікарі МЦ «Mediland» використовують лапароскопію. Міомектомія цього виду дозволяє усунути новоутворення без радикальних побічних ефектів.

Запис на прийом

Переваги міомектомії матки

Малоінвазивна процедура відрізняється мінімальним травматизмом та швидкою реабілітацією. Післяопераційне відновлення протікає без яскраво виражених больових відчуттів. Переваги процедури:

 • збереження функціональних здібностей матки. У пацієнтки не буде проблем із вагітністю чи виношуванням дитини. Почати планування зачаття можна вже через 4-6 місяців після проведення операції
 • найкращий косметичний ефект дозволяє досягти саме лапароскопічна міомектомія, ціна процедури оголошується після проведення обстеження. Трансвагінальний доступ дає хірургу максимум інформації про хід операції без розрізів
 • сучасне обладнання дозволяє видаляти важкодоступні вузли без втрати крові. Рана надійно ушивається, що надалі дозволяє пацієнтці виносити та народити дитину. Відсутність кровотечі дає змогу вилучити вузол із мінімальними пошкодженнями тканини. Немає ризику розтину порожнини матки

Лапаротомічна міомектомія - відкрита порожнинна операція. Хірург робить розріз. Лапароскопія - малоінвазивна процедура, яка передбачає введення обладнання через проколи.

Як проходить міомектомія лапароскопічним обладнанням

Міома матки: лікування та видалення в Києві №5

Обстеження починається з огляду у гінеколога. Лікар бере матеріал із піхви для аналізу. Пацієнтка направляється на УЗД органів малого тазу. Ця процедура дозволить визначити розташування та розмір новоутворення, його форму. На основі отриманої інформації хірург складає план операції. У ході діагностики також проводиться гістероскопічна міомектомія, ціна процедури оголошується заздалегідь.

Пацієнтка здає загальний аналіз крові та аналіз сечі. Вони необхідні для підготовки до операції. Наявність вузлів визначається за допомогою КТ. Коли діагностика проведена, розпочинається оперативне втручання:

 1. хірург робить один прокол біля пупка і ще 2 у нижній частині живота
 2. через утворені отвори вводиться лапароскоп та інші інструменти
 3. з метою отримання доступу до матки лікар наповнює черевну порожнину вуглекислим газом

Лапароскопічна міомектомія міоми матки триває близько 60 хвилин. Особливості видалення новоутворення залежать від локалізації пухлини. Використання спеціальної відеокамери під час операції забезпечує хірургу оптимальний огляд. Вартість малоінвазивної процедури залежить також від стадії патології та кількості вузлів.

Запис на прийом

Як відбувається відновлення після процедури

Після порожнинної міомектомії проходить тривала та складна реабілітація. Швидке відновлення - одна з головних переваг малоінвазивної процедури. Видалення новоутворення за допомогою лапароскопії дає можливість пацієнтці вже на другий день після процедури проявляти мінімальну рухову активність. Це навіть корисно, адже відбувається стимуляція кровотоку в органах малого тазу.

Пацієнтка перебуває у стаціонарі до 3 днів. Під час реабілітації лікар виписує антибактеріальні препарати та знеболювальні. Протипоказання та рекомендації під час відновлення:

 • прийняття ванни (потрібно віддати перевагу душу)
 • відвідування басейну та сауни
 • до статевого життя можна повернутися через місяць після операції
 • протягом місяця після операції необхідно відмовитись від надмірних фізичних навантажень, відвідування тренажерного залу. Дотримання спеціальних дієт не є обов'язковим, але збалансований раціон - дієва профілактика хронічних захворювань

Чому варто звернутися до МЦ «Mediland»

Переваги медичного центру:

 • кваліфікований персонал
 • сучасне обладнання
 • власна лабораторія та центр діагностики
 • комфортабельний стаціонар
 • авторські методики післяопераційного відновлення

Лапароскопічну міомектомію у МЦ «Mediland» проводять хірурги з багаторічним досвідом. Вони регулярно беруть участь у міжнародних з'їздах лікарів та форумах для підвищення кваліфікації.

 
Лікарі відділення гінекології МЦ «Mediland»
Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Домніч Олена Петрівна, акушер-гінеколог вищої категорії в Києві

Домніч Олена Петрівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, УЗД-спеціаліст

Желтоножская Юлия самый лучший гинеколог в Киеве по данным Doc.ua. Консультация гинеколога в Киеве.

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Корниенко Валентин Геннадиевич

Корнієнко Валентин Геннадійович

Гінеколог - онкохірург

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Огородник Катерина Михайлівна, найкращий гінеколог в Києві

Огородник Катерина Михайлівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог, УЗД-спеціаліст

Семенова Татьяна лучший акушер гинеколог в Киеве

Семенова Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог, акушер-гінеколог

Щербаха Наталія Петрівна найкращий гінеколог в Києві

Щербаха Наталія Петрівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог

 


Заказать обратный звонок