Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Нетримання сечі у жінок: лікування у Києві

Лікування нетримання сечі у жінок і дівчат, Клініка урології Меділенд

Нетримання сечі у жінок вважається досить поширеною проблемою, яка виступає одним із симптомів захворювань у сечостатевій системі. Підтікання відбувається будь-коли, тому жінці доводиться використовувати прокладки або підгузки для дорослих. Через делікатність патології, багато пацієнток відтягує візит до лікаря. Але, якщо занедбати ситуацію та проігнорувати лікування, зростає вірогідність розвитку ускладнень (уретрит, цистит та ін.).

Лікування нетримання сечі у жінки вкрай потрібне, дана проблема самостійно не зникне. Тому не варто відтягувати із записом до МЦ «Mediland». Пам'ятайте, що будь-які захворювання краще піддаються лікуванню, якщо звернутися за допомогою при появі перших симптомів.

Причини та симптоми

Почнемо з причин, тут все залежить від того, яким типом захворювання обумовлена проблема. Стресове або ще мимовільне, без позову - це вид нетримання, який властивий жінкам від 40 до 60 років при виконанні будь-якого фізичного навантаження. Стресове нетримання сечі пов'язане з наступними причинами:

 • пролапс органів малого тазу
 • нестача естрогену
 • присутні вроджені аномалії
 • складні пологи
 • підняття важких предметів на роботі
 • травми органів сечовидільної системи

Імперативне - для цього виду характерні надмірно часті позиви до вбиральні. Інконтиненція здійснюється без наявності фізичного спрямування. З ключових причин:

 • деформація м'язової оболонки сечового міхура
 • діагностовано неврологічне захворювання
 • сечові шляхи закупорені
 • присутня інфекція в сечостатевій системі
 • виявлено новоутворення у сечовому міхурі

Сечонетримання (інконтиненція) - це порушений процес сечовипускання, який характеризується складністю у його контролі. Через особливості конституції сечовивідних шляхів, навантаження при вагітності, жінки у 5 разів частіше стикаються з цією проблемою, ніж чоловіки. Серед причин інконтиненції виступають: проблеми з випорожненням кишківника, прийом певних ліків, надмірне вживання алкоголю та газованих напоїв, прийом продуктів з кофеїном. Інконтиненція у жінок характеризується такими симптомами:

 • при фізичному навантаженні починається інконтиненція
 • часті позиви до вбиральні
 • неприємний запах сечі

Коли патологія комбінується з провисанням сечового міхура, може бути присутній біль внизу живота і навіть є певне відчуття чужорідного предмета всередині піхви. Крім цього, присутнє відчуття неповного випорожнення і часом є дискомфорт під час заняття коханням. З появою цих симптомів погіршується якість життя жінки, з'являються неврози, немає бажання займатися спортом, сексуальна дисфункція і навіть можлива депресія. Тому й важливе своєчасне лікування нетримання сечі.

Запис на прийом

Форми інконтиненції у жінок

Гінекологи класифікують мимовільне сечовипускання на такі типи:

 • Стресове. Ця патологія властива жінкам після клімаксу, коли м'язовий тонус стає ослабленим, плюс присутній гормональний збій. Зазначимо, що підтікання сечі у жінок, якщо діагностована пізня стадія, присутнє навіть без навантажень
 • Ургентне нетримання. Жінка відчуває гостре бажання випорожнити сечовий міхур, але відбувається підтікання. Патологія пов'язана з гіперактивністю детрузора - м'яза, який виганяє сечу. Це призводить до того, що міхур не може тримати рідину. Навіть при незначному об’ємі сечі, починається її виведення. Лікування нетримання сечі в Києві цього типу часто усувається консервативною терапією
 • Змішана форма. Пацієнтка скаржиться на комбінацію двох видів раніше описаних типів сечовипускання. Міхур мимоволі спорожняється після позову або ж фізичного навантаження

Патологічні захворювання, до яких схильні жінки, незалежно від віку, плавно молодшають. Згідно зі статистикою, нетримання сечі діагностовано у 15% молодих дівчат, 50% - це жінки 45-60 років.

Діагностика

Перед тим, як поставити діагноз стресове нетримання сечі або будь-яку іншу форму патології, пацієнтка проходить огляд у гінеколога та уролога. Алгоритм дій:

 1. Збір анамнезу. Для цього необхідно описати, які симптоми присутні, коли вони з'явилися, можливо є підозри на причину нетримання. Лікарі обов'язково уточнюють все, що стосується гострих та хронічних гінекологічних патологій, проведених раніше операцій, чи була вагітність, як протікали пологи
 2. Огляд у гінекологічному кріслі. Лікар визначає, чи є пролапс органів малого тазу, беруться проби, які дозволяють виявити свищі у сечостатевій системі
 3. Призначається УЗД органів малого тазу та сечового міхура
 4. Виписується направлення на загальний аналіз сечі, береться урогенітальний мазок

На основі отриманої інформації можна визначити ступінь, форму та навіть причину захворювання. Чи потрібна операція з усунення нетримання сечі у жінки, залежить саме від остаточного висновку лікаря.

Лікування

Тільки після уточнення діагнозу, на основі тестів, проб, УЗД та збору анамнезу, визначаються причини розвитку патології. За підсумками комплексної діагностики лікар складає для пацієнта унікальну схему лікування.

Якщо діагностовано нетримання сечі, лікування в основному ґрунтується на прийомі медикаментозних препаратів. А також виписується цілий комплекс спеціальних фізичних вправ (за Кегелем), можливе призначення фізіотерапевтичних процедур. У складних ситуаціях, буде задіяна радикальна хірургічна методика із застосуванням синтетичних протезів або ж пацієнта направляють на лазерне лікування. Ефективним та сучасним методом вирішення проблем вважається лазерна терапія. Це безболісна процедура.

Тільки лікар остаточно призначає лікування нетримання сечі, ціна залежатиме від форми патології та стадії. Крім цього, необхідно розуміти, що чим раніше звернутися за допомогою до МЦ «Mediland» і розпочати лікування, тим швидше можна буде позбутися такої делікатної проблеми.

Медикаментозне лікування

Коли діагностовано нетримання сечі у дівчини без серйозних захворювань, перший етап лікування - це консервативна терапія. Медикаментозне лікування у вигляді прийому гормональних препаратів та антидепресантів, адреноблокаторів. Лікар призначає гімнастику за Кегелем. За наявності зайвої ваги потрібна консультація з дієтологом. Обов'язково пацієнтці доведеться позбутися шкідливих звичок, виключити продукти з кофеїном. Можливе направлення на електростимуляцію мускулатури промежин.

Операція з нетримання сечі у жінок призначається, якщо діагностована важка форма патології. Яка методика буде обрана, залежить від ситуації. Найпоширенішим варіантом вважається слінгова хірургія.

Хірургічна методика TVT-O

TVT-пластика та її різновид TVT-O - це один із сучасних та ефективних підходів для усунення проблеми з нетриманням сечі. Використовується міцна стрічка шириною до 1 см, що встановлюється в зоні, де виявлені пошкоджені зв'язки сечовипускного каналу. Якщо пацієнтці призначена операція з нетримання сечі, ціна залежатиме від рівня кваліфікації лікаря. Слінг хірургія має такі плюси:

 • безпечність
 • малоінвазивність, відсутність рубців
 • для швів використовується пролен - біосумісний матеріал, не відторгається людським організмом, зберігається міцність
 • операція займає до 40 хвилин
 • швидке відновлення

Через добу пацієнтку виписують додому. Лікарем надається список рекомендацій, яких потрібно дотримуватися у період реабілітації.

Чому варто звернутися до МЦ «Mediland»

Ціна на лікування нетримання сечі у жінок у медичному центрі «Меділенд» лояльна. Перш ніж призначити терапію, проводиться комплексна діагностика. У штаті співробітників досвідчені хірурги, які беруть участь у міжнародних з'їздах, підвищуючи кваліфікацію. Вони освоюють сучасні методики. Чому слід розпочати лікування нетримання сечі у жінок саме в МЦ «Mediland»:

 • робота із сучасним обладнанням
 • комфортні палати
 • великий досвід роботи
 • лабораторія для оперативного проведення досліджень
 • унікальні, ефективні напрацювання для прискореного відновлення після хірургічного втручання

Записатися на прийом можна будь-яким зручним способом. Пацієнт може проконсультуватися, пройти обстеження у кваліфікованого лікаря та розпочати лікування.

Запис на прийом

Лікарі відділення гінекології МЦ «Mediland»
Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Домніч Олена Петрівна, акушер-гінеколог вищої категорії в Києві

Домніч Олена Петрівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, УЗД-спеціаліст

Желтоножская Юлия самый лучший гинеколог в Киеве по данным Doc.ua. Консультация гинеколога в Киеве.

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Корниенко Валентин Геннадиевич

Корнієнко Валентин Геннадійович

Гінеколог - онкохірург

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Огородник Катерина Михайлівна, найкращий гінеколог в Києві

Огородник Катерина Михайлівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог, УЗД-спеціаліст

Семенова Татьяна лучший акушер гинеколог в Киеве

Семенова Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог, акушер-гінеколог

Щербаха Наталія Петрівна найкращий гінеколог в Києві

Щербаха Наталія Петрівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог


Заказать обратный звонок