Ниткові методики омолодження
Сьогодні, зі зміною культури та вимог у професії, кожна людина хоче виглядати краще, ніж вона є. Пацієнти різного віку хочуть виглядати молодше.
Старіння це динамічний процес, який не можна ігнорувати. З часом кожна людина проходить через феномен складних трансформацій, які забирають молодість.
Вікові зміни під впливом як зовнішніх факторів, так і внутрішніх відбуваються на чотирьох різних рівнях:
- шкіра
- підшкірно-жирова тканина
- сполучна тканина
- лицьовий скелет
До найбільш очевидних і значних ознак старіння на обличчі відносять:
- появу вертикальної лінії між бровами та горизонтальні складки на лобі
- атрофію верхньої частини щік або середньої зони обличчя
- появу носогубних складок
- скроневі або надбрівні западини
- слізні борозни, носові зморшки
- вертикальні лінії над губами
- стоншення губ
- неправильну лінію щелепи, формування «брилів»
- атрофію преаурикулярного жиру та витончення мочок вух
Це зумовлено уповільненням вироблення колагену та еластину, змінами об'єму жирових пакетів обличчя, м'язового тонусу та витончення кісток лицевого черепа.
Залежно від ступеня вікових змін та залучення до цього процесу, естетична медицина пропонує різні методи нехірургічного омолодження.
До малоінвазивних методів відносять застосування:
- ботулотоксину
- філерів гіалуронової кислоти
- гідроксіапатиту кальцію
- полімолочної кислоти
- колагену
- аутологічного жиру
- ниткового ліфтингу
Які нитки використовуються в косметології?
Еволюція процедури ниткового ліфтингу налічує вже третє десятиліття. І якщо раніше використовувалася тільки поліпропіленова нитка, яка не розсмоктується, типу APTOS, то в даний час, у всьому світі, дуже популярні нитки з біосумісних і біорозкладних матеріалів.
Існують біорозкладні нитки з полікапролактону (PCL), полі-L-молочної кислоти (PLLA) та з полідіоксанону (PDO). Матеріал, з якого вони виготовляються, є сировиною для шовного матеріалу. Після імплантації в тканину нитка руйнується в результаті гідролізу до вуглекислого газу та води. Залежно від матеріалу та фактури поверхні нитки, період розсмоктування буде різним – від 6 місяців для PDO, 12 місяців PLLA та до 1,5 років PCL.
За призначенням нитки діляться на моно нитки та нитки з насічками або з зазубринами, що розташовуються по довжині нитки і можуть мати різні варіації виконання.
Які ефекти слід очікувати від процедури тредліфтингу?
Результатом процедури тредліфтингу є:
- омолодження
- підтяжка в'ялої шкіри
Мононитка – більше, ніж біоревіталізація!
Омолодження шкіри проводиться за допомогою гладких (monoPDO або PLLA) ниток. Вони можуть збільшувати обсяг у певних областях, де втрата обсягу мінімальна.
Основна мета полягає в тому, щоб покращити пластичність, гнучкість, пружність і тургор шкіри, які губляться з віком через втрату білків, таких як колаген та еластин. Це досягається за рахунок біостимуляції, спричиненої нитками. У міру того, як нитка біодеградує, вона сприятиме відтворенню колагену та фібрину, неоваскуляризації, а також згодом і ретракції фіброзованої дерми, викликаючи ефект підтяжки в області імплантації. Оскільки найбільша стимуляція відбувається навколо нитки, то кількість і техніка постановки сильно впливатиме на результат процедури.
Нитки PLLA вимагають більше часу для розсмоктування, ніж нитки PDO, і, таким чином, значно продовжують усі перелічені вище стимулюючі ефекти.
Крім того, гладкі нитки бувають різної фактури, що впливає на тривалість ефекту та на вибір зони корекції.
Наприклад, нитка Tornado є більш просунутою версією, ніж моно-, вона розроблена у вигляді звинчених пар мононитки, що прискорює стимуляцію, і в кінцевому підсумку утворюється більше колагену. І, відповідно, ефект омолодження обличчя потужніший. Нитка Screw, або пружинка, дає ефект заповнення об'єму та скорочення шкіри у зоні імплантації.
Нитки волоті, що складаються з 10-14 монониток, дають прекрасний результат для корекції глибоких заломів шкіри.
Кількість, довжина та тип мононитки залежить від площі корекції. В одну зону на обличчі можна імплантувати від 10 до 40 гладких ниток з кожної сторони. Область шиї, декольте - 50-70. Волосиста частина голови - від 100. Інші типи ниток - від 5 до 15. Нитки волоті - 1-2 на зону.
Показання для монониток такі:
- тонкі зморшки на будь-якій частині обличчя, наприклад, в періорбітальній ділянці, вилицевій ділянці, періоральній ділянці, підборідді і т.д.
- підтяжка шкіри - під шиєю, підтяжка щік
- суха, тонка шкіра
- заповнення шрамів від прищів
- створення чіткого контуру губ
- корекція носу
- корекція носогубної борозни
- стимуляція росту волосся
Нитки з насічками для миттєвого результату
Постійно діюча наш організм сила гравітації, посилює процес старіння, сприяючи провисанню м'яких тканин обличчя.
Репозиція (повернення на початкове місце) м'яких тканин обличчя в основному досягається за допомогою хірургічної підтяжки обличчя, складної та радикальної процедури, яка соціально стигматизована, пов'язана з хірургічними ризиками та небажаними наслідками, тривалою реабілітацією та високою вартістю. Для вирішення цих проблем останнім часом дуже популярною стала процедура ниткового ліфтингу.
У порівнянні з хірургічною підтяжкою особи, тредліфтинг має такі переваги:
- відсутність ризиків та ускладнень
- негайний результат
- швидке відновлення
- відсутність шрамів
- дозволяє бути соціально активним
- мала травматизація
З клінічної точки зору нитки з насічками працюють просто, захоплюючи і механічно натягуючи опущену шкіру. Зазубрені, розташовані по всій довжині нитки, «заплутуються» в підшкірних тканинах, і в міру того, як нитка тягнеться, зачеплена ділянка тканини фіксується у напрямку вектора натягу. Нитки з насічками використовують для підтяжки опущеної шкіри і, отже, застосовуються в наступних областях:
- ліфтинг верхньої та середньої третини особи
- носогубні складки
- підтяжка брів
- ліфтинг нижньої третини особи, корекція овалу
- шия та підборіддя
- лінії маріонеток
- корекція носа
Підтяжка нитками не потребує загальної анестезії. Також не потрібно брати відпустку на час відновлення. Пацієнт не бачить і не відчуває нитки під шкірою та час відновлення зазвичай короткий 5-6 днів.
Вибір кількості, довжини, типу та матеріалу ниток залежить від зони, що потребує репозиції або ліфтингу, від шкіри пацієнта та особливостей вікових змін анатомічних структур. Може бути використане від 2 до 8 ниток із насічками на зону. Також кількість ниток залежить від того, чи хоче пацієнт здійснити одноетапне моделювання чи поступову корекцію.
Пацієнт повинен мати реалістичні очікування від процедури. Так як, виконання тривимірної репозиції тканин та забезпечення помітного ліфтинг-ефекту, можливо, тільки при легкому та помірному ступені опущень шкіри.
Результати видно відразу після встановлення ниток, але чіткіший і яскравіший ефект можна помітити через кілька днів або тижнів, коли зійде набряк.
За результатами досліджень, пацієнти, які пройшли ниткову підтяжку, відзначали, що результат процедури через рік-півтора не зменшується, а в міру розчинення нитки проявляється вторинний ефект «омолодження», який зберігається і помітний через 3 роки після процедури.
Загалом ефект проведеного тредліфтингу зазвичай триває від 1 до 3 років. Як і інші розчинні ін'єкційні препарати, такі як філлер, ботокс і т.д., нитки, що використовуються в процедурі, зрештою, повністю біодеградують.
Комбінація ниткового ліфтингу, філерів та ботулотоксину
Методика комбінованого омолодження дозволяє врахувати те що, що старіння зачіпає всі структури обличчя та його функціонування. У результаті лікар розробляє для пацієнта індивідуальну програму з урахуванням його фізіології. Наприклад, у деяких випадках при нитковому ліфтингу на початку використовують нейротоксин або, для отримання видимого та красивого результату, спочатку заповнюють обсяги дермальними наповнювачами. В інших, при певному типі старіння шкіри репозиція поверхневого жиру нитками може бути першим терапевтичним вибором з подальшим відновленням обсягу глибоких компартментів філерами.
Можливі ускладнення та протипоказання
Існують рекомендації відновлювального періоду після процедури постановки ниток, яких необхідно дотримуватися:
- не терти обличчя енергійно
- не наносити щоденний зволожуючий крем протягом перших кількох днів
- спати протягом першого тижня рівно на спині з піднятою головою, бажано в лицьовому бандажі
- уникати саун та високоінтенсивних тренувань протягом першого тижня
Після процедури можуть виникати такі симптоми:
- синці
- набряк
- невеликий біль у місці імплантації нитки
Можливість ускладнень, включаючи ямочки, становить 15-20%. Вони незначні та легко усуваються.
Процедура протипоказана при таких станах:
- розлади особистості, що розпізнаються
- нереалістичні очікування від процедури
- зловживання алкоголем чи наркотиками
- тяжкі системні/імунологічні захворювання/порушення згортання крові
- місцеві або системні інфекції
- акне/розацеа у точках входу/виходу чи поруч із ними
- вагітні або годуючі матері
- попередня реакція на наповнювачі/нитки у тій же області лікування
- екзема особи або псоріаз
- непереносимість або алергія на матеріал ниток та лідокаїн/адреналін
- історія келоїдів/гіпертрофічних рубців
- неконтрольований діабет
Далі посилання на лікаря з рекомендацією/запрошенням записатися на процедуру.
Консультація у косметолога – безкоштовна!
Проведення процедури ниткового ліфтингу:
Процедура проводиться під місцевою аплікаційною анестезією кремом або місцевою анестезією лідокаїном.
Тривалість процедури від 30 хвилин до 1 години залежить від складності самої процедури.
Введення мезониток часто не вимагають особливої реабілітації і, як правило, залишає по собі лише незначні сліди, в окремих випадках невеликі синці.
Процедура введення ниток, що підтягують, вимагає реабілітації. Як правило, після процедури відзначається значна набряклість, а також достатня кількість синців та гематом, що соціально дезадаптує пацієнта терміном до 2 тижнів. Крім того, процедура введення ниток, що підтягують, вимагають відсутності агресивної міміки протягом найближчих 2 тижнів після процедури, а також положення під час сну на спині.
Протягом найближчого місяця доведеться обмежити відвідування спортивних заходів, солярію та інших косметологічних процедур.
Важливо знати! Операція з ниткового ліфтингу обличчя добре поєднується з іншими косметологічними методами, особливо з ін'єкційною контурною пластикою та ін'єкціями ботоксу. У разі ці методики доповнюють одне одного і дозволяють досягти оптимального результату.
Класифікація ниток:
МЕЗОНИТІ.
Як правило, ці нитки виробляються з матеріалу полідіоксанону, що розсмоктується.
Після введення в шкіру в процесі розсмоктування цей матеріал надає стимулюючу дію на сполучну тканину, внаслідок чого у шкірі пацієнта утворюються мікроволокна колагену та еластину.
Такий стимулюючий ефект починається відразу після введення, але стає відчутним через кілька тижнів після процедури, як правило, через 4-8 тижнів.
Тривалість такого ефекту може досягати кількох місяців і залежить від початкового стану тканин пацієнта та того, що з ними відбувається під час спостереження.
Показанням для застосування мезониток є зниження еластичності та щільності шкіри пацієнта. Решта ефектів, які приписуються цьому методу, є вторинними і пов'язані з його основним ефектом. При використанні великої кількості мезонитів (більше 100) і створення при цьому армуючої сітки або каркаса, відзначається ефект армування, коли мережа з мезониток створює певну подобу утримуючих структур для ослаблених, в'ялих тканин, що провисають.
Незважаючи на дуже велике сучасне поширення методики, у неї є цілий ряд недоліків. Так, незважаючи на те, що ущільнення шкіри після процедури досягається практично завжди, при великих об'ємних дефектах обличчя та значному ослабленні утримуючих структур обличчя візуальний ефект може і не спостерігатися. У таких випадках слід використовувати інші методики за показаннями.
УТРИМУЮЧІ ТА ФІКСУЮЧІ НИТІ.
Це велика група ниток, що вільно лежать у тканинах, або фіксованих до фасції за допомогою хірургічної голки.
Такі нитки містять мікронасічки або мікроконуси, призначені для фіксації нитками тканини. Буквально чіпляючись до сполучнотканинних структур обличчя, ці нитки дозволяють підтягувати або переміщати шкіру та підшкірну клітковину. Природно ефективність такого переміщення залежить від маси тканин, що переміщуються, а також від відстані, на яку потрібно їх перемістити.
Для ефективності цієї методики дуже важливим є підбір пацієнтів. Не в кожного пацієнта ця методика може бути ефективною, а значна сума витрачених коштів може залишити негативні враження про метод. Однак у тих пацієнтів, які підібрані правильно, і метод підтягування яким обраний правильно, може бути цілком задовольняє їх результат. У середньому результат від такої підтяжки може відзначатись 1,5-2 роки і залежить від низки факторів.