Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Лікування кісти в гайморової пазухи в Києві

Лікування кісти гайморової пазухи в Києві, ЛОР-кліника Меділенд

Кіста гайморової пазухи – це доброякісне новоутворення, у вигляді щільної капсули, заповненої рідиною. Зовні, кіста схожа на поліп, але природа виникнення і локалізація у них різна.

У більшості людей, які вперше звернулися до ЛОР-лікаря з будь-якими скаргами, кіста гайморової порожнини не виявляється при загальному огляді, а лише при виконанні традиційної рентгенографії придаткових пазух носа; виконанні МРТ головного мозку на консультації у невропатолога, або під час комп'ютерної томографії придаткових пазух носа, не пов'язаних з цією патологією.

Симптоми кісти гайморової пазухи

На щастя, в більшості випадків, дане новоутворення не впливає на самопочуття пацієнта і, як правило, є випадковою знахідкою. Але коли кіста повністю заповнює синус, надмірно розростається в лівій або правій гайморовій пазусі, хворий починає пред'являти такі скарги як:

  • сильний головний біль, що віддає в зуби, в область під очима (проекція гайморової пазухи),
  • в'язкі виділення з порожнини носа слизового характеру, іноді з прожилками гною.

Пам'ятайте! Якщо у вас виникли симптоми, наведені вище, єдине правильне рішення – це чим швидше звернутися до ЛОР-лікаря.

З метою уточнення діагнозу та зони поширення даної патології, хворому в обов'язковому порядку необхідно виконати ендоскопічне дослідження порожнини носа, комп'ютерну томографію придаткових пазух носа, та діагностичну пункцію гайморової порожнини, за згоди хворого.

 

 
 
 
Методи лікування кісти гайморової пазухи
 
Ендоскопічна ЛОР-операція з видалення кісти гайморової порожнини в Києві

Операція з видалення кісти гайморової пазухи ендоскопом

Перш за все, слід зазначити, що кіста гайморової порожнини лікується лише оперативним шляхом.

У МЦ «Меділенд» застосовуються сучасні операції з видалення кісти гайморової пазухи, які виключають наявність розрізів на обличчі.

При використанні ендоскопа, хірургічне втручання проводиться через порожнину носа, тобто через його природні отвори і таким чином відсутні розрізи на обличчі. Під час такого втручання, можливо, розглянути всі анатомічні структури порожнини носа, включаючи носову перегородку, по всій її довжині, область верхнього, середнього і нижнього носових ходів, а також носоглотку.

Беззаперечною перевагою цього методу видалення кісти, а саме функціональної ендоскопічної риносинусохірургіі або ФЕС, є малотравматичність методики, практично повна безкровність, 100% -а діагностика, що дозволяє виключити приєднання ранової інфекції, післяопераційних ускладнень, а також короткий післяопераційний період.

Післяопераційний період – 1-2 дні. Що дає можливість пацієнту раніше повернутися до звичайного, здорового способу життя.

Терміни непрацездатності 10 днів, що пов'язано з необхідністю догляду за післяопераційною раною в порожнині носа. Післяопераційний період протікає безболісно.

 

 
Отоларингологія в Києві, Клініка «Меділенд»

Що не можна робити

Важливо! Кіста в верхньощелепній пазусі може лікуватися лише хірургічним шляхом.

Категорично протипоказані фізіотерапевтичні процедури, ні за яких обставин не можна гріти місце над ураженим синусом. Така маніпуляція може привести до розростання кісти, або до переходу запального процесу між правою і лівою пазухами.

Не можна гріти носові ходи – це може привести до тотального запалення слизової. В такому випадку може розвинутися гайморит катарального характеру. Тобто наслідки запалення можуть зачіпати нижні дихальні шляхи і навіть безпосередньо легені, з розвитком хронічної пневмонії.

Не займайтеся самолікуванням! Довіртеся професіоналам МЦ «Меділенд».

 

 

Заказать обратный звонок