або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування кісти в гайморової пазухи в Києві

Автор статьи:

Савчук Леонід Васильович

Отоларинголог (ЛОР), ЛОР-онколог, дитячий ЛОР, к.мед.н.

Лікування кісти гайморової пазухи в Києві, ЛОР-кліника Меділенд

Кістами гайморової пазухи називаються патологічні зміни, що виникають внаслідок розростання слизової оболонки, що вистилає навколоносові синуси та порожнину носа. Кістозне утворення може бути одно- або багатокамерним, заповненим рідким, напіврідким або газоподібним вмістом. Кісти м'які та зазвичай безболісні. Вони з'єднуються зі слизовою оболонкою за допомогою короткої ніжки.

Гайморові пазухи - найбільші з усіх навколоносових синусів. Розташовані на стику міжротової та носової порожнин. За структурою вони репрезентують собою природні повітряні простори в кістках черепа. Великі кісти гайморових пазух можуть спричиняти біль, дискомфорт, закладеність носа та інші неприємні симптоми. Консервативне лікування неефективне, тому пацієнти потребують хірургічної операції.

У медичному центрі «Мідленд» видалення кісти гайморової пазухи виконується мінімально інвазивним малотравматичним методом. Операція називається ендоскопічна мікрогайморотомія, проводиться за допомогою ендоскопа. Такий підхід не потребує зовнішніх розрізів та не залишає шрамів на обличчі. Відновлення після ендоскопічної хірургії проходить набагато швидше, ніж після стандартної відкритої операції.

Симптоми кісти гайморової пазухи

Невеликі кісти верхньощелепних синусів зазвичай ніяк себе не проявляють. Тому їх часто виявляють випадково – під час візуалізаційних досліджень, таких як комп'ютерна томографія чи рентген носових пазух.

Деякі кістозні утворення схильні до швидкого зростання. Коли вони стають досить великими, пацієнти можуть скаржитися на такі симптоми:

 • закладеність носа
 • хронічний нежить
 • відчуття тиску в ділянках пазух
 • головний біль, що посилюється при нахилах
 • втрата нюху
 • біль та відчуття тиску у вухах
 • підвищення температури тіла
 • загальне нездужання, слабкість, стомлюваність, сонливість

При появі вищеописаних симптомів слід звернутися до оториноларинголога. Ранній початок лікування дозволяє уникнути серйозних ускладнень.

 
Як ми лікуємо?
 
Відео ЛОР ендоскопія носа, один з етапів діагностики кісти гайморової пазухи у дітей та дорослих у відділенні отоларингології Меділенд, Київ Операція з видалення кісти гайморової пазухи в Києві, отоларингологія МеділендЕндоскопічне видалення кісти у верхньощелепній пазусі у хірургії відділення отоларингології Меділенд, Київ
 

Види кіст гайморових пазух

Кістозні ураження верхньощелепних синусів можуть бути різного розміру. Їх класифікують за характерними структурними ознаками:

 • справжні (ретенційні) - мають щільну капсулу зі сполучної тканини, вистелену з середини епітелієм
 • хибні (псеводокісти) - формуються у внутрішньому шарі епітелію, не мають чітко вираженої оболонки

За характером походження розрізняють одонтогенні (викликані стоматологічними проблемами) та вроджені (що виникли внаслідок аномалії внутрішньоутробного розвитку) кісти.

Залежно від вмісту капсули існують такі види кістозних утворень:

 • мукоцеле - кістоподібне розтягування носової пазухи
 • піоцеле - скупчення гнійного вмісту у синусі
 • пневмоцеле (повітряна кіста) - патологічне розширення навколо носової пазухи внаслідок скупчення повітря

Найчастіше зустрічаються гнійні кістозні утворення, пневмоцеле діагностують дуже рідко.

Причини кісти гайморової пазухи

Кістозні утворення часто виникають внаслідок запалення слизової оболонки носа та придаткових синусів. Вони можуть бути викликані:

 • анатомічними аномаліями, такими як викривлення носової перегородки, гіпертрофія піднебінних мигдаликів або аденоїди
 • алергічним ринітом або астмою
 • вірусними та бактеріальними інфекціями (частими, рецидивними та хронічними)

При набряку слизових оболонок та підвищеному виділенні носового слизу повідомлення між підрядними пазухами повністю закривається. Накопичення і застій густого секрету, утруднення його відтоку в порожнину носа, а також негативний тиск сприяють проникненню інфекції. Це сприяє появі не тільки кіст, а й поліпів.

Іншою причиною виникнення кісти гайморової пазухи є одонтогенне запалення. Через губчасту щелепну кістку у синус легко проникають хвороботворні мікроорганізми. Запальний процес може бути спровокований запущеним карієсом, неправильно проведеним ендодонтичним лікуванням або видаленням зуба.

Можливі ускладнення кісти гайморової пазухи

Якщо кістозне утворення верхньощелепних синусів не лікувати, воно може призвести до ряду ускладнень, таких як:

 1. Інфекції - часто кісти викликають хронічне запалення гайморової пазухи, підвищуючи ризик інфікування бактеріальними збудниками
 2. Пошкодження навколишніх тканин - великі утворення здійснюють тиск на розташовані поруч структури (нерви, судини, кістки), що супроводжується болем та іншими неприємними симптомами
 3. Втрата нюху - кіста, що займає велику частину гайморової пазухи, що здавлює нервові закінчення, відповідальні за відчуття запахів
 4. Офтальмологічні проблеми - іноді кісти провокують розвиток енофтальм (депресії очного яблука), епіфори (сльозотечі) та зниження гостроти зору (рідше).

Крім того, великі кістозні утворення можуть викликати закладеність носа, хронічні головні болі та запаморочення.

 
Лікарі ЛОР відділення Клініки «Mediland»
Зеленський Костянтин Валерійович

Зеленський Костянтин Валерійович

Отоларинголог (ЛОР)

Лазоренко Оксана Василівна

Лазоренко Оксана Василівна

Отоларинголог (ЛОР), дитячий ЛОР

Михашула Ганна-Гафія Любомирівна

Михашула Ганна-Гафія Любомирівна

Отоларинголог, ЛОР-хірург

Савчук Леонід Васильович

Савчук Леонід Васильович

Отоларинголог (ЛОР), ЛОР-онколог, дитячий ЛОР, кандидат медичних наук

Чуб Олена Андріївна

Чуб Олена Андріївна

Лікар отоларинголог, Дитячий ЛОР

Методи лікування кіст придаткових пазух носа

Якщо кіста невелика, лікар може порекомендувати медичне спостереження. Вилучення необхідне, якщо утворення заповнює половину і більше гайморової пазухи. Стандартна операція передбачає розтин синуса через порожнину рота і наступне висічення кісти разом з ураженою слизовою оболонкою.

З розвитком медицини з'явилися нові, менш травматичні способи лікування кіст. У МЦ «Мідленд» застосовують метод мікрогайморотомії. Це малоінвазивна операція, яка проводиться за допомогою ендоскопа – спеціального приладу, оснащеного мініатюрною відеокамерою і джерелом освітлення. Відеоконтроль дає можливість спеціалісту стежити за своїми діями. Завдяки багаторазовому збільшенню операційного поля в ході хірургічного втручання лікар може чітко візуалізувати патологічне вогнище і видалити кісту, не торкаючись здорових тканин.

Основними перевагами ендоскопічної операції є мінімальний ризик інфекції та кровотечі, відсутність рубців та швидке відновлення пацієнта. Через 1-2 дні людина може повернутися до звичайного життя, через 10 днів – відновити роботу. У медичному центрі «Мідленд» на весь період непрацездатності видають лікарняний лист.

Лікування кісти гайморової пазухи в МЦ «Мідленд» - запис на прийом

Якщо кіста верхньощелепного синуса викликає біль і дискомфорт, не слід відкладати візит до лікаря. Раннє звернення по кваліфіковану медичну допомогу дозволяє уникнути серйозних ускладнень. У МЦ «Мідленд» в Києві хірургічне видалення кісти проводять досвідчені фахівці із застосуванням сучасного ендоскопічного обладнання. Відновлення після мінімально інвазивного втручання проходить швидко та менш болісно.

Орієнтовну вартість операції можна подивитися на ціну, розміщену на сайті клініки. Точну ціну лікар скаже після комплексного діагностичного обстеження. Щоб записатись на консультацію, зателефонуйте, вказаному на сайті, або заповніть форму зворотного зв'язку.

 

Заказать обратный звонок