або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування водянки яєчка у Києві

Автор статьи:

Дудник Михайло Володимирович

Уролог

Водянка яєчка або гідроцеле

Водянка оболонок яєчок, або гідроцеле - скупчення рідини між оболонками яєчка. Захворювання зустрічається у чоловіків різного віку.

Розрізняють два типи гідроцеле:

  1. Вроджене. Виникає у новонароджених чоловічої статі через незакритий вагінальний відросток. У більшості випадків через деякий час (близько 80%) канал закривається, водянка проходить самостійно
  2. Набуте. Розвивається через механічну травму, хірургічне лікування варикоцеле або є наслідком інших захворювань, таких як орхіт.

Гідроцеле не становить серйозної загрози здоров'ю. Однак іноді воно може викликати біль у паху, мошонці, впливати на статеве життя, погіршувати якість життя. Сучасні методики дозволяють швидко та ефективно впоратися з водянкою яєчка. У медичному центрі «Меділенд» у Києві захворювання лікують хірургічним шляхом. Операція малотравматична, не потребує тривалого відновлення пацієнта. Позитивного результату вдається досягти майже 100% випадків.

Причини гідроцеле яєчка

Первинна водянка яєчка, яка діагностується у дітей та немовлят, виникає через аномальний органогенез (розвиток органів) у період внутрішньоутробного розвитку. У нормі вагінальний відросток заростає після опущення яєчка. Якщо цього немає, розвивається гидроцеле.

Вторинна водянка, яка виникає у підлітків або дорослих чоловіків, найчастіше є результатом запалення яєчка або його придатка, травми, а також деяких операцій з видалення варикоцеле або пахової грижі.

Симптоми водянки яєчка

Характерним симптомом гідроцеле є одностороннє збільшення мошонки. Рідко водянка виникає із двох сторін. Набряк найчастіше посилюється до вечора, тому що в цей час збільшується кількість серозної рідини, що накопичується в оболонках яєчка.

Гідроцеле зазвичай є неболючим при пальпації, за винятком випадків, коли набряк викликаний раком або гострим запаленням яєчка. Велика водянка може заважати чоловікові під час ходьби.

Лікарі клініки урології «Mediland»
 
Гапєєв Олександр Іванович

Гапєєв Олександр Іванович

Уролог

Дудник Михайло Володимирович

Дудник Михайло Володимирович

Уролог

Погребняк Іван Юрійович

Погребняк Іван Юрійович

Уролог, лікар УЗД

Пароконний Ярослав Валентинович

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Сичов Юрій Віталійович

Сичов Юрій Віталійович

Дитячий хірург, дитячий уролог, хірург, хірург-ендокринолог

 

Запис на прийом

 

 

Діагностика гідроцеле яєчка

Водянка діагностується на підставі клінічних даних, огляду, ультразвукового дослідження. За допомогою УЗД мошонки можна остаточно підтвердити або спростувати діагноз гідроцеле, а також виключити наявність супутніх захворювань.

Можливі ускладнення

Гідроцелектомія (операція при водянці яєчка) показана пацієнтам, які відчувають дискомфорт або біль, що погіршує якість життя. Важливо розуміти, що з часом гідроцеле може збільшуватись, консервативного лікування не існує і тому чоловік повинен залишатися під наглядом лікаря. Іноді прогресування водянки супроводжується такими ускладненнями, як:

  • потрапляння інфекції в накопичену рідину і подальше запалення
  • атрофія яєчка через здавлення рідиною та порушення кровообігу
  • крововилив у порожнину між білковою та вагінальною оболонками яєчка
  • порушення вироблення та виділення сперми
  • негативний вплив на сексуальне життя
  • зниження статевого потягу через низьку продукцію тестостерону
  • порушення фертильності

Гідроцеле швидко та ефективно лікується хірургічним шляхом, незалежно від розміру водянки.

Методи лікування гідроцеле у МЦ «Меділенд»

Досвідчені урологи медичного центру «Меділенд» у Києві успішно лікують як вроджену, так і набуту водянку яєчка. У першому випадку дитина потребує лікарського спостереження щонайменше протягом кількох місяців. Найчастіше гідроцеле проходить самостійно, зазвичай у віці до року. Якщо проблема зберігається до двох років, розглядається питання проведення хірургічного втручання.

«Золотим стандартом» лікування придбаної водянки є операція. Тепер застосовують два методи: Вінкельмана та Бергмана. Обидва мають на увазі дренування рідини з порожнини гідроцеле через пахвинний або мошонковий доступ:

  1. Операція Вінкельмана. Оболонки розсікають, щоб видалити рідину, потім вивертають і зшивають за яєчком. Вона не потребує тривалої госпіталізації та відновлення. Зазвичай пацієнтів виписують у день операції чи наступного
  2. Операція Бергмана. Після розтину оболонок та евакуації рідини їх надлишки видаляють, а на краї накладають гемостатичний шов. Операція виконується при великому розмірі гідроцеле

Видалення водянки проводиться під загальною анестезією. Лікар робить невеликий розріз шкіри у паху чи верхній частині мошонки. Після евакуації надлишку рідини встановлюють дренаж для відтоку крові, що скупчилася, і серозної рідини. Як правило, його видаляють через день після операції. Хірургічне втручання триває близько години. Імовірність розвитку серйозних ускладнень є мінімальною.

Протягом кількох днів після операції пацієнт іноді відчуває біль та дискомфорт у мошонці, післяопераційній зоні. Також слід враховувати, що завжди виникає післяопераційний набряк тканин, який проходить приблизно протягом місяця. 

Пацієнтам рекомендують відмовитися від інтенсивних фізичних вправ та підняття важких предметів протягом 4 тижнів після лікування. Душ можна починати приймати через 2-3 доби.

Лікування водянки яєчка в МЦ «Меділенд» - запис на прийом

Сучасні методи дозволяють швидко та ефективно вилікувати гідроцеле та звести до мінімуму ймовірність ускладнень. У медичному центрі «Меділенд» у Києві прийом ведуть досвідчені урологи. Щоб записатись на консультацію лікаря та уточнити вартість операції, замовте зворотний дзвінок або заповніть форму зворотного зв'язку.

 

Запис на прийом

 

Заказать обратный звонок