або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Ендопротезування кульшового суглоба в Києві

Автор статьи:

Володкін Володимир Леонідович

Ортопед-травматолог

Ендопротезування суглобів у Києві

Наслідки серйозних травм ніг і незворотні зміни в суглобах через захворювання у багатьох випадках призводять до інвалідизації, нездатності пересуватися без сторонньої допомоги та додаткової опори. Уникнути таких наслідків і повернути звичну активність дозволяє заміна тазостегнового суглоба. Цей метод хірургії успішно застосовується у Києві, у МЦ «Mediland».

Коли необхідна операція із заміни кульшового суглоба

Порушення структури кістки і хрящової суглобової поверхні у тазостегновому суглобі виникають з різних причин. Може статися травма, після якої методи консервативної терапії не можуть повернути свободу руху. Широко поширені такі захворювання, як остеоартроз і артрит, що спричиняють незворотні патологічні зміни. Людина відчуває біль і труднощі при пересуванні, а у важких випадках - зовсім позбавлена здатності ходити. Може з'явитися виражене вкорочення кінцівки. Крім того, патологія впливає на стан інших відділів скелета, може призвести до викривлення хребта.

Сучасне вирішення проблем із функціонуванням кульшового суглоба - ендопротезування. Операція передбачає заміну елементів суглоба на штучний імплант. Успіхи сучасної хірургії та технологічних розробок у цьому напрямку дозволяють не просто повернути людині можливість ходити, а й надовго закріпити отриманий результат, адже сучасні ендопротези функціонують 15-20 років і більше, складаються зі зносостійких матеріалів. Для виготовлення імплантів використовують метали, які не піддаються корозії (наприклад, титан), кераміку і високоміцний поліетилен. Вони гіпоалергенні та не відторгаються організмом.

Показання та протипоказання для ендопротезування кульшового суглоба

Цю операцію виконують після обстеження, яке дозволяє виявити показання, визначити її доцільність. Лікар може порекомендувати ендопротезування пацієнтам із:

  • ревматоїдним, псоріатичним поліартритом
  • переломом шийки стегнової кістки
  • посттравматичним або ідіопатичним остеоартрозом
  • хворобою Бехтерева
  • вродженим вивихом, після якого розвинулася атрофія кісткових тканин, кінцівки стали асиметричними
  • фіброзним або кістковим анкілозом
  • нестабільністю суглоба
  • новоутвореннями у тазостегновому суглобі
  • хибним зчленуванням в області суглоба

Також уточнюється наявність протипоказань для виконання операції, до яких належать:

  • серцева недостатність III ступеня, порушення серцевого ритму, декомпенсована вада серця, тромбоемболія, тромбофлебіт та інші важкі патології серця і судин
  • важкі форми печінкової та ниркової недостатності
  • дисфункція надниркових залоз, щитовидної залози та декомпенсований діабет
  • наявність вогнищ запалення в оперованому суглобі та інших органах
  • психічні захворювання
  • хронічна дихальна недостатність
  • незрілість скелета

Проведення ендопротезування можливе після корекції стану пацієнта при наявності відносних протипоказань: ожиріння 3 ступеня, варикозного розширення вен, гормональної остеопатії, загострення хронічних патологій. Спеціалісти МЦ «Mediland» ретельно аналізують особливості анамнезу у кожному окремому випадку, щоб звести до мінімуму ризик ускладнень після встановлення імплантату.

Види ендопротезування кульшового суглоба

Після обстеження пацієнта та оцінки масштабу пошкодження суглоба лікар обирає вид ендопротезування, який підходить у даному клінічному випадку:

  1. Якщо патологічний процес спричинив порушення функції всіх компонентів суглоба (включно з голівкою, шийкою, кульшовою западиною), проводять повну (тотальну) заміну, при якій у суглобі всі пошкоджені структури замінюють штучними аналогами. Встановлюють імплант, який складається з ніжки, що прикріплюється до стегнової кістки, голівки, чашки, що замінює вертлюжну западину, вкладиша між ними
  2. Якщо у літнього пацієнта перелом шийки стегна і у нього немає виражених артрозних змін, проводять однополюсне ендопротезування. Є можливість замінити голівку стегнової кістки, коли відсутні ушкодження вертлюжної западини

Розрізняють первинне і ревізійне ендопротезування, відповідно до того, чи встановлюється імплант уперше, чи проводиться його заміна.

Щоб пацієнт не відчував дискомфорту під час ходьби, перед операцією ретельно підбирають модель імпланта і його розмір. У цьому спеціалістам допомагають точні методики діагностики та комп'ютерне 3D-моделювання. У деяких випадках підібрати і замовити готовий ендопротез неможливо, і його виготовляють за індивідуальними параметрами.

Існує два способи прикріплення ендопротеза до кістки: цементний і безцементний. У першому випадку імплант фіксують на шар спеціального цементу. У другому випадку у ньому немає потреби - частина імпланта, що контактує з кісткою, має особливу структуру поверхні, у яку поступово проростає кісткова тканина, забезпечуючи міцну фіксацію.

Підготовка до операції із заміни кульшового суглоба

Якщо пацієнт приймає антикоагулянти, йому потрібно проконсультуватися з лікарем, який призначив їх прийом, оскільки перед ендопротезуванням необхідно тимчасово припинити використання таких засобів. Можуть знадобитися консультації інших спеціалістів, якщо у людини є хронічні захворювання, і лікар підозрює наявність протипоказань для операції.

Під час підготовки до заміни суглоба ортопед-травматолог оцінює стан пацієнта, проаналізувавши результати попередніх досліджень:

  • ФГДС
  • ЕХО серця
  • УЗД судин нижніх кінцівок
  • загального аналізу крові, коагулограми, біохімічного аналізу крові, загального аналізу сечі
  • для успішного проведення імплантації обов'язково враховуються результати рентгенографії, МРТ або КТ

Як проходить операція із заміни суглоба

Установка імплантату триває 1-3 години, проводиться із застосуванням епідуральної анестезії або під загальним наркозом. Операція включає такі етапи:

  1. Виконання розрізу для забезпечення доступу до суглоба
  2. Видалення пошкоджених частин суглоба, підготовка поверхонь до прикріплення ендопротеза обраним способом (цементним або безцементним)
  3. Встановлення імпланта
  4. Перевірка рухливості сформованого суглоба, зіставлення довжини лівої і правої кінцівки
  5. Обробка рани, накладення швів або скоб ( при необхідності встановлюється дренаж)
  6. Накладення пов'язки

Період реабілітації після заміни кульшового суглоба

Пацієнт перші кілька днів після ендопротезування кульшового суглоба перебуває у стаціонарі. Для усунення дискомфорту і профілактики ускладнень застосовують знеболювальні та антибактеріальні препарати.

Відразу після операції пацієнт починає реабілітацію під контролем реабілітолога.

Своєчасний початок фізичної активності сприяє успішному перебігу реабілітації. Сідати на ліжко при сторонній підтримці можна через кілька годин після заміни суглоба, через 6 годин - вставати, але під час ходьби обов'язково використовують милиці або ходунки. Надмірне навантаження може викликати ускладнення, тому потрібно повною мірою дотримуватися рекомендацій лікаря. Лікувальна фізкультура сприяє процесу приживлення імпланта і розширенню свободи рухів.

Процес реабілітації триває близько 3-6 місяців. Тривалість залежить від віку, анамнезу пацієнта, рівня його активності, наявності супутніх патологій і ускладнень.

Можливі ускладнення після операції із заміни кульшового суглоба

Перш ніж провести ендопротезування кульшового суглоба, лікар повідомить пацієнту про можливі ризики. Після заміни суглоба іноді розвиваються такі ускладнення, як:

  • кровотеча
  • поява тромбів у судинах
  • інфекційний процес
  • асептична нестабільність частин ендопротеза
  • розвиток пневмонії
  • вивих суглоба

Уважне ставлення до пацієнта на кожному етапі лікування і реабілітації, використання якісних імплантатів і обладнання для проведення операції дозволяють спеціалістам МЦ «Mediland» відновити функціональність суглоба з мінімальним ризиком ускладнень. Пацієнту необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря і берегти себе від можливих травм.

Переваги проведення ендопротезування кульшового суглоба у МЦ «Mediland»

У МЦ «Mediland» у Києві виконуються операції з ендопротезування кульшового суглоба різних категорій складності. У нас створені всі необхідні умови для успішного встановлення імплантів:

  • хірургічне втручання проводять компетентні спеціалісти, які суворо дотримуються міжнародних протоколів лікування у сфері ортопедії та травматології, безперервно вдосконалюють свої знання та навички
  • операційні блоки оснащені відповідно до сучасних вимог, є інноваційне обладнання для діагностичних процедур і проведення різних хірургічних втручань
  • імпланти ретельно підбираються з урахуванням анатомічних особливостей пацієнта, використовується продукція тільки від надійних виробників

Запишіться на прийом до лікаря у МЦ «Mediland», щоб пройти обстеження і дізнатися, чи підходить цей метод лікування у вашому випадку. Для попереднього запису на консультацію зателефонуйте нам по телефону, замовте послугу зворотного дзвінка або залиште заявку на нашому сайті.

  
Лікарі-травматологи "Меділенд"
Володкін Володимир ортопед, консультація щодо болю у суставах в Київі, клініка ортопедії Меділенд

Володкін Володимир Леонідович

Ортопед-травматолог

Леонтьєв Петро Васильович

Леонтьєв Петро Васильович

Ортопед-травматолог

FAQ

⇒ Як ходять після заміни кульшового суглоба?

На початкових етапах реабілітації потрібно використовувати ходунки, не з метою обмеження навантаження на суглоб, а з метою формування правильної біомеханіки ходи. Відбувається поступова розробка суглоба, у міру якої повертається свобода руху. Протягом якого часу при ходьбі будуть необхідні милиці (ходунки) - 1-1,5 місяця. Після реабілітації повністю відновлюється здатність ходити без підтримки, опори і відчуття дискомфорту.

⇒ Скільки коштує операція із заміни тазостегнового суглоба?

На нашому сайті вказана ціна операції із заміни суглоба у медичному центрі «Mediland». Повна вартість лікування з ендопротезуванням визначається після обстеження пацієнта.

⇒ Як довго триває відновлення після операції із заміни кульшового суглоба?

Період реабілітації триває близько 3-6 місяців, швидкість відновлення залежить від стану та віку пацієнта, дотримання рекомендацій щодо допустимих навантажень.

⇒ Як довго приживається ендопротез кульшового суглоба?

При застосуванні безцементної фіксації імпланта кісткова тканина проростає у поверхню ендопротеза приблизно до 6 місяця. Однак при безцементному типі фіксації безпосередньо під час операції забезпечується первинна стабільність, яка обумовлює можливість повного навантаження на суглоб відразу після операції. При цементному вигляді фіксації ендопротеза відразу забезпечується стабільність компонентів ендопротеза, що дозволяє давати повне навантаження на прооперовану нижню кінцівку.


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

Вакцинація від грипу

Дорослих та дітей з 6 місяців
Епідсезон 2024-2025

Детальніше

ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 20% у будні та 15% у неділю

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Найкраща ціна на карту родимок + подарунок!

Карта родимок 3500 грн та знижка 15% на видалення новоутворень у подарунок лише до кінця листопада!

Детальніше

Пакет «Чоловіче здоров'я- Інфекції»

Дана програма дозволяє виявити інфекції в сечостатевій системі чоловіка

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Check-Up «Урологічний для жінок»

Своєчасна діагностика – найкраща профілактика захворювань сечовивідних шляхів

Детальніше

Check-Up «Чоловіче здоров'я»

Дана програма дозволяє оцінити стан сечостатевої системи у чоловіків

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Темні кола під очима: причини та лікування
Темні кола під очима: причини та лікування
Дивитись →
Як лікувати пітницю?
Як лікувати пітницю?
Дивитись →
Як позбутися кардіосклерозу?
Як позбутися кардіосклерозу?
Дивитись →
Мікроінсульт: симптоми, лікування
Мікроінсульт: симптоми, лікування
Дивитись →
Лікування та симптоми міжреберної невралгії
Лікування та симптоми міжреберної невралгії
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок