Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Лікування кісточки на великому пальці ноги або Hallux Valgus в Києві

Кісточки на пальцях ніг, лікування в Києві. Ортопедія Меділенд

Hallux Valgus (Халюс Вальгус) або вальгусна деформація стопи – патологія, яка характеризується прогресуючим вальгусним відхиленням першого пальця стопи, в результаті чого змінюється анатомічна вісь стопи та пальців.

Hallux valgus – досить поширена патологія стопи. Причини виникнення вальгусной деформації стопи можуть бути різні, від підвищених фізичних навантажень і спадкової схильності, до надмірної ваги і слабкості зв'язок і м'язів стопи. Також, тривале носіння незручного взуття, взуття з вузьким носком і на високих підборах підвищують ризик розвитку Халюс Вальгус і посилення хворобливих симптомів. Дане захворювання в більшій мірі поширене серед жінок молодого і середнього віку, які частіше використовують незручне модельне взуття.

При вальгусній деформації стопи, великий палець нахиляється всередину до менших пальців, внаслідок на стопі відбувається випинання головки кістки, і формування кісточки або шишки на нозі в області нижньої частини пальця. Саме тому пацієнти часто називають патологію – кісточка або шишка на великому пальці ноги.

Слід зазначити, що поява кісточки на великому пальці ноги, це не початкова стадія розвитку Халюс Вальгус. Дана патологія розвивається поступово, і на початковому етапі ви можете помітити, що взуття, яке буле зручним, стало незручним в носінні. Надалі, пацієнти відзначають появу до кінця дня болю в стопі, яка з часом набуває більш постійний і тривалий характер.

Симптоми вальгусной деформації великого пальця стопи

Як правило, пацієнти, традиційно скаржаться на косметичні зміни, пов'язані з Hallux valgus, які вони включають:

 • фізичний дискомфорт в стопі;
 • біль в першому і другому пальцях під час ходьби, а також в м'язах гомілки та нижньої частини спини;
 • печіння в передній частині стопи;
 • почервоніння шкіри і набряк внизу ноги біля кісточки;
 • можливе оніміння;
 • деформація переднього відділу стопи у вигляді утворення шишки на нозі біля великого пальця;
 • труднощі носіння звичайного взуття через «шишку на кісточці», що утворилася біля основи великого пальця ноги.

Як і будь-яка патологія, вальгусна деформація великого пальця стопи на ранніх стадіях краще і легше піддається лікуванню. Запущені форми Халюс Вальгус можуть привести до серйозних функціональних змін і значно ускладнити нормальну фізичну активність і рух. Через вальгусну деформацію першого пальця стопи відбувається погіршення кровопостачання та процесів іннервації в передньому відділі стопи, що призводить до розвитку артрозу і інших ортопедичних захворювань.

При першій появі перелічених симптомів слід звернутися до ортопеда-травматолога в клініку «Меділенд» на Лук'янівці, для лікування Hallux Valgus і спостереження в динаміці.

При огляді ортопед-травматолог визначає кут відхилення 1-го пальця стопи по відношенню до 1-ї плюсневої кістки. За кутом такого відхилення оцінюється ступінь деформації, тяжкість патологічних змін і розробляється тактика лікування.

 

 
 
 
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ
 
Лікування великої кісточки на нозі в Києві

Консервативні методи лікування

Консервативне лікування Hallux Valgus можливе, в разі невеликих змін в структурі стопи, але не завжди зберігає тривалий ефект.

Консервативні методи лікування Hallux Valgus включають:

 • застосування ортопедичних устілок та взуття;
 • застосування ортезів;
 • масаж і ЛФК м'язів гомілки;
 • фізіотерапевтичні процедури для зняття больових відчуттів.

Якщо деформація стопи сильно виражена, ці методи малоефективні. Неоперативне лікування застосовується в основному для усунення больових відчуттів при даному захворюванні, проте не ліквідує причини його виникнення.

 
Халюс вальгус, операція в Києві

Операція при Hallux Valgus в МЦ «Mediland»

Основним способом позбавлення від вальгусной деформації першого пальця стопи є операція з видалення «кісточки» на нозі.

Лікарі ортопеди МЦ «Меділенд» операцію з видалення кісточки на великому пальці ноги проводять із застосуванням сучасної методики, яка передбачає проведення втручання переважно на м'яких тканинах, і вкрай незначно зачіпаючи кістку. Це є відмінною рисою від більшості широко використовуваних методик, які передбачають виконання операції на кісткових структурах пацієнта (резекційну артропластику і остеотомії).

Операція з видалення «кісточки» на стопі досить малотравматична і її метою є усунення деформації пальця та болю в стопі при ходьбі. Вигідною перевагою застосовуваної у нас методики є відсутність великого втручання на кісткових структурах, що скорочує терміни відновлення після операції в кілька разів.

Операція Халюкс вальгус в стаціонарі медичного центру «Меділенд» виконується без крововтрати (проходить з накладеним кровоспиняючим джгутом).

Тривалість операції при Hallux Valgus на двох стопах – від 90 до 120 хвилин, в залежності від складності та тяжкості стадії захворювання. Чим менше виражена деформація, тим швидше і легше її усунути.

Терміни перебування в стаціонарі – 2-3 доби.

 

 
Реабілітація після халюс вальгус

Підготовка до операції

Спочатку виконується комплексне обстеження, що включає:

 • рентген стопи;
 • клінічний огляд;
 • оцінку загального стану пацієнта;
 • лабораторні аналізи.

Потім пацієнта консультує анестезіолог, в разі потреби суміжні фахівці.

 
Кісточка на великому пальці ноги, лікування в Києві

Післяопераційний період і реабілітація

В післяопераційному періоді пацієнт може самостійно, без допомоги, пересуватися в спеціальному взутті на 2-3 день після втручання.

Протягом 2 тижнів після операції необхідно дотримуватися постільного режиму. Також, виконувати комплекс вправ, рекомендованих лікарем.

Носіння ортопедичного взуття залишається обов'язковим до місяця після операції. До кінця цього терміну виконується контрольна рентгенографія для оцінки стану.

Успіх відновлення пацієнта після операції на стопі залежить безпосередньо від пацієнта, а саме від виконання ним рекомендацій, виданих лікарем.

 
Підготовка до операції з видалення халюс вальгус

Протипоказання

Не завжди пацієнту можна виконати дану операцію. Існує ряд протипоказань, при яких проведення операції по патології халюкс вальгус не рекомендується:

 • цукровий діабет (діабетична стопа);
 • захворювання судин нижніх кінцівок (варикоз, тромбоз);
 • ревматоїдний поліартрит;
 • інфекційні, запальні процеси локального характеру;
 • поганий загальносоматичний стан організму.

Ортопеди-травматологи Клініки "Mediland", незважаючи на величезний досвід проведення оперативного лікування, щорічно проходять навчання на практичних курсах для удосконалення навичок та вивчення нових технік і технологій; відвідують семінари, конференції та симпозіуми – для того щоб бути в курсі новинок в світі ортопедії.

 

Заказать обратный звонок