Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Лікування анальної тріщини в Києві

Клініка проктології Київ ‒ ефективне лікування анальної тріщини (anal fissure)

Анальна тріщина (anal fissure) ‒ це розрив чи рана тканин анального каналу, й в наш час дуже поширене захворювання. Якщо використовувати наукову термінологію, то можна описати виникнення анальної тріщини як порушення структури будови слизової оболонки всередині або ж із зовнішнього боку кишки. Статистика свідчить, що саме цей дефект на сьогоднішній день займає одне з провідних місць у числі найбільш поширених проктологічних захворювань, при чому, зустрічається частіше у молодих людей, ніж у людей в віці.

Формування анальних тріщин, фісур пов'язане з розривом анодерми під впливом різних причин, а саме:

 • часті запори, а також твердий кал є однією з основних причин, які можуть призвести до появи даної патології;
 • нехтування елементарними правилами гігієни;
 • стиль життя, робота, яка сприяє венозному та лімфатичному стазу в малому тазі;
 • мало фізичної активності;
 • частий анальний секс;
 • різноманітні захворювання та порушення, які виникли в області прямих вен, і в організмі людини в цілому, а також зниження рівня імунітету;
 • неправильний та незбалансований режим харчування;
 • тяжкі пологи ‒ одна з причин пошкодження оболонки прямого кишечнику, яка в майбутньому може призвести до появи тріщин.

Симптоми захворювання:

 • Основний симптом ‒ це больовий синдром в області анального кільця, який має пульсуючий характер і може також проявлятися при дефекації та навіть після неї. Під час гострого періоду, больові відчуття практично не припиняються та віддають в ноги та поперек, при цьому стан хворого значно погіршується.
 • Сильний спазм в області сфінктера, з розвитком патології стає хронічним.
 • Кровотеча ректального характеру. У випорожненнях може бути невелика кількість крові. Також, характерна наявність великої кількості слизистих виділень.

Дане захворювання доставляє людині масу неприємностей у повсякденному житті, а також спричинює розвиток вторинних захворювань, таких як поява поліпів. Тому, якщо ви виявили у себе симптоми захворювання, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем проктологом.

Лікарі проктологи нашої клініки, залежно від конкретної ситуації, підберуть найефективніший метод лікування даної хвороби.

 

 

  
 
Методи лікування анальної тріщини в МЦ "Mediland"
 
Лікування анальної тріщини без операції, проктолог в приватній клініці в Києві

Консервативні методи лікування

Анальна фісура, як і будь-який інший судинний процес, може носити гострий або хронічний характер. Гострі форми захворювання, незважаючи на те, що дуже болючі, але успішно лікуються без операції. Гострий процес знімають за допомогою спеціальних мазей та ректальних свічок, а також лікарських клізм.

Якщо тріщина не зажила в короткі терміни, навколо її краю утворюються грубі рубцеві тканини, що супроводжуються порушеннями та болями в процесі дефекації. Така тріщина загоїтися самостійно або на фоні медикаментозного лікування вже не може, тому необхідна оперативна терапія: висічення анальної тріщини методом сфінктеротомії, а також лікування анальної тріщини лазером або радіохвильовим методом.

 
Висічення анальної тріщини операція анальна сфінктеротомія

Дозована бокова сфінктеротомія

Ця методика застосовується при початкових стадіях захворювання, коли рана погано заживає на тлі консервативного лікування, але ще не має грубих рубцевих дефектів по краях.

Операція виконується під місцевою анестезією та полягає у частковому розрізанні волокон внутрішнього сфінктера прямої кишки для ліквідації спазму та болю, для відновлення нормального кровоточу, що сприяє загоєнню.

Дозована бокова сфінктеротомія анальної тріщини може бути виконана амбулаторно.

Пацієнт після операції зберігає працездатність.

Орієнтована вартість витрат на таке лікування становить 16000 ‒ 22000 гривень.

 
Анальна тріщина операція

Лазерне та радіохвильове висічення анальної тріщини

Суть операції полягає в видаленні рубцевих тканин навколо тріщини за допомогою лазера або радіохвильового скальпелю.

Використання таких сучасних методів дозволяє без травмування навколишніх тканин і безкровно видалити всі "хворі" тканини ‒ це сприяє швидкому загоюванню операційної рани. Операція виконується з використанням спинальної анестезії й абсолютно безболісна.

Дана операція проводиться виключно в умовах стаціонару.

Термін госпіталізації 1-3 дні.

Строки непрацездатності 14 днів, що пов'язано з необхідністю догляду за післяопераційною раною, сформованої на місці видаленої тріщини. Післяопераційний період протікає безболісно.

Орієнтовна вартість витрат на таке лікування 12000 ‒ 19000 гривень.

 
 

Заказать обратный звонок