Одне з поширених захворювань, з якими пацієнтам незручно звернутися до лікаря, - анальні тріщини. Навіть при виснажливому дискомфорті, який спричиняє ця патологія, люди не поспішають до проктолога, через що хвороба стає хронічною і викликає ускладнення. Але досвідчені лікарі-проктологи МЦ «Mediland» готові надати допомогу у такій неприємній ситуації, зводячи до мінімуму хвилювання пацієнта. Тому звертайтеся до наших спеціалістів одразу після появи симптомів, щоб запобігти небезпечним наслідкам і пройти курс лікування анальних тріщин у найкоротший термін.
Причини
Анальні тріщини являють собою поздовжні розриви анодерми, яка покриває поверхню заднього проходу. Таке пошкодження може виникнути через:
- часті випорожнення, наприклад, під час діареї
- закрепи (ризик їх появи підвищується під час вагітності, через неправильне харчування, хвороби шлунково-кишкового тракту, прийом лікарських препаратів)
- формування великих і дуже щільних фрагментів калу
- запалення шкіри в області ануса
- геморой
- проблеми із кровообігом у ділянці заднього проходу
- порушення функції сфінктера, яке призводить до його надмірного скорочення
- тривалі, важкі пологи
- виразковий коліт
- хворобу Крона
- механічне пошкодження тканин під час анального сексу
Ціни на послуги
- ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПРОКТОЛОГА
Консультація проктолога первинна 950 грн Консультація проктолога повторна 880 грн Консультація проктолога к.м.н., доцента первинна 2 000 грн Консультація проктолога к.м.н., доцента повторна 1 800 грн Ургентна консультація проктолога к.м.н., доцента первинна 4 000 грн Консультація провідного проктолога первинна 1 350 грн Консультація провідного проктолога повторна 1 200 грн
Без лікування тріщини заднього проходу кожна чергова дефекація призводить до погіршення стану. М'яз сфінктера скорочується, подразнюючи рану. Проходження калових мас також призводить до постійного подальшого пошкодження тканин, що спричиняє біль і кровотечу.
Види та симптоми
Розрізняють кілька видів анальних тріщин, які виникають з різних причин і протікають у вигляді гострої, хронічної або рецидивуючої форми.
Вид | Симптоми |
Гостра анальна тріщина | Відчуття тиску, свербіння, печіння, ріжучого болю у задньому проході, який особливо посилюється під час дефекації, відчувається потім ще близько півгодини. Кровотеча під час дефекації та після неї. |
Хронічна анальна тріщина | Біль виникає під час дефекації і залишається тривалий час після. Виражені кровотечі. |
Можливі наслідки та ускладнення
Якщо не проводиться адекватне лікування анальних тріщин, то у пацієнта можуть розвинутися небезпечні ускладнення:
- перехід захворювання у хронічну форму
- розвиток свища
Методи діагностики
При діагностиці анальних тріщин проводиться огляд проктолога. Лікар перевіряє наявність тріщин в області ануса, опитує пацієнта про те, які симптоми у нього є, наскільки давно вони виникли і за яких умов відчуваються сильніше. Комплексне обстеження може включати:
- аноскопію
- колоноскопію
- ректороманоскопію
- УЗД
- КТ
- клінічний аналіз крові
Консервативне лікування анальної тріщини
У випадку гострої анальної тріщини можливе лікування без операції, тільки із застосуванням консервативних методів. Пацієнту призначають:
- Протизапальні засоби
- Знеболювальні препарати
- Мазі для місцевого застосування, які сприяють загоєнню тріщини
- Ректальні свічки
- Сидячі ванночки з відварами лікарських трав
- Дотримання дієти, яка перешкоджає виникненню закрепів і подальшому пошкодженню тканин у задньому проході
- Ретельне дотримання особистої гігієни
Під час лікування анальних тріщин важливо оберігати уражену ділянку від травмування. Рекомендується використовувати м'який туалетний папір або серветки для інтимної гігієни, бажано - без ароматизаторів, які можуть подразнювати шкіру.
Хірургічне лікування анальної тріщини
Якщо анальна тріщина довго залишалася без належного лікування, розташовані навколо тканини зазнають рубцевих змін. Вони незворотні, і вилікувати їх без застосування хірургічних методів неможливо.
Для хірургічного лікування тріщин заднього проходу у МЦ «Mediland» застосовується висічення тріщини з проведенням сфінктеротомії (для цих операцій використовують, зокрема, і сучасні високотехнологічні апарати).
Профілактика захворювання
Для профілактики тріщин заднього проходу рекомендується:
- Забезпечити здорове харчування, яке знизить ризик появи закрепів. Включити до раціону продукти, багаті на клітковину, рослинні олії, різні сорти м'яса і риби (але не смажені страви), кисломолочні продукти, підсохлий хліб (скоротити вживання свіжої випічки, здоби).
- Харчуватися дрібно і регулярно, невеликими порціями
- Пити достатню кількість води - близько 2 л на добу (якщо є схильність до набряклості, захворювання нирок, визначити рекомендований обсяг рідини допоможе уролог)
- Виключити вживання спиртних напоїв
- Забезпечити фізичну активність
- Піклуватися про профілактику кишкових отруєнь, інфекцій, які призводять до діареї
- Без зволікання звертатися до проктолога при появі геморою або запальних процесів в області заднього проходу, а також підозр на наявність новоутворень
- Дотримуватися всіх рекомендацій лікаря під час лікування хронічних захворювань органів травлення (хвороба Крона, виразковий коліт)
Чому варто звернутися до МЦ «Mediland»
Поява тріщини у задньому проході - делікатна проблема, проте звернутися до проктолога необхідно. Пройти лікування без психологічного дискомфорту допоможуть лікарі МЦ «Mediland». У нашому центрі:
- спеціалісти з розумінням ставляться до пацієнтів
- обстеження проводиться з максимальною обережністю, щоб не посилити фізичний дискомфорт
- для діагностики та лікування застосовуються сучасні методики
- встановлені доступні ціни на послуги
Ознайомитися з вартістю консультації лікарів різного профілю, діагностичних і лікувальних процедур можна у прайсі. Щоб записатися на прийом у зручний час, зателефонуйте нам, замовте послугу зворотного дзвінка або заповніть заявку на сторінці сайту.
FAQ
⇒ Як швидко вилікувати тріщину у задньому проході?
Потрібно відразу прийти до проктолога у МЦ «Mediland» при виникненні характерних ознак - ріжучого болю у задньому проході, появі слідів крові на туалетному папері, спідній білизні. Лікар проведе обстеження і підбере ефективне лікування, яке допоможе якомога швидше вилікувати захворювання. Спроби самолікування або відсутність лікування призведуть до переходу патології у хронічну форму, яка лікується довше.
⇒ Що не можна робити при тріщині заднього проходу?
Не можна вживати їжу, яка подразнює тканини заднього проходу, уповільнює загоєння ушкоджень, посилює газоутворення у кишківнику та спричиняє закрепи. Виключіть із раціону гостру, смажену та жирну їжу, спеції, каву, цитрусові, шоколад, бобові, випічку.
⇒ У чому різниця між гемороєм і тріщиною?
Тріщина - це порушення цілісності тканин у задньому проході. Геморой пов'язаний із патологічними змінами судин на цій ділянці, появою вузлів, шишок, які можуть виступати за межі анального отвору. Тріщини можуть виникати при геморої, але також розвиваються як окреме захворювання.
⇒ Як зрозуміти, що тріщина стала хронічною?
Больові відчуття стають більш вираженими і тривалими. Симптоми продовжують проявлятися протягом більш ніж 3 місяців. З'являється психологічний дискомфорт перед актом дефекації, через що процес не може здійснюватися безперешкодно, і калові маси перебувають у кишківнику довше, що призводить до закрепів і заважає загоєнню рани.