При появі дискомфорту, нудоти після прийому їжі та відчутті гіркого присмаку у роті необхідно звернутися до спеціалістів. Гастроентерологи МЦ «Mediland» допоможуть стабілізувати роботу шлунково-кишкового тракту та вилікувати захворювання, що негативно впливають на стан пацієнта.
Приблизно 70% людей мають ті чи інші проблеми в роботі ШКТ. Гастрит, коліт та інші хвороби мають певну симптоматику. Тому, за появи перших ознак захворювання, слід прийти на консультацію до фахівця - лікар проведе діагностику та призначить ефективне лікування.
Коли потрібна консультація гастроентеролога
Якщо ви шукаєте гастроентеролога у Києві - зверніться до МЦ «Mediland», адже у нас працюють досвідчені фахівці, які пройшли практику у закордонних клініках. Ми рекомендуємо записатися на прийом за наявності:
- захворювань ШКТ
- хронічних патологій шлунково-кишкового тракту
- під час тривалої медикаментозної терапії (препарати провокують гастроентерологічні захворювання)
Згадані фактори ризику мають чітке вираження у таких симптомах:
- постійний чи ситуативний біль у животі, грудній клітці
- печія
- слиз або кров у калі
- нудота після вживання їжі
- здуття живота
- гіркий присмак у роті
- відрижка або гикавка
- різкий набір або втрата ваги
- проблеми зі стулом
Враховуючи симптоматику, гастроентеролог визначить характер проблем. Не слід ігнорувати ознаки захворювання шлунково-кишкового тракту, адже своєчасне лікування дозволить уникнути ускладнень в подальшому.
Які захворювання лікує гастроентеролог
Остаточний діагноз лікар поставить лише після огляду пацієнта, проведення інструментальної діагностики та апаратних досліджень. Найчастіше фахівці стикаються з такими захворюваннями:
- різні форми гастриту
- печія
- гепатит
- рубцеві деформації
- розлади травлення
- дуоденіт
- дивертикул шлунка або кишківника
- виразка або ерозія шлунка, дванадцятипалої кишки
- холецистит
- панкреатит
- розлади випорожнення
- хвороба Крона
- дискінезія жовчних шляхів
- захворювання підшлункової залози
Далеко не кожна клініка гастроентерології у Києві здатна запропонувати комплексний підхід до лікування. Але фахівці МЦ «Mediland» вдало поєднують різні види терапії задля досягнення бажаного результату. Обрана стратегія лікування залежить від типу захворювання та його стадії.
Як підготуватися до прийому у гастроентеролога
Якщо мова про первинну консультацію, то жодної підготовки не потрібно, але бажано відмовитись від їжі та води безпосередньо перед візитом. Також фахівці не рекомендують зчищати наліт з язика, якщо він є. За підсумками первинного огляду лікар може призначити додаткові діагностичні процедури та дослідження - це необхідно для збору додаткової інформації про захворювання.
Щодо підготовки до більш розширеної діагностики, спеціалісти МЦ «Mediland» проінструктують пацієнта. Наприклад, перед дослідженням дванадцятипалої або товстої кишки, шлунка, необхідно дотримуватися спеціальної дієти, а також зробити клізму або вжити проносні препарати.
Як проходить консультація у гастроентеролога
Прийом у спеціаліста проводиться за таким сценарієм:
- Спілкування з пацієнтом та збір анамнезу - лікар вислухає всі скарги на стан здоров’я
- Ретельний огляд, пальпація для виявлення ознак захворювання
- Скерування на лабораторні дослідження та апаратну діагностику, якщо в цьому є потреба
- Попередня постановка діагнозу
- Надання рекомендацій з лікування
Записатися на консультацію гастроентеролога можна на сайті або зателефонувавши за контактним номером телефону.
Діагностика гастрологічних захворювань
Аби правильно поставити діагноз, потрібно не лише зібрати анамнез, деталізувавши скарги пацієнта, але й провести діагностику задля отримання максимуму інформації про хворобу. Можливо, пацієнт має супутні захворювання або поява симптомів обумовлена попереднім прийомом медикаментів. Додаткове обстеження дозволить знайти першоджерело виникнення хвороби.
Лікар-гастроентеролог у київському МЦ «Mediland» використовує такі методи діагностики:
- ВЕГДС - видеозофагогастродуоденоскопія, один з найефективніших методів для об’єктивної оцінки стану слизової оболонку ШКТ. У розпорядженні фахівців МЦ «Mediland» є сучасне сертифіковане обладнання, що дає зображення високої якості
- хромоендоскопія - діагностична процедура, що дозволяє встановити характер процесів у слизовій травного тракту. Оболонка забарвлюється спеціальною речовиною, що дозволяє оцінити її функціональний стан і виявити порушення, якщо вони є
- колоноскопія - ще один вид ендоскопічної діагностики. Відеоколоноскопію проводять для оцінки товстого кишківника. Завдяки використанню сучасного обладнання, можна визначити патології сліпої, ободової та прямої кишки.
- ультразвукове дослідження органів черевної порожнини - проста та безболісна процедура. Майже кожна клініка гастроентерології проводить УЗД, але точність залежить від якості обладнання. В МЦ «Mediland» встановлено сучасні апарати, що дозволяють лікарям об’єктивно оцінити стан пацієнта
- КТ органів черевної порожнини - цей вид діагностики дозволяє швидко отримати інформацію, адже результати надходять вже за годину після процедури
Також проводяться різні види лабораторних досліджень. Найбільш розповсюджені - загальний аналіз сечі та аналіз крові. Крім того, гастроентерологія у київському МЦ «Mediland» пропонує пройти скринінги за потреби.
Чому варто звернутися до МЦ «Mediland»
Наші досвідченні лікарі постійно приймають участь у різноманітних заходах для підвищення власної кваліфікації. Крім колективу фахівців, перевагами МЦ «Mediland» є:
- сучасні палати стаціонару
- ввічливі співробітники, що радо нададуть відповіді на всі питання пацієнта
- власна лабораторія для швидкої обробки аналізів
- є можливість отримання консультації спеціалістів суміжних напрямів
Якщо Вам потрібен у Києві гастроентеролог - запишіться на консультацію на нашому сайті.
FAQ
⏩ Скільки коштує прийом гастроентеролога у Києві?
✅ Первинна консультація має фіксовану ціну, дізнатися яку можна під час запису на обстеження. Вартість подальшого лікування залежить від виявленої хвороби.
⏩ Що лікує гастроентеролог та з якими симптомами звертатися?
✅ Фахівці цього напрямку лікують хвороби шлунково-кишкового тракту. Якщо вас турбує біль у животі, тягнучі відчуття в районі печінки, гіркий присмак у роті, нудота, проблеми зі стулом та печія - зверніться до гастроентеролога.
⏩ На що дивиться гастроентеролог під час прийому?
✅ Під час первинного огляду спеціаліст перевіряє наявність захворювань травної системи, для чого ретельно обстежує: шлунок, стравохід, жовчний міхур, печінку, кишечник, підшлункову залозу. Головна мета прийому - оцінити стан ШКТ.
⏩ Чого не можна робити перед візитом до гастроентеролога?
✅ Необхідно обмежити прийом їжі та пиття, також бажано не зчищувати наліт з язика, якщо він є. Більш ретельна підготовка знадобиться для подальшої діагностики та здачі аналізів.