Видалити кісту у гайморовій пазусі можна за допомогою методів малоінвазивної хірургії - ендоскопічної ендоназальної та екстраназальної мікрогайморотомії, у Києві таке хірургічне втручання проводиться у МЦ «Mediland». Це малотравматична процедура, після якої реабілітація відбувається швидко, ризик ускладнень мінімальний. У багатьох випадках операцію проводять амбулаторно, і пацієнт того ж дня може покинути медичний центр.
Причини виникнення кіст у гайморовій пазусі
Кіста у гайморовій пазусі - це доброякісне утворення, яке виникає через закупорку протоки залози. Зовні воно оточене капсулою, а всередині може містити серозну рідину, слиз або скупчення гною. На початкових етапах кіста розвивається безсимптомно. Але при досягненні великого розміру вона спричиняє постійну закладеність носа, головний біль, сприяє частому виникненню гайморитів і може порушувати симетрію обличчя. До поширених причин розвитку кісти належать:
- Хронічні запальні процеси у гайморовій пазусі, які розвиваються через часті інфекційні хвороби або на фоні алергічних реакцій
- Інфекційно-запальні ураження коренів зубів, розташованих поруч із гайморовою пазухою
- Проростання кісти, що утворилася в області кореня зуба, у порожнину гайморової пазухи
Ризик утворення кісти у гайморових пазухах підвищений у людей зі слабким імунітетом і після перенесених травм у цій області. Інший фактор, що сприяє цьому, - анатомічні особливості: викривлення носової перегородки, порушення прикусу. Зустрічаються також вроджені кісти, які виникли через аномалії розвитку твердих тканин і слизової оболонки.
Ціни на послуги
Показання та протипоказання до ендоскопічної мікрогайморотомії
Консервативні методи лікування можуть застосовуватися на початкових етапах розвитку кісти, вони спрямовані на усунення інфекційно-запального процесу і симптомів, що турбують, але позбутися кісти можна тільки за допомогою операції. Проведення ендоскопічної мікрогайморотомії показано при:
- наявності кісти великого розміру
- швидкому збільшенні утворення
- болю в області обличчя
- наявності гною у порожнині
- появі проблем із зором, зумовлених наявністю кісти
Крім того, ця малоінвазивна операція проводиться для видалення поліпів, міцетом, чужорідних тіл (наприклад, фрагментів пломбувального матеріалу, який іноді потрапляє до порожнини пазухи під час лікування зубів).
Протипоказаннями для ендоскопічної мікрогайморотомії є:
- вагітність
- гострі інфекційні захворювання
- загострення хронічних хвороб печінки, нирок, серцево-судинної системи
- важкі форми діабету
- порушення коагуляції крові
- наявність злоякісної пухлини
- епілепсія
При виборі методу лікування отоларинголог МЦ «Mediland» ретельно вивчає анамнез пацієнта і уточнює наявність можливих протипоказань для ендоскопічної операції, щоб мінімізувати ризик ускладнень.
Підготовка до операції
Перед виконанням ендоскопічної мікрогайморотомії попереднє обстеження включає:
- КТ придаткових пазух носа
- загальний аналіз крові
- аналізи крові на RW і ВІЛ
- коагулограму
- біохімічний аналіз крові
Протягом тижня перед хірургічним втручанням не можна приймати препарати, що знижують згортання крові (переривання курсу потрібно обговорити з лікарем). У деяких випадках може знадобитися консультація стоматолога. Пацієнту слід дотримуватися дієти, яку порекомендує лікар, і утриматися від вживання алкоголю протягом тижня. Операцію проводять щонайменше через 6 годин після останнього прийому їжі.
Як проходить операція
Ендоскопічна мікрогайморотомія триває близько 30-60 хвилин і проводиться під місцевим наркозом (в окремих випадках застосовується загальний наркоз). Операція включає такі етапи:
- Ендоскопічне обладнання вводиться у гайморову пазуху через порожнину носа або крізь прокол під верхньою губою
- Кісту видаляють, порожнину пазухи ретельно обробляють антисептиком. Точність маніпуляцій контролюється завдяки використанню мініатюрної камери, яка передає чітке збільшене зображення оперованої пазухи на екран комп'ютера
- Інструменти вилучаються із пазухи
Період реабілітації після ендоскопічної мікрогайморотомії
Якщо не виникає необхідності у більш тривалому спостереженні за станом пацієнта, він може вирушити додому через кілька годин після хірургічного втручання. Протягом кількох днів після операції розвивається невелика набряклість, відчувається біль у прооперованій області, можливе оніміння крил носа. Це тимчасові ефекти, які безслідно проходять при дотриманні рекомендацій лікаря. Лікар призначає промивання носа, застосування протизапальних і судинозвужувальних крапель.
Період реабілітації триває близько 2-4 тижнів. У перші дні після операції потрібно намагатися не чхати і не кашляти, не можна сморкатися. Протягом усього періоду відновлення необхідно утриматися від фізичних навантажень, авіаперельотів, впливу високих температур (не відвідувати лазню, сауну, не приймати гарячу ванну). Не слід пити рідини через соломинку.
Переваги проведення ендоскопічної мікрогайморотомії у МЦ «Mediland»
Звертайтеся у МЦ «Mediland» у Києві для видалення кісти гайморової пазухи методом ендоскопічної мікрогайморотомії. У нашому медичному центрі:
- операцію проводять висококваліфіковані отоларингологи, які мають великий досвід і постійно обмінюються досвідом з колегами у нашій країні та за кордоном
- для хірургічного лікування використовується сучасне ендоскопічне обладнання
- вартість мікрогайморотомії доступна для широкого кола пацієнтів
Ціна ендоскопічного видалення кісти гайморової пазухи у Києві у МЦ «Mediland» вказана на нашому сайті, але повну вартість хірургічного лікування лікар повідомляє після проведення діагностики. Записатися на прийом до лікаря можна за телефоном, за допомогою сервісу зворотного дзвінка або форми запису на нашому сайті.