або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування дисплазії шийки матки в Києві

Автор статьи:

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Дисплазія шийки матки лікування в Києві, ціна. Клініка гінекології Меділенд в Києві

Дисплазією, або цервікальною інтраепітеліальною неоплазією, називається патологічний стан, при якому в епітелії шийки матки з'являються атипові клітини. Дисплазія є проміжним етапом між нормальним цервікальним епітелієм та передраком, який передує розвитку інвазивного злоякісного процесу.

Цервікальна неоплазія найчастіше зустрічається у сексуально активних жінок віком від 25 до 35 років. Основна причина розвитку - папіломавірусна інфекція, що передається статевим шляхом. Дисплазія зазвичай не викликає специфічних симптомів і часто залишається непоміченою, доки не виявляється при гінекологічному огляді.

Лікування дисплазіїмає велике значення для жіночого здоров'я, тому що, якщо залишити патологію поза увагою, вона може прогресувати в рак шийки матки - одне з найнебезпечніших онкологічних захворювань у жінок. МЦ «Mediland» пропонує одразу кілька сучасних методів вирішення цієї проблеми. Вибір терапевтичної тактики залежить від ступеня тяжкості неоплазії. Після комплексного діагностичного обстеження лікар МЦ «Меділенд» підбере найефективнішу методику з урахуванням індивідуальних характеристик та потреб пацієнтки.

Лікарі гінекологічного відділення МЦ «Mediland»
Желтоножська Юлія ‒ найкращий гінеколог в Києві за даними Doc.ua. Консультація гінеколога Київ

Желтоножська Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Семенова Тетяна ‒ акушер гінеколог Київ ‒ хороший гінеколог вагітності

Семенова Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог, акушер-гінеколог

Кухарчук Вадим Васильович гінеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

 

Ступені дисплазії шийки матки

Ступінь тяжкості цервікальної неоплазії варіюється від легкої до важкої:

 1. Легка (CIN 1). Атипові клітини присутні в нижньому шарі епітелію. Поверхневий та проміжний шари зберігаються. Ризик виникнення раку становить 1%
 2. Помірна. Атипові зміни присутні в більш ніж половині епітеліального пласта. Ймовірність розвитку злоякісного процесу становить 5%
 3. Тяжка. Атипові зміни зачіпають практично весь епітеліальний пласт. Ризик виникнення раку в цьому разі зростає до 12-15%

Точне визначення ступеня тяжкості ураження відіграє важливу роль у виборі методу лікування. При легкому ступені захворювання може регресувати самостійно. При помірній можна обмежитись малотравматичними методами лікування. При тяжкій більшості випадків потрібна операція з видалення дисплазії шийки матки.

Діагностика дисплазії

Для виявлення цервікальної неоплазії використовуються такі діагностичні методи:

 1. Первинне гінекологічне обстеження. Лікар оцінює стан репродуктивних органів пацієнтки, проводить огляд шийки матки в дзеркалах. Це дає можливість помітити ознаки змін у шийному епітелії
 2. Кольпоскопія. Візуалізація цервікального епітелію за допомогою спеціального пристрою, що збільшує, - кольпоскопа, який дозволяє детально оцінити стан епітелію. Для виявлення атипових ділянок лікар може використовувати оцтову кислоту або склад йоду
 3. ПАП-тест. Процедура забору клітин шийки матки з подальшим аналізом під мікроскопом
 4. Біопсія. Взяття невеликого зразка тканини піхвової частини шийки матки та кюретаж (біопсія) ендоцервіксу з метою встановлення остаточного діагнозу

Для діагностики ВПЛ як найбільш імовірної причини дисплазії додатково виконуються аналізи ПЛР та ІФА.

Дисплазія шийки матки: лікування

Вибір терапевтичної тактики насамперед залежить від тяжкості захворювання. Після діагностичного обстеження лікар підбере найефективніший і найбезпечніший метод видалення цервікальної неоплазії.

Консервативне лікування (при 1 ступені)

Легкий рівень неоплазії можна лікувати за допомогою консервативного підходу. Він полягає в застосуванні протизапальних, противірусних, антибактеріальних та антимікотичних засобів. Інвазивніші методи лікування дисплазії не потрібні. Пацієнткам рекомендують наступні динамічні спостереження та цитологічний контроль.

Радіохвильова вапоризація (при 2 ступені)

Видалення дисплазії шийки матки 2 ступеню у медичному центрі «Меділенд» проводиться методом радіохвильової вапоризації на апараті «Сургітрон». Це більш сучасна методика, що дозволяє уникнути появи грубих рубців, звуження зовнішнього зіва і укорочення шийки матки, які були характерні для діатермокоагуляції та кріодеструкції, що використовувались раніше. Радіохвильова вапоризація не пов'язана з ризиком серйозних побічних ефектів і може застосовуватися для лікування молодих жінок, які планують у майбутньому мати дитину.

Радіохвильова конізація (при 3 ступені)

Цей метод лікування застосовується при тяжкому ступені цервікальної неоплазії та високому ризику малігнізації (злоякісної трансформації). У порівнянні з вищеописаними підходами це інвазивніший, але при цьому все ще органозбережний хірургічний підхід. Операція передбачає видалення тканин, у яких присутні атипові клітини, з допомогою хірургічної петлі, на яку подається високочастотний струм. Петля миттєво коагулює пошкоджені кровоносні судини, що знижує ризик кровотечі та сприяє швидшому загоєнню тканин.

Хірургічна конізація (при 3 ступені)

Застосовується при тяжкій цервікальній неоплазії, що вимагає значного втручання. Патологічно змінені тканини січуть скальпелем. Хоча це досить високотравматична процедура, у більшості випадків вона дозволяє ефективно запобігти розвитку злоякісного процесу. Видалення шийки матки при дисплазії виконується вкрай рідко. Зазвичай цю операцію застосовують для лікування раку.

Симптоми цервікальної неоплазії

Більшість пацієнток не мають жодних симптомів. Аномальні зміни в клітинах епітелію зазвичай виявляються під час проведення ПАП-тесту. Деякі жінки можуть зазначати такі симптоми, як-от:

 • зміна характеру виділень із піхви
 • поява кров'янистих виділень між менструаціями
 • кровотеча після статевого акту
 • біль при статевому акті
 • кровотеча під час менопаузи

Оскільки дисплазія часто розвивається безсимптомно, гінекологи МЦ «Меділенд» рекомендують проходити планові огляди гінеколога, попри відсутність скарг, аби вчасно виявити ознаки патології.

Причини дисплазії

Клітини шийки матки можуть згодом змінюватися. Однак основною причиною цервікальної неоплазії є папіломавірусна інфекція, що передається при сексуальному контакті. Існує понад 200 різних вірусів ВПЛ. Більшість із них не є онкогенними. Однак 12 вірусів належать до групи високого ризику. Так, ВПЛ 16 та 18 типу відповідальні за 70% випадків раку шийки матки.

Крім того, існують фактори ризику, що підвищують ризик розвитку цього захворювання:

 • ранній початок сексуального життя (до 18 років)
 • безладні статеві зв'язки
 • захворювання або приймання ліків, що знижують функцію імунної системи
 • практика незахищеного сексу
 • часті аборти

Найкращими способами профілактики дисплазії та раку шийки матки є вакцинація проти ВПЛ, а також регулярні профілактичні перевірки у гінеколога.

Дисплазія шийки матки під час вагітності

У вагітних жінок неоплазія з високою ймовірністю регресує самостійно. Зміни рідко переростають в інвазивне захворювання, тому консервативне лікування з наступним спостереженням у післяпологовому періоді є безпечним протоколом, незалежно від способу розродження.

Чи можна завагітніти з дисплазією шийки матки?

Завагітніти з цервікальною неоплазією можна. Проте, якщо зміни мають високий рівень тяжкості, краще видалити її до планування вагітності. У решті випадків вагітність не протипоказана. Немає доказів того, що дисплазія негативно впливає на розвиток плода.

Як швидко прогресує дисплазія шийки матки?

Приблизно у 10% жінок легка неоплазія прогресує до помірного, а потім до тяжкого ступеня, і зрештою розвивається в інвазивний рак шийки матки. Цей процес займає близько 10 років, проте в деяких випадках протікає набагато швидше.

Лікування дисплазії в МЦ Mediland: запис до лікаря

Видалення цервікальної неоплазії шийки матки з застосуванням сучасних малотравматичних методів проводиться в медичному центрі «Меділенд» у Києві. Щоб записатись на консультацію лікаря, заповніть форму зворотного зв'язку або замовте зворотний дзвінок. Найближчим часом із вами зв'яжеться медичний координатор. Він призначить вам консультацію в зручний час, уточнить вартість лікування дисплазії шийки матки та докладно розповість про те, як підготуватися до процедури.


Заказать обратный звонок