Біопсія в МЦ «Меділенд» у Києві

або зателефонувати за номером телефону

Ефективність лікування багато в чому залежить від швидкості та точності діагностики. Іноді буває, що лабораторних аналізів та інструментальних досліджень, таких як УЗД, КТ та МРТ, недостатньо для встановлення точного діагнозу. І тут додатково проводиться біопсія. Це процедура, під час якої лікар бере невеликий зразок тканини з патологічного осередку чи підозрілої області тіла та відправляє його на гістологічне дослідження. Вивчаючи біоптат під мікроскопом, лікар-патоморфолог визначає характеристики клітин, які допомагають поставити правильний діагноз.

Найчастіше біопсія проводиться за підозри на онкологічні захворювання. Тільки гістологічний аналіз дозволяє точно відрізнити нормальні клітини від злоякісних. Іноді дослідження тканин під мікроскопом потрібне при діагностиці неонкологічної патології. Біопсію призначають при деяких формах гепатиту, запальних захворюваннях кишківника, хворобах щитоподібної залози.

Види біопсії

Взяття матеріалу для аналізу може відбуватися у різний спосіб. Вибір методу залежить від області тіла, в якій розташоване патологічне джерело, а також від загального стану здоров'я пацієнта.

Тонкоголкова аспіраційна біопсія (ТАБ)

Найбільш поширений тип біопсії. Він передбачає забір цитологічного (клітинного) матеріалу за допомогою довгої тонкої голки. Подальший аналіз дозволяє оцінити, чи є клітини здоровими, чи злоякісними. Тонкоголкова біопсія широко застосовується при діагностиці раку щитоподібної залози як для дослідження первинної пухлини, так і лімфатичних вузлів. Її також використовують при раку слинних залоз, щитоподібної залози та інших видах злоякісних пухлин. 

Трепан-біопсія під контролем УЗД

Процедура виконується під місцевою анестезією. Її роблять за допомогою трепан голки, яка заряджається в спеціальний пристрій — біопсійний пістолет. Потім під контролем ультразвукового дослідження лікар точно визначає область, з якої необхідно отримати гістологічний матеріал, та вводить у неї голку. На відміну від тонкоголкової біопсії трепан голка дозволяє взяти невеликий фрагмент тканини, що робить її більш інформативною при діагностиці деяких онкологічних захворювань. 

Інцизійна біопсія

Процедура передбачає хірургічне видалення частини підозрілого новоутворення. Цей метод використовують у тих випадках, коли менш інвазивні способи забору матеріалу (ТАБ, трепан-біопсія) не показали наявність злоякісних змін, а результати інших досліджень вказують на їх наявність. Залежно від області тіла, у якій локалізується патологічне джерело, інцизійна біопсія може проводитися під місцевою або загальною анестезією. 

Ексцизійна біопсія

Ця методика носить як діагностичний, так і терапевтичний характер. Її виконують у разі, коли незалежно від результатів аналізу, новоутворення підлягає повній хірургічній резекції. Наприклад, при діагностиці меланоми. Після видалення новоутворення його надсилають на гістологічний аналіз. Якщо він показує наявність злоякісного процесу, пацієнту призначають додаткові методи лікування, наприклад, радіо- або хімієтерапію. 

Панч-біопсія

Медична процедура, під час якої за допомогою спеціалізованого інструменту, що нагадує порожню трубку з гострими краями, витягується невеликий циліндричний зразок шкіри або м'яких тканин. Методика забезпечує отримання зразка, що охоплює всі шари шкіри, що є вкрай важливим для точної діагностики різних дерматологічних захворювань. Панч-біопсію проводять під місцевою анестезією. Цей метод застосовується для діагностики злоякісних пухлин, запальних, інфекційних та інших уражень шкіри. 

Ендоскопічна біопсія

Для діагностування різноманітних захворювань внутрішніх органів часто використовують ендоскопію. Даний метод передбачає використання гнучкої довгої трубки з мікровідеокамерою та джерелом освітлення на кінці для візуалізації внутрішніх органів та структур. Залежно від обстежуваної зони розрізняють декілька видів ендоскопії - бронхоскопія (дослідження бронхів), гастроскопія (дослідження шлунка), цистоскопія (дослідження сечового міхура) та ін. Якщо у ході діагностики лікар знаходить підозріле утворення, він може відразу взяти зразок тканини за допомогою маленьких хірургічних інструментів. У такому разі біопсія називається ендоскопічною. 

Біопсія сторожового лімфовузла

Багато злоякісних пухлин насамперед поширюються (метастазують) через лімфатичну систему. Перший лімфатичний вузол, яким відбувається відтік лімфи від пухлини, називається сторожовим. Якщо метастази є у системі регіонарних лімфовузлів, вони обов'язково присутні у сторожовому вузлі. 

Зазвичай (70-80% хворих) є один сторожовий вузол, приблизно у 20% хворих - два, рідше три й більше. Біопсія сторожового лімфовузла дозволяє точно визначити, чи поширилася пухлина лімфатичною системою та призначити відповідне лікування. Дана методика часто використовується при діагностиці меланоми, раку молочної залози, щитоподібної залози, шлунка, товстої кишки, шийки матки, легенів та інших видів онкозахворювань.

Ускладнення після біопсії

Попри те, що біопсія належить до відносно безпечних методів діагностики, як усі інвазивні процедури, вона пов'язана з ризиком певних ускладнень. Найбільш поширеними серед них є:

  • інфекція
  • неконтрольована кровотеча
  • ушкодження органів
  • ушкодження нервів

Проведення біопсії досвідченим лікарем у відповідних умовах дозволяє знизити ймовірність розвитку ускладнень до мінімуму. 

Результат та розшифровка біопсії

Зразок матеріалу, отриманого при біопсії, вирушає до лабораторії, де патолог досліджує його під мікроскопом, щоб виявити наявність аномальних клітин, запальних процесів або злоякісних новоутворень. Результат біопсії являє собою докладний гістологічний звіт, який містить інформацію про тип клітин, їх структуру, ступінь диференціації та інші важливі характеристики, які допомагають встановити точний діагноз.

Розшифровка результатів біопсії – це процес інтерпретації даних лікарем. Ґрунтуючись на гістологічному звіті, фахівець може визначити природу захворювання, його стадію та ступінь агресивності, якщо йдеться про злоякісний процес. Ці дані є ключовими для вибору найбільш ефективного методу лікування та прогнозування результату захворювання. 

Результат біопсії часто можна отримати протягом 2-3 днів. При проведенні складніших аналізів – через 7-10 днів.

Чому варто звертатися до медичного центру «Меділенд»?

В МЦ «Медліенд» у Києві біопсію проводять кваліфіковані та досвідчені фахівці із застосуванням сучасного обладнання. У кожному конкретному випадку лікар визначає найбільш ефективний та безпечний метод забору гістологічного матеріалу, який дозволить отримати максимально повну інформацію, необхідну для встановлення правильного діагнозу та вибору оптимальної терапевтичної тактики. Щоб уточнити вартість біопсії або ціни на інші дослідження, а також записатися на консультацію лікаря, скористайтесь формою зворотного зв'язку або зателефонуйте за телефонами, вказаними на сайті.

Запис на прийом

Фахівці МЦ «Меділенд»
Бугайцов Сергій Георгійович ‒ мамолог, онкомамолог Київ

Бугайцов Сергій Георгійович

Лікар-мамолог, онкомамолог, онкохірург, д.мед.наук, професор

Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар-онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Гірагосов Євген Юрійович

Гірагосов Євген Юрійович

Лікар-онколог, онкодерматолог, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Парокінний

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Скрипничук

Скрипничук Іван Васильович

Лікар-онколог

Савчук Леонід Васильович Медиленд

Савчук Леонід Васильович

Лікар-отоларинголог, ЛОР-онколог вищої категорії, дитячий ЛОР

Ткаченко Федот Генадійович

Ткаченко Федот Генадійович

Лікар-проктолог, хірург вищої категорії, онкохірург

Шестак Геннадій Петрович

Шестак Геннадій Петрович

Лікар-гематолог вищої категорії, онкогематолог

Запис на прийом

Залишити відгук
Заказать обратный звонок