або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лапароскопічна резекція нирки у Києві

Автор статьи:

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог, хірург

Лапароскопічна резекція нирки у Києві

Раніше при діагностуванні новоутворень нирки проводилась нефректомія - повне видалення органу. Але таке радикальне рішення провокує появу значних ускладнень. Час не стоїть на місці, тож на зміну надто радикальному підходу прийшов більш щадний - резекція пухлини та уражених тканин. Ця операція проводиться лапароскопічним методом для запобігання значної крововтрати та широкого розсічення м’язових шарів. Малоінвазивна процедура дозволяє зберегти нирку та її функціональність.

У МЦ «Mediland» працюють досвідчені хірурги-урологи, які за допомогою сучасного лапароскопічного обладнання видаляють пухлини та уражені тканини, забезпечуючи повне одужання пацієнта.

Показання та протипоказання до резекції нирки

Лапароскопічна резекція нирки проводиться при діагностуванні у пацієнта доброякісних пухлин. Процедура призначається також при виявленні раку нирки першої стадії. Часу на зволікання немає - необхідно своєчасно почати лікування для запобігання розвитку патології. І у МЦ «Mediland» є все необхідне для проведення якісної діагностики та ефективного лікування.

Показання для проведення операції:

  • невеликі розміри новоутворення
  • інфаркт нирки
  • сечокам’яна хвороба
  • пухлина не виходить за межі органу
  • часткове ураження нирки при травмах та захворюваннях
  • наявність лише однієї нирки в умовах функціональних порушень органу

Необхідність хірургічного втручання обумовлена неефективністю консервативного лікування. Медикаментозна терапія чи лікувальна гімнастика не здатні запобігти розвитку новоутворення. Розростання пухлини спричинить порушення в роботі інших внутрішніх органів. Тому досвідчені лікарі-урологи рекомендують операцію.

Лапароскопічна резекція нирки не проводиться, якщо у пацієнта наявні:

  • патології, що ускладнюють згортаємість крові
  • онкологічні захворювання IV стадії
  • складні патології внутрішніх органів
  • гострі інфекційні або вірусні захворювання

Перед прийняттям остаточного рішення щодо проведення операції, лікар-уролог уважно обстежує уражену нирку на УЗД. Інструментальна діагностика дозволяє отримати більше інформації стосовно пухлини, зокрема: локалізацію новоутворення, рівень ураження тканин. Керуючись цією інформацією, можна об’єктивно оцінити доцільність органозберігаючої операції.

Які переваги має резекція нирки

Відкриті лапаротомічні операції супроводжуються: обширною втратою крові, довготривалим відновленням, великим ризиком пошкодження здорової тканини. Лапароскопічна резекція нирки дозволяє хірургу-урологу отримати доступ до зони ураження за допомогою декількох проколів - великий розріз на животі робити немає потреби, що дозволяє запобігти пошкодженню шкіри та потужних м’язових шарів.

Хірурги-урологи МЦ «Mediland» мають великий практичний досвід у проведенні подібних операцій, тому ймовірність появи ускладнень після хірургічного втручання - мінімальна. Малоінвазивні процедури застерігають пацієнта від спайок та грижі. Під час реабілітації відсутні гострі больові відчуття й відновлення відбуваються максимально швидко.

Лапароскопічна резекція нирки: підготовка, хід операції та реабілітація

Хірургічне лікування складається з трьох етапів: підготовки, безпосередньо операції та періоду відновлення.

Підготовка Спочатку проводиться первинний огляд та консультація з урологом, під час якої він збирає анамнез. Лікар призначає загальний аналіз крові та аналіз на онкомаркери, загальний аналіз сечі. Проводиться: УЗД, КТ, ЕКГ. Перед операцією пацієнт проходить консультацію в анестезіолога. В день процедури ставлять очисну клізму та катетер для спорожнення сечового міхура За 8-10 годин до операції не можна їсти, а за 3-4 години пити воду
Хід операції Зупиняється кровотік нирки. Це необхідно для зменшення втрати крові. Лікар-уролог робить 1 прокол, аби наповнити черевну порожнину газом та безпечно зробити ще 2-3 проколи, через які вводиться лапароскопічне обладнання. Хід операції транслюється на спеціальному моніторі. Видалені частини органу вилучаються також через ці проколи. На місця проколів хірург-уролог накладає шви 2-3 години
Відновлення Для виведення рідини після операції встановлюється дренаж. Його прибирають через 1-2 дні після хірургічного втручання. Протягом одного місяця заборонені фізичні навантаження. Під час реабілітації необхідно дотримуватися дієти, приймати призначені лікарем медикаменти. Також слід відмовитись від шкідливих звичок: паління, вживання алкоголю та наркотиків 6-8 місяців

Для запобігання рецидиву, необхідно дотримуватися визначених лікарем правил профілактики. Також пацієнту слід контролювати вагу та артеріальний тиск, важливо відмовитись від шкідливої їжі, регулярно відвідувати уролога.

Чому варто звернутися у МЦ «Mediland»

Досвідчені урологи оглянуть пацієнта та поспілкуються з ним, вислухавши всі скарги на стан здоров’я. Після збору анамнезу проведуть інструментальну діагностику та лабораторні дослідження.

Переваги МЦ «Mediland»:

  • сучасні операційні та лапароскопічне обладнання
  • комфортабельні палати стаціонару
  • власна лабораторія
  • сучасне обладнання для проведення апаратної діагностики
  • досвідчені урологи та фахівці суміжних напрямів
  • лікарі регулярно проходять стажування за кордоном

Ціна резекції нирки залежить від особливостей клінічного випадку. Остаточна вартість хірургічної процедури стане відомою після всебічного обстеження пацієнта. Щоб записатися на консультацію - зателефонуйте за контактним номером.

 
Лікарі-урологи клініки «Mediland»
Олександр Гапєєв лікар уролог в Києві, проводить дроблення камей в нирках, сечоводах, сечовому міхурі лазером

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог

Михайло Володимирович лікар уролог в Києві, проводить видалення каменів з нирок, сечоводів, сечового міхура лазером

Дудник Михайло Володимирович

Лікар-уролог

Погребняк Іван Юрійович

Погребняк Іван Юрійович

Уролог, лікар УЗД

Юрій Сичов лікар уролог в Києві, лікує камені в нирках, сечоводах, сечовому міхурі без операції

Сичов Юрій Віталійович

Лікар дитячий уролог

FAQ

⏩ Як довго загоюється нирка після резекції?

✅ Після успішно проведеної операції пацієнт залишається в стаціонарі на декілька днів, а виписки процес відновлення продовжується. Реабілітація передбачає регулярні консультації з урологом, обстеження. Лікар контролює стан пацієнта, щоб запобігти рецидиву. Повне відновлення функцій нирки відбувається за 6-8 місяців після резекції.

⏩ Скільки триває операція з резекції нирки?

✅ Середня тривалість лапароскопічної резекції нирки становить 2-3 години (проводиться під загальною анестезією.

⏩ Якими можуть бути наслідки після резекції нирки?

✅ Завдяки багаторічному практичному досвіду хірургів-урологів МЦ «Mediland», вдається суттєво знизити ризик подальших ускладнень, але повністю їх виключати не можна. Згідно статистики, найпоширеніші проблеми під час резекції:

  • масивна кровотеча - 2%
  • інфекційні захворювання - 3%
  • гостра ниркова недостатність, яка розвивається після резекції єдиної нирки - 13%
  • формування сечового свища

Щоб запобігти появі ускладнень під час післяопераційного відновлення, необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря.


Заказать обратный звонок