або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування ендометріозу в Києві

Автор статьи:

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Эндометриоз, лечение в Киеве Клиника гинекологии Медиленд

Стан клітин внутрішньої оболонки матки залежить від гормонального фону. Якщо вони розростаються за свої природні межі, з’являється патологія, яка супроводжується сильними больовими відчуттями, кровотечею, дискомфортом. Ендометріоз матки - захворювання, що має 4 стадії. У занедбаній формі спостерігаються глибокі кісти та спайки у черевній порожнині.

Ендометрій може розростатися за межі органів репродуктивної системи. Вогнища досягають сечовика, кишківника, інших внутрішніх органів. Щомісяця, якщо жінка не вагітніє, відбувається відторгнення клітин внутрішньої оболонки матки, починається менструація. Патологія аномального розростання ендометрію відбувається за таким же принципом, що і слизової матки.

Симптоми ендометріозу матки

Ознаки появи захворювання залежать від локалізації патології та ступеня розростання тканини. Лікування ендометріозу необхідне при наявності наступних симптомів:

 • гострі спазми під час критичних днів
 • больові відчуття в районі тазу
 • рясні виділення у період менструації
 • зміщення циклу
 • дискомфорт та больові відчуття після статевого контакту
 • кровотечі та виділення у міжменструальний період
 • больові відчуття при випорожненні, анальні кровотечі, проблеми з випорожненням кишечника
 • занепад сил, сонливість, мінливість настрою

Виявивши деякі з перерахованих симптомів, слід звернутися до гінеколога. За підсумками дослідження лікар спростує побоювання пацієнтки або поставить діагноз ендометріоз. Лікування проводиться консервативним чи хірургічним шляхом, у залежності від стадії захворювання. Інтенсивність розвитку патології у кожного клінічного випадку індивідуальна. У деяких пацієнток хвороба протікає без яскраво виражених симптомів.

Щоб точно встановити діагноз, потрібно провести комплексне обстеження. Симптоматика ендометріозу яєчників схожа на інші гінекологічні хвороби. Тому пацієнтка під час обстеження здає аналіз крові та аналіз сечі, проходить УЗД, КТ, МРТ та інші діагностичні процедури.

Стадії та форми ендометріозу

Розвиток захворювання протікає не тільки у зоні статевих органів. Тому ендометріоз буває двох видів:

 • генітальний - ураження виключно статевих органів
 • екстрагенітальний - поява вогнищ у ділянці сечовика, нирок, геніталій, кишечника

Генітальний вид буває внутрішнім та зовнішнім. При першому типі клітини розростаються та потрапляють у м'язи. Це захворювання називають аденоміозом. У внутрішнього типу є 2 підвиди:

 1. Перитонеальний - ураження труб матки, черевної порожнини, яєчника
 2. Екстраперитонеальний - проникнення клітин у піхву, ендометріоз шийки матки

Є й більш проста класифікація захворювання. Форма патології залежить від ураженого органу. Відповідно до цього ендометріоз буває:

 • яєчників
 • очеревини
 • сечовика
 • тіла або шийки матки
 • інших органів

Відповідно до темпів прогресу патології та кількості проблемних вогнищ, їх глибини, лікарі визначають наступні форми захворювання:

 1. Неглибоке ураження, поодинокі вогнища
 2. Декілька проблемних ділянок, клітини глибше проростають у здорову тканину
 3. Багато гострих вогнищ, поява невеликих кіст, поодинокі спайки
 4. Глибоке ураження, об'ємні кісти у яєчниках, численні спайки в очеревині

Лікування ендометріозу визначається відповідно до виду, форми та стадії захворювання.

Діагноз ендометріоз - профілактика та лікування

До групи підвищеного ризику потрапляють жінки з генетичною схильністю до захворювання. Якщо патологія була діагностована у матері або близьких родичів пацієнтки, потрібно спостерігатися у гінеколога. На ранніх стадіях захворювання можливе лікування консервативним шляхом.

Профілактика ендометріозу передбачає відмову від гормональних препаратів. Протизаплідні засоби слід використовувати під суворим контролем гінеколога. Характер перебігу захворювання залежить від гормонів. У профілактичних цілях необхідно кілька разів на рік записуватися на огляд до гінеколога, щоб своєчасно діагностувати патологію. Потрібно контролювати гормони, уникати збоїв.

Фактори зниження ризику появи захворювання:

 • багатоплідні пологи
 • лактація
 • регулярна фізична активність
 • пізня перша менструація

Після обстеження лікар складе лікування ендометріозу. Ціна терапії залежить від ступеню захворювання.

Лікування ендометріозу без операції

Консервативний курс терапії передбачає прийом медикаментозних препаратів. Лікар враховує локалізацію, глибину та кількість вогнищ. План лікування складається індивідуально для кожної пацієнтки, але гінекологи дотримуються основних принципів:

 • лікарі на ранній стадії діагностували у пацієнтки ендометріоз тіла матки. У подібних ситуаціях призначається прийом гормонів. Якщо під час діагностики була виявлена міому матки, проводиться оперативне втручання
 • агресивний курс гормонів призначається при ураженні яєчників. На програму лікування впливає вік пацієнтки та її плани щодо зачаття дитини у майбутньому

Займатися самолікуванням категорично заборонено. Неправильне дозування гормонів або надмірна тривалість консервативної терапії здатні призвести до появи серйозних порушень. Паралельно з гормональними препаратами лікарі призначають знеболювальні. Спазмолітики та анальгетики допоможуть у ситуаціях, коли загострення збігаються з критичними днями.

Хірургічне лікування ендометріозу у жінок

Типи операцій в МЦ «Mediland»:

 • гістероскопічні
 • лапароскопічні
 • лапаротомічні

Спосіб оперативного впливу підбирається відповідно до форми патології. Лікарі віддають перевагу ендоскопічним процедурам. Малоінвазивні методи більш безпечні, дозволяють звести до мінімуму травми. Використання сучасного обладнання дає можливість видалити проблемні осередки без пошкодження органів і здорових тканин.

Лікування ендометріозу яєчника шляхом проведення ендоскопічної процедури дозволить зберегти дітородну функцію пацієнтки та фолікулярну здатність. Якщо у пацієнтки діагностована 3 або 4 стадія хвороби, лікарі проводять відкриту порожнинну операцію. У решті випадків видалення патології здійснюється ендоскопічним способом. Хірурги отримують доступ до проблемної зони, вводячи спеціальне обладнання через невеликі проколи.

Як проводиться операція

Алгоритм дій хірурга залежить від способу оперативного втручання:

 • гістероскопія - лікар отримує доступ до ураженої тканини через піхву
 • лапароскопія - в черевній стінці робиться 3 проколи, через які вводиться обладнання з відеокамерою, яка транслює хід операції на великий екран.
 • лапаротомія - порожнинна операція, яка передбачає відкритий доступ. Проводиться лише при діагностуванні захворювань у запущеній формі

У МЦ «Mediland» віддають перевагу малоінвазивним процедурам з використанням ендоскопа. Лікар робить отвори 1 см у діаметрі. Крізь них вводяться оптичні прилади, інструменти. Багаторазове збільшення зображення, що надходить на великий екран з відеокамери, гарантує відмінну візуалізацію. Хірург працює із максимальною точністю. Травматизм зведений до мінімуму.

Після проведення лапароскопічних процедур лікарі зашивають зроблені проколи, накладають на ці зони стерильні пов'язки. Лапаротомія супроводжується ризиком пошкодження здорових тканин, тому в сучасних медичних центрах перевага надається малоінвазивним процедурам, якщо дозволяє клінічний випадок.

Хірурги МЦ «Mediland» дотримуються міжнародного протоколу «Хірургії швидкого відновлення». Післяопераційна реабілітація протікає безболісно. Пацієнтка може відправитися додому через день після процедури та поступово повертатися до нормального життя.

Якщо діагностований ендометріоз матки останніх стадій, слід проводити лапаротомію. Доступ до вогнищ захворювання відкривається шляхом поздовжнього розрізу. Хірург видаляє уражені тканини зі складною локалізацією.

Клініка лікування ендометріозу МЦ «Mediland»

Лікарі медичного центру обстежують пацієнтку та допоможуть вилікувати ендометріоз. Ціна хірургічної або консервативної терапії визначається за підсумками діагностики після здачі всіх необхідних аналізів. Переваги МЦ «Mediland»:

 • комфортні палати стаціонару
 • сучасні операційні
 • якісне обладнання
 • досвідчені лікарі міжнародної кваліфікації
 • власна лабораторія

Ендометріоз - небезпечна патологія, яку не можна ігнорувати. Важливо своєчасно діагностувати захворювання, щоб почати його лікувати на ранніх стадіях. Це дозволить уникнути серйозних ускладнень:

 • появи спайок та рубцевої тканини
 • проблем із зачаттям дитини
 • хронічних больових відчуттів, спазмів у районі малого тазу
 • анемії через велику втрату крові
 • запалення листків очеревини
 • викиднів та проблем з виношуванням дитини
 • передчасного виснаження яєчників

Згідно зі статистикою, 25%-50% жінок, які страждають від безпліддя, мають проблеми, пов'язані з ендометріозом. Це відбувається через появу спайок у малому тазі. Яєчники втрачають здатність утворювати здорові яйцеклітини. Своєчасне лікування дозволить зберегти дітородну функцію, а також нормалізувати менструальний цикл, позбутися кровотеч та сильних спазмів. Лікарі МЦ "Mediland" підберуть оптимальний план терапії.

 
Лікарі відділення гінекології МЦ «Mediland»
Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Домніч Олена Петрівна, акушер-гінеколог вищої категорії в Києві

Домніч Олена Петрівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, УЗД-спеціаліст

Желтоножская Юлия самый лучший гинеколог в Киеве по данным Doc.ua. Консультация гинеколога в Киеве.

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Огородник Катерина Михайлівна, найкращий гінеколог в Києві

Огородник Катерина Михайлівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог, УЗД-спеціаліст

Семенова Татьяна лучший акушер гинеколог в Киеве

Семенова Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог, акушер-гінеколог

Щербаха Наталія Петрівна найкращий гінеколог в Києві

Щербаха Наталія Петрівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог

 

 
Методи лікування ендометріозу
 
Медикаментозное лечение эндометриоза в Киеве. Гинекологическая клиника Медиленд

Консервативне лікування

Гормональна і протизапальна терапія

призначається жінкам на початкових стадіях ендометріозу, коли скарги, характерні для даної патології, не сильно виражені.

За допомогою гормональних препаратів тимчасово «вимикається» менструальна функція і, таким чином, вогнища ендометріозу атрофуються.

Курс лікування, як правило, становить від 6 місяців і більше.

При призначенні даного методу лікування лікар гінеколог постійно моніторірует загальний стан пацієнтки з проведенням УЗД органів малого таза і контрольними оглядами на гінекологічному кріслі 1 раз в 3-6 місяців.

Однак консервативне лікування при даному захворюванні не завжди ефективно, так як гормональні препарати можуть викликати побічні дії, а також після їх скасування ендометріоз може прогресувати з новою силою.

 
Лапароскопия эндометриоза в Киеве. Клиника гинекологии Медиленд

Хірургічне лікування вогнищ ендометріозу

Для хірургічного лікування ендометріозу в МЦ "Mediland" застосовується лапароскопічні операції.

Лапароскопіяце операція, яка проводиться під загальним наркозом в умовах операційної, застосовувана для діагностики вогнищ ендометріозу. При виявленні ендометріоїдних гетеротопій на органах малого таза проводиться їх точкова коагуляція або резекція.

Основні переваги лапароскопії:

 • операція практично безкровна;
 • без використання шовного матеріалу;
 • мінімальні терміни перебування в стаціонарі (1-2 дні);
 • швидка реабілітація пацієнток і відновлення працездатності;
 • відмінний косметичний ефект (через мікропрокол на шкірі живота).

Лапароскопічне лікування ендометріоїдних («шоколадних») кіст яєчників: в нашій клініці виконуються з використанням ендоскопів з максимальним збереженням здорової тканини яєчників. При цьому, капсула кісти вилущівается повністю, що попереджає розвиток рецидивів даного захворювання і зберігає усі жіночі  функції.

 

Заказать обратный звонок