або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування раку шийки матки у Києві

Рак шийки матки (РШМ) зустрічається часто, та входить до ТОП-5 онкозахворювань у гінекології. Це недоброякісне захворювання репродуктивної жіночої системи, на жаль, діагностується у ранньому віці з 35 до 45 років. Лікування РШМ можливе з позитивним успіхом, коли проблема діагностується на ранньому етапі.

У медичній практиці спостерігалися випадки, коли жінки дітородного віку без ускладнень виношували та народжували дитину, повністю позбувшись недуги. Якщо у Вас були виявлені симптоми, не варто зволікати із консультацією. Запишіться до кваліфікованих лікарів «Mediland»!

Що таке рак шийки матки

РШМ – недоброякісне утворення, залежне від гормонів. Спочатку жінка може навіть не помічати жодних симптомів. Але при плановому огляді воно може діагностуватися гінекологом. Візуально лікар при проведенні цитологічного скринінгу та на етапі дослідження мазків помітить зміни. Лікування раку шийки матки не терпить зволікань.

Рак шийки матки плоскоклітинний та розвивається в частині шийки, розміщеної максимально близько до піхви. Існують також аденокарциноми – вид раку, який розвивається у клітинах залоз, що розміщені максимально близько до матки. РШМ передують доброякісні новоутворення та передракові стани (ендометріоз, ендоцервікоз, рубцева деформація шийки матки).

Кожен чинник впливає на вартість лікування раку шийки матки. Якщо виникли питання, зв'яжіться з представником МЦ «Mediland» будь-яким зручним способом.

Причини раку шийки матки

Згідно зі статистикою, РШМ пов'язаний із позитивним результатом на один із вірусів ВПЛ. Зазначимо однак, що у багатьох носіїв вірусу папіломи рак не з'являється. Виявлено понад сотню типів ВПЛ, але лише частина з них пов'язана з раком.

Провокують РШМ:

 • шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю та наркотиків
 • різні та непостійні сексуальні партнери
 • ІПСШ
 • зайва вага
 • більш як три вагітності, що нормально протікали
 • тривале приймання протизаплідних – понад 5 років
 • вагітність до 17 років
 • раннє сексуальне життя
 • соціальне положення
 • генетична схильність

Згідно з останніми дослідженнями, патології матки та РШМ можуть проявитися через проблеми психічного характеру. Психосоматика РШМ вважається спірним явищем, але будь-яка стресова ситуація, тривожність негативно позначаються на організмі. Поки що немає наукових обґрунтувань, які б підтверджували прямий зв'язок між психічними розладами та онкологією.

Симптоми

РШМ на початкових етапах часто не впливає на самопочуття жінки. Перші ознаки виявляються у момент, коли злоякісні клітини почали проростати через верхній шар шийки у ближні тканини. Діагностувати РШМ жінка може й сама, якщо помітить такі симптоми:

 • надмірну кровотечу
 • болючі, тривалі критичні дні
 • дискомфорт та болі при сечовипусканні
 • кровотечу після менопаузи
 • біль під час сексу
 • тягнучі болі або дискомфорт у малому тазі
 • міжменструальну кровотечу або появу якихось не властивих виділень, що відрізняються за концентрацією, відтінком і навіть запахом

Різке схуднення, втрата сили, часте сечовипускання, слабкість по тілу, анемія, відсутність апетиту та навіть температура 37,0-37,5° С, набряк ніг. Але це не ключові симптоми для РШМ. Запишіться на консультацію до кваліфікованого спеціаліста МЦ «Mediland», щоб пройти обстеження.

Діагностика та вартість лікування раку шийки матки

Найважливіший метод виявлення будь-якої хвороби на етапі зародження – це стабільне відвідування лікарів. Жінка має регулярно проходити огляд у гінеколога та спостерігати за своїм станом. У разі занепокоєння звертатися до лікаря. Оскільки клінічні прояви передракових та фонових захворювань не мають яскраво виражених симптомів, побачити зміни дозволяє диференційна діагностика. До неї входять:

 • цитологічний скринінг
 • огляд на кріслі гінеколога зовнішніх статевих органів
 • кольпоскопія
 • бактеріоскопічні та бактеріологічні дослідження
 • забір біоматеріалу та біопсія
 • зіскрібок шийного каналу
 • здавання аналізів на інфекції

За допомогою цитологічного скринінгу лікар може визначити зародження патологічного процесу. Кольпоскопія вважається базовим діагностичним методом, а для максимальної точності аналізу пацієнтці додатково призначають: біопсію, цитологію мазків тощо. За допомогою біопсії висікається заражена тканина шийки матки. Пацієнтці часто призначають біопсію, якщо на етапі обстеження гінекологом було виявлено аномалії.

Стадії РШМ

Вартість лікування раку шийки матки в Україні залежить від стадії недуги. Стадія – це відображення ступеня поширення хвороби:

 • передраковий ступінь – на поверхні шийки матки є передракові клітини
 • I – є новоутворення та ризик проростання в матку, поруч розміщені ще лімфовузли
 • II – спостерігається поширення злоякісних клітин за шийку матки, вони вже є у верхньої частини піхви
 • III – пухлина поширилася до нижньої частини піхви, та навіть зачіпає стінки таза, що може позначитися на роботі сечоводів
 • IV – можливе досягнення злоякісного новоутворення прямої кишки або сечового міхура. Якщо стадія дуже запущена, злоякісні клітини досягають віддалених органів.

Від ступеня поширення хвороби залежить, скільки буде коштувати лікування раку шийки матки. На початкових етапах призначається операція, що є єдиним варіантом. Використовується місцева анестезія, проводиться висічення передракових клітин. Друга стадія, а іноді й перша вимагає комбінованого підходу – опромінення та хірургічної операції. Променева терапія призначається тільки після операції, коли, за прогнозами, в організмі можуть ще бути ракові клітини.

Якщо рак вийшов за межі шийки матки, хірургія вже не застосовується. Третя стадія – це розширений підхід з радіаційною терапією, плюс можливе застосування хіміотерапії. Четверта стадія – променева та паліативна терапія.

Лікування раку шийки матки у Києві — ціна та план терапії

Поетапність лікування та схема терапії при РШМ визначається широким списком факторів, серед яких на перше місце висувається ступінь поширення хвороби. В залежності від стратегії лікування, до команди лікарів можуть залучатися різні фахівці:

 • гінеколог-онколог – фахівець із лікування раку
 • радіаційний онколог – лікар, який працює з радіацією для лікування різних типів онкології
 • медичний онколог – він спеціалізується на призначенні хіміотерапії та інших підходів для лікування

Якщо поставлено діагноз рак шийки матки, лікування та план терапії вибираються лікарем з урахуванням стадії захворювання. Враховується розмір, локалізація новоутворення, чи уражені найближчі лімфовузли, чи є метастази, та як близько вони знаходяться.

На перших стадіях лікарями вживаються всі дії, задля збереження органів. Висікаються виключно уражені тканини. Завжди перед лікарями стоїть мета – за можливості зберегти дітородну функцію. Якщо розмір пухлини дуже великий і є проростання в лімфовузли, складність операції підвищується. У такому разі можливий розгляд видалення матки.

Лікування РШМ крім хірургічного втручання може включати різні види терапії: хіміо, променеву, таргетну та імунотерапію. Етапність лікування складається лікарем МЦ «Mediland» з урахуванням клінічної картини.

Профілактика

Ключові заходи – визначення фонових та передракових станів. Для цього потрібно застосовувати бар'єрні контрацептиви, які перешкоджають передачі ІПСШ. Для профілактики також важливі:

 • попередження надмірно раннього початку статевих контактів
 • вакцинація від ВПЛ
 • регулярні гінекологічні огляди

Пам'ятайте, що чим раніше буде діагностовано РШМ, тим легше подолати захворювання. Для консультації зв'яжіться з «Mediland».

Переваги лікування у МЦ «Mediland»

Штат співробітників – це досвідчені лікарі-онкологи, які проводять консервативне та хірургічне лікування. Фахівці розроблять оптимальний план терапії з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнтки. Головні переваги, через які слід звернутися до МЦ «Mediland»:

 • обладнання для діагностики та хірургії від передових брендів
 • великий стаж та практика у лікарів-онкологів, гінекологів
 • лікування на основі міжнародних та вітчизняних протоколів
 • ведення на всіх етапах
 • високоточні лабораторні дослідження

Для консультації з лікарем, оберіть найбільш оптимальний спосіб зв'язку та запишіться у зручний для Вас час на прийом.

FAQ

Чи можна вилікуватись від раку шийки матки?

Так, але важливо пам'ятати, що на ефективність лікування впливає ступінь поширення раку. Лікування раку шийки матки, який діагностовано на початкових етапах, у 90% випадків завершується позитивним результатом. Завдяки сучасній гінекології РШМ – не вирок.

Чи можна вилікувати рак шийки матки без операції?

Ні. Навіть якщо поставлено нульову стадію буде хірургічне втручання.

Як лікується РШМ на початкових стадіях?

Хірургія – на нульовому етапі виступає єдиним методом лікування. Іноді на початковій стадії можливе комбінування опромінення та хірургічної операції. На радіотерапію направляють після втручання, якщо є підозра, що ракові клітини залишилися в організмі. Плюс опромінення зменшує ймовірність рецидиву. Проте, лікування раку шийки матки ґрунтується на клінічному випадку.

Що провокує рак шийки матки?

Згідно з результатами наукового дослідження, ключовим збудником РШМ є ВПЛ. Ризик інфікування ВПЛ зростає за надмірної кількості статевих контактів. Якщо дівчина почала вести статеве життя у ранньому віці, коли клітини епітелію шийки матки ще не дозріли. За результатами дослідження, яке проводило Товариство раку США, стало відомо, що при захищеному сексуальному контакті знижується ризик зараження ВПЛ на 70%. Також провокує ризик РШМ куріння, астенічний синдром, ВІЛ-інфекція.

Скільки коштує лікування раку шийки матки?

Ціна лікування раку шийки матки для кожного випадку індивідуальна, залежить від методу терапії та необхідних досліджень. На кінцеву вартість впливають стадія захворювання, історія хвороби, обрані методи.

Який онкомаркер виявляє рак шийки матки?

SCC Ag – це базовий маркер. Його вміст у крові використовується для оцінки роботи обраної схеми лікування та раннього визначення рецидиву.

Скільки років можна прожити із раком шийки матки?

Якщо діагноз поставлено на нульовій стадії або на I – понад 90% жінок повністю виліковуються. При діагностуванні ІІ стадії виживання в перспективі 5 років – 57%, на ІІІ стадії – 31% і на ІV – 7,8%.

Запис на прийом

Ми лікуємо:
 
 

КОНСУЛЬТАЦІЯ ГІНЕКОЛОГА у Києві

Лікарі відділення гінекології МЦ «Mediland»
Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Желтоножская Юлия самый лучший гинеколог в Киеве по данным Doc.ua. Консультация гинеколога в Киеве.

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Огородник Катерина Михайлівна, найкращий гінеколог в Києві

Огородник Катерина Михайлівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог, УЗД-спеціаліст

Семенова Татьяна лучший акушер гинеколог в Киеве

Семенова Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог, акушер-гінеколог

Щербаха Наталія Петрівна найкращий гінеколог в Києві

Щербаха Наталія Петрівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог

 

 

 

 


Заказать обратный звонок