Нерегулярні менструації – це найчастіше прояв гормональних порушень в організмі жінки, які можуть бути пов'язані з:
- патологією яєчників;
- захворюваннями щитовидної залози;
- патологією молочної залози.
Також збої менструального циклу можуть зустрічатися при запальних захворюваннях жіночих статевих органів, ендометріоз, лейоміомі матки, поліпи ендометрію, пухлиноподібних утвореннях в яєчниках (фолікулярні, ендометріоїдні кісти).
У нормі тривалість менструального циклу у жінок в становить від 21 до 32 днів. А період місячних від 3 до 7 днів. Нерегулярність менструацій може проявлятися тривалими затримками, кровотеч або мажучі темно-коричневими виділеннями в середині циклу, а також до і після місячних.

Що робити:
при порушенні менструального циклу необхідно терміново записатися на прийом до гінеколога для того, щоб встановити точний діагноз і вчасно почати лікування. Лікар гінеколог проведе огляд на гінекологічному кріслі, зробить УЗД органів малого таза, щитовидної та молочної залози, призначить обстеження на всі необхідні гормони.
Після установки діагнозу, пацієнтці буде призначена індивідуальна схема лікування, спрямована на регуляцію менструального циклу. Під час лікування пацієнтка завжди може зв'язатися з лікарем по телефону або електронній пошті для коригування лікування і моніторингу її загального стану.

Важливо знати!
При нерегулярних місячних, пов'язаних з поліпами порожнини матки, застосовується такий метод лікування як гістероскопія.
Він проводиться в умовах операційної, з знеболенням, перебуванням в стаціонарі протягом 1 дня. Перевага даного методу в тому, що поліп видаляється під контролем відеокамери, проводиться коагуляція ніжки поліпа, що виключає можливість рецидивування. Поліп завжди відправляється на гістологічне дослідження. Після отримання результатів аналізів лікар призначає відповідне лікування.

Важливо знати! Нерегулярні менструації, пов'язані з лейоміомою матки.
При даній патології тактика лікування може як консервативної, тобто без оперативного втручання, так і оперативної.
Якщо вузли фіброміоми невеликих розмірів (не більше 3-х см в діаметрі), що не деформують порожнину матки, відсутні болі внизу живота і рясні кровотечі, то лікар гінеколог призначить лікування за допомогою медикаментів, або може рекомендувати установку ВМС «Мірена». При цьому обов'язково призначається контроль УЗД ОМТ через 3-6 місяців для динамічного спостереження за ростом вузлів.
Якщо розміри фіброміоми чималі, з швидким зростанням, болями внизу живота, рясними і нерегулярними місячними, що викликають анемію, то в такому випадку вирішується питання про обсяг операції. У клініці «Меділенд» виконуються ендоскопічні операції методом вилущування фіброматозних вузлів з сохранеіем матки, а також об'ємні операції з використанням найсучаснішого обладнання та мінімальними термінами перебування в стаціонарі.

Чого не робити
Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням або не користуйтеся чужими схемами лікування.
Схожі скарги у пацієнток можуть бути проявами абсолютно різних гінекологічних захворювань. Тим самим, ви тільки даремно витратите гроші на медикаменти, а найголовніше, дуже серйозно нашкодите своєму здоров'ю. Неправильне лікування провокує, так зване, звикання бактерій до антибіотиків і значно ускладнює подальше лікування. Це може привести до розвитку хронічних запальних захворювань жіночих статевих органів, формуванню спайок в малому тазу.