або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування розриву передньої хрестоподібної зв'язки (ПХЗ) в Києві

Автор статьи:

Левченко Олексій Васильович

Ортопед-травматолог, кандидат медичних наук

Передня хрестоподібна зв'язка, розрив; операція у Києві

Пластика ПХЗ (Передньої хрестоподібної звʼязки) колінного суглоба - це одне з найбільш популярних хірургічних втручань в ортопедії. ПХЗ є головним стабілізатором коліна. На відміну від задньої хрестоподібної, латеральної, медіальної та колатеральної зв'язок, які стійкіші до пошкоджень, розрив передньої зв'язки відбувається досить часто (у понад 50% випадків усіх травм колінного суглоба).

Найчастіше ПХЗ ушкоджується при надмірному розгинанні або скручуванні суглоба (наприклад, при зміні напрямку під час бігу, випрямлення коліна після повороту або приземлення після стрибка). Це поширена проблема серед спортсменів, які займаються футболом, баскетболом чи лижним спортом, але нерідко подібні травми трапляються й у повсякденному житті.

Дрібні зв'язки після пошкодження зазвичай відновлюються самостійно. Достатньо знерухомити колінний суглоб на деякий час та фізична реабілітація. На жаль, повний розрив ПХЗ є серйозною травмою, її лікування потребує хірургічної реконструкції. Операція рекомендується спортсменам, молодим людям та пацієнтам, які хочуть зберегти активний спосіб життя.

Фактори ризику та механізм пошкодження ПХЗ

Колінний суглоб надзвичайно схильний до різних видів травм, які можуть супроводжуватися пошкодженням передньої хрестоподібної зв'язки. Найчастішими причинами її розриву є рухи коліна, що скручують, при зафіксованій стопі. До факторів ризику пошкодження ПКС належать:

  • відсутність розминки або підготовки до фізичних навантажень, особливо у людей, які нерегулярно займаються спортом
  • надмірна вага
  • історія попередніх травм коліна

Жінки більш схильні до розриву ПХЗ. Це пов’язано з тим, що жіночі зв'язки еластичніші, ніж чоловічі. Симптоми та ознаки розриву ПХЗ

Розрив передньої хрестоподібної зв'язки супроводжується специфічними симптомами, до яких належать:

  • біль
  • набряк
  • гематома
  • нестабільність суглоба

Багато пацієнтів під час травми чують характерний звук: клацання, тріск, хрускіт. Коліно неможливо зігнути або повністю розігнути. Симптоми посилюються при будь-яких рухах, навіть незначних, і зменшуються в спокої.

Наслідки розриву передньої хрестоподібної зв'язки

Пошкодження ПХЗ може спричинити подальше руйнування інших суглобових структур та розвитку артрозу. За відсутності лікування пацієнти страждають від постійного болю, нестабільності суглоба, зниження мобільності та погіршення загальної якості життя. Тому дуже важливо одразу після травми отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Ортопеди-травматологи МЦ «Меділенд» у Києві мають великий досвід у лікуванні травм, спричинених пошкодженням зв'язок колінного суглоба. Терапевтичний протокол та план реабілітації підбираються індивідуально, з урахуванням таких факторів, як ступінь тяжкості травми, вік та рівень фізичної активності, історія попередніх операцій на коліні, загальний стан здоров'я та персональні потреби пацієнта.

На жаль, при тотальному розриві хрестоподібна зв'язка не зростається самостійно. Тому повноцінне відновлення функції коліна можливе лише за проведення операції – пластики ПХЗ. Хірургічне втручання рекомендується всім пацієнтам, які не мають протипоказань та бажають зберегти достатній рівень мобільності.

Врачи отделения ортопедии и травматологии
Волков Олександр Михайлович

Волков Олександр Михайлович

Ортопед-травматолог

Володкін Володимир Леонідович

Володкін Володимир Леонідович

Ортопед-травматолог

Скібінський Дмитро Ігорович

Скібінський Дмитро Ігорович

Ортопед-травматолог

Алексей Левченко лучший хирург ортопед в Киеве, Клиника современной ортопедии Медиленд

Левченко Олексій Васильович

Ортопед-травматолог, кандидат медичних наук

Пилипко Власій Миколайович

Пилипко Власій Миколайович

Дитячий ортопед-травматолог

Новіков Володимир Володимирович

Новіков Володимир Володимирович

Ортопед-травматолог

Лікування розтягування коліна в Києві

Методи лікування розриву ПХЗ

Консервативна терапія

Передбачає іммобілізацію нижньої кінцівки ортезом терміном близько шести тижнів. Це дозволяє обмежити рухливість колінного суглоба та прискорити загоєння тканин. Після зняття ортезу проводиться реабілітація відновлення функції коліна, і навіть м'язової сили кінцівки, яка тривалий час була іммобілізованою. Консервативне лікування рекомендується пацієнтам з протипоказаннями до операції, а також призначається тим, у кого нестабільність коліна не заважає повсякденній діяльності. У цю групу зазвичай входять люди похилого віку, які не займаються спортом та важкою фізичною працею.

Операція - артроскопічна пластика хрестоподібної зв'язки

Основна мета операції при розриві ПХЗ полягає у відновленні стабільності та функції колінного суглоба, а також у запобіганні пошкодженню інших структур. У медичному центрі «Меділенд» у Києві пластика хрестоподібної зв'язки проводиться мінімально інвазивним артроскопічним методом, що має безліч переваг. Основними серед них є:

  • швидке відновлення пацієнта
  • низький ризик інфекції та масивної кровотечі
  • відсутність помітних післяопераційних рубців

Для відновлення зв'язки використовують аутологічний (взятий у пацієнта трансплантат). Це може бути зв'язка надколінка або сухожилля напівсухожильного м'яза. Трансплантат вводять у заздалегідь підготовлені канали великогомілкової та стегнової кістки, де фіксують за допомогою ниток, гвинтів або поліетиленових штифтів.

Для проведення операції застосовують епідуральну анестезію. Пластика ПХЗ  триває близько години, в окремих випадках, коли потрібне одночасне відновлення інших суглобових структур – до 2 годин. Більшість пацієнтів виписують на другу добу після втручання. Приблизно через місяць можна нормально ходити, за пів року - повертатися до занять спортом.

Операція артроскопія колін Київ, Травматологія Меділенд

Пластика ПХЗ у дітей

У дітей травми коліна з розривом передньої хрестоподібної зв'язки трапляються приблизно у 25% випадків. Для відновлення нормальної функції суглоба як дорослим, так і педіатричним пацієнтам потрібна операція. При лікуванні дітей використовується більш щадна технологія, яка називається All-Inside (зворотне свердло). Ця методика дає можливість сформувати канали без проходження через епіфізарний хрящ, не травмуючи зони росту у дитини. Додатковими її перевагами є зниження післяопераційного больового синдрому та рання реабілітація.

Артроскопічна пластика ПХЗ у МЦ «Меділенд» - запис на прийом

Якщо ви або ваша близька людина страждаєте від розриву хрестоподібної зв'язки, не варто відкладати лікування на потім. Запишіться на консультацію лікаря до МЦ «Меділенд». Він проведе комплексну діагностику та складе індивідуальний терапевтичний план.

Ортопеди-травматологи медичного центру «Меділенд» у Києві мають великий досвід проведення артроскопічної пластики при розриві ПХЗ. Вони постійно вдосконалюють свої навички, опановують нові медичні технології. Висока кваліфікація та багатий практичний досвід дають їм можливість досягати успіху навіть у найскладніших випадках.

Щоб записатись на консультацію до медичного центру, заповніть форму зворотного зв'язку або замовте зворотний дзвінок. Наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом, уточнять ціну операції та дадуть відповіді на всі питання.

 

Заказать обратный звонок