або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Нетримання сечі у чоловіків

Автор статьи:

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог, хірург

Нетримання сечі у чоловіків

Інконтиненція - типове захворювання сечостатевої системи, розповсюджене серед чоловіків у віці старше 45 років. Захворювання супроводжується появою інших патологій: імпотенції, уретриту, циститу, простатиту. Приблизно 7% чоловіків страждають від нетримання сечі і вкрай важливо своєчасно почати лікування, аби запобігти ускладненням.

В МЦ «Mediland» працюють досвідчені лікарі, які проведуть діагностику та призначать ефективну терапію. Переважно нетримання сечі у чоловіків лікується консервативними методами.

Що необхідно знати про захворювання

Прояви захворювання відрізняються за приналежністю пацієнта до певної вікової групи. Так, у чоловіків старше 45 років знижуються функціональні спроможності сечового міхура, відбуваються неконтрольовані скорочення, виникають різноманітні порушення. В результаті, чоловік не має змоги контролювати сечовипускання й остаточно завершити його.

Неповне випорожнення сечового міхура відбувається через збільшення простати, внаслідок якого закривається просвіт уретри. Подібні зміни спостерігаються в абсолютно здорових людей похилого віку. Своєчасне лікування нетримання сечі у чоловіків - єдиний шлях запобігти розвитку патології.

У молодших пацієнтів розвиток захворювання відбувається неочікувано та може спровокувати невеликі неконтрольовані витікання сечі. У подібних випадках проблема вирішується шляхом консервативних лікувальних заходів. Відповідна терапія призначається лише після обстеження та діагностики.

Захворювання має 2 типи:

 • тимчасовий
 • постійний

Однак, вони мають спільні ознаки у контексті причин появи та механізму протікання захворювання.

Види та форми нетримання сечі у чоловіків

Перші ознаки появи захворювання - підтікання сечі. У деяких чоловіків розвиток патології відбувається у більш складній формі: у пацієнта з’являється різкий позив до сечовипускання без попереднього відчуття такої необхідності. Процес стає максимально неконтрольованим. Пацієнт навіть не може своєчасно дістатись до вбиральні.

Нічне нетримання сечі у чоловіків може мати різні форми та види. Класифікація захворювання:

 • імперативне - пацієнт не контролює процес виділення сечі у середніх або великих обсягах. Випускання відбувається відразу після різкого позиву. Імперативне нетримання - розповсюджена хвороба серед чоловіків похилого віку, однак іноді діагностується й у молодших пацієнтів. Найчастіше поява проблеми обумовлена прийомом діуретиків
 • при напрузі - випорожнення міхура відбувається у результаті різкого підвищення внутрішньочеревного тиску. Каталізатором может стати сміх, кашель та надмірна фізична активність, наприклад, підняття важких вантажів. Захворювання у такій формі з'являється після операції на простаті. Надмірна вага загострить патологію, що обумовлено підвищеним тиском внутрішніх органів на сечовий міхур
 • інконтиненція через переповнення сечового міхура - обсяг виділення сечі відносно невеликий, однак витікання може мати постійний характер. Це одна з найпоширеніших форм захворювання
 • функціональне нетримання сечі у чоловіків, лікування якого ускладнюється тим, що захворювання з’являється після інсульту або при діагностуванні у пацієнта хвороби Альцгеймера. На сечовиділення впливають також зовнішні фактори

Також є змішана форма захворювання - це поєднання будь-якого з вищеперелічених видів.

Причини нетримання сечі у чоловіків

Найпоширеніші причини появи захворювання:

 • порушення функцій простати
 • запалення уретри або сечового міхура
 • психоемоційне перевантаження, перманентний стрес
 • захворювання головного мозку
 • травми органів сечостатевої системи
 • діабет
 • аномалії органів сечовиділення
 • травми мозку та хребта
 • сечокам’яна хвороба

Нетримання сечі у чоловіків також з’являється у результаті ускладнень після хірургічних операцій на органах сечостатевої системи. Щоб запобігти появі патології, слід враховувати каталізатори її розвитку:

 • регулярне вживання шкідливих речовин: тютюну, алкоголю та наркотиків
 • хронічні порушення функцій кишківника
 • малорухливий спосіб життя або надмірні фізичні навантаження
 • інфекційні хвороби
 • прийом седативних препаратів

Аби розпочати ефективну терапію, слід своєчасно виявити причини нетримання сечі у чоловіків. В іншому випадку з’являться психологічні розлади, а також фізичні ускладнення.

Особливості лікування нетримання сечі у чоловіків

Усунення проблеми відбувається консервативними методами або шляхом хірургічного втручання, в залежності від форми та стадії захворювання. Необхідно звернутися до фахівців МЦ «Mediland», які мають досвід та ресурси для ефективного лікування. В деяких випадках уролог може призначити пацієнту візит до невропатолога.

Запорука ефективного лікування підтікання сечі у чоловіків - комплексний підхід, зокрема:

 • здорове харчування
 • збалансовані фізичні навантаження
 • відмова від вживання алкоголю та від паління
 • психотерапія
 • прийом медикаментів
 • виконання фізіотерапевтичних вправ та відвідування відповідних процедур
 • хірургічне втручання - радикальні методи лікування застосовуються, коли консервативні не дають бажаного результату

Своєчасно виконана операція на 80% гарантує повне одужання. Однак, лікарі починають з більш щадних методів: збалансованого харчування, виконання вправ Кегеля, медикаментозної терапії. При перших ознаках нетримання сечі вночі у чоловіків, слід записатися на консультацію до уролога в МЦ «Mediland».

 
Лікарі-урологи клініки «Mediland»
Олександр Гапєєв лікар уролог в Києві, проводить дроблення камей в нирках, сечоводах, сечовому міхурі лазером

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог

Михайло Володимирович лікар уролог в Києві, проводить видалення каменів з нирок, сечоводів, сечового міхура лазером

Дудник Михайло Володимирович

Лікар-уролог

Погребняк Іван Юрійович

Погребняк Іван Юрійович

Уролог, лікар УЗД

Юрій Сичов лікар уролог в Києві, лікує камені в нирках, сечоводах, сечовому міхурі без операції

Сичов Юрій Віталійович

Лікар дитячий уролог

FAQ

⏩ Чи можна вилікувати нетримання сечі у чоловіків у домашніх умовах?

✅ Самолікування - це ризик, тому необхідно звернутися до уролога. Фахівець може призначити щоденну гімнастику та вправи Кегеля, які можна виконувати у домашніх умовах. Рішення стосовно госпіталізації приймається після обстеження, і залежить від особливостей клінічного випадку.

⏩ У чому причина нетримання сечі у чоловіків?

✅ Існує багато передумов появи цієї проблеми: порушення функцій простати, психоемоційні розлади, різноманітні травми, діабет, аномалії структури внутрішніх органів. Аби виявити причини захворювання, слід записатися на консультацію до уролога, який проведе повноцінну діагностику.

⏩ Який лікар лікує нетримання сечі у чоловіків?

✅ Лікуванням цієї проблеми займається уролог, оскільки його спеціалізація - сечовидільна система (нирки, сечоводи, сечовий міхур, сечовипускний канал). Також лікар займається вирішенням проблеми чоловічого безпліддя.


Заказать обратный звонок