Інфаркт міокарда
Інфаркт - це стан ішемії (недостатності кровопостачання) серцевого м'яза, що призводить до його некрозу. Найчастіше інфаркт є наслідком атеросклерозу коронарних артерій. Основним симптомом серцевого нападу є біль у грудях, зазвичай дуже сильний, пекучий, задушливий, що тисне або стискає, що триває довше 20 хвилин і наростає. Інфаркт є небезпечним для життя станом та потребує негайного виклику швидкої допомоги.
Пацієнти, які перебувають у групі ризику розвитку інфаркту міокарда обов'язково повинні отримати консультацію кардіолога, щоб оцінити стан серцево-судинної системи, виявити потенційні фактори ризику та розробити індивідуальну стратегію профілактики.
Як розшифрувати кардіограму
Електрокардіографія - один з основних методів дослідження роботи серця, що надає графічне зображення його електричної активності. Методика дозволяє лікарям оцінити стан серцево-судинної системи та виявити різні відхилення. Розшифровка ЕКГ допомагає діагностувати широкий спектр патологій, включаючи аритмії, інфаркти та ін. Тому таке дослідження є невіддільною частиною профілактики та лікування захворювань серця.
Пояснимо, як інтерпретують показання ЕКГ та що вони можуть розповісти про стан здоров'я пацієнта. Наперед скажемо: щоб розшифрувати результати цього дослідження, потрібні спеціальні знання. Тільки фахівці можуть точно поставити діагноз щодо ЕКГ.
Зміна кольору сечі
Сеча - біологічний матеріал, що складається з кінцевих продуктів обміну речовин, що виводяться з організму. У нормі 95% її обсягу складає вода. Інші 5% - це сечовина, солі, вітаміни та пігменти. Ключовим з останніх є уробілін. Саме він надає сечі характерного відтінку. Зміни її кольору, як і інших показників (запаху, консистенції та обсягу) може вказувати на порушення у роботі сечовидільної системи або інших органів. Якщо небажаний симптом зберігається понад 1-2 дні, необхідно звернутися до лікаря.
Гіпотонія
Гіпотонія (артеріальна гіпотонія) - стійке гостре чи хронічне зниження версії артеріального тиску (АТ) на більше ніж 20% від нормальних показників. Діагноз ставлять при зниженні показників до 90/60 мм рт. ст. або більше. У нормі АТ становить 120/80 мм рт. ст. Гіпотонія призводить до кисневого голодування різних систем та органів, зокрема головного мозку. У деяких людей знижений тиск є нормальним та не викликає неприємних симптомів. Якщо гіпотонія супроводжується небажаними проявами, потрібне лікування.
Синусова брадикардія
Синусова брадикардія - стан, при якому частота серцевих скорочень (ЧСС) опускається нижче 60 ударів/хв через недостатню активність синусового вузла. Останній є джерелом електричних збуджень та водієм ритму серця. Брадикардія частіше виникає у дорослих і може виявлятися по-різному: від легких порушень, які не викликають дискомфорту, до тяжких випадків, що супроводжуються слабкістю, запамороченням і навіть непритомністю.
Іноді трохи уповільнений серцевий ритм вважається нормою. Наприклад, у спортсменів такий стан спостерігається під час відпочинку та є компенсаторним механізмом. Інші ситуації потребують уваги фахівця.
Пролапс мітрального клапана: симптоми та методи лікування
Пролапс мітрального клапана - патологічний стан серцево-судинної системи, що характеризується аномальною поведінкою стулок клапана між лівим передсердям і лівим шлуночком.
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Хвороба Пейроні, також відома як пейроніт, є станом, який вражає чоловічий репродуктивний орган. Характерною ознакою є утворення ущільнень у тканині пеніса, спричинених розростанням фіброзної тканини. Це призводить до викривлення статевого члена, що може викликати дискомфорт та болючі відчуття під час ерекції. У деяких випадках деформація стає настільки значною, що кут викривлення досягає 60 градусів, роблячи статевий акт скрутним або навіть неможливим.
Коротка вуздечка статевого члена
Коротка вуздечка статевого члена - відхилення, при якому вона недостатньо довга і має низьку еластичність, що заважає повноцінному статевому життю. Ця аномалія спостерігається у 8-10% чоловіків.
Атрофія яєчка
Атрофія яєчка - патологія чоловічої репродуктивної системи, за якої спостерігається поступове зменшення його розмірів. Захворювання супроводжується значним зниженням вироблення сперматозоїдів та чоловічого гормону тестостерону.
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
ЛОД-терапія, або вакуум-терапія, - сучасний та високоефективний метод лікування захворювань чоловічої статевої системи, в тому числі й імпотенції. Процедура заснована на використанні спеціального циліндра та помпи, які створюють негативний тиск навколо статевого члена, сприяючи покращенню кровообігу у його тканинах.