або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування простатиту у Києві

Автор статьи:

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог, хірург

Хронічний простатит - захворювання, що часто діагностується, зачіпає 20% чоловіків. При цьому частота рецидивів збільшується до 50% з віком. Його поширеність така сама, як і в ішемічної хвороби серця, і вища, ніж у діабету. Найчастіше від хронічного простатиту страждають чоловіки віком 35-50 років. На бактеріальну форму припадає 10% всіх випадків захворювання, понад 90% становить синдром хронічного тазового болю.

Прояви простатиту часто бувають виснажливими, проте сучасні медичні методики дозволяють успішно контролювати симптоми, а в деяких випадках - повністю позбутися захворювання. Лікування запалення простати в МЦ «Меділенд» в Києві проводять досвідчені урологи із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів. Чим раніше чоловік звертається за кваліфікованою медичною допомогою, тим вищі шанси на повне одужання.

Види та причини хронічного простатиту

Найбільш поширена форма захворювання - хронічний простатит або синдром хронічного тазового болю - не пов'язана з інфекцією. Причини хвороби остаточно не вивчені. Серед можливих факторів ризику - стрес, психічні та емоційні розлади, гормональні порушення та аутоімунні захворювання.

Найчастішою причиною бактеріальної форми хронічного простатиту є грамнегативні бактерії, такі як кишкова паличка (збудник у 80% випадків), клебсієла або протей. Бактерії можуть проникати в простату через просвіт уретри або разом з інфікованою сечею. Зазвичай у чоловіків з бактеріальною формою захворювання спостерігаються рецидивні інфекції сечовивідних шляхів, а простатит провокують бактерії, що викликали їх.

Симптоми хронічного бактеріального простатиту

Захворювання протікає з періодами загострення (посилення симптомів) та ремісії (тимчасового полегшення). Під час загострення з'являються ознаки, характерні для гострого простатиту. Біль зазвичай відчувається в промежині, біля основи статевого члена, навколо ануса, над лобком і навіть у попереку. Іноді він іррадіює (віддає) у статевий член та мошонку. Крім того, можуть спостерігатися симптоми інфекції сечових шляхів, такі як:

 • часті, болючі позиви до випорожнення сечового міхура
 • біль і печіння в уретрі під час сечовипускання
 • утруднення сечовипускання

Підвищення температури тіла та інші загальні симптоми зазвичай відсутні. У періоди між загостреннями також відчуваються хронічні болі, але значно менша інтенсивність. Іноді спостерігається легка дизурія (почастішання позивів до сечовипускання).

Симптоми хронічного небактеріального простатиту

Основним проявом є біль, подібний за характером та локалізації з больовими відчуттями при бактеріальному простатиті. Іншими симптомами є:

 • біль та печіння під час сечовипускання
 • відчуття неповного випорожнення сечового міхура
 • біль та дискомфорт після еякуляції
 • зниження статевого потягу

Деякі чоловіки з цією формою простатиту періодично скаржаться на кров у сечі чи спермі. Можуть бути загальні симптоми, такі як почуття постійної втоми.

В окремих випадках синдром хронічного тазового болю протікає безсимптомно та діагностується на підставі відхилень від норми у результатах аналізів.

Діагностика хронічного простатиту

Після оцінки скарг пацієнта проводиться ректальне пальцеве обстеження. Якщо простата болісна або чутлива, лікар підозрює бактеріальний простатит, особливо якщо симптоми також вказують на інфекцію сечовивідних шляхів.

Після цього проводять загальний аналіз та посів сечі. У разі позитивного результату виконуються додаткові тести, такі як:

 • УЗД сечовидільної системи
 • урографія
 • КТ черевної порожнини чи тазу
 • цистоскопія, уретроскопія
 • урофлоуметрія
 • уродинамічне дослідження

Якщо результат посіву негативний, виконується збирання секрету простати. Для цього лікар пальцем масажує передміхурову залозу протягом хвилини. Секрет досліджують під мікроскопом та культивують на наявність бактерій. Аномально висока кількість лейкоцитів підтверджує запалення передміхурової залози. Позитивні результати посіву секрету простати або 4-склянної проби сечі дозволяють підтвердити бактеріальний простатит.

Якщо після проведення досліджень бактеріальне інфікування не підтверджується та не виявлено іншої причини симптомів, лікар ставить початковий діагноз – хронічний простатит. Якщо рівень ПСА (простатспецифічного антигену) вищий за норму, уролог МЦ «Меділенд» може запропонувати зробити біопсію простати, щоб виключити рак.

Лікарі клініки урології «Mediland»
 
Гапєєв Олександр Іванович

Гапєєв Олександр Іванович

Уролог

Дудник Михайло Володимирович

Дудник Михайло Володимирович

Уролог

Погребняк Іван Юрійович

Погребняк Іван Юрійович

Уролог, лікар УЗД

Пароконний Ярослав Валентинович

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Сичов Юрій Віталійович

Сичов Юрій Віталійович

Дитячий хірург, дитячий уролог, хірург, хірург-ендокринолог

 

Запис на прийом

 

 

Методи лікування хронічного простатиту у МЦ «Меділенд»

Лікування хронічного бактеріального простатиту

Зазвичай лікарі радять чоловікам із хронічним простатитом уникати ситуацій, пов'язаних із тиском на промежину, при яких відбувається механічне подразнення простати (наприклад, їзда велосипедом або конем). Також рекомендують уникати гострої їжі, обмежити вживання кофеїну, алкоголю, газованих напоїв та кинути палити. Щоб зменшити біль, можна спробувати приймати сидячі ванни у теплій воді.

Медикаментозна терапія

Для лікування інфекції призначають антибіотики, які підбирають за результатами посіву секрету простати. Таку терапію слід продовжувати щонайменше 4 тижні, навіть якщо симптоми зникнуть раніше. Якщо вони не проходять повністю (хоча і є покращення) після 6 тижнів лікування, лікар зазвичай рекомендує продовжувати його до 8 або навіть 12 тижнів.

Якщо антибактеріальна терапія призводить до полегшення симптомів, але вони швидко повертаються після лікування, може виявитися ефективним постійне щоденне застосування низьких доз препаратів.

Додатково призначають протизапальні та знеболювальні засоби у свічках та таблетках. Крім того, чоловікам старшого віку рекомендуються препарати, що покращують відтік сечі та зменшують розміри передміхурової залози.

Масаж простати

Метою цього лікування є стимуляція струму секрету в канальцях передміхурової залози. У ході процедури лікар натискає пальцем на всю поверхню простати від бічних країв до центру. Масаж допомагає тимчасово зменшити інтенсивність болю в деяких чоловіків.

Лікування небактеріального хронічного простатиту

Попри те, що аналізи не показують бактеріальної інфекції, при синдромі хронічного тазового болю іноді призначають антибіотики з розрахунку, що результати аналізів виявилися помилково негативними. В окремих пацієнтів симптоми після цього зникають.

Також лікарі рекомендують зміни способу життя, аналогічні тим, які наказують у разі бактеріального простатиту. Фармакологічне лікування передбачає приймання препаратів, що покращують відтік сечі із сечового міхура, а також зменшують розміри передміхурової залози. Для полегшення болю застосовують знеболювальні та протизапальні препарати, що сидять ванни у теплій воді.

Додатково лікар може порадити такі методи лікування, як електроакупунктура, стимуляція нервів, ін'єкції ботоксу, приймання антидепресантів та міорелаксантів. Питання про резекцію простати розглядається лише у разі дуже важких симптомів, коли інші методи лікування виявилися неефективними.

Лікування хронічного простатиту в МЦ «Меділенд»: запис на прийом

У медичному центрі Меділенд для лікування хронічного простатиту застосовують комплексний підхід. Прийом ведуть досвідчені лікарі-урологи. Ретельна діагностика та використання сучасних терапевтичних протоколів дозволяють їм досягати успіху навіть у найскладніших випадках. Щоб записатись на консультацію лікаря, скористайтеся формою зворотного зв'язку або замовте зворотний дзвінок.

 

Запис на прийом

 

Заказать обратный звонок