або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування Хвороба крона, НВК в Києві

Хвороба Крона та НВК: симптоми і лікування в Києві - фото

Хвороба Крона та НВК (неспецифічний виразковий коліт) поєднують у групу, яка називається - запальні захворювання кишківника. Їхньою характерною особливістю є хронічне запалення травного тракту. Воно викликає численні поступальні ушкодження стінок кишківника, що супроводжується болем у животі, діареєю, порушенням всмоктування поживних речовин та нерідко ускладненнями, що потребують хірургічного лікування.

Люди, які страждають на хворобу Крона і НВК, щодня борються з виснажливими симптомами. Проте сучасні медичні методики дозволяють контролювати прояви хвороби, значно підвищуючи якість життя пацієнтів. У МЦ «Меділенд» у Києві для лікування запальних захворювань кишківника використовують мультидисциплінарний підхід та сучасні терапевтичні протоколи.

Причини хвороби Крона та НВК

Наразі точна причина виникнення захворювань невідома. Існують дані, які вказують, що їх розвиток може бути пов'язаний з генетичною схильністю та впливом факторів навколишнього середовища. Також вважається, що одна з причин полягає у порушенні функції імунної системи, а точніше, у її надмірній реакції на бактерії, що входять до складу кишкової мікрофлори.

Симптоми та ознаки запальних захворювань кишківника

Хоча хворобу Крона та НВК відносять до однієї групи, між ними існує низка відмінностей. Головним із них є локалізація вогнищ запалення. При НВК уражається товстий кишківник, а при хворобі Крона – будь-який відділ травного тракту. Цей факт впливає на клінічні прояви захворювань.

До симптомів хвороби Крона відносяться:

  • хронічна діарея
  • домішки крові, слизу в калі
  • болючі ургентні позиви до дефекації
  • слабкість, втрата апетиту
  • підвищення температури тіла
  • афтозний стоматит
  • біль та запалення ясен
  • утруднене ковтання
  • біль у животі
  • нудота та блювання

Проявами виразкового коліту є:

  • хронічна діарея
  • кров, гній, слиз у калі
  • біль у животі
  • часті позиви до дефекації
  • слабкість, втрата ваги
  • субфебрильна температура

Тяжке загострення НВК може призвести до зневоднення, електролітних порушень, анемії, загальної інтоксикації, вторинного ураження внутрішніх органів.

Ціни на послуги

  • ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПРОКТОЛОГА
    Консультація проктолога первинна950 грн
    Консультація проктолога повторна880 грн
    Консультація проктолога к.м.н., доцента первинна2 000 грн
    Консультація проктолога к.м.н., доцента повторна1 800 грн
    Ургентна консультація проктолога к.м.н., доцента первинна4 000 грн
    Консультація провідного проктолога первинна1 350 грн
    Консультація провідного проктолога повторна1 200 грн

Діагностика хвороби Крона та НВК

Діагноз ставиться на основі симптомів захворювання, проведення лабораторних аналізів та ендоскопічного дослідження, під час якого виконується біопсія кишківника.

Відхилення від норми за результатами лабораторної діагностики у пацієнтів із ЗЗК включають:

  • анемію
  • лейкоцитоз
  • тромбоцитоз
  • підвищений рівень СРБ та ШОЕ
  • електролітні порушення (гіпонатріємія – знижений рівень натрію, гіпокаліємія – знижений рівень калію)

Також спостерігається збільшення кількості кальпротектину та лактоферину в калі.

Крім лабораторної діагностики, лікар може порекомендувати ендоскопічне обстеження: гастроскопію для оцінки верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки) або колоноскопію для дослідження товстої кишки. Біопсія ураженого відділу кишківника (взяття невеликого зразка тканини для гістопатологічного аналізу) дозволяє встановити остаточний діагноз.

Можливі ускладнення хвороби Крона та НВК

Хвороба Крона може призвести до утворення свищів - аномальних ходів між петлями кишківника, а також кишківником та сечовим міхуром, піхвою. Вони потребують хірургічного лікування. У багатьох пацієнтів спостерігаються позакишкові прояви: артрити, ураження шкіри, порушення зору, жовчнокам'яна, сечокам'яна хвороба, ураження печінки.

У 30% з НВК є позакишкові прояви хвороби, такі як остеопороз, артрит, вузлувата еритема, дерматит, афтозний стоматит, хвороби очей. Захворювання може призвести до гострої токсичної дилатації товстої кишки - стану, що потребує невідкладного хірургічного втручання.

Лікування хвороби Крона та НВК

Основна мета лікування ЗЗК – зменшення вираженості симптомів, запобігання ускладненням та підвищення якості життя пацієнта.

Консервативна терапія

Лікування ЗЗК в першу чергу включає дотримання дієти. Фармакологічна терапія передбачає прийом протизапальних, антибактеріальних та імуносупресивних препаратів, таких як саліцилати, гормони, цитостатики. Застосування моноклональних антитіл, молекул антагоністів факторів запалення, інших активних молекул, що впливають прицільно на ланки запального процесу, дозволяє досягти хорошого результату. Це ліки нового покоління, які мають виборчу дію на організм, мають меншу кількість побічних ефектів і мають більшу ефективність.

Операція при НВК

Показаннями до хірургічного лікування НВК є:

  • виснажливі симптоми, які не піддаються доступним методам медикаментозної терапії
  • рак або передракове ураження товстої кишки
  • токсична дилятація товстої кишки

Метою хірургічного втручання під час лікування НВК є видалення всієї товстої кишки. Часткові резекції в такому випадку не застосовуються, оскільки згодом захворювання поширюється на всю товсту кишку, а в частині, що залишилася, підвищується ризик розвитку раку. Операція, що виконується при НВК, називається колпроктектомія.

Операція при хворобі Крона

Показаннями до хірургічного лікування хвороби Крона є:

  • тяжкі симптоми захворювання, що не піддаються фармакологічній терапії
  • зовнішні та внутрішні нориці
  • абсцеси в черевній порожнині
  • великі періанальні ураження
  • передраковий стан або рак

Для лікування хвороби Крона застосовують різноманітні види операцій. Стриктуропластика виконується за наявності звуженого відділу кишківника, спричиненого хронічним запаленням. Резекція частин тонкої та товстої кишки передбачає видалення пошкоджених областей травного тракту та подальшого з'єднання здорових ділянок. При колектомії видаляють товсту кишку, після чого здухвинну з'єднують з прямою. У важких випадках виконують колпроктектомію.

Лікування хвороби Крона та НВК у МЦ «Меділенд» у Києві: запис на прийом

Якщо ви або ваша близька людина страждаєте від хвороби Крона або виразкового коліту, не варто відкладати лікування. Сучасні методики дозволяють значно полегшити стан пацієнтів за таких захворювань. Запишіться на прийом гастроентеролога до медичного центру «Меділенд». Лікар проведе комплексну діагностику та підбере найефективніший терапевтичний протокол. Для запису на консультацію скористайтеся формою зворотного зв'язку або замовте зворотний дзвінок.

Якщо один або декілька з цих симптомів турбують вас - слід негайно звернутися за допомогою до фахівця.

 
 
ВИБРАТИ ЛІКАРЯ
 

 

 

 

  
 
Методи лікування хвороби Крона та НВК:
 
Операція при хворобі Крона фото

Консервативні методи лікування

Підходами до лікування даних захворювань лікарі називають постійне дотримання дієтичного харчування, симптоматичні медикаментозні способи лікування і, звичайно, операційне втручання.

При консервативному лікуванні НВК і хвороби Крона застосовуються кілька груп препаратів, націлених на ліквідацію процесів аутоімунного запалення в стінці товстої кишки. Це саліцилати, гормони, цитостатики і моноклональні антитіла.

Нові форми лікарських засобів мають високу вибірковість фармакологічного впливу на організм, в результаті чого лікарям вдається домогтися високої концентрації ліків безпосередньо в зоні хвороби і мінімальних побічних ефектів.

Крім специфічного лікування, при терапії неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона, важлива корекція всіх супутніх порушень і вторинних розладів в організмі, викликаних хворобою.

Витрати пацієнта на обстеження і курс лікування коливаються в дуже широких діапазонах в залежності від форми захворювання.

 
Операція НВК ціна Київ фото

Оперативне лікування НВК

Операція при неспецифічному виразковому коліті виконується тільки при неефективності консервативного лікування і полягає у видаленні товстої кишки. Результатом такої операції може стати формування довічної ілеостоми або формування штучного резервуара з петель тонкої кишки, що дозволяє скоротити кількість дефекацій до 4-7 на добу.

Видалення товстої кишки, як субстрату хвороби, дає повне вилікування. Надалі пацієнти не потребують консервативної терапії.

При ускладненнях НВК (перфорації та ін.), коли є надія на ефективність консервативного лікування в перспективі, видалення товстої кишки не виконується, а ліквідується лише те або інше ускладнення.

Термін госпіталізації 10-12 днів.

Термін непрацездатності - 1 місяць.

 

Проведення операції при хворобі крона, ціна Київ фото

Оперативне лікування хвороби Крона

Застосовується лише в разі ускладнених форм хвороби (операції, формування свищів, тощо).

Під час операції видаляється уражений сегмент кишки в межах здорових тканин. В подальшому пацієнт продовжує консервативне проти рецидивне лікування.

Слід відзначити, що на тлі прийому сучасних ліків, необхідність в операціях і кількість рецидивів скоротилася в рази!

Термін госпіталізації 10-12 днів.

Термін непрацездатності - 1 місяць.

 

 

Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 20% у будні та 15% у неділю

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше

Пакет «Чоловіче здоров'я- Інфекції»

Дана програма дозволяє виявити інфекції в сечостатевій системі чоловіка

Детальніше

Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Check-Up «Урологічний для жінок»

Своєчасна діагностика – найкраща профілактика захворювань сечовивідних шляхів

Детальніше

Check-Up «Чоловіче здоров'я»

Дана програма дозволяє оцінити стан сечостатевої системи у чоловіків

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Дивитись →
Коротка вуздечка статевого члена
Коротка вуздечка статевого члена
Дивитись →
Атрофія яєчка
Атрофія яєчка
Дивитись →
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
Дивитись →
Відчуття кома в горлі - причини та лікування
Відчуття кома в горлі - причини та лікування
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок