або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Простатектомія (видалення простати) у Києві

Автор статьи:

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог, хірург

Простатектомія (видалення простати) у Києві

Рак простати - одне з найпоширеніших серед чоловіків онкозахворювань. При такому діагнозі призначається простатектомія - метод хірургічного втручання для часткового або повного видалення передміхурової залози. Операція також проводиться при діагностуванні доброякісних пухлин, при затримках сечовиділення. В МЦ «Mediland» працюють фахівці з великим досвідом у проведенні лапароскопічних операцій, які дозволяють вилікувати хворобу з мінімальним ризиком появи ускладнень, пацієнти швидко відновлюються.

Показання та протипоказання до операції

Хірургічне втручання призначається в ситуаціях, коли консервативні методи лікування не дають бажаного результату. Для одужання пацієнт потребує часткового або повного видалення ураженої залози. Діагностування доброякісних та злоякісних пухлин - головне показання до проведення операції:

  • гіперплазія передміхурової залози
  • аденома простати
  • рак

Симптоми, за яких у лікаря виникає підозра на ураження передміхурової залози:

  • затримки сечовиділення
  • біль в промежині
  • тонкий струмінь сечі
  • навіть після випускання сечі зберігається відчуття наповненості сечового міхура
  • регулярні позиви до сечовипускання

Очевидних протипоказань до проведення операції не так багато. В першу чергу, це значне ураження лімфатичних вузлів та системне метастазування новоутворення. Для адекватної оцінки перспективи хірургічного лікування раку простати проводиться консультація з фахівцями МЦ «Mediland».

Переваги простатектомії

Завдяки хірургічному втручанню лапароскопічним методом значно знижується ризик пошкодження здорової тканини, пришвидшується післяопераційне відновлення. Доступ до зони ураження лікарі отримують шляхом спеціальних проколів, через які вводяться інструменти. Раніше така операція проводилась більш радикально, а саме за допомогою розрізу в нижній частині черевної порожнини.

Лапароскопічна простатектомія має багато суттєвих переваг:

  • відсутність гострого болю після завершення операції
  • мінімальна втрата крові під час хірургічного втручання
  • збереження цілісності м’язової тканини
  • мінімальний ризик ускладнень
  • короткотривалий термін госпіталізації та реабілітації

Пацієнт може швидко повернутися до звичного життя. Термін перебування у стаціонарі зменшується до 3 днів.

Як проходить операція простатектомія

В МЦ «Mediland» працюють урологи з великим практичним досвідом у сфері проведення малоінвазивних операцій. Вони можуть швидко відновити стан здоров’я пацієнта шляхом хірургічного втручання з мінімальними наслідками.

Підготовка Хірургічне втручання лапароскопічним методом майже немає протипоказань, тому не потребує серйозної підготовки, на відміну від операції радикального типу. Якщо мова йде про пацієнта похилого віку, тоді обов’язково лікарі вивчають наявність протипоказань до анестезії. Якщо операція планується при раку простати, проводяться інструментальна діагностика та лабораторні дослідження:
  • УЗД передміхурової залози
  • загальний аналіз крові та на онкомаркери
  • КТ та МРТ, якщо є така необхідність
  • загальний аналіз сечі

Літніх пацієнтів необхідно належним чином підготувати до анестезії, їм необхідно змінити свій раціон, зменшити вживання клітковини. У день хірургічного втручання необхідно відмовитись від їжі та пиття. Безпосередньо перед операцією робиться клізма, спорожняється сечовий міхур.

Від декількох днів до 2-3 тижнів, в залежності від особливостей клінічного випадку
Хід операції Хірургічне втручання відбувається під загальним наркозом. Задля отримання доступу до простати, на передній брюшній стінці робляться міні-розрізи від 5 мм до 1 см. Через ці проколи вводяться лапароскопічні інструменти. Хід операції транслюється на екран. Якщо необхідно видалити лімфатичні вузли, тоді хірург-уролог спочатку виділяє внутрішні клубові судини. Уражена раковими клітинами передміхурова залоза відсікається від сечового міхура сечовивідного каналу. В сечовий міхур встановлюється катетер Фолея на 5-7 днів, на період загоєння анастомозу. Вилучаються всі інструменті та зшиваються тканини. Тривалість операції - від 90 хвилин до 3 годин
Відновлення Протягом післяопераційної реабілітації, необхідно утриматися від фізичних навантажень. Також слід зробити здоровий раціон харчування, відмовитися від паління, вживання алкоголю та інших шкідливих звичок. Лікарі рекомендують не приймати ванну, не відвідувати басейни та лазні. Ретельно слідувати правилам особистої гігієни. У стаціонарі пацієнт перебуває до 3 днів, а повноцінна реабілітація триває приблизно місяць

Коли проводиться радикальна простатектомія, існують певні наслідки для сечостатевої системи. Важливо виконувати рекомендації урологів, інакше можуть з’явитися еректильна дисфункція, а також проблеми з нетриманням сечі. Швидкість відновлення потенції після операції залежить від віку пацієнта, стану його серцево-судинної системи та багатьох інших факторів.

Чому необхідно звернутися в МЦ «Mediland»

Простатектомія - достатньо складна хірургічна процедура, проведення якої необхідно довірити досвідченим фахівцям, які чекають на вас у МЦ «Mediland». Крім цього, наш медичний центр має:

  • сучасні палати для комфортного стаціонарного лікування
  • власну лабораторію для швидкого проведення досліджень
  • сучасні операційні, оснащені новітнім обладнанням
  • великий досвід лікарів у проведенні малоінвазивних операцій

Вартість хірургічного втручання залежить від індивідуальних особливостей клінічного випадку. Деталі можна дізнатися під час запису на прийом до уролога у менеджера контакт-центра.

 
Лікарі-урологи клініки «Mediland»
Олександр Гапєєв лікар уролог в Києві, проводить дроблення камей в нирках, сечоводах, сечовому міхурі лазером

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог

Михайло Володимирович лікар уролог в Києві, проводить видалення каменів з нирок, сечоводів, сечового міхура лазером

Дудник Михайло Володимирович

Лікар-уролог

Погребняк Іван Юрійович

Погребняк Іван Юрійович

Уролог, лікар УЗД

Юрій Сичов лікар уролог в Києві, лікує камені в нирках, сечоводах, сечовому міхурі без операції

Сичов Юрій Віталійович

Лікар дитячий уролог

FAQ

⏩ Як проводиться простатектомія?

✅ Операція проводиться двома шляхами - лапаротомічно або лапороскопічно. Відкритий спосіб хірургічного втручання передбачає розріз черевної стінки або промежини для доступу до простати. Малоінвазивна процедура відбувається шляхом введення інструментів через невеликі проколи.

⏩ Що заборонено робити після видалення простати?

✅ Після проведення операції пацієнту заборонено вживати їжу. Через 1-2 тижні лікар знімає шви. Протягом реабілітації, починаючи з другого дня, необхідно рухатися, але без надмірних фізичних навантажень. Приблизно місяць слід носити спеціальний бандаж.

⏩ Чи можна видалити повністю простату?

✅ Головна мета хірургічного втручання - повне або часткове видалення передміхурової залози. У деяких випадках хірурги-урологи видаляють також лімфатичні вузли. План операції затверджується лікарем після лабораторних досліджень та інструментальної діагностики з урахуванням конкретних особливостей клінічного випадку.

⏩ Скільки триває операція простатектомія?

✅ Середня тривалість хірургічного втручання - 1,5-3 години. Операція проводиться під загальною анестезією. Процедура відбувається поетапно. Особливість лапароскопічного методу полягає у зниженні ризику пошкодження тканин, оточуючих простату. Малоінвазивна процедура дозволяє значно пришвидшити темпи відновлення пацієнта.


Заказать обратный звонок