Свищ прямої кишки спричиняє не тільки фізичний, а й психологічний дискомфорт. Ця патологія часто розвивається у випадку, якщо людина хворіє на парапроктит (запалення прямої кишки), але соромиться звернутися до лікаря. Однак потрібно розуміти, що такий запальний процес неможливо вилікувати самостійно, надати ефективну допомогу може тільки проктолог. Для лікування параректального свища у Києві, зокрема за допомогою лазерної коагуляції, запишіться на консультацію до лікаря у медичному центрі «Mediland».
Симптоми параректального свища
Параректальний свищ - це канал, який починається у стінці прямої кишки, веде у жирову клітковину і у частині випадків відкривається назовні біля заднього проходу або у порожнину інших органів. Всередину свища потрапляє вміст кишківника, накопичується гній. Цей процес може супроводжуватися такими симптомами:
- відчуття дискомфорту і присутності стороннього тіла в області прямої кишки
- біль під час дефекації
- поява фістул у промежині
- сукровичні та гнійні виділення, які залишають плями на білизні та мають неприємний запах
- подразнення шкіри навколо ануса, з почервонінням і свербінням
Канал свища буває прямим або розгалуженим. В останньому випадку його лікування ускладнюється.
Ціни на послуги
- ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПРОКТОЛОГА
Консультація проктолога первинна 950 грн Консультація проктолога повторна 880 грн Консультація проктолога к.м.н., доцента первинна 2 000 грн Консультація проктолога к.м.н., доцента повторна 1 800 грн Ургентна консультація проктолога к.м.н., доцента первинна 4 000 грн Консультація провідного проктолога первинна 1 350 грн Консультація провідного проктолога повторна 1 200 грн
Види свищів прямої кишки
Залежно від структури та положення, параректальні свищі бувають:
- Повні - мають два виходи: у кишці та на поверхні тіла біля сфінктера (можуть бути передніми, бічними та задніми - з урахуванням того, з якого боку від сфінктера вони розташовані)
- Неповні - не мають виходу на поверхні тіла
- Внутрішні - з двома виходами, обидва локалізовані у прямій кишці
Свищ називається інтрасфінктерним, коли він розташований під сфінктером. Транссфінктерний свищ проходить через клітковину і сфінктер. Якщо він локалізований у порожнині таза і відкривається в області промежини, його називають екстрасфінктерним.
Причини утворення свища прямої кишки
Переважно, параректальні свищі утворюються як ускладнення парапроктиту - запалення прямої кишки, що виникає при:
- кишкових або статевих інфекцій
- анальних тріщинах
- коліті
- травмах кишківника
- геморої
- хворобі Крона
Виникненню параректальних свищів сприяють:
- наявність надмірної ваги
- діабет
- малорухливий спосіб життя
- недотримання правил особистої гігієни
- часті закрепи та діареї
У деяких випадках патологія розвивається після хірургічного лікування хвороб кишківника, у жінок - через травматичні пологи.
Діагностика параректального свища
При виникненні симптомів свища прямої кишки потрібно прийти на прийом до проктолога. Лікар проведе опитування з приводу наявних скарг на здоров'я, раніше перенесених травм і операцій в області прямої кишки, а також проведе огляд, пальцеве ректальне дослідження і призначить низку обстежень:
- Ендоскопічне дослідження прямої кишки (ректороманоскопія, колоноскопія)
- УЗД прямої кишки
- При виявленні екстрасфінктерного свища - фістулографію (рентгенографію з використанням контрастної речовини, що допомагає визначити хід каналу і його розгалуження)
- Дослідження фістули зондом
- Аналіз калу на приховану кров
Під час підготовки до операції з видалення свища необхідно здати аналізи:
- загальний аналіз крові
- загальний аналіз сечі
- біохімічний аналіз крові
- аналізи крові на ВІЛ, гепатит В і С
У МЦ «Mediland» ви можете зробити всі необхідні аналізи для комплексної діагностики, пройти інструментальні дослідження. Ми маємо у своєму розпорядженні сучасне ендоскопічне обладнання, високоточні системи для проведення УЗД, апарати для виконання рентгенографічних досліджень.
Лікування свища прямої кишки у МЦ «Mediland»
Надати ефективну допомогу пацієнту можна тільки завдяки хірургічному лікуванню параректального свища, консервативні методи неефективні.
Лазерна коагуляція
Сучасним методом видалення свища, який застосовується у МЦ «Mediland», є лазерна коагуляція. Спочатку проводять очищення каналу від гнійного вмісту, потім його стінки піддаються дії лазерного випромінювання, внаслідок чого відбувається їх склеювання, знищення патогенних мікроорганізмів і забезпечується профілактика кровотечі. Згодом на місці свища розвивається сполучна тканина у вигляді еластичного рубця. Ризик ускладнень і рецидиву при використанні цього методу мінімальний. Після операції потрібна госпіталізація всього протягом 1-2 днів.
Інші методи хірургічного видалення свища
Існує кілька методів видалення свища прямої кишки, які проводять під загальним наркозом або з місцевим знеболенням:
- Операція LIFT - між волокнами внутрішнього і зовнішнього сфінктера робиться невеликий розріз, через цей доступ забезпечується роз'єднання просвіту прямої кишки і порожнини свища
- Висічення свища з обтурацією ходу - спочатку за допомогою лазера проводять знезараження ходу, потім його заповнюють спеціальним пломбувальним матеріалом
- Операція "Сетон" - проводиться у два етапи, спочатку канал очищують від гною і через нього протягують силіконовий дренаж, а після усунення гнійно-запального процесу, через 1,5-2 місяці проводять обробку лазером.
- Висічення поверхневого свища - канал висікається хірургічними інструментами на всьому своєму протязі
- Висічення свища з первинною пластикою сфінктера - повне висічення каналу з ушиванням ходу з боку кишки і шкіри, проводиться пластика сфінктера
Відновлення після видалення свища прямої кишки
Після висічення параректального свища необхідне дотримання рекомендацій лікаря, які включають:
- прийом знеболювальних, антибактеріальних, протизапальних препаратів
- регулярне проведення перев'язок
- виключення фізичних навантажень, підйому важких предметів
- ретельне дотримання правил гігієни, приймання теплих ванночок після дефекації (у деяких випадках призначають сольові ванночки)
- дотримання дієти (без вживання гострої їжі, алкоголю) протягом місяця
Переваги лікування у МЦ «Mediland»
Лікування такої небезпечної патології, як свищ прямої кишки, потрібно довіряти тільки досвідченим спеціалістам, які застосовують сучасні методи діагностики та лікування, - лікарям МЦ «Mediland». У нашому медичному центрі:
- можна пройти повний комплекс обстежень, щоб встановити точний діагноз, визначити причину розвитку свища
- лікування проводиться з використанням малоінвазивних методів або інших методів, які підходять пацієнту в даному клінічному випадку
- забезпечується правильна підготовка пацієнта до операції та якісний медичний супровід після хірургічного втручання
- встановлено доступні ціни на консультації лікарів, діагностичні та лікувальні процедури
Дізнатися повну вартість лікування свища прямої кишки можна тільки після обстеження. Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте нам за номером, скористайтеся послугою зворотного дзвінка або заповніть форму запису на сайті.
FAQ
⇒ Як часто зустрічається свищ прямої кишки?
У середньому, це захворювання зустрічається у 1-3 людей з 10000 (у чоловіків виникає частіше, ніж у жінок). Після перенесення гострого парапроктиту ймовірність появи свища прямої кишки може зростати до 50%.
⇒ Звідки береться свищ у прямій кишці?
Ця патологія виникає як ускладнення парапроктиту, особливо - після неправильного лікування і неякісно проведеної операції. Також свищі з'являються через травми, інфекційні захворювання, аутоімунні порушення.
⇒ Як вилікувати свищ прямої кишки народними методами?
Використання народних методів як самолікування при свищі прямої кишки може призвести до небезпечних наслідків, зокрема поширення гнійно-запального процесу на інші органи, рубцювання тканин, виникнення онкозахворювання. Для безпечного та ефективного лікування потрібно обов'язково звернутися до лікаря, пройти діагностику.