Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Лікування хронічного дакриоцистита в Києві

Лікування дакріоциститу у дорослих в Києві, ЛОР консультації, операції в Києві

Дакріоцистит – це запалення слізного мішка у внутрішньому куті ока. Сльози стікають через цей мішок, коли залишають наші очі.

Сльози мають дуже важливу функцію, вони допомагають зберегти очі зволоженими, чистими і вільними від бактерій. Їх вироблення слізними залозами – це постійний процес. Щоб звільнити місце для свіжої порції сліз, рідина стікає з очей через маленькі отвори в куточках верхніх і нижніх повік, а потім через носоглотковий мішок в слізний канал і в задню частину носа. У разі блокування слізного каналу, усередині слізного мішка накопичуються бактерії, розвивається інфекція, яка супроводжується запальним процесом, що може привести до дакріоциститу.

Симптоми дакріоциститу

Вроджений дакріоцистит є серйозним захворюванням, пов'язаним із значною захворюваністю і смертністю. Якщо він не лікується швидко і агресивно, у новонароджених може розвиватися орбітальний целюліт (бо орбітальна перегородка у немовлят слабко виражена), абсцес головного мозку, менінгіт, сепсис і смерть.

Набутий дакріоцистит може бути гострим або хронічним. Гострий дакріоцистит проявляється раптовою появою болю і почервоніння в медіальній кантальній області.

Симптоми гострого дакріоциститу:

  • раптове виникнення болю, почервоніння і набряк біля внутрішнього кута ока;
  • нерідко трапляється, що мішечок розривається і фістулюється через шкіру. Ця фістула зазвичай закривається після декількох днів дренажу;
  • червона пляма на очному яблуці (кон'юнктивальна ін'єкція) і пресекретативний целюліт часто виникають в поєднанні з гострим дакріоциститом;
  • більш серйозні наслідки гострого дакріоциститу – це розповсюдження на орбіту з утворенням абсцесу і розвиток орбітального целюліту.

Ознаки хронічного дакріоциститу:

  • Симптоми хронічного дакріоциститу зазвичай м'якіші. На ранніх стадіях хвороба себе практично нічим не проявляє.
  • Згодом виникає відчуття розпирання і набряклість у внутрішньому куті ока, додається безперервне сльозовиділення, і постійне відчуття дискомфорту. Під час натискання в область слізного мішка, з куточка ока виділяється каламутна рідина або навіть гній. Згодом на тлі безперервного сльозовиділення, шкіра навколо куточка ока червоніє та виникає запалення.

Важливо! Небезпека даного захворювання полягає в тому, що в більшості випадків, відсутні болісні симптоми, і як наслідок, пацієнти не поспішають звертатися по допомогу до фахівця. Така поведінка вкрай небезпечна тим, що з часом від запального процесу уражаються супутні тканини й інфекція може поширитися на око, на кровоносні судини, на головний мозок – це може бути небезпечно для життя пацієнта, аж до летального результату.

Щоб уникнути ускладнень, при виявленні у себе симптомів дакріоциститу, необхідно звернутися за допомогою до лікаря отоларинголога (ЛОРа) Клініки «Меділенд». Наші фахівці проведуть повну діагностику та призначать індивідуальний ефективний план лікування.

 

 
 
 
Методи лікування дакріоциститу в МЦ «Меділенд»

 

Лікування слізного каналу: масаж при непрохідності слізного каналу, промивання слізних шляхів в Києві

Консервативне лікування дакріоциститу

На ранніх етапах розвитку захворювання ефективне консервативне лікування, яке включає в себе комплекс лікувальних процедур, а саме:

  • масаж слізного каналу, в області кута ока,
  • промивання слізного каналу і мішка протизапальними, антибактеріальними та судинозвужувальними препаратами.

Вартість такого лікування залежить від тривалості лікування і застосовуваних медичних препаратів.

 
Ендоскопічна дакріоцисториностомія (дакріоцистостомія) – вухо горло ніс лікар в Києві

Хірургічне лікування дакріоциститу

При запущених формах дакріоциститу, коли консервативне лікування виявляється неефективним, виконується операція ендоскопічна дакріоцисториностомія.

В ході операції формується нове сполучення між носовою порожниною і слізним мішком для відновлення відтоку слізної рідини з очей. Така операція в МЦ "Mediland" виконується під відеоендоскопічним контролем без розрізів на обличчі.

Терміни госпіталізації 1-2 дні.

Терміни непрацездатності до 10- 14 днів, що пов'язано з необхідністю обмеження фізичних навантажень для профілактики ускладнень.

 

 
Консультація ЛОРа, Київ. Лікування ЛОР захворювань в Києві

Причини виникнення дакріоциститу

Інфекції зазвичай викликані закупоркою (обструкцією) в слізній протоці, яка заважає відтоку слізної рідини. Можливі причини цього блокування включають:

  • пошкодження носа або очі, наприклад, зламаний ніс;
  • поліпи носа;
  • запалення синуса;
  • хірургія носа або синуса;
  • сторонній предмет в каналі (вія, смітинка та інше);
  • викривлена перегородка, коли перегородка (тонка стінка між ніздрями) знаходиться поза центром, роблячи одну ніздрю меншу за іншу;
  • риніт або запалення слизової оболонки в носі;
  • гіпертрофія нижніх турбін або набряк однієї з кісткових структур в носі, які допомагають фільтрувати та зволожувати повітря, який ви вдихаєте;
  • рак.

Дакріоцистит найчастіше зустрічається у немовлят, у яких може виникнути засмічення слізної протоки через вроджені аномалії. Це називається вродженим дакріоциститом.

У жінок, через те що канал анатомічно більш вузький, дакріоцистит зустрічається в 7-8 разів частіше, ніж у чоловіків, і з віком стан погіршується.


Заказать обратный звонок