Гострий апендицит вважається дуже небезпечним захворюванням, і найчастіше без операції не обійтися. Якщо сильні болі з правого боку в нижній частині живота супроводжуються миттєвим погіршенням самопочуття, має місце озноб, не варто нехтувати допомогою спеціалістів. Операція з видалення апендициту має проводитися своєчасно, інакше можуть виникнути ускладнення. Апендектомія - це хірургічний підхід до лікування, в процесі якого видаляють запалений апендикс.
Існують різні підходи, але обов'язково проводять обстеження пацієнта та передопераційну підготовку. На основі вже отриманої інформації лікарі МЦ «Mediland» визначать метод видалення запаленої ділянки. Ціна операції на апендицит формується відповідно до типу хірургічного втручання.
Коли потрібна операція на апендицит: симптоми
Хірургічне втручання необхідне, якщо є наступні ознаки:
- різкий біль у районі пупка або у правій клубовій ділянці, який поступово посилюється у момент ходьби. Можливий біль навіть при перевертанні в ліжку
- зростає температура
- нудота та блювання
- немає апетиту
- проблеми з випорожненням кишечника
- болі в районі живота можуть тривати понад добу
Врахуйте, що ознаки початку запалення та показання до операції апендектомії у чоловіків та жінок можуть відрізнятися. Поява тягнучого або давлячого болю з правого боку помилково може розпізнаватися, як проблеми в гінекології. У чоловіків може з'явитися біль у районі живота і навіть матиме місце підтягування правого яєчка. У дітей віком до п'яти років симптоми менш виражені, ніж у дорослих. Для розпізнавання проблеми необхідно вимірювати температуру, відстежувати наліт на язику та частоту випорожнень.
Важливо своєчасно звернутися за допомогою до медичного центру. У такому разі вартість операції при апендициті буде нижчою. Крім цього, зменшиться період відновлення.
Діагностика
Огляд у лікаря-хірурга - це основний етап у діагностиці гострого апендициту. Лікар приймає за основу скарги пацієнта, анамнез, клінічні прояви у процесі самого огляду. Тільки лікар може встановити або спростувати діагноз і направити на видалення апендициту. Щоб переконатися у проблемі, вам будуть призначені додаткові дослідження. Найчастіше, потрібно зробити загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі, лікарі направляють на УЗД (малого тазу, заочеревинного простору, черевної порожнини). Для жінок обов'язковий гінекологічний огляд.
У якості діагностики використовується лапароскопія. Малоінвазивне втручання дозволяє оглянути черевну порожнину. Якщо виявлені ознаки запалення, призначається лапароскопія апендициту.
Коли проводиться видалення апендициту, ціна залежить від кількості додаткових аналізів. Але тільки після того, як лікарем МЦ «Mediland» був підтверджений діагноз, починається підготовка до хірургічного втручання.
Види апендектомії
Найбільш архаїчним методом хірургічного втручання вважається класичний або відкритий підхід. Робиться надріз до 10 см у правій нижній передній черевній стінці, він забезпечує доступ до апендициту. При наявності ускладнень, здійснюється прокол-розріз для встановлення дренажної системи.
Лапароскопічна апендектомія вважається більш затребуваним підходом серед хірургів. Процедура проводиться за допомогою спеціального інструменту з відеокамерою. Для введення лапароскопа робиться 3 проколи у передній черевній стінці. Зона втручання зображується на моніторі, тому всі дії хірурга точні. Вартість операції на апендицит у Києві залежить від обраного хірургічного методу.
Лапароскопічна апендектомія - інноваційний підхід
Інноваційний підхід, який призначається у більшості випадків. Хірург працює інструментами з відеокамерою. Усі дії виводяться на спеціальний монітор у максимально збільшеному вигляді, що сприяє ретельному огляду операційного поля. Видалення апендициту лапароскопією за ціною дорожче, ніж класична операція
Лапароскопія для видалення апендициту вважається менш травматичною процедурою. А одна з переваг такого хірургічного втручання - рубців немає або ж вони мінімальні. Така операція знижує ймовірність спайкового процесу та прискорює загоєння місць проколу. Лапароскопічна операція на апендицит відрізняється більш низьким больовим синдромом. Крім того, на реабілітацію потрібно у 2-3 рази менше часу.
Класична апендектомія
Видалення апендициту хірургічним шляхом здійснюється за гострої форми. З таким діагнозом пацієнта терміново доставляють до хірургії. У разі, якщо апендикс розірвався, та інфекція вже поширюється черевною порожниною, є ризик появи флегмони. Найбільш занедбана стадія - абсцес. Такий вид операції дозволяє провести санування та дренування.
Операція на апендицит відкритого типу проводиться при наявності таких факторів:
- діагностовано ожиріння
- є спайковий процес, що ускладнює доступ до апендикса
- атипове розташування відростка
- тривале запалення, тому збільшується ймовірність ускладнень, пов'язаних із сліпою кишкою
- або пацієнт має супутні захворювання, які перешкоджають накладанню пневмоперитонеуму. Без цього етапу видалення апендициту лапароскопічним методом неможливе.
Показання до видалення апендициту
Основні показання:
- пацієнт відчуває дискомфорт або біль у правій частині низу живота, при напруженні м'язів він посилюється
- температура тіла підвищена до 37 градусів, слабкість і немає апетиту
- можливі проблеми з випорожненням кишківника, як у вигляді запору, так і діареї, рідко, але буває блювання, частіше нудота
- часто біль з'являється та посилюється після фізичних вправ
Апендектомія призначається, якщо діагностований виражений больовий синдром хронічного апендициту.
Коли протипоказана операція з видалення апендициту
Операція на апендицит не має протипоказань, якщо йдеться про гостру форму запалення. Виняток - агональний стан пацієнта. Планове втручання дозволяє стабілізувати хворого при наявності порушень, пов'язаних з тяжким перебігом діабету, хвороби легень, нирок, печінки чи серця.
Лапароскопія не підходить, щоб видалити апендицит, якщо має місце: запальний процес у районі сліпої кишки, проблеми із згортанням крові, занедбана форма перитоніту, присутні спайки або великі багатокамерні грижі, свищі, абсцес передньої стінки. На останньому триместрі вагітності не рекомендується лапароскопічна операція через пневмоперитонеум. За підсумками діагностики, лікар визначить, як саме вирізати апендицит, і ціна послуги залежить від способу втручання.
Підготовка до апендектомії
Коли пацієнту поставлений гострий апендицит, і він потрапив до МЦ «Mediland», починається екстренна підготовка без втрати дорогоцінного часу. Призначаються базові аналізи та додаткові, окремо проводиться консультація з анестезіологом. Обов'язково лікар проводить пальпацію живота для перевірки симптомів, характерних для хвороб Щоткіна-Блюмберга, Менделя і т.д. Потім пацієнт направляється на УЗД черевної порожнини. Якщо не вдається виключити гострий апендицит, призначають лапароскопію у якості діагностики, а потім вже проводиться операція.
Далі, підбирається відповідний знеболюючий препарат з урахуванням дихальної та серцевої системи. Після цього проводиться передопераційна підготовка (гоління, дезінфекція, очищення кишківника).
У сумі, всі процеси займають близько 2 годин. У медичному центрі створені ідеальні умови для проведення оперативного обстеження пацієнта. Досвідченими хірургами проводиться операція на апендицит, ціна якої залишається прийнятною. Якщо мова йде про планове втручання, тоді передопераційна підготовка здійснюється у прописаному плановому порядку.
Як відбувається операція
При надходженні пацієнта з поставленим діагнозом «гострий апендицит», до дії призводиться план швидкої підготовки до хірургічного втручання. Поетапність процедури залежить від обраного способу лікування. Лікар, з урахуванням анамнезу та клінічного випадку, пропонує видалення апендициту лапароскопічним підходом або класичним.
Хід операції
Тривалість - до 40-60 хвилин. Відкрита апендектомія:
- Хірург робить надріз у правій нижній частині живота і знаходить апендикс
- Починається відділення від навколишньої тканини, після проводять відсікання
- Місце обробляється антисептиком
- Накладається шов та встановлюється дренаж
Лапароскопічний підхід:
- Хірургом робиться три проколи для доступу до передньої черевної стінки
- Здійснюється видалення апендициту, а потім хірург проводить ревізію черевної порожнини
- Коагулюють або накладають кліпсу на відросток, хірург відсікає або перев'язує його. Для обробки кукси відростка використовується антисептик, потім його коагулюють
- Апендикс вкладається у спеціальну ємність, що знижує ризик інфікування інших тканин
- Ушиваються проколи та встановлюється дренаж
Якщо без ускладнень видалити апендицит, ціна операції буде нижчою. Крім того, чим складніший клінічний випадок - тим триваліша реабілітація.
Відновлення після операції
При класичному втручанні пацієнт у стаціонарі затримується на десять днів. При видаленні апендициту лапароскопічним підходом тривалість перебування у палаті може зменшитися до 2-3 днів. Але тільки лікар може оцінити стан здоров'я.
Першу добу після відкритого хірургічного втручання, лікарі радять дотримуватися постільного режиму. Дозволено пити воду. Далі вже пацієнта змушують підніматися, раціон включає в себе напіврідку їжу. Протягом наступних 7 днів важливо дотримуватись такої дієти.
Якщо була призначена лапароскопічна апендектомія, лікар може виписати вже через 24 години після видалення апендициту. Через 7 днів призначається прийом, який дозволяє оцінити стан пацієнта. Якщо клінічний випадок дозволяє, призначається лапароскопія апендициту, ціна якої у Києві залежить від маси факторів: тип втручання, наявність ускладнень. При цьому у МЦ «Mediland» - максимально лояльний прайс.
Переваги операції з видалення апендициту в МЦ «Mediland»
- швидка діагностика та детальне обстеження пацієнта
- сертифіковане обладнання
- можливість провести консультацію з лікарями суміжних напрямів
- оперативне відновлення, завдяки грамотним рекомендаціям
- кваліфіковані лікарі з досвідом
- використання лапароскопічних систем
Для консультації, запишіться на прийом до МЦ «Mediland». На цьому ж етапі можна обговорити вартість операції на апендицит у Києві.
FAQ
⏩ Що означає апендектомія?
✅ Операція з видалення апендикса, яка призначається в екстрених ситуаціях, а у разі відсутності лікування є ризик перитоніту. Призначається, коли діагностований апендицит гострої або ж хронічної форми.
⏩ Скільки триває операція на апендицит?
✅ Серед двох існуючих підходів, видалення апендициту буде проводитися таким, який схвалить лікар. Враховується складність історії хвороби пацієнта. Середня тривалість операції - 40-60 хвилин.
⏩ Скільки днів лежать у лікарні після операції на апендицит?
✅ Операція з апендектомії - нескладна, тому в більшості випадків після неї на лікарняному лікуванні перебувають до 4 діб. При проведенні перфорації, за пацієнтом спостерігають близько 7 днів, але може і довше. Одужання без ускладнень займає близько 1-1,5 місяців.
⏩ Скільки коштує операція на апендицит?
✅ Ціна видалення апендициту залежить від рівня складності операції та методу хірургічного втручання. Точну вартість оголошують після діагностики.
⏩ Через скільки виписують після апендектомії?
✅ Лікар, з урахуванням клінічного випадку, самостійно визначає, який час пацієнту слід перебувати у стаціонарі. Найчастіше перебування у стаціонарі не займає більше 10-14 днів. Але протягом мінімум 1,5 місяця потрібно дотримуватися рекомендацій спеціалістів для реабілітації без ускладнень.
⏩ Як поводитися після операції з видалення апендициту?
✅ Термін повного відновлення залежить від типу видалення апендициту та наявності ускладнень. Але прискорити реабілітацію можна шляхом дотримання порад та рекомендацій лікаря. Важливо харчуватися дробово, не додавати до раціону продукти, що підвищують газоутворення. Найкраще дотримуватися правильного харчування, додавши овочі та фрукти до свого раціону. Своєчасно проводити перев'язування. Ідеально, якщо у перший час буде дотримуватися постільний режим без надмірних фізичних навантажень. Іноді лікар може прописати протирубцеві засоби, які прискорюють загоєння шраму.
Лапароскопічна апендектомія
Операція лапароскопічна апендектомія проводиться через три проколи черевної стінки 5-10мм, під контролем відеокамери із застосуванням спеціальних ендоскопічних інструментів. Перевагою лапароскопічної апендектомії є косметичний ефект малопомітних шкірних проколів, рання реабілітація.
Під час лапароскопії, можливий більш широкий огляд черевної порожнини, що буває особливо затребуване у жінок, коли необхідно оглянути матку і придатки. При виявленні гінекологічної патології відразу можлива її корекція.
Лапароскопічна апендектомія проводиться під загальним знеболенням.
Класична апендектомія
В МЦ «Меділенд» видалення червоподібного відростка через розріз 4-7 см в правій клубовій ділянці проводиться із застосуванням радіочастотної і електрозварювальної апаратури. Швидка реабілітація.
Під час проведення апендектомії застосовується спинальна, внутрішньовенна або загальна анестезія.