Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Лікування деформуючого артрозу колінного суглоба (гонартроз або остеоартроз) в Києві

Гонартроз, методы лечения деформирующего артроза колена в Киеве

Деформуючий артроз – хвороба, пов'язана з дегенеративними змінами (зношенням) хрящової тканини, яка покриває суглобні поверхні кісток і забезпечує вільні рухи кінцівок.

Це одна з найпоширеніших патологій опорно-рухового апарату (захворюваність дорослого населення в різних регіонах Землі коливається від 13 до 29%). Враження деформуючим артрозом колінного суглоба (гонартрозом) займає друге місце за частотою розвитку, після деформуючого артрозу тазової частини суглобів.

Причини артрозу коліна

Механізм розвитку остеоартрозу коліна до цих пір до кінця не вивчений. Тем не менше, фактори, що сприяють розвитку патології, відомі вже давно. Частина з них є непереборними – це похилий вік, жіноча стать, спадкова схильність.

До причин розвитку деформуючого артрозу колінного суглоба, що викликає прискорене зношення хряща, відносяться:

 • ожиріння (більше 66% пацієнтів з гонартрозом страждають від зайвого ваги);
 • патології опорно-рухового апарату, що підвищують навантаження на суглоб (сколіоз, остеохондроз, плоскостопість, системні захворювання суглобів тощо);
 • підвищені фізичні навантаження, в тому числі і заняття спортом.

Крім того, прогресуванню гонартрозу сприяють патології, які порушують метаболізм хрящової тканини (ендокринні хвороби, подагра), а також хвороби кровообігу (варикозне розширення вен нижніх кінцівок, атеросклероз артерій ніг, діабетична ангіопатія). Своєчасна та адекватна терапія перерахованих захворювань допоможе надовго зберегти функцію кінцівок.

Ще одна розповсюджена причина розвитку гонартрозу – травма коліна. У таких випадках патологія прогресує надзвичайно швидкими темпами. Тому ми радимо пацієнтам, що перенесли травму коліна, своєчасно обстежувати і, у разі необхідності, робити артроскопію колінного суглобу для усунення внутрішньо-судинних пошкоджень.

Коли потрібно звернутися до лікаря-травматолога

До ортопеда-травматолога слід звернутися відразу після появи наступних симптомів артрозу колінного суглоба:

 • біль в коліні – найбільш постійний симптом;
 • хруст під час руху;
 • ранкова скутість – зазвичай супроводжується своєрідними «стартовими болями» і проходить через 30 хвилин руху;
 • порушення суглобової функції – відчуття розбовтаності або, навпаки, патологічна скутість, кульгавість і т.п.

В МЦ «Mediland» ведуть прийом досвідчені лікарі ортопеди-травматологи, які після ретельної діагностики підбирають оптимальний метод лікування колінного суглоба: операція або консервативна терапія, залежно від конкретної ситуації.

 

 

 
 
 
Методи лікування:
 
Колінний артроз, лікування в Києві – фото

Консервативні методи

Всі без виключення консервативні методи лікування гонартозу спрямовані на те, щоб усунути біль у коліні, загальмувати швидкість розвитку процесу та запобігти розвитку ускладнень.

Консервативна терапія передбачає медикаментозне усунення болючого синдрому та ефективна на початкових стадіях захворювання.

Якщо вже виявлені виражені дефекти хрящової тканини – консервативна терапія безсильна і для лікування артрозу колінного суглоба необхідна операція. У окремих випадках цикл розвитку патології від перших ознак до тяжкої інвалідності може зайняти всього декілька років.

Вартість такого лікування залежить від вартості застосовуваних медикаментів і тривалості лікування

 
Ступені гонартрозу – артроскопія коліна, ціна – фото

Операція артроскопія колінного суглоба

Артроскопія – це сучасний метод неінвазивної (нетравматичної) хірургії, яка передбачає ревізію (обстеження) суглобів та проведення мікрохірургічних операцій за допомогою спеціального приладу – артроскопа.

При гонартрозі операція артроскопії здатна радикально позбавити пацієнта від болю в колі та відновити функцію ураженої кінцівки. Справа в тому, що вже при першій-другій стадіях захворювання на медіальному (внутрішньому) меніску виникають грубі зміни внутрішньосудинної тканини.

Консервативні методи безсильні для усунення органічного ураження цієї, розташованої усередині коліна, своєрідної фізіологічної «прокладки». В результаті не лише прогресує біль в колі, але й створюються всі умови для швидкого його руйнування. Проте, «дрібний ремонт» меніска за допомогою артроскопії дозволить добитися тривалої та стійкої ремісії захворювання.

Переваги операції артроскопії колінного суглоба при деформуючому артрозі:

Відсутній грубий розтин – всі маніпуляції проводяться через два невеликі отвори, в один з яких вводиться артроскоп, що передає інформацію про хід операцію на монітор, а в інший – спеціальні мікроінструменти.

Ще одна перевага артроскопічної операції артрозу колінного суглоба – вкрай короткий список протипоказань, який включає:

 • непереносимість засобів для наркозу;
 • загострення ревматоїдного артриту;
 • наявність гострої інфекції;
 • дуже запущений процес (спайковий процес, кут згинання не досягає 60 градусів).

І, нарешті, ще одна найважливіша перевага артроскопії колінного суглоба – демократична ціна маніпуляції, яка значно нижче не тільки вартості операції з ендопротезування, але і загальною вартістю консервативної терапії (якщо врахувати, що останню слід проводити часто, комплексно та тривалими курсами).

У нашій клініці «Mediland» оперують висококваліфіковані хірурги ортопеди-травматологи, на рахунку яких тисячі успішно проведених артроскопій, тому лікування колінної суглоба при операцiї займе 10-15 хвилин. Як показує наш клінічний досвід, артроскопія прекрасно переноситься, і вже наступного дня пацієнт може повернутися до звичайного ритму свого життя.

Тривалість ремісії після артроскопії багато в чому залежить від старанності самого пацієнта. Усунення причин прогресування деформуючого артрозу колін дозволить продовжити отриманий ефект на необмежений термін.

 
Ступені гонартрозу, артроскопія коліна, ціна

Наслідки запущеної форми гонартрозу

Важливо пам’ятати, що зношення хряща коліна призводить до вторинних поразок всіх елементів з'єднання, таких як:

 • синовіальна оболонка, що вистилає порожнину колінного суглобну – відбуваються запальні дегенеративні зміни;
 • кісткова тканина під хрящем – утворення остеофітів, остеопороз, порушення структури кісткових балок;
 • зв'язки в середині суглобу, та навколо нього – розбовтаність або патологічна скутість суглобів;
 • м'язи, що забезпечують рух у коліні – атрофія;
 • кровоносні судини суглоба – порушення мікроциркуляції;
 • тканини, що покривають сустав – набряк та дегенеративні зміни в шкірі та підшкірній клітковині.

В результаті, на останніх стадіях гонартрозу розвивається, стійка до знеболюючих препаратів, хронічна біль у колінному суглобі. При цьому в навколишніх тканинах прогресують незворотні зміни, так що навіть радикальна операція з ендопротезування суглоба може виявитися безсилою у зв'язку з відновленням функції враженої кінцівки.

Необхідно також відмітити, що порушення функції колінного суглоба вкрай несприятливо впливає на весь опорно-руховий апарат:

 • розвиваються незворотні зміни в розташованим вище (тазостегновому) та знизу (гомілковому) суглобах, а також у суглобах протилежної кінцівки, на які посилюється навантаження;
 • внаслідок порушень постави, страждає хребет, що загрожує ранньому і швидкому розвитку остеохондрозу аж до виникнення грижі міжхребцевих дисків;
 • на фоні хронічного больового синдрому виникає загальне виснаження сил організму – знижується імунітет, падає працездатність, зростає роздратованість, з'являється схильність до депресії, погіршується якість життя.
 

Заказать обратный звонок