або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Видалення кісти яєчника у Києві

Автор статьи:

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Эндометриоз, лечение в Киеве Клиника гинекологии Медиленд

Кісти яєчника видаляють хірургічним способом за відсутності ефективності консервативної терапії. Понад 80% операцій виконується за допомогою малотравматичних лапароскопічних методик, за яких мініатюрні хірургічні інструменти вводяться в порожнину через невеликі проколи, а лікарські маніпуляції виконуються дистанційно. Однак, бувають ситуації, коли необхідно застосовувати лапаротомію – порожнинну операцію з відкритим доступом до зони, що оперується.

Показання до операції

Операцію з видалення кісти яєчника показано в таких випадках:

 • відсутність позитивного ефекту від консервативної терапії
 • прогресивне зростання новоутворення
 • наявність ніжки у кісти (ризик перекруту)
 • виявлення кісти у період менопаузи
 • наявність папілярних розростань на стінці кісти (висока ймовірність трансформації у злоякісний процес)

Видалення кісти малоінвазивним хірургічним способом дає сприятливі результати у 98% випадків. Жіноче здоров'я та репродуктивна функція повністю відновлюються.

Види лапароскопічних операцій

Головне завдання лікарів при лапароскопічному видаленні кісти яєчника – максимально можливе збереження тканин органу та його функцій. Це особливо важливо для жінок репродуктивного віку. За допомогою малоінвазивного хірургічного втручання виконується кілька видів операцій з видалення кісти:

 • цистектомія (висічення кісти без пошкодження навколишніх тканин)
 • оваріектомія (повне видалення яєчника)
 • аднексектомія (видалення яєчника разом з матковою трубою)

Вид лапароскопічної операції обирає лікар, у залежності від виду кісти, розмірів утворення, ступеня ураження тканин та деяких інших факторів.

Лапароскопія ендометріозної кісти яєчника є єдиним можливим методом лікування патології. Під час менструації стінки кісти нерідко ушкоджуються, через що вміст капсули потрапляє в черевну порожнину. Це загрожує розвитком запального процесу із різними ускладненнями.

Ендометріозна кіста швидко збільшується в розмірах, поступово стискаючи навколишні тканини. Своєчасне видалення новоутворення гарантує швидке відновлення та збереження органів репродуктивної системи. При ендометріозі нерідко діагностується кілька кістозних утворень — важливо виявити та видалити всі патологічні вогнища, максимально акуратно здійснюючи евакуацію кістозного вмісту.

Лапароскопічна операція з видалення параоваріальної та дермоїдної кісти також є необхідністю, позаяк ці патологічні утворення ніколи не розсмоктуються після курсу консервативного лікування.

При діагностуванні параоваріальної кісти важливо оцінити стан тканин на предмет некрозу, оскільки при цьому виді патології існує високий ризик перекруту ніжки. У разі проведення операції на ранніх стадіях, судини та тканини органу не травмуються, ускладнення не виникають.

Перед видаленням муцинозної кісти, що схильна до переродження у злоякісну, проводиться оцінка стану стінок утворення. Дуже важливо акуратно видалити слизовий вміст капсули, щоб уникнути ускладнень. Аналогічно проводиться операція при видаленні серозної кісти.

Лапароскопія кісти яєчника при вагітності

Небезпеку під час вагітності становлять великі кісти, які під тиском плоду, що росте, можуть розірватися, викликаючи небезпечні для здоров'я та життя наслідки. Якщо кіста викликає хворобливі та дискомфортні відчуття, її необхідно видалити. Лапароскопія є безпечною операцією, яка не вплине на перебіг вагітності, не завдасть шкоди організму жінки та дитини.

Підготовка до операції

Підготовка до операції включає здачу аналізів згідно протоколу (клінічний аналіз крові та сечі, біохімія крові, коагулограма), проходження обстеження (УЗД, рентген). МРТ та КТ призначають за показаннями. За наявності хронічних захворювань, потрібно пройти обстеження у лікарів вузької спеціалізації. За 10-12 годин до операції не слід приймати їжу.

Як відбувається лапароскопічна операція

При діагностуванні доброякісної кісти яєчника найчастіше застосовують цистектомію, в ході якої видаляється лише патологічне утворення, а здорові тканини органу не ушкоджуються. Хірургічне втручання включає такі етапи:

 • створення трьох проколів у ділянці живота (один по центру, інші – з боків)
 • введення трубки зі світловодом через перший прокол з метою відтворення зображення на моніторі
 • введення вуглекислого газу через другий прокол (для розширення простору та зміщення матки)
 • введення лапароскопічних інструментів через третій прокол
 • фіксація яєчника у необхідному положенні
 • ізоляція кісти від навколишніх тканин та вилущування вмісту
 • припікання судин яєчника
 • промивання порожнини розчином антисептика
 • вилучення хірургічних маніпуляторів назовні
 • ушивання проколів

Цистектомія, як правило, дозволяє видалити кісту без порушення функціональності яєчника. Резекція органу проводиться у випадках, коли тканини у сфері патології серйозно уражені. У цьому випадку хірург захоплює новоутворення щипцями або ножицями, відсікає уражену частину органу, після чого витягує її назовні через прокол. Рану на яєчнику припікають електродами, а порожнину промивають антисептичним розчином.

Якщо ураженим виявляється весь яєчник, проводять оваріектомію. Це складніша в технічному сенсі операція, оскільки необхідно акуратно відокремити орган від утримуючих його зв'язок, не пошкодивши здорові тканини, нерви, кровоносні судини. Яєчник витягають через надріз назовні, проводять кровоспинні маніпуляції та антисептичну обробку. Якщо пошкоджено і яєчник, і маточна труба, показана аднексэктомия.

Лапароскопія при полікістозі яєчників

Синдром полікістозу яєчників (СПКЯ) є однією з головних причин жіночої безплідності. Захворювання складно піддається лікуванню за допомогою консервативної терапії, а застосування лапароскопічних методик дає позитивний результат. Залежно від масштабу ураження та стану органів, обирають і вид операції:

 • декортикація (верхній шар яєчника видаляють за допомогою голчастого електрода, внаслідок чого дозрілий фолікул може нормально дозрівати та розриватися, вивільняючи яйцеклітину)
 • каутеризація (створення кругових надрізів глибиною до 1 см на поверхні яєчника, після чого утворюється нормальна тканина, у якій формуються здорові фолікули)
 • клиноподібна резекція (висікається патологічна тканина у формі клина)
 • електрокоагуляція (випалювання кістозних порожнин з поверхні органу)

Незалежно від застосовуваної техніки, всі операції при полікістозі зводяться до видалення вогнищ патології та створення сприятливих умов для зачаття та розвитку плода.

Післяопераційний період

Ускладнення після видалення кісти в лапароскопічний спосіб виникають рідко. У більшості випадків неприємні наслідки пов'язані з порушенням запропонованого пацієнтці режиму після операції. Протягом двох днів необхідно дотримуватися переважно постільного режиму, потім потроху збільшувати фізичну активність, щоб уникнути утворення спайок.

Після виписки додому (за 2-3 дні після операції) пацієнтка повинна виконувати рекомендації лікаря:

 • протягом місяця показано статевий спокій (це необхідно для уникнення травматичного навантаження на яєчники після лапароскопії)
 • виключити заняття спортом та підйом ваги (перші 2 місяці)
 • дотримуватись легкої дієти, без смажених та гострих страв (алкоголь вживати вкрай небажано)
 • виключити водні процедури, крім душу

Важливо носити одяг з натуральних тканин, ретельно дотримуватись заходів санітарної гігієни, стежити за роботою кишечника. Важливо правильно харчуватися, займатися ЛФК (припис складає лікар), не допускати переохолодження. Прийом будь-яких ліків — тільки за погодженням з лікарем. Збереження репродуктивної функції жіночого здоров'я багато в чому залежить від того, наскільки пунктуально виконуються лікарські рекомендації під час реабілітації.

Можливі ускладнення

Перевищення допустимих навантажень, переохолодження, надмірна рухова активність призводять до розвитку інфекційних та запальних процесів в органах малого тазу. Підвищується температура, з'являється біль, що тягне внизу живота, блювання, погіршення загального самопочуття. Особливо небезпечною ознакою є поява жовто-зелених виділень, що вказують на приєднання гнійного процесу. При розвитку перерахованих симптомів потрібна екстрена лікарська допомога.

Нормальними явищами в післяопераційному періоді вважаються біль, що тягне внизу живота (слабкої та помірної інтенсивності), виділення, збій у менструальному циклі. Усі ці симптоми поступово минають. За два місяці жодних ознак перенесеної операції не залишається.

Лапароскопія, яка частіше застосовується при видаленні неускладнених кіст, має кілька важливих переваг:

 • можливість збереження здорових тканин та репродуктивної функції
 • швидка реабілітація
 • відсутність суттєвих косметичних дефектів (кілька проколів швидко загоюються, без утворення шрамів)

Лапароскопічні операції проводяться під загальним наркозом. Вид анестезії вибирає лікар з урахуванням специфіки хірургічного втручання.

Протипоказання до малоінвазивної операції

Порожнинна операція (лапаротомія) здійснюється через розріз у черевній порожнині. Лікарі намагаються якомога рідше вдаватися до цього виду хірургії, оскільки він пов'язаний з більшою втратою крові (ніж при лапароскопії), підвищеним ризиком інфікування, утворенням косметичного дефекту (шрам на животі). Однак, для проведення лапароскопічних операцій існує низка протипоказань, до них належать:

 • ожиріння 3-4 ступеня
 • великий розмір кісти (понад 10 см)
 • наявність запальних процесів в органах малого тазу
 • наявність спайок
 • підозра на трансформацію кісти у злоякісну пухлину

Після лапаротомії реабілітаційний період триваліший, ніж при малоінвазивному хірургічному втручанні, що пов'язано зі втратою крові, наявністю великої рани, застосуванням сильного наркозу.

Відновлення настає протягом двох тижнів. Раз на півроку треба приходити прийом до лікаря-гінеколога і проходити УЗ-обстеження, щоб контролювати стан органів репродуктивної системи.

Вагітність після видалення кісти яєчника

Після видалення кісти ймовірність настання вагітності зберігається на високому рівні, якщо у пацієнтки відсутні супутні жіночі патології. Навіть після резекції одного яєчника вагітність настає у жінок репродуктивного віку.

Шанси зачаття поступово зменшуються після 35 років. Важливо, аби після хірургічного втручання відновилося гормональне тло, не утворилися спайки. Спайковий процес розвивається частіше у пацієнток, які ведуть малорухливий спосіб життя.

Чому варто звернутися до МЦ Mediland

Фахівці медичного центру Mediland знають все про жіноче здоров'я. Ви максимально швидко отримаєте результати діагностики, і вам призначать індивідуальну схему лікування. Якщо буде потрібна операція з видалення кісти яєчника, ми оберемо оптимальну методику на підставі діагностичних висновків, аналізу стану здоров'я та репродуктивної системи. Вартість видалення кісти яєчника залежить від обсягу хірургічного втручання, масштабу та специфіки патології. Зі свого боку ми гарантуємо:

 • високу професійну компетентність
 • відсутність болю та дискомфорту під час лікарських маніпуляцій
 • швидкі призначення (мінімум часу від діагностики до операції)
 • чуйне ставлення

Відчуття постійної підтримки та контроль стану здоров'я створюють відчуття психологічного комфорту та захищеності. Якщо потрібна додаткова інформація — зателефонуйте за контактними телефонами. Записатися на прийом до гінеколога можна за допомогою онлайн-форми.

 

 
 
 
Методи лікування кісти яєчника в МЦ "Mediland"
 
Ціна лапароскопії кісти яєчника в Києві, Клініка гінекології Меділенд

Оперативне лікування кіст (лапароскопія)

У нашому медичному центрі проводяться всі види ендоскопічних операцій з максимальним збереженням здорової тканини яєчників.

Перед операцією наші лікарі проведуть вам всі необхідні обстеження, щоб визначитися з об'ємом оперативного втручання, максимально зберегти фолікулярний резерв яєчників і відновити здорову функцію жінки.

Якщо під час операції є спайковий процес, то в такому випадку в малий таз буде введений спеціальний протиспайковий і розсмоктувальний гель, який попереджає розвиток в подальшому спайок в області органів малого тазу.

Основні переваги лапароскопії:

 • операція практично безкровна;
 • мінімальні терміни перебування в стаціонарі (1-2 дні);
 • швидка реабілітація пацієнток і відновлення працездатності;

відмінний косметичний ефект (через мікропроколи на шкірі живота).

 
Лапараскопічна операція при кисті яєчникау в Києві, ціна. Клініка гінекології Меділенд

Оперативне лікування кіст яєчників в ургентному порядку

Якщо з'являються скарги на наявність гострих інтенсивних болів внизу живота, нудоту, запаморочення, відчуття тиску на пряму кишку, то це свідчення про необхідність операції в терміновому порядку, тому що ці скарги можуть свідчити:

 • про розрив кісти;
 • перекручення ніжки пухлиноподібного утворення;
 • або нагноєння пухлини.

 


Заказать обратный звонок