Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Лікування кісти шийки матки або Наботової кісти в Києві

Кісти шийки матки або Наботові кісти, лікування в Києві. Приватна гінекологічна клініка Медичний центр Меділенд

Шийка матки є невеликою ділянкою органу, який служить переходом до вагіни. За деяких обставин вона може піддаватися різним захворюванням не рідше, ніж сама матка. Одним з таких захворювань може бути Наботова кіста шийки матки.

Кісти шийки матки або Наботові кісти – це доброякісні новоутворення на шийці матки, не схильні до переродження в злоякісні. Це кістозні утворення у вигляді невеликих прозорих або біло-жовтих «бугорків», розмірів від 1-2 мм до 1,5-2 см. Зазвичай, на шийці можна візуалізувати відразу декілька кіст різного діаметру.

Самою основною функцією шийки матки є виділення слизистого секрету, що виробляється за допомогою спеціальних залоз, для зволоження піхви. Секрет необхідний для підтримки оптимального рівня кислотності на слизовій та підтримання нормальної мікрофлори. За рахунок цього, статева система жінки менш піддається інфекційним захворюванням.

При виникненні функціонального збою, в результаті закупорки та порушень відтоку секрету вивідних протоків залоз шийки матки, залози значно збільшуються в розмірах і з'являються новоутворення – Наботові кісти. Вони можуть перевищувати 20 мм в розмірі, що є досить великим утворенням для такої маленької ділянки.

Причини хвороби

Основні причини появи Кісти шийки матки або Наботової кісти:

  • нехтування правилами особистої гігієни;
  • травми органу;
  • незахищені статеві зв’язки;
  • осередкові процеси;
  • ерозії;
  • гормональні розлади.

Діагностика та лікування Наботових кіст шийки матки

Виявити Наботову кісту можна лише при гінекологічному огляді на кріслі з проведенням розширеної відеокольпоскопії. Крім того, в деяких випадках необхідно провести спеціальну діагностику, щоб виключити можливість появи злоякісних пухлин.

Як правило, на початковій стадії утворення ніяк не проявляються і пацієнтки не мають ніяких скарг, але коли вони досягають великих розмірів порушується менструальний процес. Також вони заважають зачаттю дитини, особливо коли у партнера низька активність сперматозоїдів. Такі запущені випадки мають місце, якщо жінка протягом багатьох років не проходила профілактичний огляд у гінеколога. Утворення може збільшуватися з різною швидкістю, залежно від гормонального фону жінки.

Якщо кісти невеликого діаметру, поодинокі, з прозорими вмістом, в такому випадку вони не вимагають лікування.

За наявності кіст великого діаметру, які деформують шийку матки і порушують її нормальну анатомію, а також що містять інфікований вміст біло-жовтого або гірчичного кольору, призначається протизапальне лікування з подальшим видаленням новоутворення хірургічним методом. Наботові кісти шийки матки повинні бути видалені якісно, щоб уникнути негативних наслідків і зберегти функціональну цілісність.

Гінекологи клініки «Меділенд» проводять видалення Наботових кіст з використанням сучасного високотехнологічного обладнання, що виключає можливість появи ускладнень та неприємних наслідків.

Ми пропонуємо весь спектр послуг, починаючи з діагностики, та закінчуючи контролем в після-операційному періоді. Щоб уникнути прикрих ускладнень, не втрачайте час, а зверніться за допомогою до наших висококваліфікованих спеціалістів.

 

 
 
 
Методи лікування
 
Розтин Наботових кіст шийки матки, припікання в гінекологічній клініці Меділенд

Радіохвильове видалення кіст шийки матки

В клініці «Меділенд» видалення кіст шийки матки проводиться з використанням сучасного радіохвильового обладнання. Ця методика унікальна тим, що може бути використана у молодих паціенток, так як не має негативного впливу на шийку матки:

  • відсутнє рубцювання тканин,
  • немає опікової поверхні
  • діє безконтактно, методом дії високої температури та випарювання поверхневих клітин епітелію.

Така процедура відноситься до амбулаторних малоінвазивних втручань, не вимагає перебування в стаціонарі, проводиться без анестезії, не впливає на працездатність та загальний стан пацієнтки.

Тривалість такого втручання становить від 5 до 15 хвилин, залежно від розмірів та кількості утворень шийки матки.

Після закінчення операції жінкам видається на руки протокол із детальним описом проведеної процедури, та надаються рекомендації з призначенням протизапальних препаратів, датами контрольного огляду та термінів статевого спокою.

Вартість процедури залежить від розмірів та кількості утворень.

 

Заказать обратный звонок