або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Пройти мамографію у Києві в клініці Меділенд

Автор статьи:

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

отделение маммологии Медиленд

Мамографія молочних залоз сьогодні є однією з найбільш популярних діагностичних процедур. Вона дозволяє провести ефективне обстеження пухлин, кіст та інших новоутворень, у тому числі передракових змін, що протікають безсимптомно. Правильна оцінка стану молочних залоз грає головну роль подальшого лікування.

У медичному центрі «Меділенд» у Києві є все необхідне для точної діагностики. У нас можна також отримати консультацію кваліфікованих мамологів, гінекологів та онкологів.

_____________________

Мамографія проводиться у МЦ "Меділенд" за адресою
м. Київ, вул. Маршала Рибалка, 11-Б, 1 поверх. 
(ст.метро Лук'янівська або Політехничний інститут)

Графік роботы
пн-сб: с 8:00 до 18:00
нд: вихідний

Попередній запис обов'язково!

 

Мамографія: що це

На жаль, рак молочної залози - найчастіше зустрічається онкологічна патологія серед жінок. Але сьогодні захворювання досить вивчене. Сучасні діагностичні дослідження та передові тактики лікування можуть давати позитивний прогноз. Але є важлива умова - виявлення проблеми якомога раніше. 

Для точної оцінки стану грудей проводиться рентгенівська мамографія - неінвазивний метод діагностичного обстеження, що дає змогу виявити новоутворення різного характеру. Це найефективніша методика виявлення внутрішньопротокового раку in situ (нульова стадія). Вона дає можливість виявити зміни в грудях за 15-25 місяців до того, як виявляться перші симптоми, і можна буде намацати пальцями ущільнення. Прицільний рентгенівський знімок дозволяє ретельно обстежити всю область молочної залози.

Переваги мамографії

Мамографія - потужний інструмент для ранньої діагностики та моніторингу хвороб молочних залоз. Плюси методики:

 • швидкість проведення - процедура виконується за 10-15 хв
 • мінімальне опромінення - променеве навантаження при звичайній мамографії становить 0,2 мЗв на одну молочну залозу, що в десятки разів менше від допустимих річних показників
 • висока інформативність - мамографія є найточнішою серед усіх сьогодні наявних методик
 • можливість проведення діагностики внутрішньопротокових хвороб — на сьогодні це єдиний метод диференціальної та топічної діагностики, який дозволяє виявити рак молочної залози на ранній стадії розвитку
 • візуалізація утворень, що не пальпуються, - у вигляді вузла, мікрокальцинатів або структурних змін у тканині

Мамографія є найточнішою з рутинних методів клініко-інструментальної діагностики захворювань молочних залоз. Вона також дозволяє виконувати контрольовану пункцію кіст та інших патологічних новоутворень з метою діагностики чи лікування. З її допомогою проводять маркування непальпованих пухлин, кіст та ін. Це дозволяє хірургам точніше локалізувати та видаляти новоутворення.

Показання та протипоказання до проведення мамографії

Мамографія застосовується для профілактики та ранньої діагностики раку молочної залози у жінок у віці: з 35 років до 50 років - 1 раз на 2 роки, з 50 років до 80 років та старше - 1 раз на рік. У цьому випадку йдеться про скринінгову процедуру.

Діагностична мамографія може виконуватися у напрямку мамолога або гінеколога. Основні свідчення для її проведення:

 • наявність ущільнень, які можна відчути під час пальпування грудей
 • зміна розмірів чи контуру молочних залоз, виражена асиметрія
 • втягування соска, патологічні виділення з нього
 • збільшення та болючість лімфатичних вузлів у пахвових областях
 • зміни на шкірі в конкретній області  –  почервоніння, ущільнення, підвищена чутливість
 • травма грудей

Абсолютними протипоказаннями до виконання мамографічного дослідження є перший триместр вагітності, відкриті рани чи свіжі опіки молочної залози. Також процедура не виконується, якщо вона може погіршити стан пацієнта (підтверджується медичним персоналом).

У другому та третьому триместрах вагітності таке обстеження проводять, якщо користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. До відносних протипоказань також відносять лактаційний період, гострі запалення у грудях (мастити), психічні розлади. Як правило, рентгенівська мамографія не проводиться для жінок віком до 35 років. Призначається вона лише за медичними показаннями.

Попередньо перед процедурою рекомендуємо пройти консультацію мамолога в клініці Меділенд

 
Наші спеціалісти
Бугайцов Сергій Георгійович

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Желтонозька Юлія Борисівна

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар-гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

пройти маммографию в Киеве

Особливості проведення мамографії

У більшості випадків виконання мамографії передбачає обстеження обох молочних залоз у прямій та бічній проєкції (робиться 4 знімки). Щоб вони вийшли якісними, груди здавлюються компресійною платою, тому жінка має бути готова до певного дискомфорту. Кваліфіковане обстеження унеможливлює ризик пошкодження залізистої тканини. Важливо під час проведення діагностики дотримуватися вказівок фахівця.

За результатами обстеження лікар-рентгенолог, який спеціалізується на мамографії, робить висновок. Зазвичай для цього потрібно близько години. У деяких випадках висновок видається протягом доби. Разом із ним пацієнт отримує й рентгенівські знімки. Для цього необхідно звернутися до адміністратора МЦ «Меділенд».

Підготовка до мамографії

Скринінгову мамографію краще проводити з 5 по 10 день менструального циклу. Для діагностичної процедури час виконання не має значення. Щоб правильно підготуватися до мамографії, потрібно дотримуватися таких правил:

 • не користуватися напередодні антиперспірантами із вмістом тальку, присипками та іншими косметичними засобами в досліджуваній області, включаючи пахвові області
 • зібрати волосся у хвіст, якщо воно довге або має середню довжину
 • зняти металеві предмети, що знаходяться в ділянці, що підлягає діагностиці

При мастодинії, коли груди наливаються та болять, за 2 тижні до процедури можна почати використовувати гель «Прожестожель», дотримуючись інструкції.

Ціна мамографії в МЦ Mediland

Мамографія - це платна послуга. Багато жінок думають, що вона дорога і відмовляються від обстеження, навіть не поцікавившись вартістю. Насправді ціна процедури – ніщо в порівнянні з ризиком, що загрожує здоров'ю. Якщо хочеться заощадити, краще проходити діагностичне обстеження, ніж потім оплачувати дороге лікування.

Обстеження  грн.
Мамографія обох грудних залоз в двох проекціях 1000
Мамографія однієї грудної залози в двох проекціях 500
Прицільна мамографія 450

 

 
Важливо знати
маммография в Киеве

ПЕРЕВАГИ МАММОГРАФІЇ у клініці Меділенд

 • Коротка тривалість процедури. Всього близько 10 хвилин.
 • Максимально низьке опромінення під час мамографії.
 • Найвища інформативність щодо молочної залози.
 • Це єдиний метод диференціальної та топічної діагностики внутрішньопротокових захворювань.
 • Можливість візуалізації непальпованих утворень з різними проявами: як вузла, як скупчення мікрокальцинатів, як локальної тяжкої перебудови структури, рак всередині протоки.
 • Мамограф нового покоління - єдина платформа для скринінгу та діагностики.

 
Обладнання
Маммограф MAMMOMAT Inspiration

Устаткування для мамографії у МЦ «Меділенд»

Мамографія повинна проводитись на спеціалізованому устаткуванні. Категорично забороняється використовувати для цього прості рентгенівські пристрої. У нашому медичному центрі пройти обстеження молочних залоз можна на сучасному обладнанні – мамографічній системі Siemens MAMMOMAT Inspiration. Пристрій є єдиною платформою для скринінгових та діагностичних досліджень.

Основні переваги мамографа від компанії Siemens Healthineers:

 1. Мінімальна доза випромінювання. Різні комбінації анода та фільтра дозволяють вибрати найкращий для кожної пацієнтки варіант з урахуванням щільності та товщини її молочних залоз. Оптимальне поєднання цих елементів та мінімальна достатня доза випромінювання автоматично визначаються завдяки функції Opdose
 2. Інтелектуальна компресія. Для цього система використовує опцію Opcomp. Молочні залози стискаються лише до того часу, поки вони залишаються м'якими та податливими. Це забезпечує максимальний комфорт для жінки та найкращу якість зображень
 3. Комфорт для пацієнтів MAMMOMAT Inspiration створює оптимальні умови для пацієнток, що сприяє більш розслабленому проведенню процедури та підвищенню її ефективності. Це також дозволяє виконувати сканування швидше
 4. Висока якість зображення. Пристрій використовує технології CARE бренду Siemens для зниження експозиції під час скринінгу. Це дозволяє отримувати чіткі знімки
 5. Ізоцентричний поворот. Функція дозволяє детектору залишатися на однаковій висоті незалежно від положення, яке використовується для отримання наступного знімка. Завдяки цьому можна переходити до чергового дослідження максимально швидко
 6. Просте впровадження. Щоб перейти від одного виду дослідження до іншого, достатньо натиснути кнопку. Процес стає непомітним для пацієнток та збільшує продуктивність фахівців
 7. Мамограф Siemens MAMMOMAT Inspiration дозволяє проводити високоточні обстеження, що має визначальне значення для встановлення коректного діагнозу та призначення ефективного лікування.

Консультація мамолога в МЦ «Меділенд»

Перед процедурою мамографії варто записатися на консультацію до мамолога МЦ Mediland. У нас працюють добрі спеціалісти з великим досвідом роботи. Необхідно також розуміти, що висновок лікаря-рентгенолога - це не діагноз. З результатами обстеження слід звернутися до лікаря, який направляв на процедуру.

Записатися на прийом до мамолога можна через спеціальну форму на сайті або замовивши зворотний дзвінок. Наш координатор підбере для вас оптимальну дату та час прийому.

Бажаємо здоров'я!


Заказать обратный звонок