Домішка слизу у калі може з'являтися через фізіологічні причини. Адже продукція невеликої кількості слизу у просвіт кишківника відбувається постійно і його сліди, дійсно, іноді можна помітити у калі.
Але найчастіше видимі домішки слизу у калі дорослої людини можуть говорити про такі патологічні стани, як:
- коліт
- поліп товстої кишки
- рак товстої кишки
- дивертикулярна хвороба товстої кишки
- дисбактеріоз
- синдром подразненої товстої кишки
- а також порушення процесів всмоктування у просвіті товстої кишки
Домішка слизу у калі - це можливий симптом досить широкого списку захворювань. Виявити причину наявності слизу у калі допоможе проктолог.
Записатися на прийом до проктолога ви можете у нас на сайті.
Ціни на послуги
Чому з'являється у калі слиз
Коли збільшується кількість слизу, найчастіше це пов'язують із різними патологіями. Певні порушення можуть перерости у хронічні, що вважається серйозною загрозою. Найчастіше слиз у калі - це симптом запального процесу. Наприклад, якщо слизька речовина та діарея, велика ймовірність кишкової інфекції. Поява крові у калі та хворобливі відчуття у районі живота свідчать про ризик хвороби Крона, виразкового коліту та навіть колоректального раку.
Кал з прозорим слизом можливий у якості побічної дії деяких препаратів та продуктів з раціону харчування. Наприклад, збільшує слиз прийом НПЗЗ, ліків від метеоризму, паління і навіть вживання кави. Якщо виключити щось із цього списку, можна нормалізувати концентрацію речовини.
При яких захворюваннях у калі з'являється слиз
Желеподібний слиз у калі може сигналізувати про:
- синдром подразненого кишківника. Функціонування кишки порушено при відсутності патологічних утворень. Симптоми проблеми з калом - чергування запору та діареї. Наявність слизу в калі типова для такого захворювання
- хвороба Крона. Запальний процес хронічного характеру, протікає часто важко, і виступає каталізатором появи злоякісних пухлин. Ураження від ротової порожнини до прямої кишки. У більшості випадків присутній прозорий слиз у калі
- виразковий коліт. Виступає причиною появи виразок на слизовій оболонці. Через те, що вони кровоточать, гниють, може з'явитися червоний слиз у калі. Серед симптомів також спазми у животі, здуття
- проктит. Запалення у прямій кишці. Характерна ознака - білий слиз у калі у дорослої людини
- алергічний коліт. Властивий дітям і проявляється як реакція на молоко корови
- онкологія прямої чи товстої кишки. Ключова ознака - це наявність крові у стільці. Але, можливий і кал з білим слизом
- харчове отруєння. У рідкісних випадках супроводжується кров'ю та великою кількістю слизу. Часто через кілька днів все нормалізується, але якщо це триває довше, варто звернутися до лікаря
- перетинчастий коліт. У такому випадку з'являється жовтий слиз у калі у дорослого
Це лише мала частина захворювань, що супроводжуються слизом у калі. Іноді такі симптоми пов'язані з тимчасовим порушенням травлення. Желеподібний слиз у калі у дорослого вважається нормальним явищем, але якщо йдеться про мінімальну кількість та прозорість. Краще пройти діагностику у МЦ «Mediland», щоб своєчасно виявити захворювання.
Коли необхідно звернутися до лікаря
Якщо кал зі слизом у дорослої людини у надмірно великій кількості, простіше сказати - слиз замість звичайного випорожнення, це сигнал про серйозне захворювання. Необхідно звернутися до лікаря. Можливі й інші симптоми:
- присутня кров у калі
- жовтий слиз у калі - гнійний або бактеріальний процес, також одна з ознак геморою та поліпів
- часта діарея
- спазми, біль у животі
Слиз з фекаліями з будь-якими ознаками, потрібно розцінювати як необхідність відвідати лікаря для повного обстеження. Іноді слиз з'являється між дефекаціями або без калу взагалі. Це сигнал про початок запального процесу в кишківнику і низький тонус у кругового м'яза у прямій кишці.
Білий кал - одна з ознак серйозних захворювань: гепатиту, пухлини печінки, проблем з підшлунковою залозою. На колір фекалій впливає стеркобілін, якщо він падає або знижується, може початися розвиток патологій, небезпечних для організму людини.
Методи діагностики при появі калу зі слизом
Лікарі МЦ «Mediland» для максимальної точності діагностики густого слизу у калі, залучають різні підходи:
- розгорнутий аналіз крові
- копрограма
- перевірка калу на наявність інфекцій, приховану кров
- колоноскопія - огляд слизової оболонки прямої та товстої кишки за допомогою колоноскопа
- ректороманоскопія - діагностика прямої та сигмовидної кишки
- дослідження шлунка, стравоходу
- відеокапсульна ендоскопія призначається для дослідження травного тракту. Використовується капсула з міні-камерами, пацієнт її ковтає, лікарі отримують можливість оцінки стану пацієнта
- направлення на КТ та МРТ
Якщо виявлений слиз у калі, для проведення лікування потрібно записатися на консультацію до лікаря. При ранній діагностиці збільшується вірогідність швидкого відновлення та зниження ризику ускладнення захворювання. МЦ «Меdiland» пропонує базові інструментальні та лабораторні підходи діагностики. Додатково пацієнт консультується з передовими лікарями.
Що робити
Поява домішки слизу у калі у дорослої людини вимагає тотального обстеження товстої кишки методом колоноскопії. Саме візуальний огляд усіх відділів товстого кишківника дозволить не пропустити початкові стадії небезпечних захворювань.
У МЦ «Mediland» колоноскопія виконується під внутрішньовенним наркозом і не викликає неприємних відчуттів у пацієнта. Дані дослідження можуть бути записані на жорсткий диск комп'ютера та, за потребою, видані пацієнту на руки. Перед тим, як записуватись на таке обстеження (колоноскопію), раціонально буде пройти консультацію у лікаря проктолога. Спеціаліст підбере правильний алгоритм обстеження, залежно від конкретної ситуації, за потреби, призначить консультації лікарів суміжних спеціальностей та складе програму лікування на основі отриманих даних.
Що не робити
У жодному разі не користуватись інформацією, отриманою з Інтернету, для складання свого уявлення про причину скарг на здоров’я та методи їх ліквідації.
Не користуватися порадами друзів, сусідів та знайомих про те, як позбутися проблеми, спираючись на їх позитивний досвід. Пам'ятайте, що слиз у калі може бути симптомом різних хвороб і те, що дало відмінний результат у випадку вашого «порадника» може дати абсолютно зворотний ефект для вашого організму.
Слід пам'ятати, що займаючись самолікуванням (зокрема, на перший погляд успішним), пацієнт може нівелювати симптоми хвороби, але не вилікувати хворобу. Дуже часто, після такого самолікування, пацієнти звертаються до лікарів із занедбаними формами захворювання.
Не варто боятися візиту до лікаря та діагностичних процедур. Кваліфіковані спеціалісти проктологи МЦ «Меділенд» всі процедури виконують коректно, не завдаючи ні фізичних, ні моральних страждань пацієнту.
Важливо пам'ятати - втрата часу у питаннях діагностики та лікування найчастіше перетворює прості випадки захворювань, на великі проблеми зі здоров'ям!
Що робити
Поява домішки слизу в калі у дорослої людини вимагає тотального обстеження товстої кишки методом колоноскопії. Саме візуальний огляд всіх відділів товстого кишечнику дозволить не пропустити початкові стадії небезпечних захворювань.
У МЦ «Mediland» колоноскопія виконується під внутрішньовенним наркозом і не викликає неприємних відчуттів у пацієнта. Результати дослідження можуть бути записані на жорсткий диск комп'ютера і в разі потреби видані пацієнту на руки.
Перед тим як записуватися на таке обстеження як колоноскопія, раціонально буде пройти консультацію лікаря проктолога. Спеціаліст підбере правильний алгоритм обстеження в залежності від конкретної ситуації, за необхідності призначить консультації лікарів суміжних спеціальностей та складе програму лікування на підставі отриманих даних.
Що не робити
Ні в якому разі не користуватися інформацій отриманої з Інтернету для складання свого уявлення про причини скарг і методах їх ліквідації.
Не користуватися порадами друзів, сусідів і знайомих про те, як позбутися проблеми, спираючись на їх позитивний досвід. Пам'ятайте, що слиз в калі може бути симптомом різних хвороб і те що дало відмінний результат в випадку вашого «порадника», може дати цілком протилежний ефект для вашого організму.
Слід пам'ятати, що займаючись самолікуванням (в тому числі, на перший погляд, успішним), пацієнт може нівелювати симптоми хвороби, але не вилікувати хворобу. Дуже часто, після такого самолікування, пацієнти звертаються до лікарів з запущеними формами захворювання.
Не варто боятися візиту до лікаря і діагностичних процедур. Кваліфіковані фахівці проктологи МЦ «Меділенд» всі процедури виконують коректно, не завдаючи ні фізичних, ні моральних страждань пацієнтові.
Важливо пам'ятати ‒ втрата часу в питаннях діагностики та лікування часто перетворює прості випадки захворювань, в великі проблеми зі здоров'ям