або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування холециститу в Києві

Автор статьи:

Шпарик Олена Володимирівна

Гастроентеролог

Лапароскопічна операція з видалення жовчного у Києві - Центр лапароскопічної хірургії Меділенд

Через неправильне харчування, жовчнокам'яну хворобу, інфекційні захворювання розвивається запалення жовчного міхура - холецистит, лікування якого у жодному випадку не можна відкладати на потім. Воно може призвести до повного порушення відтоку жовчі, поширення інфекції або стає хронічним, що також несе загрозу для здоров'я і життя людини. Якщо у вас виникли симптоми, які можуть вказувати на розвиток холециститу, зверніться до лікаря-гастроентеролога медичного центру «Mediland» найближчим часом, щоб пройти діагностику, лікування та запобігти можливим небезпечним наслідкам.

Причини запалення жовчного міхура

Найчастіше спостерігається калькульозний холецистит - запалення жовчного міхура, що виникає через скупчення каменів у цьому органі. Конкременти утворюються при незбалансованому харчуванні та застої жовчі, якому сприяють наступні чинники:

  1. Нерегулярні прийоми їжі
  2. Схильність до переїдання
  3. Наявність хронічних інфекцій в організмі
  4. Малорухливий спосіб життя
  5. Порушення обміну речовин
  6. Наявність паразитів
  7. Вроджені аномалії будови органу
  8. Вроджена схильність до утворення каменів
  9. Дискінезія жовчного міхура на фоні стресів тощо

В інших випадках, коли запалення виникає без жовчнокам'яної хвороби, говорять про некалькульозний холецистит. Він може розвиватися через наявність інших захворювань органів травної системи, які погіршують відтік жовчі, гастрит, панкреатит, порушення моторики кишківника, при діабеті.

Гострий холецистит

Дія перелічених несприятливих чинників на жовчний міхур спричиняє розвиток гострого холециститу, найчастіше йдеться про виникнення гострого або загострення хронічного калькульозного холециститу, або загострення хронічного некалькульозного холециститу. Його симптоми виникають раптово, найчастіше - після вживання жирної їжі, алкоголю, переїдання і зазвичай зберігаються близько 2-3 тижнів, у деяких випадках - до кількох місяців.

Симптоми

При гострому холециститі можливі наступні симптоми:

  • напади різкого болю у правому підребер'ї
  • нудота, блювота
  • гіркота у роті
  • розвиток жовтяниці
  • скутість м'язів у ділянці живота праворуч
  • метеоризм
  • підвищення температури тіла

При появі ускладнень (механічна жовтяниця, розвиток гангренозного холециститу з перитонітом) можливі:

  • значне погіршення загального стану, слабкість, прискорене серцебиття
  • наростання інтенсивності больового синдрому
  • температура тіла понад 38 градусів
  • багаторазова блювота
  • пожовтіння шкіри та склер

Самостійно, у домашніх умовах, визначити холецистит і його ускладнення неможливо, оскільки симптоми схожі на прояви багатьох інших хвороб органів травлення. Звернення до лікаря-гастроентеролога - необхідне.

Діагностика та лікування гострого холециститу

При холециститі важливе значення має точність і швидкість проведення діагностики, оскільки стан пацієнта може швидко погіршуватися. Спеціалісти у сфері гастроентерології у МЦ «Mediland» оперативно проводять обстеження, щоб у найкоротші терміни надати необхідну допомогу. Гастроентеролог на прийомі ставить запитання про те, коли з'явилися ознаки хвороби, що саме турбує. Під час огляду пацієнта лікар пальпує живіт і перевіряє наявність міхурних симптомів - Мерфі, Грекова-Ортнера, Мюссі-Георгієвського, при необхідності - додаткових симптомів. Далі призначається обстеження, яке включає:

  1. Загальний аналіз крові
  2. Біохімічний аналіз крові
  3. УЗ-дослідження органів черевної порожнини
  4. При необхідності - КТ або МРТ (МРХПГ)
  5. ФГДС
  6. Інші дослідження - за наявності відповідних показань

Лікування гострого неускладненого холециститу у загальному вигляді включає дотримання дієти, відмову від вживання алкоголю та медикаментозну терапію. Призначаються спазмолітики, ферменти, протизапальні та знеболювальні засоби, антибактеріальні препарати для усунення інфекції, засоби, що впливають на відтік та в'язкість жовчі.

Якщо розвивається сильний запальний процес, виникають ускладнення, методи консервативного лікування не допомагають, проводиться хірургічне втручання - холецистектомія. Саме цей метод допоможе провести ефективне лікування при калькульозному холециститі, спричиненому жовчнокам'яною хворобою.

Операція з видалення жовчного міхура проводиться лапароскопічним шляхом або традиційним - з доступом через великий розріз. Лікарі МЦ «Mediland» застосовують малотравматичні методи хірургії завжди, коли це можливо, щоб мінімізувати ризик ускладнень і створити умови для швидкої реабілітації пацієнта. Але лапароскопія найчастіше застосовується саме при плановому хірургічному втручанні. Тому не варто відкладати візит до лікаря до того моменту, коли стан стає критичним і необхідна екстрена операція.

Хронічний холецистит

При повторенні нападів гострого холециститу, без термінової діагностики та лікування (а також при спробах самолікування) у жовчному міхурі прогресують патологічні процеси, розвивається фіброз тканин, і хвороба переходить у хронічну форму. Це ускладнює виведення жовчі, сприяє подальшому накопиченню каменів, розвитку спайкового процесу у черевній порожнині. Симптоми стають менш вираженими, але періодично відбуваються загострення, стан органу поступово погіршується.

Симптоми

Хронічний холецистит проявляється наступним чином:

  • болі у правому підребер'ї (притуплені, можуть поширюватися у бік плеча, шиї, верхню частину спини)
  • поява нудоти, дискомфорту після вживання жирних страв
  • гіркота у роті
  • посилене газоутворення
  • порушення травлення (закрепи, діарея або їх чергування)
  • безсоння та підвищена дратівливість
  • періодичне невелике підвищення температури тіла
  • загострення на фоні стресу, переохолоджень, після вживання спиртних напоїв, жирної їжі, важких фізичних навантажень

Діагностика та лікування хронічного холециститу

При встановленні діагнозу враховуються результати клінічного та біохімічного аналізів крові, УЗД (КТ або МРТ). На консультації у гастроентеролога пацієнту потрібно детально розповісти про те, як проявляються симптоми захворювання і за яких обставин зазвичай вони загострюються.

При хронічному холециститі призначаються ті самі групи препаратів - щоб зняти запалення жовчного міхура, больовий синдром, поліпшити виведення жовчі та травлення. Важливе значення має дотримання дієти, відмова від вживання алкоголю, надмірно жирної їжі. Під час загострення захворювання може знадобитися госпіталізація.

У міру погіршення стану жовчного міхура зростає необхідність у хірургічному лікуванні. Як і при гострому холециститі, холецистектомію проводять методом лапароскопії або у вигляді традиційної порожнинної операції, планово або екстрено.

Профілактика холециститу

Холецистит - захворювання, яке потребує тривалого комплексного лікування, дотримання дієти, у занедбаних випадках - госпіталізації та виконання операції. Тому краще подбати про профілактику хвороби заздалегідь. Щоб запобігти розвитку холециститу, потрібно:

  • сформувати правильні харчові звички - харчуватися регулярно та різноманітно, без вживання шкідливих продуктів (зокрема - фаст-фуду)
  • не зловживати алкоголем
  • за можливості - уникати стресів
  • вчасно лікувати інші захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, панкреатит) та інших органів
  • забезпечити достатню фізичну активність
  • дбати про профілактику паразитарних хвороб, дотримуватися правил особистої гігієни та правил обробки харчових продуктів

Будь-які питання про профілактику запалення жовчного міхура та інших органів травлення можна поставити лікарю-гастроентерологу МЦ «Mediland».

Переваги лікування запалення жовчного міхура у МЦ «Mediland»

Якщо ви підозрюєте, що у вас запалився жовчний міхур, терміново зверніться до гастроентеролога у МЦ «Mediland». У нашому медичному центрі ви можете розраховувати на:

  • швидку і точну діагностику з використанням різних методик і сучасного обладнання
  • індивідуальний підхід під час призначення лікування гострого та хронічного холециститу
  • можливість проведення малотравматичної операції - лапароскопічної холецистектомії або, за необхідності, - порожнинної операції в операційній з інноваційним оснащенням
  • лікування холециститу у комфортному відділенні стаціонару, якщо необхідна госпіталізація

Запишіться на прийом до лікаря, щоб отримати своєчасну медичну допомогу при виникненні гострого холециститу або хронічному захворюванні жовчного міхура. Ціни на консультації, діагностичні процедури, планові та екстрені хірургічні втручання у нашому центрі вказані у прайсі, повну вартість лікування можна дізнатися після проведення обстеження.


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 15% у будні та у неділю

Детальніше

Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше

Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Гастроентерологічний»

Більшість гастроентерологічних захворювань починається з появи симптомів, на які ми не звертаємо уваги

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Check-Up «Щитоподібна залоза»

Обов'язковий щорічний огляд щитоподібної залози

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше

Check Up "Діабет під контролем"

Контроль можливих ускладнень діабету шляхом регулярних обстежень

Детальніше
Статті лікарів
Пролапс мітрального клапана: симптоми та методи лікування
Пролапс мітрального клапана: симптоми та методи лікування
Дивитись →
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Дивитись →
Коротка вуздечка статевого члена
Коротка вуздечка статевого члена
Дивитись →
Атрофія яєчка
Атрофія яєчка
Дивитись →
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок