Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Кров в калі

Кровь в кале. Причины. Что делать?

Кров із заднього проходу під час дефекації досить часта проблема, з якою пацієнти звертаються до лікаря. Відразу відзначимо, що жоден кваліфікований лікар проктолог не зможе вам назвати причину цього явища без проктологічного огляду і можливо подальшого обстеження ‒ це колоноскопія і УЗД ректальним датчиком.

Чому? Відповідь проста ‒ кров в калі є симптомом цілого списку захворювань прямої кишки і анального каналу, а також хвороб поза зоною товстого кишечнику.

Причиною появи крові в калі можуть бути такі захворювання прямої кишки і анального каналу, як:

Крім того, домішки крові в калі можуть з'являтися за наявності хвороб, локалізованих поза товстим кишечником:

  • рак верхніх відділів травного тракту,
  • виразка шлунку або дванадцятипалої кишки,
  • варикозне розширення вен стравоходу та ін.

Рясна домішка темної крові в рідкому калі може говорити про масивні кровотечі у верхніх відділах травного тракту. А рясні виділення світлої крові з прямої кишки більш характери для захворювань товстої кишки.

Кров в калі ‒ це симптом дуже небезпечних захворювань, тому ми наполегливо радимо, за наявності цих симптомів, звернутися за консультацією до лікаря проктолога.

Проктологічний кабінет медичного центру "Меділенд" оснащений сучасним обладнанням, що дозволяє поставити правильний діагноз і скласти індивідуальний план лікування.

 
ВИБРАТИ ЛІКАРЯ
 

 

 

 

  
Важливо знати
Що робити, якщо у вас кров в калі?

Що робити

Поведінка пацієнта, при виявленні крові в калі, залежить від його кількості.

Якщо кількість крові значна, супроводжується різкими (частими) позовами до дефекації та проносом ‒ це може свідчити про кишкову кровотечу і вимагає негайного виклику «швидкої допомоги».

За наявності прожилок крові в калі, або наявності калу змішаного з кров'ю (без проносів), слідів крові на туалетному папері, краплях крові в унітазі після дефекації ‒ необхідно звернутися на прийом до лікаря проктолога (колопроктологога).

 

 
Що не робити, якщо кров в калі?

Що не можна робити

Ні в якому разі не втрачати час при рясних кровотечах з прямої кишки. Таке зволікання ставить під загрозу життя пацієнта.

Не радитися з друзями і знайомими про те, що робити при малих домішках крові в калі. Адже без спеціального обстеження навіть лікар не зможе точно сказати, з чим пов'язана проблема. Саме тому, грамотні і відповідальні лікарі не лікують пацієнта «по телефону», а якщо і дають дистанційні рекомендації, все одно наполягають на особистому огляді в подальшому.

 

 

Не варто боятися візиту до лікаря і діагностичних процедур. Пам'ятайте, що в руках кваліфікованого фахівця всі діагностичні та лікувальні процедури виконуються коректно і не заподіюють важких фізичних і моральних страждань пацієнту.

Не читайте страшних історій про проктологів в Інтернеті. Дуже часто проблеми, описані в них, носять суб'єктивний характер і пов'язані з низьким рівнем культури та кваліфікації фахівця, за результатами візиту до якого, написаний відгук. Не екстраполюйте негативні приклади на медицину в цілому.

Пам'ятайте, втрата часу в питаннях діагностики і лікування дуже часто перетворює прості випадки захворювань, в великі проблеми зі здоров'ям!


Заказать обратный звонок