Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Лікування збільшених аденоїдів або аденоидной гіпертрофії в Києві

Лікування аденоїдів у дітей і дорослих в Києві. Видалення аденоїдів у дітей і дорослих, ЛОР операції в Києві

Збільшені аденоїди ‒ це патологічна гіпертрофія або розростання глоткової мигдалини.

Аденоїди ‒ це лімфоїдна тканина, яка присутня в задній стінці носоглотки. Аденоїди, разом з мигдалинами в задній частині рота і тонзильною тканиною в основі язика, утворюють кільце тканини (кільце Вальдейера), яке допомагає запобігти потраплянню бактерій, вірусів і токсинів в організм. Вони діють як «поліцейські» і допомагають формувати антитіла до «мікробів», які потрапляють в ніс, рот і горло. Ця функція може мати важливе значення для маленьких дітей у віці до трьох років, але немає ніяких доказів того, що це важливо після цього. Дослідження показали, що діти, у яких були вилучені мигдалини / аденоїди, не страждають від втрати імунітету до захворювань.

Аденоїди та тонзильні тканини в основному складаються з групи клітин крові, що мають назву β-лімфоцити, які утворюють антитіло. Це антитіло пов'язує бактерії, віруси й інші токсини та інактивує їх, тим самим утримуючи від попадання в організм і попереджаючи захворювання.

На відміну від мигдалин, які можна побачити, дивлячись прямо через рот, аденоїди розташовані в самій задній частині носової порожнини і вгору позаду м'якого піднебіння, саме через це самостійно їх розглянути неможливо. Огляд лімфоїдної тканини може провести тільки ЛОР-лікар із застосуванням спеціальних інструментів.

Аденоїд, може бути пов'язаний як з гострими, так і з хронічними інфекціями. При триваючій інфекції або запаленні, аденоїд може поступово збільшуватися.

Збільшені аденоїди можуть досягати розміру з м'яч для пінг-понгу і повністю блокувати потік повітря через носові проходи. Навіть якщо збільшені аденоїди недостатньо істотні, щоб фізично блокувати задню частину носа, вони можуть ускладнювати повітряний потік настільки, що дихання відбувається через відкритий рот.

Аденоїдна гіпертрофія поширена у дітей. Розмір аденоїда збільшується до 6 років, потім повільно атрофується і повністю зникає у віці 16 років.

Аденоїдне розростання у дорослих зустрічається рідко, але останнім часом є тенденція до збільшення випадків аденоїдної гіпертрофії у дорослих.

Причини розростань лімфоїдної тканини у дітей та дорослих:

 • вірусна і / або бактеріальна інфекція;
 • алергічна реакція;
 • хронічна інфекція ротоглотки.

Забруднення повітря і куріння також є важливими сприятливими факторами гіпертрофії аденоїдів у дорослих. Іноді, це також пов'язано з синональною злоякісністю, лімфомою та ВІЛ-інфекцією.

Існує 4 ступеня аденоїдних вегетацій: I, II III IV. Клініка: залежить від ступеня розростання аденоїдів.

Основними ознаками аденоїдної вегетації є:

 • порушення носового дихання,
 • хропіння уві сні,
 • слизові або слизово-гнійні виділення з носа,
 • порушення функції слухових труб, що призводить до частих отитам і зниження слуху.

При наявності зазначених симптомів у дитини або дорослого, необхідно звернутися за допомогою до ЛОР лікаря, щоб уникнути небажаних наслідків від запущеної форми захворювання.

Чим небезпечні збільшені аденоїдні вегетації:

 • При тривалому перебігу захворювання у дітей розвивається «аденоїдний» тип обличчя, а саме виникають порушення в розвитку лицьового скелета і неправильний прикус.
 • Через наявність аденоїдів, в носовій порожнині утворюються умови, які сприяють розвитку інфекцій і запальних процесів. Наслідком цього є часті захворювання на ГРВІ та ГРЗ, фарингіти, бронхіти, трахеїти, ларингіти, пневмонії.
 • Аденоїдні вегетації перекривають гирло євстахієвої труби, через що ускладнюється надходження повітря в середнє вухо. Наслідком цього відбувається розвиток інфекції і пацієнт страждає багаторазовими отитами. Також, через порушеної функції середнього вуха, відбувається погіршення слуху.
 • Можуть бути причиною виникнення головних болів, судомних станів.

ЛОР лікарі нашої клініки мають великий досвід в діагностиці та лікуванні ЛОР патологій у дорослих і дітей. На підставі скарг, анамнезу, вам чи вашій дитині проведуть повну діагностику лімфоїдних тканин з використанням передньої і / або задньої риноскопії, відеоендоскопії і підберуть ефективне лікування.

Лікування залежить від ступеня гіпертрофії мигдалини і може бути консервативне або хірургічне.

 

 
 
 
Методи лікування збільшених аденоїдів в Клініці "Mediland"
 
Аденоїди без операції у дітей і дорослих лікування в Києві

Нехірургічне лікування аденоїдальної гіпертрофії

Першим кроком є  консервативне або не хірургічне лікування аденоїдальної гіпертрофії.

Нехірургічне лікування аденоїдальної гіпертрофії проводиться з використанням антисептичних гомеопатичних розчинів з домішкою розчинів срібла вакуумною аспіраційною санітарією, та використанням назальних кортіокстероїдів.

Ці методи лікування ефективні, безболісні і не мають протипоказань.

 
Аденоїди операція дитині, дорослому, видалення ціна в Києві

Операція ендоскопічна аденотомія

Найбільш ефективний метод лікування аденоїдальной гіпертрофії  ‒ ендоскопічна аденотомія. Якість операції з видалення аденоїдів залежить від майстерності хірурга (ЛОР-лікара).

Найчастіше операція проводиться у віці 3-7 років.

З важкою обструкцією носового дихання, погіршенням слуху та іншими можливими патологічними явищами, викликаними збільшеними мигдалинами, аденотомія проводиться як в малюків, так і у дорослих.

Перед операцією необхідно провести санацію носоглотки.

Аденотомія проводиться під загальним наркозом за допомогою відеоендоскопів і лазера ‒ проводиться повне видалення лімфоїдної тканини.

Час перебування в стаціонарі ‒ 1 доба.

 

 

Показання та протипоказання до проведення аденотомії

Хірургічне лікування аденоїдів проводиться в тому випадку, коли консервативні методи безсилі, або на підставі показань. Розрізняють 2 типи показань  ‒ абсолютні та відносні:

 • При абсолютних показаннях, ефективне лікування аденоїдних розростань можливо тільки оперативним шляхом.
 • При відносних показаннях можливо як оперативне, так і консервативне лікування. У разі консервативного лікування рекомендується регулярне відвідування ЛОР лікаря, для здійснення контролю стану і розмірів аденоїдних вегетацій.

Показання до проведення аденотомії:

абсолютні:

 • гіпертрофія аденоїдів з синдромом обструктивного sleep apnea (порушення дихання під час сну, зупинка дихання під час сну);
 • постійне виражене утруднення носового дихання, при цьому людина змушена постійно дихати через рот;
 • щелепно-лицьові аномалії;
 • підозра на злоякісне переродження мигдалини;

відносні:

 • збільшена мигдалина періодично порушує носове дихання;
 • виникають періодичні або постійні середні отити у дітей у віці від 3 до 4 років або старше; слід враховувати, що лікування середнього отиту вирішує також проблему погіршення слуху;
 • рецидивуючий або хронічний синусит.

Протипоказаннями до аденотомії є захворювання крові, важкі захворювання серцево-судинної системи, інфекційне захворювання, операція в цьому випадку може бути виконана тільки через 1-2 місяці після одужання.

За наявності несприятливої епідемічної ситуації (грип, кір тощо) від аденотомії слід утриматися.

 

Заказать обратный звонок