- Причини гіпертрофії аденоїдів і симптоми збільшених аденоїдів у дітей і дорослих;
- Чим небезпечні збільшені аденоїдні вегетації;
- ЛОР-лікарі нашої клініки;
- Лікування збільшених аденоїдів без операції;
- Операція з видалення аденоїдів у дітей і дорослих;
- Показання та протипоказання до аденотомії.
Збільшені аденоїди ‒ це патологічна гіпертрофія або розростання глоткової мигдалини.
Аденоїди ‒ це лімфоїдна тканина, яка присутня в задній стінці носоглотки. Аденоїди, разом з мигдалинами в задній частині рота і тонзильною тканиною в основі язика, утворюють кільце тканини (кільце Вальдейера), яке допомагає запобігти потраплянню бактерій, вірусів і токсинів в організм. Вони діють як «поліцейські» і допомагають формувати антитіла до «мікробів», які потрапляють в ніс, рот і горло. Ця функція може мати важливе значення для маленьких дітей у віці до трьох років, але немає ніяких доказів того, що це важливо після цього. Дослідження показали, що діти, у яких були вилучені мигдалини / аденоїди, не страждають від втрати імунітету до захворювань.
Аденоїди та тонзильні тканини в основному складаються з групи клітин крові, що мають назву β-лімфоцити, які утворюють антитіло. Це антитіло пов'язує бактерії, віруси й інші токсини та інактивує їх, тим самим утримуючи від попадання в організм і попереджаючи захворювання.
На відміну від мигдалин, які можна побачити, дивлячись прямо через рот, аденоїди розташовані в самій задній частині носової порожнини і вгору позаду м'якого піднебіння, саме через це самостійно їх розглянути неможливо. Огляд лімфоїдної тканини може провести тільки ЛОР-лікар із застосуванням спеціальних інструментів.
Аденоїд, може бути пов'язаний як з гострими, так і з хронічними інфекціями. При триваючій інфекції або запаленні, аденоїд може поступово збільшуватися.
Збільшені аденоїди можуть досягати розміру з м'яч для пінг-понгу і повністю блокувати потік повітря через носові проходи. Навіть якщо збільшені аденоїди недостатньо істотні, щоб фізично блокувати задню частину носа, вони можуть ускладнювати повітряний потік настільки, що дихання відбувається через відкритий рот.
Аденоїдна гіпертрофія поширена у дітей. Розмір аденоїда збільшується до 6 років, потім повільно атрофується і повністю зникає у віці 16 років.
Аденоїдне розростання у дорослих зустрічається рідко, але останнім часом є тенденція до збільшення випадків аденоїдної гіпертрофії у дорослих.
Ціни на послуги
- ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ ОТОЛАРИНГОЛОГА (ЛОРА)
Консультація отоларинголога первинна 950 грн Консультація отоларинголога повторна 880 грн Консультація отоларинголога к.м.н. первинна 1 350 грн Консультація отоларинголога к.м.н. повторна 1 200 грн Консультація провідного отоларинголога-онколога первинна 1 350 грн Консультація провідного отоларинголога-онколога повторна 1 200 грн Консультація дитячого отоларинголога первинна 950 грн Консультація дитячого отоларинголога повторна 880 грн Консультація дитячого отоларинголога к.м.н. первинна 1 350 грн Консультація дитячого отоларинголога к.м.н. повторна 1 200 грн
- ВАРТІСТЬ АМБУЛАТОРНИХ МАНІПУЛЯЦІЙ
Видалення доброякісних новооутворень папілом або поліпів ЛОР-органів без вартості гістологічного дослідження та анестезії від 2 100 грн Видалення сірних пробок, 1 вухо 540 грн Видалення сірних пробок, 2 вуха 880 грн Видалення стороннього предмету з ЛОР-органів 1 850 грн Ендоларингеальні вливання без вартості медпрепаратів 370 грн Ендоскопія вух 650 грн Ендоскопія горла 650 грн Ендоскопія гортані 650 грн Ендоскопія ЛОР-органів (ніс, вухо, глотка без гортані) 800 грн Ендоскопія порожнини носу 630 грн Передня тампонада порожнини носа 1 300 грн Продування слухової труби по Політцеру 370 грн Промивання лакун мигдалин з урахуванням вартості медичних препаратів 430 грн Промивання порожнини носу по Проетцу з урахуванням вартості медичних препаратів 430 грн Процедура радіохвильової корекції судин при рецидивуючих носових кровотечах 2 400 грн Розтин гнійників, гематом, абсцесів ЛОР-органів 3 000 грн Тимпано пункція (парацентез барабанної перетинки) 2 600 грн Туалет зовнішнього слухового проходу, 1 вухо 370 грн Туалет носу 370 грн Ультрафіолетове опромінення (УФО) слизової носоглотки та мигдалин 120 грн
- ВАРТІСТЬ ОТОЛАРИНГОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
Зверніть увагу! В ціну послуги враховується робота хірурга, вартість маніпуляцій та препаратів на операції, витратні матеріали. До вартості послуги НЕ ВХОДИТЬ: анестезія, перебування в стаціонарі, післяопераційне лікування (за потребою), гістологічні дослідження. Аденотомія від 19 000 грн Видалення кіст шиї від 30 000 грн Видалення кісти Торнвальда від 5 800 грн Видалення остеоми від 23 100 грн Видалення пухлини ротоглотки від 23 100 грн Висічення аурикулярної кісти від 13 900 грн Висічення преаурикулярної нориці від 34 700 грн Ендоскопічна дакріоцистотомія з інтубацією кісткового отвору від 23 100 грн Ендоскопічна етмоідотомія від 19 000 грн Ендоскопічна кристотомія від 20 000 грн Ендоскопічна лівобічна гайморомікроетмоїдофронтотомія від 35 000 грн Ендоскопічна мікрогайморотомія від 20 000 грн Ендоскопічна пансинусотомія від 35 000 грн Ендоскопічна пластика крючковидного відростка (ревізія лобного кармана від 11 600 грн Ендоскопічна сфеноідотомія від 21 000 грн Ендоскопічна шейверная поліпоетмоідотомія від 23 100 грн Ендоскопічне видалення хонального поліпа від 16 200 грн Ендоскопічне розсічення синехій порожнини носа від 8 100 грн Комбінована реконструкція носа, 1 категорія складності від 57 800 грн Комбінована реконструкція носа, 2 категорія складності від 68 300 грн Комбінована реконструкція носа, 3 категорія складності від 83 000 грн Лазерна вазотомія від 12 600 грн Лазерна вазотомія повторна від 6 300 грн Лазерна корекція кореню язика та язичної мигдалини від 4 700 грн Лазерна тонзилотомія від 7 900 грн Лазерна хірургія глотки від 6 300 грн Ларингектомія від 45 000 грн Лімфаденектомія від 34 700 грн Мікроларингоскопія з ендоскопічним контролем від 19 000 грн Операція Крайля (видалення шийних лімовузлів) від 40 000 грн Пункція верхньощелепних пазух від 2 100 грн Ревізія вустя слухової труби від 17 300 грн Ревізія носоглотки від 20 800 грн Репозиція кісток носу від 18 500 грн Ринопластика від 69 300 грн Септопластика з лазерною вазотомією (підслизова резекція носової перетинки) від 31 500 грн Тонзилектомія від 20 000 грн Увулопалатопластика від 21 000 грн Хордектомія від 28 900 грн Шунтування барабанної перетинки від 23 100 грн
Причини розростань лімфоїдної тканини у дітей та дорослих:
- вірусна і / або бактеріальна інфекція;
- алергічна реакція;
- хронічна інфекція ротоглотки.
Забруднення повітря і куріння також є важливими сприятливими факторами гіпертрофії аденоїдів у дорослих. Іноді, це також пов'язано з синональною злоякісністю, лімфомою та ВІЛ-інфекцією.
Існує 4 ступеня аденоїдних вегетацій: I, II III IV. Клініка: залежить від ступеня розростання аденоїдів.
Основними ознаками аденоїдної вегетації є:
- порушення носового дихання,
- хропіння уві сні,
- слизові або слизово-гнійні виділення з носа,
- порушення функції слухових труб, що призводить до частих отитам і зниження слуху.
При наявності зазначених симптомів у дитини або дорослого, необхідно звернутися за допомогою до ЛОР лікаря, щоб уникнути небажаних наслідків від запущеної форми захворювання.
Чим небезпечні збільшені аденоїдні вегетації:
- При тривалому перебігу захворювання у дітей розвивається «аденоїдний» тип обличчя, а саме виникають порушення в розвитку лицьового скелета і неправильний прикус.
- Через наявність аденоїдів, в носовій порожнині утворюються умови, які сприяють розвитку інфекцій і запальних процесів. Наслідком цього є часті захворювання на ГРВІ та ГРЗ, фарингіти, бронхіти, трахеїти, ларингіти, пневмонії.
- Аденоїдні вегетації перекривають гирло євстахієвої труби, через що ускладнюється надходження повітря в середнє вухо. Наслідком цього відбувається розвиток інфекції і пацієнт страждає багаторазовими отитами. Також, через порушеної функції середнього вуха, відбувається погіршення слуху.
- Можуть бути причиною виникнення головних болів, судомних станів.
ЛОР лікарі нашої клініки мають великий досвід в діагностиці та лікуванні ЛОР патологій у дорослих і дітей. На підставі скарг, анамнезу, вам чи вашій дитині проведуть повну діагностику лімфоїдних тканин з використанням передньої і / або задньої риноскопії, відеоендоскопії і підберуть ефективне лікування.
Лікування залежить від ступеня гіпертрофії мигдалини і може бути консервативне або хірургічне.
Нехірургічне лікування аденоїдальної гіпертрофії
Першим кроком є консервативне або не хірургічне лікування аденоїдальної гіпертрофії.
Нехірургічне лікування аденоїдальної гіпертрофії проводиться з використанням антисептичних гомеопатичних розчинів з домішкою розчинів срібла вакуумною аспіраційною санітарією, та використанням назальних кортіокстероїдів.
Ці методи лікування ефективні, безболісні і не мають протипоказань.
Операція ендоскопічна аденотомія
Найбільш ефективний метод лікування аденоїдальной гіпертрофії ‒ ендоскопічна аденотомія. Якість операції з видалення аденоїдів залежить від майстерності хірурга (ЛОР-лікара).
Найчастіше операція проводиться у віці 3-7 років.
З важкою обструкцією носового дихання, погіршенням слуху та іншими можливими патологічними явищами, викликаними збільшеними мигдалинами, аденотомія проводиться як в малюків, так і у дорослих.
Перед операцією необхідно провести санацію носоглотки.
Аденотомія проводиться під загальним наркозом за допомогою відеоендоскопів і лазера ‒ проводиться повне видалення лімфоїдної тканини.
Час перебування в стаціонарі ‒ 1 доба.
Показання та протипоказання до проведення аденотомії
Хірургічне лікування аденоїдів проводиться в тому випадку, коли консервативні методи безсилі, або на підставі показань. Розрізняють 2 типи показань ‒ абсолютні та відносні:
- При абсолютних показаннях, ефективне лікування аденоїдних розростань можливо тільки оперативним шляхом.
- При відносних показаннях можливо як оперативне, так і консервативне лікування. У разі консервативного лікування рекомендується регулярне відвідування ЛОР лікаря, для здійснення контролю стану і розмірів аденоїдних вегетацій.
Показання до проведення аденотомії:
абсолютні:
- гіпертрофія аденоїдів з синдромом обструктивного sleep apnea (порушення дихання під час сну, зупинка дихання під час сну);
- постійне виражене утруднення носового дихання, при цьому людина змушена постійно дихати через рот;
- щелепно-лицьові аномалії;
- підозра на злоякісне переродження мигдалини;
відносні:
- збільшена мигдалина періодично порушує носове дихання;
- виникають періодичні або постійні середні отити у дітей у віці від 3 до 4 років або старше; слід враховувати, що лікування середнього отиту вирішує також проблему погіршення слуху;
- рецидивуючий або хронічний синусит.
Протипоказаннями до аденотомії є захворювання крові, важкі захворювання серцево-судинної системи, інфекційне захворювання, операція в цьому випадку може бути виконана тільки через 1-2 місяці після одужання.
За наявності несприятливої епідемічної ситуації (грип, кір тощо) від аденотомії слід утриматися.