або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Пункція суглоба у МЦ «Меділенд» у Києві

Автор статьи:

Леонтьєв Петро Васильович

Ортопед-травматолог

Прокол, або артроцентез суглоба - малоінвазивна процедура, яка проводиться як у діагностичних, так і в терапевтичних цілях. У першому випадку її виконують для визначення причини болю та набряку суглобів. У другому – для полегшення больового синдрому, викликаного тиском надлишку рідини на суглобові тканини.

Пункцію роблять амбулаторно із застосуванням місцевої анестезії, та її тривалість зазвичай не перевищує п'ятнадцяти хвилин. За допомогою стерильної голки та шприца лікар видаляє з внутрішньосуглобової порожнини рідину, потім відправляє на аналіз. Її дослідження допомагає визначити причину болю та набряку. Це може бути подагра, інфекція, ревматоїдний артрит, остеоартроз чи наслідки травми. Артроцентез особливо корисний в діагностиці захворювань у пацієнтів, коли причину симптомів неможливо встановити за допомогою інших тестів.

Показання до пункції суглобів

Артроцентез зазвичай проводиться при болях та набряках, точні причини яких залишаються невідомими. Частіше цю методику застосовують для обстеження коліна, але можуть використовувати й для діагностики інших суглобів.

Процедура проводиться у таких випадках:

  • скупчення надлишкової кількості рідини неясної етіології в порожнині суглоба
  • гостре запалення суглоба з ймовірною інфекційною етіологією
  • підозра на кристалічні артропатії (подагру, псевдоподагру)

Пункція має і терапевтичне застосування: вона дозволяє виконати декомпресію суглобових тканин шляхом видалення зайвої рідини та введення знеболювальних та протизапальних препаратів безпосередньо в суглоб.

Показаннями до проведення артроцентеза у терапевтичних цілях є:

  • видалення надлишків синовіальної рідини
  • видалення інфікованої внутрішньосуглобової рідини при артриті, який спричинений патогенними мікроорганізмами
  • внутрішньосуглобове введення препаратів чи інших засобів

Люди з помірним чи сильним набряком можуть відчути негайне полегшення болю після аспірації рідини. Крім цього, прокол допомагає зменшити ригідність (рухливість) суглобів і покращити діапазон їх руху.

Якщо діагноз вже встановлений. лікар може аспірувати болісно набряклий суглоб виключно для покращення стану пацієнта. Наприклад, якщо у хворого набрякло коліно через остеоартрит і немає ознак інфекції чи інших проблем, лікар виконує артроцентез і видаляє рідину, не відправляючи її в лабораторію на аналіз.

Протипоказання до артроцентезу

Пункція не може бути виконана при наявності симптомів інфекції в області введення голки (наприклад, гнійних уражень на шкірі), оскільки це підвищує ризик потрапляння мікроорганізмів до суглобової порожнини. Протипоказаннями до артроцентезу належать фактори, що вказують на порушення згортання крові: 

  • аномальні значення MNO > 1,5 
  • АЧТВ, що перевищує вдвічі верхню межу норми
  • зменшення кількості тромбоцитів – нижче 50 000 в 1 мм ³

Процедуру також не рекомендується проводити пацієнтам, які приймають ліки, що знижують згортання крові.

Як проводиться пункція суглоба

Артроцентез не вимагає від пацієнта особливої ​​підготовки. Перед процедурою лікар дезінфікує місце ін'єкції антисептичним препаратом та обмежує операційне поле стерильними серветками. 

Хворий зазвичай знаходиться в положенні лежачи з іммобілізованою кінцівкою. Лікар за допомогою стерильної голки, введеної в суглоб, набирає синовіальну рідину в шприц, а потім при необхідності вводить лікарські засоби. 

Після видалення голки місце ін'єкції накривають стерильною пов'язкою, яку пацієнт може зняти через кілька годин після обстеження. Біль після пункції зазвичай незначний та короткочасний, але іноді зберігається протягом кількох днів. Пацієнти можуть повернутися до повсякденної діяльності практично відразу після процедури.

Пункція суглоба в медичному центрі «Мідленд»

Артроцентез в медичному центрі «Мідленд» в Києві виконують досвідчені, кваліфіковані фахівці, що гарантує високу якість та безпеку проведення процедури. Завдяки строгому дотриманню умов стерильності ризик інфекційних ускладнень зводиться до мінімуму. 

Індивідуальний підхід до кожного пацієнта забезпечує точну діагностику та ефективне лікування різних захворювань суглобів. Крім того, клініка «Мідленд» пропонує комфортні умови перебування та уважне ставлення медичного персоналу, що сприяє швидкому відновленню пацієнтів. Щоб уточнити ціну процедури або записатись на консультацію до лікаря, заповніть форму зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті.

Лікарі-травматологи "Меділенд"
Власенко Максим Анатолійович

Власенко Максим Анатолійович

Лікар отропед-травматолог вищої категорії, хірург

Волков Олександр Михайлович

Волков Олександр Михайлович

Лікар-ортопед, травматолог вищої категорії

Володкін Володимир ортопед, консультація щодо болю у суставах в Київі, клініка ортопедії Меділенд

Володкін Володимир Леонідович

Ортопед-травматолог

Леонтьєв Петро Васильович

Леонтьєв Петро Васильович

Ортопед-травматолог

Новіков Володимир Володимирович

Новіков Володимир Володимирович

Ортопед-травматолог вищої категорії

Пилипко Власій Миколайович

Пилипко Власій Миколайович

Дитячий ортопед-травматолог

Скібінський Дмитро Ігорович

Скібінський Дмитро Ігорович

Лікар ортопед-травматолог

 

Заказать обратный звонок