або зателефонувати за номером телефону

Увага – кліщі! Чим вони небезпечні, і як з ними боротися?

Кліщі активізувалисяПочалася весна, сонечко світить, на вулиці стало тепло – час пікніків та прогулянок у лісі настав. Але, куди ж без ложки дьогтю в цій бочці меду — від зимової сплячки прокинулися всі кому не ліньки, у тому числі й кліщі.

У наших краях поширений лісовий кліщ, який живе у траві, або нижніх частинах чагарників та любить вологі та темні місця. На жаль, лісовий кліщ як їжу бажає кров людини або тварини, і найвища активність кліщів припадає на місяці весни та червень. Тому, виходячи на прогулянку до парку чи лісу – необхідно пам'ятати про таких сусідів.

Чим небезпечний кліщ?

Сам по собі кліщ безпечний – небезпечний його укус. Лісовий кліщ часто є переносником вірусного енцефаліту та кліщового системного бореліозу. Енцефаліт дуже складно діагностувати, адже у легкій формі він маскується під інші вірусні захворювання.

Панікувати через таке сусідство не варто, а тим більше відмовлятися від піших прогулянок, таких корисних для здоров'я – адже за рік фіксується десятки тисяч укусів, а хворіють лише одиниці. Достатньо дотримуватися кількох простих правил захисту від укусів кліщів.

Як уберегтися від укусу кліща?

  • Кліщ не літає і не може прокусити одяг, щоб робити свої чорні справи, кліщ повинен потрапити на відкриту ділянку тіла. Тому одяг ми виносимо на перше місце для захисту від кліщів. Збираючись на прогулянку, одягайте щільний одяг з довгими рукавами та капюшоном – головне завдання, щоб кліщ не зміг дістатися тіла.
  • Під час прогулянки, кожні пів години оглядайте себе та близьких – після попадання кліща на одяг йому ще потрібен час для того, щоб знайти зручне для себе місце, і ви зможете «перехопити» гостя на півдорозі. Найкраще кліщі помітні на світлому одязі – враховуйте це, збираючись у ліс.
  • Використовуйте захисні засоби від кліщів – вони зараз доступні у будь-якому супермаркеті. Ці засоби відлякують кліщів, коли ті вже потрапили на вас, тому наносите їх на місця проникнення кліща до тіла: пояс, комір, рукави, шкарпетки, ширінка.
  • Після прогулянки проводьте контрольний огляд: уважно огляньте одяг та тіло, особливо такі частини як пахви, під колінами, на шиї, за вухами, між лопатками, під поясом штанів, у паховій області – це найулюбленіші місця.

Що ж робити, якщо кліщ вкусив?

Дуже важливо спостерігати за місцем укусу.

Перші 2-3 дні навколо нього буде почервоніння, це природна реакція шкіри на укус. Після закінчення цього терміну, якщо почервоніння зникне, то все добре.

Якщо почервоніння залишиться, збільшуватиметься і змінюватиме форму – необхідно звернутися до інфекціоніста, який призначить необхідні аналізи. Незалежно від результатів протягом місяця звертайте увагу на будь-які висипання на шкірі. Як вже було згадано раніше, енцефаліт та кліщовий системний бореліоз діагностуються дуже складно і не відразу. Тому в разі підозри, через три тижні після укусу можна здати аналізи на ці інфекції, для того, щоб упевнитися, заражені ви чи ні.

Дотримуйтесь наших рекомендацій захисту від укусів кліщів, і вони вас не турбуватимуть!

Гуляйте у парках та лісі – піші прогулянки дуже корисні.

Будьте здорові!


Заказать обратный звонок