Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Біль в животі

Біль в животі, причини і лікування в Києві, проктологічних приватна клініка Меділенд

Майже всі в той чи інший час скаржилися на біль в животі. Природа болю в животі настільки складна і різноманітна, що їх опису присвячено багато фундаментальних книг по медицині. Більшість причин болю в животі не викликає занепокоєння, і ваш лікар може легко діагностувати і лікувати проблему. Але також, це може бути ознакою серйозної хвороби.

Причини болю в животі дуже різноманітні. На наших сторінках ми постараємося дати приблизний орієнтир як себе вести при тому чи іншому больовому синдромі в залежності від його характеру.

У цьому розділі (проктологія) розглянуті болю в животі, які можуть виникати при патології товстої кишки.

Найбільш часто це може бути викликано:

  • дискінезією товстої кишки або синдром подразненої товстої кишки;
  • дивертикулярною хворобою;
  • важкими колітом і кишковою непрохідністю різного генезу.

Біль в лівій нижній частині живота може стати симптомом дивертикуліту при дивертикулярній хвороби.

Біль у черевній порожнині, що послаблюється після дефекації і супроводжується діареєю або запором, може свідчити про синдром роздратованої товстої кишки, коліти.

Спазмоподібний біль, що супроводжується затримкою дефекації та здуттям живота, можуть розвиватися при товсто-кишкової непрохідності.

 

 
ВИБРАТИ ЛІКАРЯ
 

 

 

 

  
Важливо знати
Сильно болить живіт як при переймах, що робити?

Що робити

Якщо болі в животі описаного вище характеру з'являються епізодично і проходять самостійно, не супроводжуються вираженим здуттям живота, тривалою затримкою дефекації або багаторазовими проносами, можна звернутися до лікаря в плановому порядку. Так, як пацієнтові не можливо самому визначити захворювання, якого органу викликає біль, то в першу чергу розумно буде звернутися до сімейного лікаря або терапевта, який визначить подальшу тактику лікування, а, при необхідності, запросить консультантів. Можна відразу записатися на прийом до лікаря проктолога.

 

При стійких або інтенсивних болях в животі лікарський огляд повинен бути проведений негайно. Залежно від загального стану пацієнта, можна звернутися в доступний лікувальний заклад до лікаря хірурга, проктолога або викликати «швидку допомогу».

 

 
Болить в животі після туалету, діарея, розлад, що робити?

Що не робити

Не слід забувати про те, що біль є «сторожовим псом» організму. Виникнення больового синдрому завжди свідчить, як мінімум, про порушення в роботі кишечнику. У разі, якщо біль не пройшов самостійно за короткий проміжок часу і не має видимих причин (наприклад: епізод проносу, при погрішності в дієті), ні в якому разі не можна залишати проблему «плисти за течією» і надовго відкладати візит до лікаря.

 

Не слід терпіти біль протягом тривалого проміжку часу (кілька годин). Якщо больовий синдром не проходить, а навіть наростає, це може бути симптомом тяжкого захворювання органів черевної порожнини, які вимагають негайної лікарської допомоги.

Не варто намагатися знайти пояснення больового синдрому в Інтернеті. Природа болю в животі настільки складна і різноманітна, що її опису присвячено багато фундаментальних книг з медицини. Часом, навіть відмінні лікарі, не можуть тільки за характером болю, без додаткових оглядів та обстежень, поставити клінічний діагноз.

 

Не радитися з друзями і знайомими про те, що робити при малих домішках в калі. Адже, без спеціального обстеження, навіть лікар не зможе точно сказати, з чим пов'язана проблема. Саме тому грамотні і відповідальні лікарі не лікують пацієнта «по телефону», а якщо і дають дистанційні рекомендації, все-рівно наполягають на подальшому особистому огляді пацієнта.

Не боятися візиту до лікаря та діагностичних процедур. Пам'ятайте, що в руках кваліфікованого фахівця всі діагностичні та лікувальні процедури виконуються коректно і не заподіюють фізичних і моральних страждань пацієнтові.

Не читайте страшних історій про проктолога в Інтернеті. Дуже часто проблеми, описані в них, носять суб'єктивний характер і пов'язані з низьким рівнем культури та кваліфікації фахівця за результатами візиту, до якого, написаний відгук. Чи не екстраполюйте негативні приклади на медицину в цілому.

 

Пам'ятайте, що втрата часу в питаннях діагностики та лікування дуже часто перетворює прості випадки захворювань, в великі проблеми зі здоров'ям!


Заказать обратный звонок