Магнітно-резонансна томографія у Києві, яка проводиться у МЦ «Mediland» на сучасному апараті, - це високоточний метод діагностики широкого спектра захворювань. Під час дослідження створюється потужне, але безпечне магнітне поле і генеруються хвилі, які діють на ядра атомів водню в організмі. Виникає резонанс, і відбиті хвилі фіксуються датчиками. При цьому відсутній шкідливий вплив на клітини. У результаті сканування лікар-радіолог отримує сотні пошарових 3D-знімків, які дають повну інформацію про стан здоров'я пацієнта. З їх допомогою можна виявити найдрібніші патологічні зміни, які не вдається розпізнати за допомогою інших методів.
Види МРТ-діагностики у МЦ «Mediland»
Залежно від того, які симптоми захворювання спостерігаються у пацієнта, йому може бути призначено МРТ:
- голови
- шиї
- органів черевної порожнини та заочеревинного простору
- молочних залоз
- органів малого таза
- хребта
- суглобів
- м'яких тканин
Якщо необхідне більш ретельне дослідження, залежно від передбачуваного діагнозу, проводиться:
- МРТ із контрастом. Такий метод розширює можливості діагностики хвороб на різних стадіях (у тому числі - найбільш ранніх). Наприклад, лікар може виявити новоутворення, метастази на початковому етапі їх формування, коли лікування найефективніше
- МРТ з нейровізуалізацією. Проводиться для оцінки активності різних ділянок мозку
- МР-ангіографія. Використовується для докладного вивчення особливостей кровотоку
- МР-дифузія. Допомагає досліджувати клітинні мембрани, міжклітинний простір
- МР-перфузія. Ефективна для обстеження пацієнтів з ішемічними процесами в органах
Вартість МРТ у Києві у МЦ «Mediland» відрізняється, залежно від виду дослідження.
Показання для МРТ-обстеження
МРТ допомагає виявити зміни у різних органах і тканинах, тому використовується для діагностики великої кількості захворювань: онкопатологій, доброякісних новоутворень, інфекційно-запальних процесів, дегенеративних процесів тощо. Призначити таке дослідження можуть пацієнтам із симптомами:
- пошкодження органів через травми
- внутрішньої кровотечі
- маткової кровотечі
- ішемічного ураження органів
- запальних процесів
- розвитку пухлин
- порушення відведення жовчі, відтоку сечі
- скупчення гною всередині органів
- вроджених аномалій
- тромбозу, патологій судинних стінок, аневризм
- порушення менструального циклу
- безпліддя
- паралічу
- порушень роботи головного мозку (погіршення пам'яті, орієнтації у просторі тощо)
- міжхребцевих гриж
- порушення структури кісткової або хрящової тканини (часті переломи, біль під час руху)
МРТ призначають після попереднього обстеження - на підставі результатів лабораторних аналізів, рентгенографії, УЗД. Тобто магнітно-резонансну томографію, як правило, використовують вже для уточнення діагнозу.
Обмеження та протипоказання
МРТ не призначається, якщо у пацієнта є абсолютні протипоказання:
- Психічні захворювання (епілепсія, шизофренія)
- Клаустрофобія або тривожно-афективний розлад
- Вага тіла понад 120 кг
- Штучний кришталик
- Наявність металевих імплантів, інсулінової помпи, апарату Ілізарова, внутрішнього слухового апарату, кардіостимулятора
- Татуювання з металовмісним пігментом (титаном)
Металеві предмети всередині організму і на його поверхні піддаються впливу сильного магнітного поля і зміщуються, що може викликати ускладнення.
Також існують відносні протипоказання, при яких можливість виконання МРТ обговорюється в індивідуальному порядку: вагітність і наявність деяких видів імплантів:
- Існують імпланти, які не перешкоджають проведенню дослідження, оскільки на них не діє магнітне поле
- Під час вагітності МРТ не роблять на ранніх термінах, але можуть провести на пізніх термінах за призначенням лікаря. Шкідливого впливу на плід від використання цього методу не зафіксовано, проте його застосовують у випадку гострої необхідності
МРТ з контрастним посиленням має додаткові протипоказання:
- вагітність і період лактації
- мієлома
- захворювання нирок
- астма
- використання препаратів бета-блокаторів
Якщо раніше ви проходили МРТ з контрастом, і водночас виникли симптоми алергії на введений препарат, повторне проведення такого дослідження протипоказане.
Кальцифікати (ділянки відкладення солей кальцію), скупчення інших солей (конкременти), деякі патології кісткової тканини можуть не виявлятися за допомогою МРТ. Цей метод дає змогу ретельно дослідити структури з високим вмістом води.
Підготовка до магнітно-резонансної томографії
Деякі види магнітно-резонансної томографії проводяться без підготовки (МРТ суглобів, хребта, шиї, голови, кінцівок). Необхідно лише вдягнути одяг із натуральних тканин без металевих елементів і відмовитися від використання косметики (у ній можуть міститися металеві частинки).
Перед обстеженням органів черевної порожнини протягом 2-3 днів потрібно виключити вживання продуктів, які провокують метеоризм (а при сильному скупченні газів - приймати спеціальні ліки для їх усунення). Перед обстеженням печінки, селезінки та підшлункової залози необхідно дотримуватися безвуглеводної дієти. Якщо порекомендує лікар, потрібно зробити очисну клізму (за 1-2 години до процедури) і прийняти спазмолітик (за 1 годину до дослідження - для розслаблення гладкої мускулатури). Останній прийом їжі має бути не менше ніж за 6-7 годин до МРТ, за 4 години до процедури потрібно припинити вживання будь-якої рідини. У день обстеження не варто пити кофеїновмісні та газовані напої.
Перед дослідженням органів малого таза потрібно забезпечити профілактику метеоризму. За 4 години потрібно припинити вживання їжі та напоїв (крім чистої води, якщо потрібно прийняти таблетку). Лікар може порекомендувати прийом спазмолітика за годину до дослідження, застосування очисної клізми за 1-2 години до процедури і наповнення сечового міхура (для цього потрібно випити рекомендовану кількість води). Жінки проходять МРТ в оптимальну фазу циклу, яку визначає лікар. У день проведення процедури не можна користуватися гігієнічними тампонами.
Пацієнтам із гіперактивністю і маленьким дітям, які не можуть довго перебувати у нерухомому стані, може знадобитися загальний наркоз під час проведення МРТ. Якщо пацієнт сильно хвилюється, йому порекомендують прийти на обстеження з близькою людиною або прийняти седативний засіб.
Прийти до медичного центру «Mediland» на МРТ варто заздалегідь, за 20-30 хвилин, щоб було достатньо часу для заповнення медичних документів, підготовки до процедури, обговорення важливих питань. Спеціалісту потрібно надати направлення від лікаря та результати попередніх обстежень, щоб ці дані були враховані під час розшифровки результатів.
Обов'язково повідомте лікаря, якщо ви некомфортно почуваєтеся у замкненому просторі, а також при наявності епілепсії та інших захворювань, які супроводжуються нападами. У деяких випадках перед процедурою необхідний прийом препаратів, що знижують ризик появи судом та інших несприятливих симптомів, які можуть вплинути на точність обстеження.
Як проходить процедура
Перед процедурою лікар просить пацієнта прибрати всі металеві аксесуари (годинник, окуляри, прикраси, різні предмети, що перебувають у кишенях) і зняти одяг із застібками та іншими елементами з металу. Лікар розповідає, що необхідно протягом всього дослідження бути нерухомим, а також інструктує - як можна з ним зв'язатися, якщо виникне необхідність (наприклад, через погане самопочуття). Щоб знизити дискомфорт від шуму, яким супроводжується робота апарата, пацієнт може використовувати навушники або беруші. Болю та інших неприємних відчуттів процедура не викликає.
Якщо планується МРТ із контрастом, вводиться спеціальний препарат. Пацієнт лягає на стіл, який переміщується всередину тунелю апарату МРТ. Потім проводиться сканування досліджуваної ділянки тіла. У цей час лікар перебуває у сусідній кімнаті і стежить за проведенням процедури.
Обладнання, на якому проводиться діагностика
У медичному центрі «Mediland» МРТ проводиться за допомогою апарату SIGNA Explorer, оснащеного програмою SIGNA Explorer Lift, від всесвітньо відомого американського виробника діагностичного обладнання GE HealthCare. Тому наші пацієнти можуть пройти обстеження:
- у комфортних умовах - на зручному столі з низькою посадкою та з низьким рівнем шуму
- з мінімальним ризиком похибок результатів, викликаних рухами, потоком спинномозкової рідини, шумом від жирової тканини
- з отриманням знімків високої якості, завдяки точному передаванню сигналу, поліпшеній візуалізації судин навіть під час обстеження без застосування контрастної речовини
- з можливістю швидкого отримання результатів дослідження
- з можливістю пройти діагностику в зручний час, без тривалого очікування, завдяки високій пропускній спроможності апарату
Результати обстеження МРТ
Пацієнту у день обстеження або наступного дня видають висновок, підготовлений лікарем (або лікарським консиліумом), у якому детально описують результати діагностики, де враховано навіть мінімальні відхилення від фізіологічної норми. Крім того, на руки видається запис знімків на цифровому носії (диску або флешці). Під час складання висновку обов'язково враховуються результати всіх попередніх обстежень, які пацієнт надав лікарю. Завдяки такому підходу, підвищується інформативність діагностики.
Переваги проведення процедури у МЦ «Mediland»
У медичному центрі «Mediland» у Києві зробити платну магнітно-резонансну томографію можна за доступною ціною. У нас забезпечується висока точність діагностики, завдяки:
- використанню нового, сучасного апарату
- суворому дотриманню технології проведення МРТ
- уважній розшифровці результатів досвідченими, висококваліфікованими спеціалістами
Дізнатися ціни на МРТ можна у прайсі на нашому сайті. Уточнити інформацію про дослідження і записатися на зручний час ви можете за телефоном або за допомогою послуги зворотного дзвінка. Для попереднього запису також можна надіслати заявку на сайті.
FAQ
⇒ Що не потрібно робити перед МРТ?
Не варто користуватися декоративною косметикою та засобами для укладки волосся, якщо вони можуть містити метали. Не вдягайте прикраси, годинники та інші металеві аксесуари, а якщо вони вдягнені, вам потрібно буде зняти їх перед входом до кабінету МРТ. Якщо підготовка не передбачає наповнення сечового міхура, не потрібно пити багато рідини перед процедурою (щоб позиви до туалету не заважали обстеженню). Перед дослідженням органів черевної порожнини та малого таза не можна вживати їжу за 4-6 годин до процедури і необхідно дотримуватися низки інших рекомендацій, зокрема - дотримуватися дієти для профілактики метеоризму.
⇒ Скільки коштує магнітно-резонансна томографія?
Ціни на МРТ у Києві у медичному центрі «Mediland» вказані на нашому сайті у прайсі. Вартість залежить від того, яка частина тіла досліджується, чи використовується контрастна речовина.
⇒ Як необхідно одягатися на МРТ?
Варто вдягнути зручний одяг, бажано - з натуральних тканин. Найважливіша вимога - відсутність будь-яких металевих елементів (застібок, блискавок, ґудзиків, кнопок тощо). Якщо речі можуть створити перешкоди під час дослідження, пацієнту пропонують спеціальний одяг на час проведення процедури.
⇒ Скільки за часом триває МРТ-обстеження?
Тривалість МРТ залежить від того, яка частина тіла досліджується. Процедура займає, у середньому, 20-40 хвилин (для дослідження головного мозку потрібно 30-40 хвилин, одного відділу хребта - 15-20 хвилин, молочних залоз - 20-25 хвилин).