або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Гастроскопія у Києві

Автор статьи:

Меренко Юлія Сергіївна

Ендоскопіст вищої категорії, хірург 

Сделать видео гастроскопия желудка в Киеве, цена под наркозом и без

Щоб дослідити верхні відділи травної системи, застосовують гастроскопію, яку також називають езофагогастродуоденоскопією (ЕГДС), відеогастроскопією (ВГС). У Києві такий метод дослідження доступний у медичному центрі «Mediland». Важлива перевага цього обстеження полягає у тому, що його результати можна показати спеціалістам різного профілю, а також використовувати для моніторингу стану пацієнта під час лікування.

Показання для обстеження

Гастроскопія призначається, якщо у пацієнта є симптоми захворювань верхніх відділів шлунково-кишкового тракту - езофагіту, гастриту, дуоденіту, виразкової хвороби дванадцятипалої кишки або шлунка, пухлин цих органів, кровотечі у них. Такі патології можуть супроводжуватися:

  • частою печією, відрижкою
  • періодичним відчуттям гіркоти у роті
  • болями у животі, які можуть бути пов'язані з прийомом їжі, а також виникають ночами
  • відчуттям важкості та розпирання у шлунку
  • печінням за грудиною
  • болем під час ковтання
  • наявністю випорожнень чорного кольору (через домішки крові)
  • слабкістю
  • зниженням маси тіла

Також гастроскопію можуть призначати для перевірки стану здоров'я пацієнтів, у яких:

  • діагностовано хвороби ШКТ, проводиться курс лікування
  • виявлено хронічні захворювання - хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт
  • є патології, які вважаються передраковим станом - ерозія шлунка, поліпи, атрофічний гастрит тощо.
  • раніше стався хімічний опік слизової оболонки органів травлення або у них були сторонні тіла
  • результати лабораторних досліджень вказують на можливі проблеми з травною системою
  • є фактори ризику: вік становить понад 40-45 років або є родичі, у яких виявлено новоутворення у верхніх відділах ШКТ (можлива спадкова схильність до розвитку пухлин шлунка, стравоходу, дванадцятипалої кишки).

Як профілактичне дослідження гастроскопію рекомендується робити після 35-40 років, особливо за наявності факторів ризику.

Ендоскопічне обладнання, що використовується під час гастроскопії, дозволяє провести не тільки діагностику, а й:

  • взяття біоматеріалу для цитологічного або гістологічного дослідження (для виявлення атрофії та метаплазії)
  • взяття біоматеріалу для виявлення збудника гастриту та виразкової хвороби (бактерії Helicobacter Pilory)
  • видалення доброякісних новоутворень - поліпів
  • обробку поверхні органів ШКТ лікарськими препаратами

Обмеження та протипоказання

Гастроскопію не призначають за наявності таких абсолютних протипоказань:

  • бронхіальна астма у стадії загострення
  • дихальна недостатність
  • епілепсія
  • гостре порушення кровопостачання серця, мозку
  • рубцеві зміни або опіки стравоходу, при яких не можна вводити ендоскопічне обладнання

Також існує низка відносних протипоказань, при яких відеогастроскопію проводять у випадку нагальної потреби або відкладають до моменту поліпшення стану пацієнта. До них належать:

  1. Звуження аорти, наявність аневризми
  2. Серцева недостатність
  3. Гіпертонічний криз
  4. Психічні розлади
  5. Гострі інфекційні захворювання, зокрема - респіраторні інфекції, при яких ускладнене носове дихання

Переваги гастроскопії шлунка

Саме гастроскопія дає можливість детально розглянути слизову стравоходу, шлунка і ДПК і виявити найменші відхилення від норми. Одержуване зображення можна багаторазово збільшувати, що підвищує точність результатів обстеження. Ці особливості методу дають змогу використовувати його не тільки за наявності медичних показань, а й для профілактичного обстеження: коли симптомів хвороби ще немає, але пацієнт уже потребує лікування.

Можливість взяття біоматеріалу для аналізів, видалення поліпів дозволяє надати пацієнту адекватну медичну допомогу у найкоротший термін. Цей метод дає можливість позбутися новоутворень, не вдаючись до порожнинної операції.

У МЦ «Mediland» гастроскопію можна зробити у стані медикаментозного сну, а також з колоноскопією. Завдяки цьому, лікар комплексно оцінює стан шлунково-кишкового тракту, а пацієнт при цьому не відчуває стресу.

Підготовка до процедури

Важлива умова для отримання точних результатів ВГДС - проведення дослідження натщесерце, оскільки у просвіті органів травлення не повинно бути залишків їжі. Оптимальний час для процедури - перша половина дня, при цьому вечеря напередодні не має бути ситною, не можна пити червоні напої, непрозорі рідини. Якщо обстеження заплановано на другу половину дня, мінімальний інтервал між ним і останнім вживанням їжі та рідини має становити понад 6 годин.

Пацієнтам, які приймають ліки, бажано планувати дослідження на найраніший час вранці, щоб прийняти препарат після нього. Якщо такої можливості немає, потрібно враховувати, що після вживання медикаментів, до проведення гастроскопії має пройти понад 3 години.

Як проходить процедура

Відеогастроскопія належить до ендоскопічних процедур - для її проведення застосовується обладнання, яке вводиться всередину досліджуваних органів через ротову порожнину, далі - через стравохід у шлунок і дванадцятипалу кишку. Воно являє собою трубку, яка для безпеки і комфорту пацієнта зроблена тонкою, гнучкою. На кінці цієї трубки є мініатюрні інструменти, за допомогою яких виконуються діагностичні та лікувальні процедури, а також камера, за допомогою якої лікар бачить у реальному часі поверхню слизової оболонки органів ШКТ і знімає відео.

Перед проведенням процедури гастроскопії пацієнту вводять препарати для занурення у медикаментозний сон (якщо це передбачено). У роті фіксується загубник, через який акуратно вводиться трубка гастроскопа. По мірі просування інструменту стравоходом, шлунком і дванадцятипалою кишкою лікар оглядає поверхню слизової оболонки. Це займає близько 5-10 хвилин. За необхідності видалення поліпів, проведення біопсії тривалість процедури збільшується. Якщо було відібрано зразки тканин, їх відправляють у лабораторію для цитологічного або гістологічного дослідження. Після пробудження пацієнта від медикаментозного сну потрібно утриматися від керування автомобілем та інших справ, що вимагають концентрації уваги протягом 6 годин.

Що можна виявити під час проведення процедури

Гастроскопія допомагає виявити:

  1. Вогнища запального процесу
  2. Атрофічні зміни слизової оболонки
  3. Новоутворення
  4. Передракові стани
  5. Порушення цілісності стінок органів
  6. Кровотечі

Обладнання, на якому проводиться діагностика

У медичному центрі «Mediland» гастроскопія проводиться за допомогою гастроскопа Pentax. Висока роздільна здатність і чіткість зображення, а також багаторазове збільшення забезпечують отримання точних результатів діагностики, які так важливі для виявлення захворювань не тільки за наявності симптомів, а й на ранніх стадіях з безсимптомним перебігом, для призначення правильного лікування. М'яка і гнучка трубка гастроскопа дозволяє знизити до мінімуму дискомфортні відчуття під час процедури, навіть якщо пацієнт перебуває у свідомості.

Результати обстеження

Результати гастроскопії пацієнт може отримати відразу після проведення дослідження. Видається висновок лікаря, запис обстеження на цифровий носій, з яким за бажання можна звернутися для консультації до різних спеціалістів.

Переваги проведення процедури у МЦ «Mediland»

Щоб безпечно і якісно зробити гастроскопію у Києві та бути впевненим у достовірності результатів діагностики, пройдіть дослідження у медичному центрі «Mediland», у якому:

  • обстеження проводиться під контролем досвідченого і висококваліфікованого спеціаліста
  • використовується обладнання високої якості, з широкими додатковими можливостями
  • застосовуються безпечні препарати для введення у медикаментозний сон
  • забезпечуються комфортні умови для проведення процедури без дискомфорту і стресу
  • встановлена доступна ціна на гастроскопію для широкого кола пацієнтів

Записатися на гастроскопію у МЦ «Mediland» можна за телефоном, за допомогою послуги зворотного дзвінка або заявки на сайті. У нашому центрі ви також можете пройти консультацію спеціалістів різного профілю: гастроентеролога, онколога, хірурга тощо.

FAQ

⇒ Скільки коштує гастроскопія у Києві?

Вартість гастроскопії у Києві у медичному центрі «Mediland» вказана на нашому сайті у прайсі. Ціна залежить від того, чи проводиться процедура без наркозу або у стані медикаментозного сну.

⇒ Як легше перенести ковтання зонда?

Спеціалісти МЦ «Mediland» детально проінструктують вас перед проведенням дослідження, нададуть рекомендації, які допоможуть уникнути появи дискомфортних відчуттів. Під час гастроскопії важливо рівномірно дихати, не ковтати введений ендоскоп, зберігати положення тіла, яке порекомендує лікар.

⇒ Які відчуття під час ВГДС?

Відеогастроскопія - це безболісна процедура, але вона викликає інші дискомфортні відчуття - блювотний рефлекс і активне виділення слини. Крім того, в органи шлунково-кишкового тракту нагнітається газ для кращого огляду. Після ВГДС у пацієнтів може бути дискомфорт, такий побічний ефект минає, у середньому, за 24 години.

⇒ Чим відрізняється відеогастроскопія від гастроскопії?

Відеогастроскопія і гастроскопія - це назви одного діагностичного методу, під час якого використовується ендоскопічне обладнання для дослідження поверхні верхніх відділів ШКТ.


Наші відгуки
Алина

Давно уже знакома с этой клиникой, правда не со всеми врачами. Пришло время познакомится с видеогастроскопией и Меренко Юлией Сергеевной. Очень ей благодарна за внимательное отношение. Эту не особо приятную процедуру можно пройти во сне, под наркозом. Это просто спасение для таких восприимчивых как я! После процедурцы я хорошо себя чувствовала. Юлия Сергеевна рассказала все, что происходило во время гастроскопии.   Отдельно хочу выделить персонал клиники, все вежливые добродушные, приятно находится здесь.

Детальніше
Очень приятно, Алина, что выбрали Медиленд своей клиникой. Да, у нас много замечательных врачей, но со всеми знакомиться не обязательно :) Спасибо Вам за оставленный отзыв и добросердечность. Берегите себя и Будьте здоровы, если что, мы рядом ❤
Надежда

Была сегодня на гастроскопии,под седацией,у врача Меренко Ю.С. Очень хорошая врач и анастезиолог с медсестричкой! Я так боялась,тряслась,но врач приобняла,успокоила))) прекрасный персонал! Вдруг кто-то решает ФГДС под седацией -решайтесь,отличный вариант..мягко уснула и тут уже говорят -просыпаемся))) Муж был со мной,помог мне и это правильно,так как ноги потом немного ватные))

Детальніше
Галина

Хочу выразить свое уважение и благодарность команде "виртуозов"диагностической эндоскопии. Слова колоноскопия и гастроскопия вызывали содрогание и ассоциировались с "камерой пыток" (горький опыт). Знакомство с медперсоналом,что при встрече вызывает доверие и не оставляет сомнений в выборе клиники, многого стоит.

Детальніше
Cлавникова Елена

Как известно, зачастую поход в медицинскую клинику сопряжен с тревогой и переживаниями. Вот так и я приехала в клинику "Медиленд" с трясущимися коленками :-). Давно собиралась и все не решалась сделать то, что давно уже в цивилизованном мире считается нормой планового обследования для лиц старше 45 лет: колоно-и гастроскопию. Когда-то, лет 30 назад, я проходила эти обследования, и все, что запомнилось от этого, это слово "ужас", причем, с большой буквы :-). Доктора на этот раз я выбирала по многочисленным отзывам и не ошиблась. Меренко Юлия Сергеевна - это, действительно, Человек и Специалист с большой буквы. Грамотная, деликатная, и наконец, бесконечно обаятельная. Сама процедура была проведена под медикаментозным сном (огромное спасибо мудрой медицинской сестричке и анестезиологу). Физически - абсолютно никаких ощущений. Ни боли, ни последствий. Юлия Сергеевна очень доходчиво и корректно все разъяснила, и на следующий день я попала на прием к отличному специалисту-гастроэнтерологу Оробей Ольге Анатольевне, которая сделала соответствующие назначения. Хочу выразить благодарность Владиславе-администратору на рецепции. Внимательная, быстрая, корректная - именно таким и должен быть администратор солидного медицинского центра. Нам настолько понравилось в этой клинике, что мы с мужем решили приобрести пакетное обследование нас обоих. Нам предстоит еще визит к эндокринологу, но теперь я знаю точно - трясущихся коленок у меня не будет :-). Очень радует, что в Украине появляются медицинские учреждения такого солидного уровня. Огромная благодарность коллективу и создателям этой замечательной клиники !!!!!!!!!!!!!

Детальніше
Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

Вакцинація від грипу

Дорослих та дітей з 6 місяців
Епідсезон 2024-2025

Детальніше

ЗНИЖКА -20% НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка 20% на всі види МРТ без контрасту

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше

Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Акція «Родимка»

Обстеження новоутворень шкіри

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Виділення при вагітності: норма та патологіягия
Виділення при вагітності: норма та патологіягия
Дивитись →
П'яткова шпора: причини, симптоми, лікування
П'яткова шпора: причини, симптоми, лікування
Дивитись →
Як правильно промивати носа?
Як правильно промивати носа?
Дивитись →
Вивихи стопи: види, симптоми, перша допомога та лікування
Вивихи стопи: види, симптоми, перша допомога та лікування
Дивитись →
Міжхребетна грижа: симптоми, лікування
Міжхребетна грижа: симптоми, лікування
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок