Порівняно нещодавно вчені з Англії підрахували, що жінки протягом життя витрачають на гоління ніг 72 дні або близько 2,5 місяців. Крім цього, використання бритви пов'язане з ризиком порізів та подряпин, появи подразнення. Ще один популярний метод позбавлення від рослинності на тілі - епіляція воском - також не позбавлений недоліків. Він досить болісний і часто призводить до вростання волосся.
Лазерна епіляція - це сучасна альтернатива застарілим методикам, яка дозволяє швидко та ефективно позбутися небажаного волосся на дуже довгий час. Це повністю безпечний метод, за допомогою якого можна досягти ефекту абсолютно гладкої шкіри.
Яке обладнання використовується?
В МЦ «Меділенд» у Києві для проведення епіляції використовують лазери останнього покоління. Вони дуже точно впливають на волосяні фолікули, руйнуючи їх і перешкоджаючи зростанню небажаного волосся. Сучасні діодні лазери дозволяють зменшувати кількість волосся приблизно на 30% за кожної процедури. На відміну від попередніх пристроїв нові лазери оснащені системою охолодження, яка дозволяє проводити процедуру епіляції з мінімальним дискомфортом. Ця інновація також дає можливість практично безболісно епілювати зони з дуже чутливою шкірою.
Як підготуватися до процедури лазерної епіляції?
Щоб досягти максимального ефекту процедури, а також мінімізувати ризик побічних ефектів, перед лазерною епіляцією косметологи рекомендують:
- за 6 місяців припинити прийом системних (у таблетках) ретиноїдів
- за 1-1,5 місяця утриматися від сонячних ванн та відвідування солярію, не використовувати кошти для автозасмаги
- за місяць не видаляти волосся епілятором чи воском
- за три тижні припинити використання місцевих (у кремах та мазях) ретиноїдів
- за два тижні припинити лікування фотосенсебілізувальними препаратами та трав'яними добавками, такими як звіробій та календула
Безпосередньо перед візитом до косметолога необхідно дотримуватися таких рекомендацій:
- шкіру потрібно зволожувати регулярно, але за день до епіляції слід припинити використання зволожувальних косметичних засобів
- за день необхідно поголити зони, які будуть оброблятися (не можна користуватися епілятором або вищипувати волосся)
- за добу до процедури не варто вживати алкоголь
- у день епіляції не потрібно наносити на шкіру креми, парфуми, лосьйони, дезодоранти
Перед відвідуванням лікаря необхідно прийняти душ та ретельно висушити шкіру.
Як проводиться лазерна епіляція?
Принцип роботи лазера простий. Енергія лазерного променя, що випромінюється приладом, активно поглинається двома типами «мішеней»:
- пігмент меланін - міститься в стрижні волосся та волосяному фолікулі
- гемоглобін - знаходиться в кровоносній судині, що живить волосяну цибулину
Під впливом високої температури фолікул руйнується і живлять його судини запечатуються. Цибулини поступово відмирають і через кілька днів волосся перестає рости. Оскільки в шкірі міститься лише невелика кількість пігменту меланіну, при обробці лазером вона не страждає. Щоб звести до мінімуму ризик опіку епідермісу, лазерну епіляцію не проводять на засмаглій шкірі.
На попередній консультації лікар визначає зони, які підлягають обробці та оцінює загальний стан здоров'я пацієнта, щоб унеможливити можливі протипоказання. Потім наносить на шкіру спеціальний гель, який полегшує ковзання головки лазерного апарату. Після цього косметолог точково впливає лазером на волосяні фолікули. Під час обробки може бути відчуття легкого поколювання, але більшість пацієнтів дуже добре переносять процедуру. Лазерна епіляція зазвичай займає від 40 хвилин до години.
Як доглядати за шкірою після лазерної епіляції?
Після видалення волосся лікар дасть індивідуальні рекомендації та розповість, як доглядати за обробленими зонами. Найчастіше пацієнтам радять:
- Протягом 4 тижнів не засмагати та не відвідувати солярій. При виході з дому наносити на оброблені зони потужний протисонцевий крем з УФ-фільтром або прикривати їх одягом.
- Протягом місяця не епілювати, не вищипувати та не видаляти іншим способом волосся у зоні епіляції. Дозвольте волоскам випадати природним шляхом.
- Протягом 5 днів не використовувати гігієнічні засоби та косметику, що містить спирт, ароматизатори, барвники та консерванти.
- Протягом доби не приймати гарячу ванну чи душ, не відвідувати сауну чи басейн.
Також рекомендується не чухати та не подразнювати шкіру в зоні епіляції та уважно стежити за її станом. При появі будь-яких тривожних симптомів, таких як сильний біль, набряк, висип, пухирі, кровотеча, нагноєння або підвищення температури тіла, слід одразу звернутися до лікаря.
Скільки потрібно процедур?
Найкращого результату епіляції вдається досягти, якщо процедура проводиться під час активної фази росту волосся. Однак волосся росте нерівномірно: деякі з них знаходяться у фазі росту, тоді як інші – у фазі спокою. Саме тому для досягнення оптимального ефекту потрібно кілька сеансів. Вже після чотирьох відвідувань косметолога можна буде помітити разючий результат. Повний курс процедур (6-8) дозволяє позбутися 80%-90% волосся. Важливо, що ті волоски, які залишаються, світлішають, стають слабкими та практично непомітними. Це тому, що лазер руйнує структури фолікулів, відповідальних за зростання волосся.
Як довго зберігається ефект?
Курс процедур дозволяє отримати гладку, шовковисту шкіру, яка не потребує додаткової обробки бритвами або епіляторами. Такий результат зберігається надовго – 5-10 років (залежно від особливостей гормонального статусу). Жодна інша сучасна методика видалення волосся не дає такого ефекту.
На жаль, ефект лазерної епіляції зберігається не назавжди. Волосяні фолікули мають здатність до регенерації, чому особливо сприяють коливання рівня гормонів. Після закінчення курсу епіляції рекомендується проводити профілактичні процедури: для тіла не рідше 1-2 разів на рік, для обличчя – 1 раз на 3-4 місяці.
Протипоказання до лазерної епіляції
Щоб звести до мінімуму ризик можливих побічних ефектів видаляти волосся лазером не рекомендується у таких випадках:
- вагітність
- свіжа засмага
- вітіліго чи псоріаз у зоні обробки
- рани, висипання, шкірні інфекції в оброблюваній області
- епілепсія
- наявність кардіостимулятора
- злоякісні захворювання
- застосування ретиноїдів, фотосенсибілізувальних препаратів
- схильність до депігментації шкіри
Лазерна епіляція може бути неефективною для людей зі світлим волоссям через занадто малу кількість пігменту меланіну. У цьому випадку косметолог рекомендує інші ефективні методи видалення волосся.
Лазерна епіляція в МЦ «Меділенд» Києві
Медичний центр «Меділенд» має у своєму розпорядженні передові лазерні системи, які ефективно видаляють волосся на різних типах шкіри з мінімальним дискомфортом. Досвідчені фахівці центру, які мають високу кваліфікацію та великий досвід у проведенні лазерних процедур, ретельно оцінюють стан шкіри та волосся пацієнта, щоб підібрати оптимальні налаштування лазерної системи та визначити необхідну кількість сеансів.
Високий рівень сервісу та уважне ставлення до клієнтів роблять лазерну епіляцію в МЦ «Меділенд» найкращим вибором для тих, хто хоче швидко і комфортно позбутися небажаного волосся та отримати ефект гладкої та шовковистої шкіри. Щоб уточнити ціну лазерної епіляції та записатися на консультацію косметолога, заповніть форму зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером, що вказаний на сайті.