або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Трихоскопія

Автор статьи:

Алаторських Анастасія Євгеніївна

керівник Центру мед. естетики та дерматології, косметолог, трихолог

Трихоскопія - це неінвазивний, безболісний, високоінформативний метод оцінки стану волосся та шкіри голови. З його допомогою можна діагностувати такі захворювання, як різні типи алопеції, випадання волосся.

Трихоскопію волосся проводять лікарі-дерматологи або трихологи. Обстеження виконується за допомогою спеціального приладу - трихоскопа, який дозволяє отримати чітке, багаторазово збільшене зображення цільової зони.

Основними перевагами трихоскопії є висока деталізація та можливість виявлення патологічних змін у стані волосся, фолікулів та шкіри голови, які не видні при звичайному огляді. З її допомогою також можна здійснювати динамічний моніторинг, що важливо при відстеженні ступеня прогресування трихологічних захворювань та ефективності лікування.

Зробити трихоскопію в Києві можна в МЦ «Mediland». Пацієнтів обстежують кваліфіковані трихологи та дерматологи, які мають великий досвід діагностики та лікування хвороб волосся та шкіри голови.

Цифрова комп'ютерна трихоскопія проводиться у Поліклініці МЦ «Меділенд» за адресою м. Київ, вул. Маршала Рибалка, 11-Б. Попередній запис є обов'язковим.

 
Лікарі дерматологи, трихологи МЦ «Mediland»
Дерматоскопія. Трихоскопія. Запис на прийом

Алаторскіх Анастасія Євгенівна

Лікар-дерматолог, трихолог

Гірагосов Євген Юрійович

Гірагосов Євген Юрійович

Онколог, онкохірург, онкодерматолог

Федорич Павло Володимирович

Федорич Павло Володимирович

Лікар-дерматовенеролог, доктор медичних наук, доцент

 
Важливо знати
Дерматоскопія родимок, папілом, бородавок у Києві

Показання: навіщо потрібна трихоскопія

Діагностика волосся та шкіри голови методом трихоскопії показана за наявності наступних симптомів:

 • надмірне випадання волосся
 • почервоніння, свербіж чи відчуття стягнутості шкіри голови
 • стоншення, ламкість волосся, кінчики, що січуться

Трихоскопія є потужним інструментом виявлення різних трихологічних хвороб. З її допомогою лікар-трихолог отримує цінну інформацію, яка допомагає поставити правильний діагноз та підібрати найефективніші методи лікування.

Дослідження виконується для виявлення наступних захворювань:

 • андрогенетична алопеція. Поширений тип облисіння, зумовлений генетичними та гормональними факторами
 • телогенова алопеція. Випадання волосся, спричинене фізіологічними змінами або сильним стресом, гормональними патологіями
 • осередкова алопеція. Облисіння окремих ділянок шкіри голови, що виникає внаслідок збою в роботі імунної системи, наявності соматичних захворювань, аутоімунних процесів

Крім того, трихоскопія застосовується для диференціальної діагностики. Вона допомагає розрізнити захворювання, які мають схожі симптоми, але при цьому лікуються по-різному, такі як андрогенетична та хронічна телогенова алопеція, вогнищева алопеція та грибкове ураження волосся.

Цифрова трихоскопія

Це сучасний метод діагностики волосся, при якому використовуються спеціалізовані цифрові дерматоскопи, що дозволяють отримати детальні високоякісні зображення фолікулів, стрижнів волосся та шкіри голови.

Основними перевагами цифрової трихоскопії є:

 1. Висока роздільна здатність зображень. Цифровий трихоскоп здатний створювати зображення з високою роздільною здатністю, що дозволяє проводити точнішу оцінку волосся та шкіри голови
 2. Миттєве збереження даних. Отримані під час цифрової трихоскопії зображення миттєво зберігаються в електронному форматі. Завдяки цьому лікар може порівнювати їх із попередніми знімками та відстежувати будь-які, навіть найменші зміни. Це важливо для моніторингу прогресування захворювання та ефективності лікування
 3. Можливість дистанційної консультації. Цифрові знімки можна легко передавати іншим фахівцям для отримання другої думки, що особливо корисно при діагностиці складних випадків

Цифрова трихоскопія - сучасніша методика, яка надає лікарю-трихологу цінну діагностичну інформацію, завдяки якій він може підібрати найефективнішу терапевтичну стратегію.

 
Трихоскопия, комп'ютерна діагностика волосистої частини шкіри голови. Клініка трихології Меділенд

Як проводиться трихоскопія

Трихоскопічне дослідження - неінвазивна, безболісна та безпечна процедура, яка не має побічних ефектів. Тому її можуть проходити навіть діти та вагітні.

За два тижні до трихоскопії бажано уникати фарбування, навіть якщо використовуються повністю натуральні барвники. Волосся має бути чистим, але не свіжовимитим. Також варто відмовитися від використання будь-яких косметичних або засобів для догляду: сухих шампунів, пінок, мусів, лаків та ін. Засоби для укладання, що накопичилися на волоссі та шкірі голови, можуть значно спотворити результати діагностики.

Саме дослідження займає менше ніж пів години. Під час процедури лікар за допомогою трихоскопа ретельно оглядає волосисту частину голови й робить знімки, які можна детальніше розглянути на екрані монітора.

При трихологічному обстеженні основну увагу звертають на:

 • стан та колір волосяних фолікулів
 • структуру волосся та такі характеристики, як товщина, густота та кількість волосяних одиниць
 • осередки випадання волосся

Після дослідження лікар-трихолог ставить діагноз та підбирає відповідну схему лікування. Він може порадити зробити трихоскопію повторно, щоб оцінити ступінь ефективності терапії, що проводиться, і в разі потреби внести корективи.

Трихоскопія в «Mediland»: запис на обстеження

Щоб записатися на процедуру діагностики волосся в МЦ «Меділенд», заповніть форму зворотного зв'язку або замовте дзвінок медичного координатора. Він підбере зручний для вас час, уточнить ціну трихоскопії та розповість, як підготуватися до обстеження.

У МЦ «Mediland» процедура проводиться за допомогою сучасного трихоскопа, який дозволяє збільшити досліджувану зону в 1000 разів. Чіткі, детальні зображення волосся, фолікулів та шкіри голови дають можливість виявити навіть найнезначніші патологічні зміни та своєчасно розпочати лікування.

Щоб пройти якісну діагностику волосся та шкіри голови, запишіться на консультацію досвідченого лікаря-трихолога в медичному центрі «Меділенд». Ваше здоров'я  наш пріоритет.

 
 

Заказать обратный звонок