Постійний хронічний нежить у дітей, часто без видимих на те причин (вірусів, бактерій, грибка). Сезонне загострення алергічного риніту. Що робити? Які причини постійного нежитю? Як допомогти малюкові?
З цими питаннями ми звернулися до дитячого отоларинголога Меділенд - Совєцької Анні Володимирівні
Одна, мабуть, з найбільш поширених проблем, з якими стикаються діти з-за погано сформованого імунітету, нежить. Часто батьки, відносяться до таких станів «соплі-супутник дитинства» і чекають, коли «пройде саме» та «переростуть». На жаль, ні. При несвоєчасному лікуванні навіть самий звичайний нежить може перерости у маленької дитини в хронічний вазомоторний риніт.
Вазомоторний риніт - це захворювання слизової оболонки порожнини носа, що виникає через порушення регуляції тонусу дрібних судин.
Форми вазомоторного риніту можуть бути різні:
катаральна, гіпертрофічна, нейровегетативная, медикаментозна, алергічна
Різні форми нежиті лікуються у різних лікарів. Наприклад, алергічна - у алерголога, нейровегетативная - у невропатолога, а медикаментозна - у лора.
При цьому консультація і огляд дитини у ЛОРА проводяться в обов'язковому порядку, незалежно від різновиду риніту, що має вазомоторний характер.
Батькам слід звернути увагу на ознаки і симптоми, які вказують на те, що щось пішло не так.
Симптоми вазомоторного риніту у дітей
Закладеність носа
Виділення з носа
гугнявість
чхання
хропіння
зниження нюху
Можна полегшити стан малюка, виключивши «шкідливі фактори», які можуть бути причиною появи симптомів вазомоторного нежиті, але це не виключає консультації з лікарем.
Причини вазомоторного риніту у дітей
- постійне (часте) застосування ліків з судинозвужувальну дію.
!!! Застосування подібних засобів більше 5-7 днів може викликати появу зворотної реакції у вигляді постійної закладеності носа.
Часто вазомоторні захворювання утворюється через те, що мами самостійно приймають рішення - «більше-краще-швидше» і збільшують дозування ліків (кількість крапель, упорскувань або частоту застосування)
- часті ГРЗ (коли гострий, не долікований риніт може переходити в хронічну форму)
- розростання лімфоїдної тканини (аденоїдні вегетації)
- загазованість повітря в місцевості де живе малюк
- задимленість приміщення (палять поруч батьки, родичі)
- постійні стреси і великі для малюка фізичні навантаження.
У крихти прискорюється потік крові в капілярах і збільшується частота пульсу. Це призводить до нежиті через розширення судин в носі у дитини і, як наслідок - хронічне захворювання.
- збої в гормональній сфері (з'являються через хвороби щитовидної залози)
- тривале перебування в приміщенні з побутовою хімією, яка впливають як алерген.
- надмірне захоплення малюка солодкої, копченої та пряної їжею.
Я перерахувала лише найбільш часті, причин може бути дуже багато.
Незалежно від причини, необхідно звернутися до профільного фахівця - дитячого отоларинголога (ЛОРа) ( «вухо-горло-носі» :)) за призначенням педіатра або безпосередньо для проведення ретельного огляду та діагностики.
Діагностика вазомоторного риніту у дітей
- візуальний огляд дитячого отоларинголога
- ендоскопічна риноскопия (це коли слизова носа обстежується за допомогою спеціального відео-ендоскопа, який в сотні разів збільшує зображення і виводить на екран монітора, що дозволяє провести ретельну діагностику всієї поверхні слизової носа і лор-пазух)
- здача додаткових соскобов і аналізів.
І, тільки після ретельного обстеження можна призначати адекватне лікування, яке позбавить від вазомоторного риніту і його наслідків.
Лікування вазомоторного риніту у дітей
Оскільки причин вазомоторного риніту багато, і, крім того, вони можуть поєднуватися, лікування для кожного маленького пацієнта підбирається індивідуально.
Ми ж хочемо, щоб наші діти росли здоровими :)
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря