або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування цистіту у Києві

Автор статьи:

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Цистит. Лікування у Києві

Цистит - інфекційно-запальне захворювання сечового міхура.

Найчастіше зустрічається у жінок, що зумовлено ширшим і коротшим сечовивідним каналом. Виявляється прискореними, болючими сечовипусканнями, болями внизу живота, в уретрі, відходженням каламутної сечі або домішками крові в сечі.

Цистит може виникнути на тлі захворювань, що передаються статевим шляхом, опущенням піхви, стресового нетримання сечі, запальних захворювань нирок, сечовипускального каналу, передміхурової залози, жіночих статевих органів, сторонніх тіл, новоутворень сечового міхура, інфравезикальної обструкції, травм, медичних маніпуляцій, променевої терапії тощо.

Лікування циститу консервативне. Залежно від форми захворювання, застосовуються різні групи препаратів та методики лікування. При інфекційному циститі призначають антибактеріальні препарати після виявлення збудника та його чутливості до антибіотиків. При вторинному циститі необхідне лікування основного захворювання, корекція відтоку сечі, видалення каменів, утворень, простатектомія, розтин стриктур і т.д. Досить часто пацієнти займаються самолікуванням, що призводить до ускладнень чи хронізації процесу. При появі перших симптомів звертайтеся до лікаря.

Зверніть увагу!

Цистит - це запалення (набряк) сечового міхура, зазвичай викликане інфекцією, хоча іноді це відбувається, коли сечовий міхур подразнений або пошкоджений з іншої причини

Це стосується жінок більше, ніж чоловіків, тому що анус (задній прохід) ближче до уретри у жінок, а їх уретра набагато коротша. Цистит може виникати у будь-якому віці. Більшість циститів спричинена бактеріями, які живуть у кишківнику. Вони нешкідливі в кишківнику, але викликають проблеми, коли досягають сечового міхура. Цистит може дати серйозні наслідки для здоров'я, поширившись на нирки. Включаючи каміння в нирках та їх аномальний ріст у сечовому тракті.

Цистит може виникнути як реакція на ліки, променеву або хімієтерапію, жіночий гігієнічний спрей або довге використання катетера. Також цистит може бути ускладненням іншої хвороби.

Звичайне лікування циститу – це курс антибіотиків.

 

Запис на прийом

 
Лікарі клініки урології «Mediland»
 
Гапєєв Олександр Іванович

Гапєєв Олександр Іванович

Уролог

Дудник Михайло Володимирович

Дудник Михайло Володимирович

Уролог

Погребняк Іван Юрійович

Погребняк Іван Юрійович

Уролог, лікар УЗД

Пароконний Ярослав Валентинович

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Сичов Юрій Віталійович

Сичов Юрій Віталійович

Дитячий хірург, дитячий уролог, хірург, хірург-ендокринолог

 

Запис на прийом

 

Ознаки та симптоми циститу:

  • Сильне, постійне бажання мочитися
  • Печіння при сечовипусканні
  • Проходження частої, невеликої кількості сечі
  • Кров у сечі (гематурія)
  • Сеча має сильний запах
  • Тазовий дискомфорт
  • Відчуття тиску в нижній частині живота

Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо у вас є ознаки та симптоми, загальні для інфекції нирок:

  • У вас був цистит у минулому, і у вас з'явилися ті самі симптоми;
  • Болі в спині;
  • Лихоманка та озноб;
  • Нудота та блювання;
  • Часте або болісне сечовипускання;
  • Симптоми циститу повернулися після закінчення курсу лікування.

Як лікувати цистит у жінок

Якщо уражена слизова оболонка сечового міхура (не ускладнений цистит), можна обійтися амбулаторним лікуванням, але якщо інфекція проникла глибше, необхідно стаціонарне лікування.

Як правило, лікування сечостатевої системи у жінок полягає у знищенні патогенних мікробів, що призводять до запалення. Тому лікування циститу має на увазі приймання антибіотиків (ципрофлоксацин, офлоксацин, левофлоксацин), а також антибактеріальних препаратів.

Якщо форма циститу не ускладнена і неспецифічна, достатньо приймати таблетки фурадонін по одній таблетці тричі на добу сім днів. У разі ускладнення або підвищення температури обов'язково зверніться до лікаря.

Причини циститу

Причини розвитку запалення у сечовій системі – це бактерії. Вони потрапляють у сечовий канал та сечовий міхур і викликають усі описані вище симптоми. Оскільки жіночий сечовий канал ширший, ніж чоловічий, цистит у чоловіків проявляється набагато рідше інтенсивними симптомами. Досить часто захворювання набуває хронічної форми, що рецидивує, яка проявляється за сприятливих умов: стресу, переохолодження, зниження імунітету, кишкових інфекціях та інших факторах. Іноді бактерії потрапляють у сечові шляхи з нирок, і у вкрай поодиноких випадках цистит є побічним наслідком приймання цитостатиків.

Інші причини циститу:

  • кишкові інфекції;
  • гормональні порушення;
  • незахищені статеві контакти (з кількома партнерами);
  • синтетична білизна;
  • здавлювання області малого таза тісним одягом;
  • недотримання особистої гігієни;
  • психосоматичні фактори (посткоїтальний цистит);
  • проходження хімієтерапії (і на її фоні ослаблення імунітету).

Психосоматичний цистит проявляється після інтимної близькості, коли жінка відчуває почуття провини, тривогу, нервову напругу. У такому разі допомагає робота з психологом. Передача бактерій, що викликають запалення та цистит, може відбуватися під час статевого контакту. Особливо небезпечна така передача на тлі зниженого імунітету, у такому разі перші симптоми захворювання можуть виявитися вже наступного дня після потрапляння бактерій. Також заразитися такими бактеріями можна, використовуючи один рушник на двох.

Види циститу

Поділяють первинний та вторинний цистит, неінфекційний, інфекційний. Також хвороба може виявлятися у гострій чи хронічній формі. Відмінна особливість гострого геморагічного циститу – це інтенсивний біль унизу живота, в ділянці сечового міхура та виділення крові разом із сечею. Психогенний цистит пов'язаний зі спазмом, що виникає в результаті дискомфортного психологічного стану і може пройти після зняття симптомів та роботи з психологом, однак, перш ніж діагностувати психогенний тип захворювання необхідно виключити бактеріальну та вірусну причину. При будь-якому виді циститу періодичність сечовипускання порушена - хворий хоче в туалет, але не може сходити або виділяється мала кількість сечі й процес сечовипускання супроводжується спазмами та болями. Іноді болю немає, а є слабкий дискомфорт під час сечовипускання. У будь-якому випадку необхідна консультація уролога, щоб зрозуміти, у чому причина такого стану та чому є дискомфорт. Також у жінок можуть спостерігатись виділення з уретри, підвищена температура, виділення поту, озноб, слабкість, відсутність сил. Позиви до сечовипускання можуть спостерігатися до 30-40 разів на добу, у тому числі й уночі. У такому стані важко концентруватися на роботі чи якісно відпочивати. Якщо ви помітили кров у сечі – терміново звертайтеся до лікаря для діагностики та встановлення діагнозу. Такий стан не можна ігнорувати, він є критичним симптомом. Без лікування ця форма циститу призводить до пієлонефриту та небезпечних ускладнень.

Кваліфікований уролог поставить діагноз і призначить лікування при циститі, зазвичай для діагностики потрібна лабораторна діагностика та мазок. Додаткові методи діагностики призначає лікар.

Для профілактики циститу дотримуйтесь наступних правил:

  • не переохолоджуйтесь;
  • завжди дотримуйтесь особистої гігієни;
  • використовуйте бар'єрні засоби захисту при контакті з новим партнером;
  • пийте достатню кількість води;
  • підтримуйте імунітет вітамінами та якісним харчуванням;
  • мінімізуйте стреси;
  • своєчасно звертайтеся до уролога чи гінеколога з появою неприємних симптомів;
  • дотримуйтесь термінів лікування;
  • якщо лікар призначає препарати, дотримуйтесь схеми приймання;
  • і НЕ займайтеся самолікуванням.
 

Запис на прийом

 

Заказать обратный звонок