Тріщини сосків молочних залоз - це поширене захворювання серед жінок, що годують. За статистикою, з ним стикаються від 80% до 90% матерів-годувальниць. Найчастіше це захворювання торкається молодих матерів у перші тижні після пологів. Болючі травми сосків викликають сильний дискомфорт і значно ускладнюють грудне вигодовування. Основні причини появи запалення та тріщин на сосках - неправильне прикладання дитини до грудей, інфекція, коротка вуздечка у немовляти, використання агресивних гігієнічних засобів для миття сосків.
Без кваліфікованого лікування захворювання може посилюватись і призводити до розвитку маститу або абсцесу молочної залози. Тому важливо не ігнорувати це захворювання та своєчасно звертатися за допомогою до мамолога.
Якщо у вас з'явилися тріщини на сосках, не варто терпіти біль та дискомфорт. Професійна лікарська допомога допоможе швидко виявити захворювання та запобігти розвитку ускладнень. Мамологи медичного центру «Меділенд» у Києві призначать кваліфіковане лікування, щоб ви змогли якнайшвидше нормалізувати процес грудного вигодовування.
Ціни на послуги
- ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ МАМОЛОГА
Консультація мамолога первинна 950 грн Консультація мамолога повторна 880 грн Консультація мамолога д.м.н., професора первинна 1 350 грн Консультація мамолога д.м.н., професора повторна 1 200 грн Консультація провідного мамолога первинна 1 350 грн Консультація провідного мамолога повторна 1 200 грн
- ВАРТІСТЬ АМБУЛАТОРНИХ МАНІПУЛЯЦІЙ
Встановлення голки Mark Mark Slim в пухлину молочної залози під контролем УЗД в передопераційному періоді 4 500 грн Зціджування молочних залоз 500 грн Постановка біологічного маркера Ultra Clip II в пухлину молочної залози 7 450 грн
- ВАРТІСТЬ МАМОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
Зверніть увагу! В ціну послуги враховується робота хірурга, вартість маніпуляцій та препаратів на операції, витратні матеріали. До вартості послуги НЕ ВХОДИТЬ: анестезія, перебування в стаціонарі, післяопераційне лікування (за потребою), гістологічні дослідження. Білатеральна резекція молочної залози тунельним доступом з реконструкцією місцевими тканинами від 55 000 грн Видалення внутрішньопротокової папіломи молочної залози від 35 000 грн Видалення гематоми молочної залози від 20 000 грн Видалення додаткової дольки молочной залози від 20 000 грн Видалення папілом ареоли та соска від 4 500 грн Видалення фіброаденом молочной залози від 25 000 грн Висічення кіст молочних залоз від 25 000 грн Висічення ліпоми, атероми молочної залози та області грудей від 6 650 грн Лампектомія однієї молочної залози з лімфаденектомією від 35 000 грн Мамопластика від 34 700 грн Вскриття абсцессу молочної залози від 8 500 грн Радикальна квадрантектомія однієї молочної залози з лімфаденектомією від 38 000 грн Радикальна секторальна резекція однієї молочної залози з лімфаденектомією від 38 000 грн Секторальна резекція молочної залози тунельним доступом з реконструкцією місцевими тканинами від 30 000 грн
Причини появи тріщин на сосках
Тріщини сосків можуть виникати з різних причин. Найбільш поширеними серед них є:
- Неправильне докладання дитини до грудей. Якщо вона захоплює ротом не всю ареолу, це призводить до надмірного тиску та пошкодження ніжної шкіри соска.
- Сухість шкіри. Недостатня гідратація може зробити соски більш уразливими до пошкоджень. Це особливо актуально в зимовий період, коли повітря стає сухим. Пересихання шкіри також провокує використання мила або інших агресивних засобів гігієни, які видаляють природні олії
- Занадто часте та тривале годування. Регулярне та тривале годування, особливо у перші тижні після пологів, коли шкіра сосків ще не адаптувалася до нових умов, може викликати тріщини через постійну механічну дію
- Інфекції. Іноді причиною розтріскування сосків є бактеріальні та грибкові інфекційні захворювання, такі як молочниця (кандидоз) або стафілокок. Потрібне специфічне лікування, щоб запобігти посиленню проблеми
- Алергічні реакції. Використання косметичних засобів, пральних порошків або одягу із синтетичних матеріалів іноді викликає алергію та подразнення на шкірі сосків, що також може стати причиною появи на них тріщин.
- Гормональні зміни в організмі матері-годувальниці, які можуть впливати на стан шкіри сосків, роблячи її більш сухою і схильною до пошкоджень (особливо в період вагітності та після пологів)
Знання причин, що викликають захворювання, важливе для профілактики та вибору правильного підходу до лікування тріщин сосків молочних залоз. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, звертайтесь до МЦ «Меділенд», де ви отримаєте кваліфіковані рекомендації та медичну допомогу лікарів-мамологів.
Можливі ускладнення тріщин сосків молочних залоз
Невилікувані тріщини сосків молочних залоз можуть призвести до таких ускладнень, як:
- сильний біль
- кровотеча
- недостатня секреція молока
- мастит
- абсцес молочної залози
При глибоких тріщинах сосків молочних залоз матері, що годують відчувають сильний біль та психоемоційний стрес, в результаті яких знижується рівень окситоцину і, відповідно, порушується відтік грудного молока у молочних протоках. Це може викликати передчасне завершення процесу лактації, що може негативно вплинути на здоров'я дитини. Грудне молоко є ідеальною їжею для новонароджених, яка забезпечує їх усіма необхідними поживними речовинами та зміцнює імунітет.
Своєчасне та кваліфіковане лікування тріщин сосків молочних залоз є важливим для успішного грудного вигодовування та ефективним методом профілактики маститу та абсцесу молочної залози.
Методи лікування тріщин на сосках молочних залоз
Лікування тріщин сосків молочних залоз вимагає комплексного підходу, спрямованого на усунення причин захворювання та створення умов для загоєння шкіри сосків. Важливо враховувати індивідуальні особливості організму кожної жінки та вибирати методи лікування, які будуть найбільш ефективними та безпечними:
- Корекція прикладання дитини до грудей. Одним з перших кроків у лікуванні тріщин на сосках молочних залоз є навчання правильного годування груддю. Немовля має захоплювати ротом не тільки сосок, а й ареолу. Годувати краще в позі «живіт до живота», щоб новонародженому не доводилося повертати голову. Ці та інші поради професійного консультанта з грудного вигодовування допоможуть налагодити процес лактації та уникнути появи тріщин на сосках.
- Використання місцевих засобів. Спеціальні креми та мазі, що містять ланолін або інші зволожувальні та регенераційні компоненти, допомагають створити захисний бар'єр та прискорити процес загоєння тріщин сосків. Ці засоби безпечні для дитини та можуть застосовуватись безпосередньо перед годуванням.
- Повітряні ванни та правильний догляд за шкірою. Регулярні повітряні ванни для грудей допомагають прискорити загоєння. Також важливо уникати використання агресивних мийних засобів та ретельно зволожувати шкіру сосків спеціальними препаратами для догляду за грудьми.
- Лікування інфекцій. У разі підозри на бактеріальні або грибкові інфекційні захворювання, такі як стафілокок та молочниця, необхідно звернутися до лікаря. Фахівець призначить відповідне лікування, яке може включати прийом антибактеріальних та антигрибкових препаратів. Часта зміна прокладок для грудей допомагає підтримувати в них сухість та чистоту, запобігаючи розмноженню бактерій та розвитку інфекцій.
- Тимчасове припинення годування ураженими грудьми. У деяких випадках жінці варто дати шкірі сосків час для відновлення. При цьому важливо продовжувати зціджувати молоко для підтримки лактації та запобігання застою грудного молока.
- Правильне харчування та гідратація. Підтримка здорового харчування та достатнього рівня гідратації допомагає покращити загальний стан шкіри сосків та сприяє швидкому загоєнню тріщин.
Методи лікування тріщин на сосках молочних залоз підбираються індивідуально, з урахуванням причини, що викликала захворювання.
Чому варто звертатися до МЦ «Меділенд» у Києві?
Досвідчені консультанти з грудного вигодовування медичного центру «Меділенд» надають комплексну підтримку жінкам, що годують. Вони дадуть професійні рекомендації щодо догляду за грудьми, підберуть засоби, які прискорять загоєння тріщин на сосках, а також допоможуть покращити техніку лактації, щоб уникнути появи захворювання в майбутньому. Щоб записатись на консультацію лікаря, скористайтесь формою зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті.