або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Масталгія (Біль у молочній залозі)

Автор статьи:

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Біль в молочних залозах (масталгія) - поширений стан. Понад 70% жінок відчувають болючість у молочних залозах в певні періоди свого життя. Найчастіше цей симптом обумовлений фізіологічними змінами, що відбуваються у жіночому організмі. Однак іноді він може свідчити про серйозні захворювання. Тому важливо уважно ставитися до власного здоров'я та при необхідності своєчасно звертатися до мамолога. Досвідчені фахівці МЦ «Меділенд» у Києві проведуть комплексне обстеження, щоб з'ясувати причини болю в молочній залозі, і призначать кваліфіковане лікування. 

Чому болить молочна залоза при натисканні?

Причини болючості молочних залоз при натисканні досить різноманітні. Це і циклічні болі, пов'язані з менструальним циклом, і серйозніші захворювання, такі як мастит. В окремих випадках больові відчуття при натисканні на молочну залозу можуть вказувати на кісту - доброякісне пухлиноподібне утворення округлої або овальної форми, при пальпації, що переміщається під шкірою та протікають безсимптомно. Однак якщо кісти здавлюють навколишні нерви, жінка може відчувати колючі болі при натисканні молочних залоз. 

Ще одна можлива причина больового синдрому – внутрішньопротокова папілома, доброякісне утворення, що виникає у протоці молочної залози. Багато пацієнток з такою патологією скаржаться на біль у молочній залозі при натисканні, що посилюється у другій фазі менструального циклу. Специфічний симптом цього захворювання – виділення із сосків.

Ціни на послуги

  • ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ МАМОЛОГА
    Консультація мамолога первинна950 грн
    Консультація мамолога повторна880 грн
    Консультація мамолога д.м.н., професора первинна1 350 грн
    Консультація мамолога д.м.н., професора повторна1 200 грн
    Консультація провідного мамолога первинна1 350 грн
    Консультація провідного мамолога повторна1 200 грн

  • ВАРТІСТЬ АМБУЛАТОРНИХ МАНІПУЛЯЦІЙ
    Встановлення голки Mark Mark Slim в пухлину молочної залози під контролем УЗД в передопераційному періоді4 500 грн
    Зціджування молочних залоз500 грн
    Постановка біологічного маркера Ultra Clip II в пухлину молочної залози7 450 грн

  • ВАРТІСТЬ МАМОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
    Зверніть увагу! В ціну послуги враховується робота хірурга, вартість маніпуляцій та препаратів на операції, витратні матеріали. До вартості послуги НЕ ВХОДИТЬ: анестезія, перебування в стаціонарі, післяопераційне лікування (за потребою), гістологічні дослідження.
    Білатеральна резекція молочної залози тунельним доступом з реконструкцією місцевими тканинамивід 55 000 грн
    Видалення внутрішньопротокової папіломи молочної залозивід 35 000 грн
    Видалення гематоми молочної залозивід 20 000 грн
    Видалення додаткової дольки молочной залозивід 20 000 грн
    Видалення папілом ареоли та соскавід 4 500 грн
    Видалення фіброаденом молочной залозивід 25 000 грн
    Висічення кіст молочних залозвід 25 000 грн
    Висічення ліпоми, атероми молочної залози та області грудейвід 6 650 грн
    Лампектомія однієї молочної залози з лімфаденектомієювід 35 000 грн
    Мамопластикавід 34 700 грн
    Вскриття абсцессу молочної залозивід 8 500 грн
    Радикальна квадрантектомія однієї молочної залози з лімфаденектомієювід 38 000 грн
    Радикальна секторальна резекція однієї молочної залози з лімфаденектомієювід 38 000 грн
    Секторальна резекція молочної залози тунельним доступом з реконструкцією місцевими тканинамивід 30 000 грн

Біль у молочній залозі перед менструацією

Коливання рівня гормонів є найбільш поширеною причиною болісних відчуттів у молочних залозах у жінок віком від 20 до 40 років. Фізіологічне підвищення рівня естрогену та одночасне збільшення прогестерону у другій половині менструального циклу провокують затримку рідини у залізистій тканині. Тому молочна залоза наливається і болить. 

Біль перед менструацією зазвичай тупий і розлитий. Протікає, як правило, циклічно і з'являється за 1-2 тижні до місячних і найчастіше зникає з початком менструацій. Це один із симптомів передменструального синдрому. 

Масталгія у жінок, що годують

Біль при годуванні груддю може бути спричинений маститом - запаленням молочної залози. Зазвичай це захворювання може розвиватися у перші два тижні після пологів. За статистикою, проблема зачіпає до 30% жінок, що годують. Найбільш поширеними причинами маститу є застій грудного молока та інфекція. До основних симптомів, що вказує на запалення у молочній залозі належать:

  • сильний біль у молочних залозах
  • почервоніння шкіри молочної залози
  • підвищення температури тіла
  • озноб

Запальний процес зазвичай проявляється однобічно, торкаючись частини або всієї молочної залози. Якщо симптоми зберігаються більше ніж 24 годин і покращення не настає, слід звернутися до мамолога. Для боротьби з інфекцією мамолог призначить антибіотики. Лікування антибактеріальними препаратами не обов'язково означає відмову від грудного вигодовування. Але іноді лікар рекомендує припинити годування на деякий час. У цей період необхідно регулярно випорожняти молочні залози з метою зменшення запалення.

Для профілактики рецидивів маститу важливо дотримуватись правильної техніки годування. Краще починати годувати дитину з ураженої захворюванням молочної залози та прикладати малюка до неї кожні дві години. Надлишки молока жінці необхідно зціджувати самій або за допомогою молоковідсмоктувача. 

Болі в молочних залозах при клімаксі

Болісні, чутливі та налиті молочні залози - часта скарга жінок у період менопаузи. Попри те, що це природне явище, дискомфорт у молочних залозах може іноді істотно проводити якість життя. 

Причиною циклічної болісності молочних залоз є викиди естрогену та прогестерону. Безпосередньо перед овуляцією рівень естрогену досягає піка, що сприяє розширенню проток молочної залози. Приблизно тиждень до менструації концентрація прогестерону також різко підвищується. Це призводить до затримки рідини у тканинах. Молочна залоза набрякає, стає болючою.

У міру наближення менопаузи коливання рівня гормонів стають більш хаотичними. Оскільки запас яйцеклітин в організмі зменшується, відбуваються збої у менструальному циклі. Ця перехідна фаза між репродуктивним періодом та клімаксом називається перименопаузою. Дослідження показують, що в цей період циклічний біль у молочних залозах може посилюватися ймовірно, через більш різкі коливання рівнів естрогену та прогестерону.

Коли жінка досягає менопаузи, менструації у неї повністю припиняються. Рівні естрогенів падають. Загальне гормональне тло стає більш стійким. У цей час біль у молочних залозах зазвичай припиняється.

Чи може біль у молочній залозі бути ознакою захворювання?

Найстрашніше захворювання, яке може припустити жінка, яка зіткнулася з болем у молочних залозах, - це рак. Однак больовий синдром зазвичай не є специфічним симптомом раку молочної залози.

Однак, жінці важливо пам'ятати про те, що раннє виявлення та своєчасне лікування є ключем до одужання від раку молочної залози. Тому при появі наступних симптомів жінці необхідно обов'язково звернутися до лікаря:

  • зміна розміру чи форми молочної залози
  • пальпується ущільнення у молочній залозі
  • зміна стану шкіри (поява складок, симптомів «зморшкуватості», «апельсинової кірки»)
  • почервоніння та виразки на шкірі молочної залози
  • збільшення пахвових лімфатичних вузлів
  • деформація або втягування сосків молочних залоз, виділення з них

Описані вище симптоми не обов'язково вказують на розвиток раку молочної залози, але потребують консультації мамолога.

Лікування болю в молочних залозах у МЦ «Меділенд»

Тактика лікування залежатиме від причини, що спричинила болісні відчуття. Якщо вони пов'язані з циклічними змінами гормонального фону, рекомендується застосування нестероїдних протизапальних препаратів або засобів на основі медичних трав, які допоможуть зняти дискомфорт. у молочних залозах. Додатково, лікар може призначити гормонотерапію для стабілізації гормонального балансу.

Якщо болі пов'язані з дифузною формою мастопатії, то зазвичай рекомендується проведення мамографії жінкам віком 35 років і старше та УЗІ молочних залоз для отримання повнішої інформації. Залежно від результатів лікар-мамолог може призначити консервативну терапію або рекомендувати хірургічне видалення новоутворення молочної залози.

Для лікування маститу застосовується антибіотикотерапія. Важливо своєчасно звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу та кваліфікованого лікування, особливо якщо больові відчуття супроводжуються виділеннями з сосків, набряком і почервонінням молочної залози.

Для корекції рівня гормонів у період менопаузи призначають гормональну терапію, яка допомагає купірувати симптоми. Рекомендується дотримуватися здорового способу життя: збалансоване харчування, регулярні фізичні вправи та профілактика психоемоційних стресів.

Щоб записатись на консультацію лікаря МЦ «Меділенд», скористайтесь формою зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером, що  вказаний на сайті.

Наші спеціалісти
Бугайцов Сергій Георгійович

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Желтонозька Юлія Борисівна

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

Вакцинація від грипу

Дорослих та дітей з 6 місяців
Епідсезон 2024-2025

Детальніше

ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 20% у будні та 15% у неділю

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Найкраща ціна на карту родимок + подарунок!

Карта родимок 3500 грн та знижка 15% на видалення новоутворень у подарунок лише до кінця листопада!

Детальніше

Пакет «Чоловіче здоров'я- Інфекції»

Дана програма дозволяє виявити інфекції в сечостатевій системі чоловіка

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Check-Up «Урологічний для жінок»

Своєчасна діагностика – найкраща профілактика захворювань сечовивідних шляхів

Детальніше

Check-Up «Чоловіче здоров'я»

Дана програма дозволяє оцінити стан сечостатевої системи у чоловіків

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Що таке феритин - аналіз на феритин
Що таке феритин - аналіз на феритин
Дивитись →
Прищі на головці члена - перламутрові папули у чоловіків
Прищі на головці члена - перламутрові папули у чоловіків
Дивитись →
Німають пальці ніг - причини
Німають пальці ніг - причини
Дивитись →
Гіркота у роті: причини, лікування, профілактика
Гіркота у роті: причини, лікування, профілактика
Дивитись →
Виділення при вагітності: норма та патологіягия
Виділення при вагітності: норма та патологіягия
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок