або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Добове моніторування ЕКГ (по Холтеру) у Києві

Автор статьи:

Ташова Світлана Петрівна

Лікар-кардіолог, терапевт вищої категорії, ревматолог, к.мед.н.

Добове моніторування ЕКГ по Холтеру - це метод діагностики, що використовується з метою безперервного запису електрокардіограми протягом доби й більше під час руху та сну, фізичних навантажень та стресів. Методику розробив та запропонував у середині XX століття американський біофізик Норман Холтер. Головна мета такого моніторингу - виявлення та реєстрація нападів порушення серцевого ритму, які можуть залишитися непоміченими при проведенні нетривалого звичайного ЕКГ-дослідження. Холтер ЕКГ часто супроводжується добовим моніторуванням артеріального тиску для повнішої картини серцево-судинної патології. У Києві процедуру виконують досвідчені кардіологи МЦ «Меділенд» з використанням сучасного обладнання та ретельним аналізом її результатів для розуміння особливостей електричної активності серця пацієнта в різних умовах та постановки точного діагнозу.

Лікарі кардіологічного центру «Mediland»
Наталія Кічіджі найкращий приватний лікар кардіолог у Києві, Центр кардіології Меділенд

Кічиджи Наталія Олександрівна

Лікар-кардіолог вищої категорії, терапевт

Ташова Світлана Петрівна лікар кардіолог Київ

Ташова Світлана Петрівна

Лікар-кардіолог, терапевт вищої категорії, ревматолог, к.мед.н.

Холтер: показання для дослідження роботи серця

Кардіолог призначає холтерівське моніторування, коли УЗД серця та ЕКГ не показують жодних порушень, проте пацієнти відзначають у себе наявність наступних симптомів:

 • болю та печіння в грудях
 • порушень серцевого ритму
 • задишки, відчуття нестачі повітря
 • постійної слабкості
 • запаморочення
 • прискореного биття серця
 • екстрасистоли
 • частої непритомності

Процедура незамінна перед проведенням операції на серці та після інфаркту. Вона дозволяє діагностувати аритмію з визначенням частоти та тривалості її нападів, пороговий рівень навантаження при ній, а також хронічну патологію (серцеву недостатність, вади серця, кардіоміопатії, стенокардію та інші захворювання). За допомогою добового Холтера ЕКГ оцінюють зміни ритму серця та ефективність лікування ішемії міокарда, аналізують результати проведеної антиаритмічної терапії та роботу електрокардіостимулятора.

У яких випадках холтерівське моніторування протипоказане

Процедура не проводиться за наявності на грудях великих ран та запальних шкірних захворювань. У процесі дослідження пацієнта попереджають про необхідність уникати контакту з радіопристроєм, мікрохвильовою піччю. Не слід також під час моніторингу проходити процедури УЗД, магнітно-резонансної та комп'ютерної електронно-променевої томографії.

Як проводиться добове моніторування ЕКГ

Дослідження здійснюється за допомогою портативного пристрою (холтера), що прикріплюють до тіла людини. Воно записує електричну активність серця протягом повсякденної добової життєдіяльності хворого, включаючи сон. Етапи моніторингу ЕКГ по Холтеру:

 1. Підготовка до процедури. Кардіолог повідомляє пацієнтові мету дослідження, після чого на шкіру його грудей прикріплює електроди, що фіксують електричні імпульси та передають дані на реєстратор холтера з програмним забезпеченням, що інсталюється в комп'ютер. Пристрій кріпиться на грудях чи поясі. Хворому видається спеціальний щоденник для запису свого самопочуття при зміні видів діяльності
 2. Носіння ЕКГ пристрою, що записує. Пацієнт веде звичайний спосіб життя, не приймаючи при цьому душ або ванну, уникаючи механічних пошкоджень або нагрівання апарату, стежачи за коректним прикріпленням електродів
 3. Запис даних. Протягом доби або більше пристрій автоматично записує налаштування серцевої активності. Пацієнт зазначає у щоденнику час та обставини появи неприємних відчуттів у серці, які ліки він приймає та їх дозу, які зміни у самопочутті відбуваються при зміні видів діяльності.
 4. Завершення моніторування. Через добу хворий приходить на повторну консультацію до кардіолога, якому віддає реєстратор та щоденник із записами. Лікар вводить у комп'ютер дані
 5. Аналіз та видача результатів. Кардіолог аналізує отримані результати, при цьому досліджуються епізоди аритмії, зміна частоти серцевих скорочень та інші параметри. На прийомі у лікаря пацієнт отримує висновок. Залежно від виявленої патології, кардіолог може запропонувати додаткові дослідження або почати лікувати захворювання.

Якщо лікар вам призначив ЕКГ по Холтеру, кардіологи медичного центру «Меділенд» у Києві надають можливість пройти цю процедуру в комфортній обстановці, без черг та за доступною ціною з наступним розшифруванням результату. Фахівці центру мають великий практичний досвід діагностики та лікування кардіологічних патологій, постійно підвищуючи свою кваліфікацію. Записатися на прийом до лікаря можна в будь-який зручний для вас час за телефоном, вказаним на сайті клініки. Ваше здоров'я – наш пріоритет!


Заказать обратный звонок