або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Операції на щитовидній залозі

Автор статьи:

Сичов Юрій Віталійович

Лікар дитячий хірург, дитячий уролог, хірург, хірург-ендокринолог

Видалення щитовидної залози (Тіреоїдектомія)

Щитоподібна залоза - один із найважливіших органів ендокринної системи, функції якого впливають на всі без винятку клітини в організмі, оскільки гормони, які виробляються, визначають темпи обміну речовин, особливості передачі нервових імпульсів та інші ключові життєві процеси. Це дуже вразлива залоза, на яку сильно впливають стреси, забруднення навколишнього середовища, спосіб життя людини. Тому часто розвиваються її захворювання, і у деяких випадках лікування неможливо провести ефективно без видалення щитоподібної залози - повного або часткового. Така операція - тиреоїдектомія - виконується у Києві у МЦ «Mediland» з використанням найсучасніших методів.

Показання для проведення операції

Операцію з часткового або повного видалення щитоподібної залози проводять, якщо виявлено такі показання:

  1. Злоякісна пухлина (після підтвердження діагнозу за допомогою гістологічного дослідження або при підозрі на злоякісність пухлини)
  2. Збільшення щитоподібної залози при різних її захворюваннях (доброякісні, злоякісні пухлини, зоб Хашимото), яке супроводжується здавленням або зміщенням органів шиї (трахеї, стравоходу, великих кровоносних судин, нервових стовбурів)
  3. Наявність захворювань, при яких може застосовуватися радіойодтерапія, але у пацієнта є протипоказання до неї
  4. Токсичний зоб, який не вдається лікувати за допомогою консервативних методів

Виявити дані патології можна тільки за допомогою комплексної діагностики, яка починається з консультації ендокринолога. Тому обов'язково зверніться до цього спеціаліста у медичному центрі «Mediland», якщо помітите:

  • безпричинні коливання ваги
  • тремор
  • нервозність
  • апатію
  • проблеми з концентрацією уваги
  • безсоння
  • проблеми з менструальним циклом і зачаттям дитини
  • погіршення стану шкіри, нігтів, волосся
  • припухлість на шиї
  • дискомфорт у горлі з постійним бажанням відкашлятися
  • ускладнення дихання без ознак респіраторної інфекції або алергічної реакції
  • часте або знижене серцебиття
  • підвищену пітливість або сухість шкіри
  • знижену температуру тіла

Протипоказання

Відносними протипоказаннями для проведення операції є: порушення згортання крові, декомпенсована патологія внутрішніх органів, активний інфекційний процес або загострення хронічних патологій, шкірні захворювання, що зачіпають ділянку, яку оперують.

Види операцій на щитоподібній залозі

Існує кілька методів хірургічного лікування захворювань щитоподібної залози, оптимальний обирає лікар на основі результатів діагностики:

  1. Тиреоїдектомія. Це найрадикальніший метод, який застосовують у важких клінічних випадках, при якому орган видаляють цілком. Може проводитися з лімфодисекцією (ревізією регіонарних лімфатичних вузлів під час операції), якщо патологічний процес поширився за межі щитоподібної залози
  2. Субтотальна тиреоїдектомія - операція в разі дифузного токсичного зоба. Під час операції залишають фрагменти органу з кожного боку вагою по два-три грами
  3. Гемітиреоїдектомія - операція, за якої видаляють одну частку з перешийком. Проводиться тоді, коли в частці є пухлини: доброякісна або злоякісна (невеликих розмірів), за відсутності процесів в іншій частці
  4. Лобектомія - видалення однієї частки щитоподібної залози
  5. Операція на лімфовузлах шиї - хірургічні втручання на лімфатичних вузлах шиї
  6. Профілактична лімфодисекція 6 колектора шиї - видалення клітковини та лімфатичних вузлів поблизу трахеї та позаду щитоподібної залози
  7. Модифікована латеральна радикальна одно/двостороння лімфодисекція шиї - водночас видаляють клітковину і лімфатичні вузли II-IV і V колекторів

Хірургічне втручання проводиться з використанням інноваційних технологій. Застосування малоінвазивних методів дозволяє скоротити період реабілітації, забезпечити хороший косметичний ефект, знизити ризик пошкодження розташованих поруч життєво важливих структур.

Підготовка до операції

При підготовці до операції лікар МЦ «Mediland» призначає пацієнту попереднє обстеження, яке включає:

  • УЗД щитоподібної залози
  • цитологічний аналіз тканин залози, зразки якої беруть за допомогою біопсії
  • дослідження рівня гормонів
  • клінічний та біохімічний аналізи крові
  • коагулограму
  • аналізи на ВІЛ, гепатит В, С

При необхідності пацієнт проходить консультації спеціалістів: онколога, кардіолога, терапевта. Вони можуть знадобитися для встановлення точного діагнозу або виявлення протипоказань для хірургічного втручання. Обов'язково потрібно прийти на прийом до анестезіолога. Якщо пацієнту раніше був призначений курс прийому будь-яких препаратів, потрібно проконсультуватися з лікарем з приводу його застосування у період підготовки до операції.

Як проходить операція

Окремі особливості етапів операції залежать від того, яка методика застосовується. Загалом хірургічне втручання проходить так:

  1. Застосовується наркоз
  2. Забезпечується доступ до щитоподібної залози
  3. Ділянки тканин, які потрібно видалити, висікаються
  4. При необхідності видаляються лімфовузли
  5. Встановлюється дренаж (при необхідності)
  6. Накладаються шви і пов'язка

Видалений фрагмент може бути переданий у лабораторію для гістологічного дослідження. Його результати важливі для планування подальшого лікування, допомагають встановити точний діагноз (наприклад, чи є пухлина злоякісною), якщо до операції його визначити не вдалося.

Тиреоїдектомія - складна операція, при якій успішність лікування і подальші наслідки для якості життя пацієнта залежать від компетентності хірурга. Поруч із цим органом розташовані безліч судин (зокрема - великі), а також нерви, м'язи, паращитоподібні залози та голосовий апарат. Спеціалісти МЦ «Mediland» безперервно вдосконалюють свої знання та навички, щоб ризики ускладнень хірургічного втручання у кожному випадку були мінімальними.

Період відновлення

Пацієнту потрібно залишатися у стаціонарі всього протягом 1-2 діб ( при відсутності ускладнень). Після виписки зі стаціонару потрібно буде прийти до клініки для контрольного огляду у призначений день.

Багато особливостей майбутнього лікування визначається результатами гістологічного дослідження фрагмента тканин, які були видалені під час операції: якщо буде підтверджений рак, призначатимуться курси радіойодтерапії, хіміотерапії або інші методи. Залежно від того, у якому обсязі було проведено операцію і який діагноз у пацієнта, може призначатися довічна гормональна терапія. Але при частковому видаленні органу фрагмент залози, що залишився, може працювати досить інтенсивно, щоб забезпечувати виділення необхідної кількості гормонів. Це буде відомо за результатами обстежень, які проводитимуться після операції.

Протягом двох днів після тиреоїдектомії потрібно дотримуватися дієти, яка щадить, - не вживати смажену, гостру їжу, м'ясні страви. Потрібно уникати активної фізичної діяльності протягом першого місяця після операції. Якщо хірургічне втручання проводиться у жінки, яка планує зачати дитину, їй буде рекомендовано відкласти спроби завагітніти до того моменту, поки не нормалізується рівень гормонів щитоподібної залози. Для профілактики подразнення і пошкодження шкіри в області післяопераційної рани потрібно виключити носіння одягу з високою горловиною, з грубих тканин.

Наслідки та можливі ускладнення після видалення щитоподібної залози

Видалення органу, повне або часткове, - це крайній захід, на який доводиться йти при небезпечних захворюваннях. Особливо якщо вони виявляються на пізніх стадіях. Як і будь-яке інше хірургічне втручання, тиреоїдектомія може спричинити певні наслідки. І, оскільки цей орган прямо чи опосередковано впливає на низку функцій організму, то й наслідки можуть бути різними:

  1. Гіпопаратиреоз - дисфункція паращитоподібних залоз, при якій спостерігається дисбаланс рівнів кальцію і фосфору у крові
  2. Розвиток запальних, онкологічних захворювань
  3. Постійна втрата голосу (при використанні сучасних методик спостерігається рідко)

Протягом перших днів після хірургічного втручання можуть виникнути кровотечі, розвиток інфекційного процесу. Такі ускладнення, як набряклість, болісні відчуття, зміни голосу, минають досить швидко. Попередити і зменшити прояви ускладнень допоможе прийом знеболювальних, антибактеріальних препаратів, які порекомендує лікар.

Чому варто звернутися до МЦ «Mediland»

Видалення щитовидної залози (Тіреоїдектомія)

Якщо у вас з'явилися проблеми зі щитоподібною залозою і необхідно пройти діагностику, або вам уже призначили тиреоїдектомію, зверніться до МЦ «Mediland». Ми забезпечимо виконання обстеження з гарантією отримання точних результатів, а також - проведення хірургічного втручання з якісним медичним супроводом на кожному етапі лікування. У нашому центрі:

  • працюють лікарі з багаторічним досвідом
  • є нове обладнання від надійних виробників для діагностичних і лікувальних процедур
  • ретельно підбираються методи, які дозволяють надавати необхідну допомогу кожному пацієнту в індивідуальному порядку
  • тиреоїдектомія проводиться в операційному блоці з усім необхідним обладнанням
  • після операції пацієнти перебувають у комфортному стаціонарному відділенні

Дізнатися докладніше про тиреоїдектомію, проконсультуватися з ендокринологом та іншими спеціалістами, пройти обстеження у МЦ «Mediland» можна у зручний час, за попереднім записом. Для цього необхідно зателефонувати, замовити послугу зворотного дзвінка або заповнити заявку на сайті. Вартість тиреоїдектомії можна дізнатися у прайсі на нашому сайті, але повну ціну лікування може оголосити тільки лікар, після проведення діагностики.

FAQ

⇒ Що тягне за собою видалення щитоподібної залози?

Пацієнту може знадобитися проведення довічної гормонозамісної терапії, яка допоможе відновити нормальний рівень тиреоїдних гормонів, необхідний для життєвих процесів в організмі. Після операції можливі такі наслідки, як порушення роботи паращитоподібних залоз, дисфункції жіночої репродуктивної системи (збої менструального циклу, безпліддя, розвиток новоутворень). Повне видалення органу і розвиток декомпенсованого гіпотиреозу є показаннями для присвоєння статусу інвалідності.

⇒ Скільки коштує операція з видалення щитовидки в Україні?

У Києві ціна тиреоїдектомії у медичному центрі «Mediland» вказана у прайсі на нашому сайті. Повну вартість лікування пацієнту оголошують після проведення обстеження.

⇒ Що заборонено після видалення щитоподібної залози?

Після операції не можна вживати м'ясні страви, гостру і смажену їжу, а також носити одяг з високою горловиною. Потрібно виключити фізичні навантаження протягом одного місяця. Не можна відмовлятися від проведення гормонозамісної терапії, самостійно переривати курс, змінювати дозування препаратів.

⇒ Скільки триває реабілітація після видалення щитовидки?

Це залежить від застосованого методу видалення щитоподібної залози. Після малотравматичної операції відновлення займає до двох тижнів, після традиційного хірургічного втручання реабілітація триває довше. Тривалість відновлення також залежить від повноти дотримання рекомендацій лікаря.


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

Вакцинація від грипу

Дорослих та дітей з 6 місяців
Епідсезон 2024-2025

Детальніше

ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 20% у будні та 15% у неділю

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Пакет «Чоловіче здоров'я- Інфекції»

Дана програма дозволяє виявити інфекції в сечостатевій системі чоловіка

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Check-Up «Урологічний для жінок»

Своєчасна діагностика – найкраща профілактика захворювань сечовивідних шляхів

Детальніше

Check-Up «Чоловіче здоров'я»

Дана програма дозволяє оцінити стан сечостатевої системи у чоловіків

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Відчуття кома в горлі - причини та лікування
Відчуття кома в горлі - причини та лікування
Дивитись →
Темні кола під очима: про що це говорить і як упоратися з проблемою
Темні кола під очима: про що це говорить і як упоратися з проблемою
Дивитись →
Як лікувати пітницю?
Як лікувати пітницю?
Дивитись →
Як позбутися кардіосклерозу?
Як позбутися кардіосклерозу?
Дивитись →
Мікроінсульт: симптоми, лікування
Мікроінсульт: симптоми, лікування
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок